Pontos idő: 2017.11.25. 07:43

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Europa Barbarorum
HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 21:23 

Na a Rome 2 után én is visszarakom ezt a mod-ot.
Sokat vacilláltam, hogy ez vagy a Surrectum, de végül ezt választottam.

Valaki nem tud esetleg működőképes linket az RS submod-hoz?

Ja és még valami: ha az Anthology-val futtatom akkor honnan tudom hogy a BI-vel vagy az Alexander-ral indítom-e el?
Kár hogy nem tudom venni, pedig készítenék videót is róla, de az Action egyszerűen nem képes venni. :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 06:56 
Rang 2

Zagloba írta:
Na a Rome 2 után én is visszarakom ezt a mod-ot.
Sokat vacilláltam, hogy ez vagy a Surrectum, de végül ezt választottam.

Valaki nem tud esetleg működőképes linket az RS submod-hoz?

Ja és még valami: ha az Anthology-val futtatom akkor honnan tudom hogy a BI-vel vagy az Alexander-ral indítom-e el?
Kár hogy nem tudom venni, pedig készítenék videót is róla, de az Action egyszerűen nem képes venni. :twisted:

Ha az RS légiókat tartalmazó submodra gondolsz az megvan fel tudom tölteni valahová.

Az Anthology-val való müködését sajnos nem ismerem, mert én az alap 1.5 RTW+BI+Alex-el használom,és így hogy fent van az Alex EB-nek egy csökkentett verziója (csak annyi van benne ami az RS légiós submodhoz kell, mert a nagy Alex EB nekem nem indul), így a tálcára induláskor az Alex ikonját rakja ki.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 08:09 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Marcus!

Az RS Submod engem is érdekelne, mert nincs meg. ( Fél éve elmászott a vinyóm. )

Majd ha felrakod beszerkesztem az első HSZ- be.

Előre is köszi.

SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 08:53 
Rang 2

Az alábbi linkeken találjátok az RS légiókat tartalmazó submodot az EB-hez.

http://www.sendspace.com/file/xxocsi

https://mega.co.nz/#!8QIxyIga!YxFQ-qTPrCciH9kqHBOeYXGwxXPwzoT379Egt-2BK4g

Telepítés menete :

1.- .rar file kicsomagolása
2.- Alx_pack3.exe feltelepítése , az EB-hez tartozó új római parancsnoki rendszer van benne és más apróbb módosítások amelyek felkészítik a modot az Atras féle RS submod futtatására.
3.- az Atras_RS_Legions_adaptati könyvtár tartalmának bemásolása az EB data könyvtárba, bővebb info az mlített könyvtárban lévő readme fájlban található.
Biztonsági mentés készítése erősen javasolt.
A mod felrakása után a haladásotokról mentést érdemes 4-5 körönként csinálni, mert előfordul CTD, bár nálam csak akkor jelentkezett ha egyhuzamban sok ideig játszottam vele.

Ha minden jól ment akkor a mariusi reform után az RS 1.5-1.6 13 köztársasági légióját kapjuk, az augustusi reform után pedig a 25 császári légiót, 2 praetorianus légiót, illetve a számozott auxiliás egységek is elérhetővé válnak.

Az eredeti EB egységek (Cohors reformata,Cohors Imperatoria,Cohors Evocata, stb...)is elérhetőek maradnak.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 09:08 

Köszi!

Nem tudom majd használni mert jelenleg a sima Rome.exe -vel fut az EB.
Itt nem lehet valahogy beállítani hogy melyik exe fájlal futtassa, mint az RS 2-ben?

Az Antholgyt valamiért nem szereti... :x

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 10:28 
Rang 2

Zagloba írta:
Köszi!

Nem tudom majd használni mert jelenleg a sima Rome.exe -vel fut az EB.
Itt nem lehet valahogy beállítani hogy melyik exe fájlal futtassa, mint az RS 2-ben?

Az Antholgyt valamiért nem szereti... :x

Hát....

Ha jól tudom az Alx_Pack3 feltelepítése után automatikusan átáll az Alexre, már csak abból gondolom, hogy addig amíg nem használtam nekem is a sima RTW-vel ment.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 20:03 

Na megpróbálom...
Így egyébként tetszőleges csatában is megjelennek ezek az egységek?

