Pontos idő: 2014.10.02. 10:24

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Családnevek eredete
HozzászólásElküldve: 2011.01.19. 14:25 
Rang 3

A régi topikból ami megmaradt:

Idézet:
Küldte: Knight Templar Dec 16 2007, 12:06 PM

A helyi önkormányzatoknál, kb. meddig lehet visszanézni a családfát ? Milyen adatokbőségre kell számítani ? Leírnak olyanokat is, hogy mivel foglalkozott, stb, vagy csak a legfőbb személyi adatokat ?

Idézet:
Küldte: Zielas Dec 16 2007, 12:10 PM

nekem sikerült az 1897es évig vissza vinnem a családfámat, üknagyapám harcolt az I vhban, Doberdónál elvesztette a fél lábát, de hazajött, a dédnagyapám meg bevonult Erdélybe, még képemis van róla, (ott feszít az mg 34essel biggrin.gif), harcolt a Donnál, láblövést kapott, de hazajött, majd harcolt 1944-ben Erdélyért, majd fogságba esett, és 50ben jött haza Szibériából....
ismerek egy 2.vh veteránt, ő roham tüzér volt, 10,5 göring roham tarackkal meg botond gépkocsival nyomultak, egyszer "véletlenül" meglepte őket 10 t 34es, 9et kilőttek, csak 1 menekült meg , de azt meg leszedték a németek biggrin.gif

A keresést úgy kezd hogy összegyűjtöd szüleid születési helyét idélyet, nagyapád, nagymamád születési helyét idejét, ha tudod akkor még összegyűjtöd a dédszüleid születési helyét idejét is, és azt is kérdezd meg h mien vallásuak (katolikus, református stb.), majd elmész a megyei levéltárba és mondod h családfa kutatást szeretnél végezni, ha mondjuk megvan a dédszüleid születési helye ideje, akkor ki kell kérni az az évi születési anyakönyvi kivonatot. pl. ha 1909 ben született akkor ha megvan azt kell kikérni és így szépen vezetheted vissza ameddig tudod. Ha nincs meg, akkor elbandukolsz a görög/római katolikus/református levéltárba (ez attól függ h mien vallásuak voltak az ősök) és ott kikéred.
most úgy hirtelen ennyi, remélem segíthettem smile.gif

Idézet:
Küldte: Zielas Dec 16 2007, 12:12 PM

a foglalkozást is le lehet irni, úgy lehet h jobban meg tudod találni

Idézet:
Küldte: Väinämöinen Dec 16 2007, 12:37 PM

A családnevem klasszikus mesterségnév, Lakatos. Őseim nagyon jól értettek a lakatok, zárak feltöréséhez, még csapnivaló fényviszonyok mellett is. Anyai ágról Osztolykán vagyok, amiről fogalmam sincs, honnan származik, de állítólag Oliver Kahn rokonai vagyunk, csak mivel keletebbre élünk tőle, így lettünk Osztolyok..

Amúgy voltak házasodások Bangó, Rézműves, Setét, Kolompár családokba is, de legfőképp igyekeztünk Lakatosi vértisztaságunkat fenntartani, ez főleg a múlt század elején pár vérfertőzésben meg is nyilvánult. Kb. 1711-ig tudom visszavezetni a családfám.

Idézet:
Küldte: Pinkó Dec 16 2007, 12:50 PM

Katona vagyok és fingom sincs honnan vagyok tongue.gif biggrin.gif Fater Katona,Anyám meg Dávid ennyit tudok smile.gif
Küldte: Centurio Dec 16 2007, 01:15 PM

A mi családunk igazi nemzetközi família.Édesapám családja apai ágon valószínüleg orosz származású.Az édesanyám családjának mindkét ága szép magyar nevet visel:Pribilla és Trembeczki rolleyes.gif
Valahonnan van valami francia ős is,ő még a századfordulón tengerészkedett Fiumében.
Nemes,nem nemes,kit érdekel.Felőlem a fickó lehetett szökött francia márki is laugh.gif

Idézet:
Küldte: Sulla Dec 16 2007, 01:36 PM

IDÉZET(Väinämöinen @ Dec 16 2007, 12:37 PM) *
A családnevem klasszikus mesterségnév, Lakatos. Őseim nagyon jól értettek a lakatok, zárak feltöréséhez, még csapnivaló fényviszonyok mellett is. Anyai ágról Osztolykán vagyok, amiről fogalmam sincs, honnan származik, de állítólag Oliver Kahn rokonai vagyunk, csak mivel keletebbre élünk tőle, így lettünk Osztolyok..

Amúgy voltak házasodások Bangó, Rézműves, Setét, Kolompár családokba is, de legfőképp igyekeztünk Lakatosi vértisztaságunkat fenntartani, ez főleg a múlt század elején pár vérfertőzésben meg is nyilvánult. Kb. 1711-ig tudom visszavezetni a családfám.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

mink közpénemesek voltunk anno, és a ruszkiknál az államosítás idején vették el a fasza földjeinket meg a sok jó nőt, de hát modnom ezt is a nagymuter modta ugyhogy garancia nincs rá hogy igaz laugh.gif
de ki tudja, lehet hogy ha egyszer sok év múlva unatkozni fogok utánanézek ezeknek a dolgoknak smile.gif

Idézet:
Küldte: Hannibal Dec 16 2007, 01:40 PM

IDÉZET(Centurio @ Dec 16 2007, 01:15 PM) *
A mi családunk igazi nemzetközi família...
Valahonnan van valami francia ős is,ő még a századfordulón tengerészkedett Fiumében.
Nemes,nem nemes,kit érdekel.Felőlem a fickó lehetett szökött francia márki is laugh.gif

Faria abbé? Ön lenne az? rolleyes.gif smile.gif

Idézet:
Küldte: Ca3sar Dec 16 2007, 02:04 PM

Kovács... azt hiszem ezt nem kell magyarázni. laugh.gif
Viszont van anyai ágon Kassai, vagyis kis Szlovák vér, apai ágon pedig tiszta Kun.
Régóta tervezem a családfa-kutatást amúgy, de nem igazán volt rá még időm. huh.gif

Ca3sar

Idézet:
Küldte: ... Dec 16 2007, 03:14 PM

Akkkor tudtok segíteni abban hogy lehet e családfakutatást végezni anélkül hogy bárhová elmennék, tehát interneten??

Idézet:
Küldte: miésti Dec 16 2007, 04:12 PM

Én Ercsey vagyok. Megvan itthon a kutybőrre írt nemesi bizonyítván, a pecsétgyűrű és a családi címer is. Ezenkívül annyit tudok még a családról, hogy távoli rokonságban állok Arany Jánossal(felesége Ercsey Júlia révén), és azt is tudom még, hogy valahonnan Erdélyből származunk. De én szeretnék többet megtudni a családról. Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnék utána járni a család bővebb történetének? (nem csak interneten!)
Küldte: patka Dec 16 2007, 04:17 PM

Engem nagyon érdekeln az enyém de nem találok semmit a nevemről. Ha valaki tudna mondani valakit a Pataki családnévről megköszönném.
Küldte: Levente991 Dec 16 2007, 04:33 PM

Apai ágon Csányi vagyok...(Csány egy Heves megyei kis falu, mára sajna a cigányság képezi a lakosság jelentÅ‘sebb részét, de bennem nincs kokkero vér:D a településrÅ‘l azt kell tudni, hogy a lakói még ma is a dinnyetermesztésbÅ‘l élnek, és a régi idÅ‘kben a termesztÅ‘k szétvándoroltak az ország minden részébe(lsd: Csányi Sándor//színész, és az ország leggazdagabb embere is Csányi:D stb... ) szal az apai ág kb ennyi...

anyai ágon Petrovics. ez vmi szláv név lehet, valszeg északi szlovákság... dédanyám viszont Kepes. Ez amirÅ‘l fogalmam sincs h mi lehet, valszeg magyar. de h mit jelent v valami nem tom, lehet h jász, mert a falum apalócok, és a jászok határán fekszik.

én ennyit tudok:))

Idézet:
Küldte: Yangtzee14 Dec 16 2007, 04:35 PM

Petőfi eredeti neve is Petrovics volt, ha jól emlékszem. cool.gif
Küldte: Levente991 Dec 16 2007, 04:37 PM

ezt jól tudod:)

ja, találtam vmit: http://gensoft.fw.hu/

Idézet:
Küldte: ... Dec 16 2007, 04:52 PM

Köszönjük.

Hát nem tudom.

Még ez találtam az Egyed családnévhez.
Nekem csak az utolsó mondat zavar, az az hogy utódai ma is Lövétén élnek. Az írásban szereplő emberek utódai vagy az egész Egyed klán (Bár ez hhülyeség mert én magyarországon lakom és nem románia/lövétén)

Egyébként mindenképp látogassatok el erre az oldalra:
http://www.lovete.ro/jxcms/index.php?op ... Itemid=101
Mert van néhány családnév. Példáuil a Gál-ok, András-ok, Lázár-ok....

Egyed
Régi szabad székely család. Legelső ismert tagja, Egyed András, neve
Báthory Zsigmond 1583. jún. 10- én kelt adománylevelében tőnik fel
elıször, a fejedelem által Székely Mózesnek adományozott tíz lövétei
jobbágy között (SzOkl. IV. 87.).
Giorgio Basta generális által császári hőségre esketett udvarhely- és
keresztúrszéki nemesek, lófık és szabad székelyek 1602. évi összeírásában,
valamint 1604. márc. 15-én készült székely katonai összeírásban, e
nemzetségbıl egy hadköteles családfı, Egyed Péter szabad székely szerepel.
(SzOk1. ú. s. IV. 102, 162.);
Bethlen Gábor fejedelem uralkodása alatt készült 1627. évi udvarhelyszéki
összeírásban, a régi gyalog- székely lövéteiek közt, két családfı Egyed
Antal, valamint a fennebb már említett Egyed Péter fia Mihály vannak
felírva a lajstromban (u. o. 725.).
I. Rákóczi György által tartott hadi szemle idején, Homoródszentpálon 1635.
november 18-án Kovács, másként Deák Bálint által összeírt udvarhelyszéki
hadköteles székelyek jegyzékében a gyalog- székelyek között e nemzetség
három családfıje szerepel: Egyed György és fia Péter, testvére Egyed
Mihály, valamint az új, hadi szolgálatra alkalmas gyalogok között, Egyed
Lırinc és fia János (u. o. V. 208- 209.).
Az 1685. évi összeírásban Egyed György, az 1692- 1702. között keletkezett
összeírásokban Egyed András neve szerepel (Udvarhelyszék lvt. Székely
láda, 52 sz. 1685- 1702. évi összeírások). Az 1721. évi adóösszeírásban
három családfı, Egyed András, Egyed János és Egyed Mihály van felvéve
(Udvarhelyszék lvt. Székely láda, 62 sz. 1721-i összeírás). Utódaik ma is
Lövétén élnek

Idézet:
Küldte: gyikka Dec 16 2007, 06:06 PM

Az én nevem: Lónay.
(lóna azt jelenti az ősmagyarban, hogy hold)
Régi nemesi család. A birtokok Erdélyben voltak, de a komcsik az államosításkor elvették és azóta nem kerültek vissza...
A legrégebbi adat kb. az 1450es évekből származik. Ez egy adásvételi szerződés, melyet még ma is őrzünk(a papám találta meg szülőházának padlásán). Az ősök Krassó-Szörényi bánok voltak, de volt köztük báró is. Úgytudom, hogy egy bajor hercegnő is bekerült a családba. Később a Lónay család "kettévált". Valószínű, hogy ebből került ki a Lónyay( az"n" betű "ny"-re lágyult). A Lónyay családból került ki Lónyay Menyhért az Osztrák-Magyar Monarchia miniszterelnöke, de ő nem egyenes ági rokonom.
Lónay Anna Kemény János erdélyi fejedelem felesége volt.
Lónay Farkas ( a tesómanak is ez a neve) Báthori Gábor testőrkapitánya volt, aki életét áldozta a fejedelméhez tett esküjéhez és kardot rántott 300 ember ellen, és egyedül védte meg fejedelmét az áruló testőrök és a hajduk ellen. Aranyosgyéres város történetében olvasható, hogy a mostani város birtokait éppen Lónay Farkas testőrkapitány kapta szolgálataiért.

Hát úgy röviden ennyi. De sokat tudnék mondani még...

- lehet írni! :)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Családnevek eredete
HozzászólásElküldve: 2011.04.22. 10:33 
Rang 1

Heller
Német-sváb név, azt hiszem többet nem is kell magyaráznom, a családfámról sokat nem tudok :S

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Családnevek eredete ZIELAS
HozzászólásElküldve: 2012.06.04. 16:24 
(rang nélküli)

Zielas nevu forumozot keresem, aki 2007 Dec. 16-an egy hozzaszolast publikalt !
A m. kir. rohamtuzersegrol kutatok.

Palasthy Andras
afpalasthy@gmail.com

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: II. Világháború
HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 09:52 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Ez most komoly? :D
Bözske egy távoli rokonod? :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 09:54 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nagyon nagyon nagyon távoli :D Már lovag sem lehetnék...

48. OMC- Julius

Részvétel: 1., 4., Elit , 10., 15., 19., 20., 21., 22., 23., 25., 27., 30., 32. , 36. , 37. , 40. , 44., 48., 50.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:05 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Még azon az ágon, hogy a középkorban vmikor egy magyar királylányt vittek az angol királyi udvarba? :D
Elnézést, tudom, h szégyen, de a neveket nem tudom :P

S jaa, hogyan tudod annyira visszakövetni a felmenőidet, milyen adatok, infó alapján? :o ;)

50.Elit - Spanyol

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem -törpök
29.OMC - megosztott OMC győzelem -török

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Minden ami történelem
HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:12 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Idézet:
S jaa, hogyan tudod annyira visszakövetni a felmenőidet, milyen adatok, infó alapján?

Őszintén fogalmam sincs, az egyik nagybátyám illetve a még meglévő Széchényiek(rokonok) csinálták meg a családfakutatást és még megvan az eredmény... Hogy ennek ők hol jártak utána azt nem tudom.

48. OMC- Julius

Részvétel: 1., 4., Elit , 10., 15., 19., 20., 21., 22., 23., 25., 27., 30., 32. , 36. , 37. , 40. , 44., 48., 50.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:18 
TWO | OMC Koordinátor ©

TWO Commiter ©
TWO Rome II 2013 Megateszt ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
A nagymamám ágán (Rakovszky család) 1200-ig van visszavezetve a családfánk.
Én azzal "büszkélkedhetek", hogy egyik ősömet, Rakovszky Menyhértet (Turóc vármegye követe volt) az ónodi országgyűlésen felkoncolták :D

Korábbi OMC-k: 22, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 39, 42, 43, 47
Győztes: 37

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:30 
Rang 7

Szerintem az én őseim közül a huszár Benedek bácsi vitte a legmagasabb rangig, oszt ki tudja, melyik ükömet kapta el valamelyik nemes. :D

Anyai nagypapám nővérét a szülővárosom legszebb nőjeként tartották számon, és amikor jöttek az oroszok, akkor Budapestre menekítették dédnagyszüleim nehogy bántódása essen. A házat, amiben a lányt bujtatták, bombatámadás érte. A lány szívébe a bombázáskor egy szilánk fúródott, és rögtön meg is halt. A ruháján állítólag csak két csepp vér volt a szívtájékon. 20 éves volt.

Anyukám egyébként egy az egybe úgy néz ki, mint ő.

Amúgy időközben eszembe jutott az is, hogy állítólag anyai nagymamám felmenői között (talán dédnagyanyám testvére, vagy nagynénje volt az illető) volt egy hivatásos örömlány is. Ha jól emlékszem, úgy szól a fáma, hogy miután abbahagyta az ipart, és kiderült, hogy nem lehet gyereke, öngyilkos lett.

Anyai nagypapám apja pedig órásmester és ékszerész volt. Meg is van még a jegyzetfüzete, amiben a számadásokat, és a munkákat tartotta nyilván, illetve a kocsmai tartozásait. :D A fényképek tanúsága szerint nagy Ferenc Jóska bajusza volt, egy kicsit hajazott is rá. A vagyont egyébként később elkobozták a családtól, de addig elég nagy jómódban éltek.

Egyébként anyai nagyanyám szerette nagyon az ősöket kutatni, ő talán 1700-ig vagy 1600-ig el is jutott. Az biztos, hogy nagyon sok német rokonunk van anyai nagyanyai ágról (csomó kinn is él Németországban és Csehországban). Állítólag mamám őseit valamikor 1700-ban telepítették be Németországból Magyarországra. Vannak a felmenőim között szerbek is, anyai nagyapám ágáról.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:30 

misafeco írta:
A nagymamám ágán (Rakovszky család) 1200-ig van visszavezetve a családfánk.
Én azzal "büszkélkedhetek", hogy egyik ősömet, Rakovszky Menyhértet (Turóc vármegye követe volt) az ónodi országgyűlésen felkoncolták :D

Mi családunk csak az 1540-ig vezette vissza ,de két ősünk(a jáki Balogh nemzetségből)nemesi címert kapott hősi tetteik elismeréseként a törökök elleni harcban. Sajnos a kommunizmus után csak a címer és a büszkeség maradt, ám ez sem kevés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 10:57 
Rang 8

TWO Commiter ©
Norujn írta:
Nagyapám a Luftwaffénél szolgált majd a nyilasok ellen a II. világháborúban, sajnos csak édesapám elbeszélései alapján ismerem.

Anyai ágon 1200-ig, apai ágon 1400-ig tudom visszakövetni a családfámat, anyai ágon a Széchényiekkel (két é-vel a legnagyobb magyarral már csak érintőleges a rokonság), a vagyok rokonságba apai ágon az angol királyi családdal.

Tényleg nem kötekedés képen, de hogyan lehet 1200-ig visszavezetni egy családfát? :) Mert, hogy még 1400-ig sincs egyházi nyilvántartás, legalábbis nálunk Magyarországon nem tudok róla. Kivéve persze a királyi és nemesi családokat, de ugye olyan rég, még ezek is hiányosan szoktak lenni. De ha nagyjából végig nemesek voltak a felmenőid, akkor leírhatnál pár családszálat, kik is voltak benne. Még a végén kiderül, hogy valami nagy király leszármazottja vagy. :P

szerk. Közben olvastam a másik topikban, hogy te sem tudod pontosan. :D

Részvételek: 21. 24. 26. 28. 32. 36. 37. 39. 42. 47. 49. 50.
39. OMC Teuton (videó) Krónikák http://tinyurl.com/k9mq56z

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 11:05 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Idézet:
De ha nagyjából végig nemesek voltak a felmenőid, akkor leírhatnál pár családszálat, kik is voltak benne.

A családfakutatás eredménye (annak a másolata) a magyar ágról megvan, ha megtalálom akkor majd írok párat :)

48. OMC- Julius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 12:55 
Rang 7

Elkezdett érdekelni amit írtok és utána néztem egy perc múlva ezt találtam...Rapavi (< szlk. rapavý 'ragyás') fel is adtam a harcot!! :lol:

49. omc Anglia ura
33. omc Lengyelország Királya
28. omc Bizánc Császára
29. omc Egyiptom Szultánja
38. omc Velencei Dózse

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 13:59 
Rang 8

:lol: :mrgreen: Jóóó!!!!! :twisted: :D

Magyarok kidolgozása:
Dominion of the Sword| The Great Conflicts| Heóinn Veór

Amat victoria curam.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.03.19. 19:35 
Rang 6

Kép

Egy kicsit kutatgattam igaz nem mentem vele sokra. Csak ennyit tudtam meg, hogy Barthák(ez a apai ági részem) Erdélyben nemesek voltak. Meg kicsit közelebbi, hogy anyai ágon az ükapám a 1.világháborúban mutat magatartása miatt Horthytól vitézi címet kapott és a Benkó család nevét magyarosíthatta Benkőre.

Egy kis szöveg még ahonnan a címert is vettem:
(Szigeti, később az egyik ág a Nagyborosnyói, másik a Derzsi előnevet is használta.) Erdélyi székely család, melynek első ismert őse László, 1629-ben Apaffy fejedelemtől kapott czímeres nemeslevelet, melyet Szatmár vármegyében 1843 körül hirdettek ki. A család 1790 táján telepedett le Szatmárott, de Vetésen is birtokos volt. Tagjai közül László 1843-ban Középszolnok vármegye jegyzője. - Endre-Gusztáv (megh. 1887), ügyvéd. - Ennek atyja Mihály, ügyvéd, később városi jegyző, majd levéltárnok. (megh. 1867) Ennek atyja, László, ügyvéd és városi senator (megh. 1842) Endre Gusztáv fia Kálmán, jelenleg Szatmár város tanácsnoka. Mihály fia, Kálmán, (megh. 1905) kecskeméti főügyész. - Mihály testvére István, (megh. 1853) mérnök. - István fia Lajos, állami folyam mérnök Jászkiséren.
Czímer: kékben, zöld alapon ágaskodó arany-oroszlán, jobbjában kardot tart. Sisakdísz: három búzakalász. Takarók: kékarany, vörösezüst.

forrás: http://mek.oszk.hu/09500/09536/html/0021/17.html

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.03.19. 20:11 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Anyai nagyanyám ágán nekem is vannak Bartha őseim! Ők kárpátaljasiak. Véletlenül neked nincsenek onnan Bartha rokonaid?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.03.19. 20:15 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
székely család, Nagyborosnyói névvel? Nagyborosnyó itt van Háromszéken, a szomszédban...

50.Elit - Spanyol

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem -törpök
29.OMC - megosztott OMC győzelem -török

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.03.19. 21:13 
Rang 6

Belizár írta:
Anyai nagyanyám ágán nekem is vannak Bartha őseim! Ők kárpátaljasiak. Véletlenül neked nincsenek onnan Bartha rokonaid?

Igazából nem tudom. Apai ágamról tudok egy keveset. Az is annyi, hogy dédszüleimig tutira szabolcs-szatmár-bereg megyei vagyok. Mert Nagyapám és neki is az apja Nyírgyulajban született. Remélem jól mondom de dédnagyapám neve Bartha György és a dédnagyanyám neve Birta Erzsébet aki Örön született. Nagyanyám meg ha jól emlékszem Létán született. Anyai ágon meg dédnagyanyám meg Nádasi(nem tudom tutira, hogy a végén y vagy i van) család tagja. Ennyit tudok.

II.Bocskai

Hát ha igaz és kaptak címert akkor jó eséllyel voltak a földesurai.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC