Pontos idő: 2017.11.25. 11:04

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Rome Surrectum II
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 16:52 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Ugyan még nem játszottam ezzel a mod-al de gondolom realisztikusságra épül.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 17:28 

Szalin írta:
Ugyan még nem játszottam ezzel a mod-al de gondolom realisztikusságra épül.

AVE SZALIN.

Nem is hinnéd mennyire. Próbáld ki nem bánod meg! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 08:26 
Rang 1

Azt kiírja valahová hogy melyik verzió van feltelepítve? Mert az exe. fájl-t elindítottam ki is csomagolt látom a könyvtárba hogy 2.5 de nem nagyon látok változást és nem is kérdezte meg hogy felül akarja-e írni. Vagy csak új játéknál jön ki a különbség, mert én régit folytatok?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.03.29. 15:24 

kopaszeger írta:
Azt kiírja valahová hogy melyik verzió van feltelepítve? Mert az exe. fájl-t elindítottam ki is csomagolt látom a könyvtárba hogy 2.5 de nem nagyon látok változást és nem is kérdezte meg hogy felül akarja-e írni. Vagy csak új játéknál jön ki a különbség, mert én régit folytatok?

Még nem telepítettem, de sztem nem írja ki. TwCenteren kellene megnézni, hogy kompatibilisek-e a régi mentések az új verzióval. ;)

Hali!
Miért van az hogy teljesen más összeg szerepel a kincstáramban, mint a költségvetés kimutatásában :idea: :?:
A római lázadók hol lehetnek? nem is láttam őket, aztán mégis van területük meg minden, legalábbis a grafikon szerint.
;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.31. 16:03 
Rang 1

Üdv!

Sikerült feltelepítenem és valóban nagyszerű mód. Viszont egy két dolog nem világos számomra, bár ez lehet a nullához közelítő angol tudásom eredménye. Szóval azt nem értem, hogy az elfoglalt városokban miért nem tudok képezni római katonákat ? Mert én történészként azzal tisztában vagyok, hogy a Caius Marius által hozott reform alakítja át a Római Birodalom hadseregét. Vagyis mindenki vagyoni helyzettől függetlenül az összes provinciából lehetett római zsoldos katona. Ez azonban Kr. e. 157 és Kr. e. 87 közötti időszakban történt, mivel ekkor élt az illető. A játék azonban a Kr. e. 6. századtól kezdődik. Szóval miért csak Róma városában tudok "normális" római katonákat képezni ? Valamint ott van az annektálás és partneri viszony, ez utóbbi által kapok római típusú egységeket, de kevesebb adó folyik be és egy idő után ezek a római típusú kiegészítő egységek is eltűnnek. A lényegre térve az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok római katonákat gyártani minden városban ? Ugyanis ilyen ellenséges környezetben ahol minden irányból lerohan az ellenség töménytelen számú sereggel, irdatlan erőfeszítéseket igényel a puszta életben maradás is.

Előre is köszönöm a segítséget!

Maximus

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.03.31. 20:43 

Mi az, hogy a Kr.e. 6. században kezdődik? A játék Róma alapításától eltelt 451. évben kezdődik, ha jól emlékszem. Ami biztos, hogy a második pun háborúval veszi kezdetét a római kampány ami azt hiszem a Kr.e. 3. században volt. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.03.31. 20:58 
Rang 1

Az teljesen kizárt, mivel én jelenleg Kr. e. 582-ben vagyok, ami a 6. század. A monda szerint pedig Rómát Kr. e. 756-ban alapította Romulus és Remus. Azonban én nem az évszámokról és a történelemről akarok itt hitvitát folytatni, hanem az egységképzésről feltett kérdésemre szeretnék választ kapni. Amennyiben persze tud valaki segíteni.

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.03.31. 22:01 

Nos!
1.- Teljesen kizárt, hogy te a keresztény időszámítást használd egy olyan módban, amit a készítői úgy írtak, hogy Róma alapításától számítsa az időt. Ha jobban megnézed az van ott, hogy: A.U.C.=Ab Urbe Condita vagyis az eltelt évek a Város alapításától.Tehát te a Kr.e. 174. évben jársz :D
2.- Rómán kivűl csak szövetséges csapatokat tudsz képezni, ezek teljesen megegyeznek a Rómában képzett katonákkal, kivéve néhány minimális harcérték különbséget. Nem értem hogy hogy eltűnnek? Gondolom észrevetted, hogy régiónként más és más egységek válnak elérhetővé. Plusz ott van a számtalan zsoldos is. A játék attól izgalmas, hogyan mozgatod a seregeket, miként szervezed meg az utánpótlást. Én Rómából, Arretiumból és Tarentumból látom el harcoló csapataimat új egységekkel. Pedig Hispániában és az Alpok túloldalán hadakozok. Egyébként pont ettől történelemhű a mód. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.01. 00:07 
Rang 1

Először is az tök mindegy, hogy én keresztény, vagy más időszámítás szerint mondom. Egyébként is a történelem kutatásában ezen a bolygón bevett szokás, hogy Kr. e.-i és Kr. u.-i időszámításról beszélünk. Ha jobban tetszik akkor lehet időszámításunk előtt és után is. Ez mind részletkérdés. Amiről te beszélsz az kizárólagosan római időszámítás, vagyis A.U.C.=Ab Urbe Condita(a város alapításától)azaz Róma Kr. e. 756-ban történt alapításától számolja az időt. Ez esetben valóban Kr. e. 174-ben(2. század) vagyunk, csak én nem figyeltem a római időszámításra. Ezért elnézést kérek!

Visszakanyarodva a témánkhoz, nos a Caius Marius által végrehajtott reformig rendben van, hogy csak Róma városa adja a teljes értékű római seregeket, de utána már nem korhű a dolog. Szóval ez kissé meglepett engem. Az tény, hogy nagyon érdekes a játék és az eddigi módokhoz képest ez az egyik legigényesebb, azonban ezzel a katonai fogással nem értek egyet. Viszont nem akarom becsmérelni mások munkáját. Szóval köszönöm a segítséget.

További minden jót!

Maximus

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.01. 08:18 

A 2.5-ös verzió van fenn nálad? Most jött ki nemrég a béta változat. Ha jól tudsz angolul a TW centeren nézz körül. Bár én is leszedtem, de még nem néztem meg ,hogy módósítottak-e ezen. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.02. 16:49 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Szevasztok!

Ezek után felkeltette az érdeklődésemet ez a mod, így szeretném ha segítenétek, hogy mit, és hogy kell telepíteni, ha lehet pontba szedve.
Az első hsz-be le van ugyan írva a lelepítés menete, de mint írjátok van friss béta verzió.
Jó lenne ha csatolnátok a letöltési linkeket is.
Előre is köszönöm.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 05:48 

Hali!

Itt mindent megtalálsz a 2.0-hoz, ha vmi nem megy írj!
Itt pedig a 2.1-es patch
Erről a linkről majd elérheted az egész Surrectum témát.A 2.5-tel érdemes még várni, nem az igazi még.
Fontos:Csak tiszta alapjátékra szabad feltenni!

Jó játékot. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 06:31 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Köszi Zagloba.

Tehát:
Gondolom mehet a BI.-re is.
Ha jól értelmezem, ellőszőr telepíteni kell az exe filét, azután be kel másolni a javításokat a megfelelő helyre?
Az egy körös képzést hol lehet beállítani?

Előre is köszi.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 07:03 

Szalin írta:
Köszi Zagloba.

Tehát:
Gondolom mehet a BI.-re is.
Ha jól értelmezem, ellőszőr telepíteni kell az exe filét, azután be kel másolni a javításokat a megfelelő helyre?
Az egy körös képzést hol lehet beállítani?

Előre is köszi.

AVE SZALIN.

Természetesen mehet.
Jól értelmezted a 2.1-et valóban másolni kell, de a 2.5 azt hiszem saját telepítővel készült, csak leszedtem nem néztem még meg.Elég egyszer ennyi frakció is. Abban meg +6-al bövűl a számuk
Miután telepítetted a betöltőképernyőn lesz majd választható opció a bal oldalon mint: one turn campaign
;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 17:04 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Zagloba.

Valami nem okés!
Tehát az exe filét az alap játékba kel telepíteni?-vagy csinálni kel neki a főkönyvtárba egy RSII mappát és oda telepítsem?
A patcheket (2.1,2.2,2.3,2.4) pedig másoljam a főkönyvtárba, vagyis oda ahol az exe telepűlt?
A patcheknek nem találtam megfelelőét, így nem tudtam felülírni.-Vagy nem is kel felülírni?
Az RSII exe volna a 2.0?

...Nagyon zavaros a telepítési útmutató, az első HSZ-ben nem ezt várná az ember, főleg ha most kezdett el valaki TW-al játszani.

Előre is köszi a segítséget.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.03. 18:16 

Szalin írta:
Zagloba.

Valami nem okés!
Tehát az exe filét az alap játékba kel telepíteni?-vagy csinálni kel neki a főkönyvtárba egy RSII mappát és oda telepítsem?
A patcheket (2.1,2.2,2.3,2.4) pedig másoljam a főkönyvtárba, vagyis oda ahol az exe telepűlt?
A patcheknek nem találtam megfelelőét, így nem tudtam felülírni.-Vagy nem is kel felülírni?
Az RSII exe volna a 2.0?

...Nagyon zavaros a telepítési útmutató, az első HSZ-ben nem ezt várná az ember, főleg ha most kezdett el valaki TW-al játszani.

Előre is köszi a segítséget.

AVE SZALIN.

Na várjunk csak, nekem az RSII mappában 6 dolog van: 4 tömörített állomány(ezek ugye a data részek) aztán egy RSII setup, de nem ezt kell futtatni hanem kell ott lennie egy RS2 .msi fájlnak, na ezt kell elindítani.
Természetesen meg kell adni a játék helyét(nálam Rome Total War Anthology).
Patch:2.1 kicsomagol, másol, felülír -ennyi
2.5: saját telepítője van

Biztos tiszta az alapjátékod :?: Egyébként xp-n nekem sem ment elsőre csak win 7-en(nálad is ez van gondolom)(mármint win 7).
Remélem sikerül! :!: ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.04. 08:10 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Zagloba:
Na várjunk csak, nekem az RSII mappában 6 dolog van: 4 tömörített állomány(ezek ugye a data részek) aztán egy RSII setup, de nem ezt kell futtatni hanem kell ott lennie egy RS2 .msi fájlnak, na ezt kell elindítani.
Természetesen meg kell adni a játék helyét(nálam Rome Total War Anthology).
Patch:2.1 kicsomagol, másol, felülír -ennyi
2.5: saját telepítője van

Meg van.
Az msi file hiányzott!
Tehát a RSII setup exe kiterjesztésű file volna a 2.5-ös patch?
Gondolom ha az exe filét telepítem akkor a többi patch-et már nem kel.

Köszi a segítséget.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. 06:17 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
AVE.

Leszedtem, és telepítettem a 2.5-petchet.
Ha valakit érdekelne itt a közvetlen letöltés:
http://www.gamefront.com/files/21441640 ... _setup.exe
A 2.5 leírása megtalálható itt:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=528165
-Tökéletesen működik, és jóval felülmúlja elődjeit.
-Rengeteg újítás található meg benne.
-Ami nagyon fontos, hogy búg mentes.

Egy Római kampány kezdete, és egyben Hannibal egy tábornoka(Maharbal) leverése Genoától pár mérföldre.

Carthago vs Rome
Kép

Csata eredménye, és Maharbal(Hannibal kisérő csapata) megfutamítása.
Kép

Polibian Roman Cohort, teknőc alakzatban.
Kép

Roman triarii pajzsfal alakzat alkalmazásában.
Kép

A fojtatásban Hannibal bevette Genoát, így az egyetlen korai legio cohols-al a segítségére sietek....
-Fojt köv...

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. 06:45 

Úgy látszik meg kell szakítanom a mostani játékot és telepíteni a 2.5-öt. :o ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.04.10. 07:13 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Zagloba írta:
Úgy látszik meg kell szakítanom a mostani játékot és telepíteni a 2.5-öt. :o ;)

Jól teszed!
Az RS 2.5 exe telepítésénél lődd ki a vírus irtót, mert leszed egy fontos filét.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő

Időzóna: UTC