Hát elindulni elindul,de script error-al ki is dob egyből szóval valami nem okés.
Azt írja ismeretlen egységek vannak a játékban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 06:40 
Rang 2

Zagloba írta:
Na megpróbálom...
Így egyébként tetszőleges csatában is megjelennek ezek az egységek?

Hát elindulni elindul,de script error-al ki is dob egyből szóval valami nem okés.
Azt írja ismeretlen egységek vannak a játékban.

Sajnos tetszőleges csatában nem jelennek meg az egységek, ez a része ennek a modnak a legrosszabb. :(

A hiba miatt ne ijedj meg , az export_descr_unit fájlt másold be az EB/Sp game edu backup könyvtárba is és akkor elindul.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 15:14 

Köszi Marcus!

Most van az ami még nem fordult elő: 3 RTW van a gépemen.

1.: Europa Barbarorum 1.2+ RS kieg.
2.: Rome Surrectum 2.6
3.: Alap RTW a 44. OMC-re felkészítve

Inkább ez a 3, mint az agyérgörcs a "Total Bug 2"-vel.... :lol: 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.06.14. 09:26 
Rang 2

Akit esetleg még érdekel a mod második része rajtam kívül , annak egy jó hír augusztusban jön a nyitott béta az EB II-ből. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.06.14. 09:51 

A saját topikjában(Med2) már régen közzétettem. 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.06.15. 05:53 
Rang 2

Zagloba írta:
A saját topikjában(Med2) már régen közzétettem. 8-)

:o

Van saját topikja? :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.06.29. 14:37 
Rang 1

Sziasztok!

Elég jó kis mód ez az EB, de néha elgurul tőle a gyógyszerem... Épp Rómával hódítok, very hárdon kezdtem és így bizony már elég komoly kihívást jelent a gép. Azt viszont továbbra sem fogom megérteni, hogy egy fellázadt városban milyen alapon képződnek ki arany rangjelzéses, maximális harci tapasztalattal rendelkező egységek... Ettől agyvérzés közeli állapotba tudok kerülni. Ez már az alapjátékban is rendesen felidegesített, gondoltam azért itt nincs ilyen, de úgy tűnik tévedtem. Azért a játék tervezőinek eszébe juthatott volna az a nyilvánvaló tény, hogy egy fellázadt városban minimális harcértékű, plebs-ből álló felkelőkre lehetne számítani. Nem olyan harcértékű egységekre amire normális körülmények között egy támadó/expediciós hadsereggel hosszú harcok után tudsz csak szert tenni. Azt még elfogadnám, hogy az adott város képezhető egységeiből készül el a lázadó sereg, még ha azok a legfejlettebb szintű egységeket is jelentik, de könyörgöm miért kapnak maximális harci tapasztalatot ? Mondok egy példát a Balkánon elfoglaltam Ambrakiat, ami épp Epeiroshoz tartozott. A város fellázadt és egy fullos hadsereg jelent meg benne, mindegyik egység 3 aranylapkával díszelgett a mellkasán... 3 hadseregem 7 körös ostromába került, hogy visszavegyem a várost, mert támadással nem tudtam visszavenni, ráadásul úgy, hogy a fél lázadó sereg scorpiósokból állt. Akik mint tudjuk egy tunikában szaladgálnak egy bicskával a kezükben szemben a légiósaimmal... Azért ez botrányos...
Az is érdekes számomra, hogy bár a játék teljesen jogosan igyekezett kiegyensúlyozni a barbár népek és a római, görög civilizációhoz tartozó népek közti erőviszonyt. Mivel az alapjátékban római egységek magasan verték a barbár egységeket. Azonban úgy gondolom egy kicsit túlzásba is estek ilyen téren, mivel egy római sereggel valóságos kálvária legyőzni egy barbár hadsereget... Legalább is amíg nem szerez elég harci tapasztalatot. Folyton megfutamodnak a római egységek, ráadásul olyan szituációkban amikor egyáltalán nem lenne rá okuk, hiszen tömött sorokban tartják az alakzatot. Szóval azt hiszem a mérleg nem kiegyensúlyozódott hanem átbillent a barbárok javára.
A is fura számomra, hogy számtalan csata után is alig fejlődik a csapatok harci tapasztalata, míg a gép seregei igen szépen néznek ki már pár csata után. Ez nem valami fair dolog.

Egy szó mint száz a mód nagyon jó, nagyon szép, de általános hibák maradtak az alapjátékból, más téren meg túlzásokba estek(lásd barbárok harcértéke). Főleg ha figyelembe veszem a történelmi tényeket, nézzük csak meg Caesar galliai hadjáratát, például Alesia ostromát ahol 60 000 római néz szembe 100 000 ostromlott gallal és 100-250 000 közé teszik a felmentő sereget. A legminimálisabb becslés szerint is több mint 3x-os túlerővel néztek szembe és mégis nyertek. Szóval nem tartom reálisnak, hogy ennyire megemelték a barbárok egységeinek harcértékét. Északon csak lépésben tudok haladni, mert 1vs1-ben nehéz elbánni egy hasonló kaliberű sereggel, nem hogy még túlerővel.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 11:26 
Rang 2

Üdv Maximushun!

Nos az EB hasonlóan mint a többi RTW mod, és az alapjáték abban egyaránt megegyezik, hogy VH/VH fokozaton csak mazochistának ajánlott velük a játék.
Az EB-nél ezért vannak az "arany szintű" lázadók,- illetve az, hogy a barbár egységek "erősebbek" a rómainál nem teljesen igaz- , mert a szintek erősödését úgy oldották, meg , hogy a VH/M fokozatot vették alapul, erre vonatkozik minden egység támadási és védekezési pontja, a VH/H fokozaton a humán játékos egységei a megadott értékek mindegyikéből -4 ponttal kezd , VH/VH pedig -7-el. Ettől van , hogy csapataid megszaladnak hamar, illetve ezért tűnik nehéznek, (ami amúgy tényleg az, főleg a 8-10 csillagos ellenséges tábornokok ellen).
Amennyiben elfogadsz egy tanácsot , akkor kezdj új kampányt VH/M-n hidd el megéri , itt is lehet komoly csatákat tolni, de legalább arra is van esélyed , hogy hadjáratban győzz le egy népet, és ne az legyen, hogy minden csata után fel kelljen töltened támadó erőid létszámát.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 13:13 
Rang 1

Üdv Marcus Aurelius!

Köszönöm a felvilágosítást és a tanácsokat. Azt hiszem megfogadom és kezdek egy új kampányt VH/M fokozaton.

Egyébként abban tud valaki segíteni, hogy a Custom Battle-ben miért csak a zsoldos egységekkel lehet harcolni ? Mert nálam nincsenek meg a frakciók egyedi egységei. Rómánál például semmi nincs, csak zsoldosok. Ez miért van így ?

Előre is köszönöm a segítséget!

Maximushun

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 19:06 
Rang 2

Maximushun írta:
Üdv Marcus Aurelius!

Köszönöm a felvilágosítást és a tanácsokat. Azt hiszem megfogadom és kezdek egy új kampányt VH/M fokozaton.

Egyébként abban tud valaki segíteni, hogy a Custom Battle-ben miért csak a zsoldos egységekkel lehet harcolni ? Mert nálam nincsenek meg a frakciók egyedi egységei. Rómánál például semmi nincs, csak zsoldosok. Ez miért van így ?

Előre is köszönöm a segítséget!

Maximushun

Ave Maximus !

A játékot a multiplayer ikonnal indítsd el , és abban is lesz olyan játékmód , hogy Custom Battle , itt minden nép saját egységével tudsz játszani.
Sajnos a modnak ez a része nem igazán jól van kidolgozva, de engem kárpótolt a kampány része. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 21:14 
Rang 1

TWO Commiter ©
Sziasztok egy kérdés, fent van a Roma Surrectum II, ezt mellé tudom úgy tenni hogy ne zavarják egymást?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 08:46 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Tücsök2008 írta:
Sziasztok egy kérdés, fent van a Roma Surrectum II, ezt mellé tudom úgy tenni hogy ne zavarják egymást?

Tudod rakni.
De a telepítést egy klónra tedd, ne pedig a Surrectum II mellé.

SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 12:16 
Rang 1

TWO Commiter ©
Rendben, negcsinálom úgy :D Rá tettem a Surrectum-ra és nem jó, a Surrectum ugyan úgy jó... :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.08.21. 20:15 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Tücsök2008 írta:
Rendben, negcsinálom úgy :D Rá tettem a Surrectum-ra és nem jó, a Surrectum ugyan úgy jó... :D

a ROME- bol kel csinálni egy clont, és oda kel telepíteni a mododat.
( Ahány mod annyi clon kel.)

SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC