Pontos idő: 2017.11.25. 07:42

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Europa Barbarorum [letöltés]
HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 12:56 
(rang nélküli)

Üdv Imi.

Felülírattam a fájlokat.
Van egy olyan mappa a tömörítésben, hogy "Recruitment Viewer". Nekem ez nem a D:\Rome - Total War -ba van telepítve szóval ez a mappa nem került felülíratásra azzal ami a letöltött tömörítésben van. Csak bemásolódott a D:\Rome - Total War-ba.
Felülírassam azzal ahová nekem van telepítve? (D:\Recruitment Viewer)

De ami nagyobb gond hogy feltelepítettem a játékot:
Rome Total War 1.0
Patch 1.1
Patch 1.2
Patch 1.3
Rome Total War - Barbarian Invasio
Patch 1.5
Patch 1.6
Rome Total War - Alexander
(Ide még kellene az 1.9-es Patch esetleg??? /amit mellesleg sehol nem találtam :S/)
EB 1.1
EB 1.2 Patch

(A telepítési sorrend amúgy jó? vagy valamit felcseréltem?)

Ezek után elindítottam a játékot. Elindult. Fut. Kiléptem
Felülírattam a letöltött tömörített állomány fájljait, mappáit. Elindítanám a játékot de kéri a lemezt. :S

Eddig a játék futtatásához egy kb 4 megás kis lemezképfájlt használtam (No CD Image) amivel gond nélkül futott. Ez a fájlok felülíratásáig működik is. De utánna nem fogadja el. De nem értem miért hiszen .exe fájl nem kerül felülírásra :S.
Erre tudsz esetleg valami ötletet, megoldást?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 06:19 
Rang 1

""Recruitment Viewer". Nekem ez nem a D:\Rome - Total War -ba van telepítve" -Pedig ezt pont oda kellett volna telepíteni. (meg a Trival Script- et és a másikat is ).

"(Ide még kellene az 1.9-es Patch esetleg??? /amit mellesleg sehol nem találtam :S/)" -Evvel nem kell foglalkoznod, mert az Alexander kieg. tartalmazza.

"(A telepítési sorrend amúgy jó? vagy valamit felcseréltem?)" -Jó, csak majd az EB1.1 telepítése végénél figyelj, hogy a Recruitment Wiewert, a Triwal Scriptet meg a harmadikat (minek most nem emlékszem a nevére) ugyanoda telepítsd mint az EB1.1- et!

Egy régi hozzászólásom: "Telepítés:
0. Telepítsd az Alexandert!
1. Telepítsd az EB 1.1-et, és azt a 3 dolgot is amit a végén kínál (ezek a Recruitment Wiever, Trival Script meg egy másik. Telepítsd ugyanoda ezeket ahova az 1.1-et telepítetted.)
2. Telepítsd az EB 1.2 patchet valahova. A lényeg, hogy az ennek telepítésekor keletkezett mappából mindent tegyél át oda ahová az 1.1 et telepítetted, és e másolás közben mindíg felülírás gomb.
3. Töltsd le amit készítettem -> csomagold ki valahova -> a keletkezett mappából mindent másolj abba a mappába amelyikbe az EB 1.1 -et telepítetted. Persze közben mindig felülírással.
Kész."

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.04. 15:31 
(rang nélküli)

Üdv Imi.

Újraraktam. Elvileg mindent oda telepítettem ahová kell.
A lemezkérésre tudsz esetleg megoldást?

Mert tegyük fel csak elméleti szinten, hogy esetleg krekkelném az Alexandert. Ilyet természetesen nem szabad. Úgyhogy csak elméletileg :P És úgy netán futna a játék. Akkor az szerinted később gondot jelentene? Mármint kidobna a játék?

És itt amúgy melyik lemezt kéri a játék? Az Alexanderét vagy a sima Rome-ét?
Neked gondolom eredeti lemezed van és ilyennel nincs gondod.

Amúgy azt csinálta a játék előző telepítésnél, hogy a csatatérképen a menü furán jelent meg: A térkép a jobb felső sarokban volt, a seregek ikonjai alul, de úgy, hogy nem volt ez az alsó keretrész, és ha a képernyő felső részére húztam az egeret akkor megjelent egy menüsor ahol a védekezés, támadás, visszavonulás, automatikus lövés, stb. ikonok jelentek meg. Ha elvittem az egeret akkor ez a felső menü eltűnt.
Most, hogy újraraktam ("és nem krekkeltem az alexander exe-jét" :P) már normálisan jelentek meg a csatatérképen a menürészek. Ez miért lehetett? És melyik lenne a normális ebben a játék összeállításban. (Mert ez a menüeltűnős is nem volt szétesve meg semmi. Csak egy újfajta megjelenítés volt)

A választ előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 16:22 
(rang nélküli)

hahó.

Vagy ilyet nem lehet fórumon semmilyen formában?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 08:01 
Rang 1

Hello Gaben!

Az alap Rome-Total War miután felülíródik nem működik. Talán ennek a tünete, hogy mikor indítanád akkor kéri a lemezt. Célszerű, másolatot készíteni a Rome- Total War mappáról, és abba telepíteni az olyan modot, mely felülírja az alapfile- okat.

"Mert tegyük fel csak elméleti szinten, hogy esetleg krekkelném az Alexandert. Ilyet természetesen nem szabad. Úgyhogy csak elméletileg :P És úgy netán futna a játék. Akkor az szerinted később gondot jelentene? Mármint kidobna a játék?" -Az Alexandert csak feltelepítése után kell krekkelni. Márha kell. Máskor nem.

"És itt amúgy melyik lemezt kéri a játék? Az Alexanderét vagy a sima Rome-ét?" -Én ilyennel még nem találkoztam, ezért nem tudom. De ugye az EB saját indítóikonjával indítod el a játékot? Mert a Rome, Barbarian, Alexander- ével hiába próbálkozol!!

"Neked gondolom eredeti lemezed van és ilyennel nincs gondod." - nekem van eredeti is és nem eredeti is. És mindkettővel működik.

"Amúgy azt csinálta a játék előző telepítésnél, hogy a csatatérképen a menü furán jelent meg:...." -Hogy miért váltott erre a módra (minimal UI) nem tudom. Ez a nézeti opció alapból választható az alapjátékban is.

"Vagy ilyet nem lehet fórumon semmilyen formában?" -Szerintem lehet. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.07. 15:04 
(rang nélküli)

Üdv.

"De ugye az EB saját indítóikonjával indítod el a játékot?" - Persze. EB Single Player parancsikonnal.

Szóval miután feltelepítettem a Rome TW-t, a BI-t, az Alexandert a (a Patch-eket) EB 1.1-t, EB 1.2-t akkor még el tudom indítani gond nélkül a mini képfájlal úgy, hogy nem kell krekkelnem semmit.

Miután felülírom a mappát azzal amit feltöltöttél akkor már kéri a lemezt és nem fogadja el a mini képfájlt. Ha krekkelem az Alexander exe-jét akkor fut.. egyenlőre gond nélkül.

De akkor te semmit nem krekkeltél? És mikor kéri a lemert te mit adsz neki?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.08. 09:41 
Rang 1

Gaben!
Érd el, hogy működjön a Rome- Total War, a Barbarion meg az Alexander. Ha kell krekkelj is. (én krekkelem mindet ilyenkor ha nem eredeti lemezt használok, de ezután többet nem kell)
Ha mindhárom működik akkor telepítsd az EB1.1- et, majd az EB1.2- t.
Legvégül a (bemásolandó felülíró) csomag amit csináltam.

Én soha, semmiféle képfájlt nem használok az EB elindításához. És nem is kér ennek elindításához lemezt. Egyszerűen csak kattintok az indítóikonjára, és megy is.

Ügyelj mindig arra, hogy mit hova telepítesz!

Írom mégegyszer: felülírása után az alap Rome nem fog működni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.22. 22:01 
(rang nélküli)

Sziasztok! Az lenne a kérdésem a római pályánál melyik években vannak a reformok. Nem régen kezdtem el velük, és láttam 3 is lesz csak nem tudom mikor vannak a váltások.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.27. 17:39 
Rang 2

Sába79 írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem a római pályánál melyik években vannak a reformok. Nem régen kezdtem el velük, és láttam 3 is lesz csak nem tudom mikor vannak a váltások.

Szia

Itt nincs évhez kötve , teljesítened kell a reformok feltételeit amikor ez megvan a tanácsadó feje megjelenik kiírja, hogy a barakk fejlesztésével elérhetőeek az új egységek.
Amúgy a reformok a feltételek megléte esetén az alábbi évektől elérhetőek :
- Polybius-i : Kr.e 242-től
- Marius-i : Kr.e 172-től
- Augustus-i : Kr.e 125-től

A feltételek azt hiszem egy korábbi hsz-ben ezen a fórumon is fenn vannak.
remélem tudtam segíteni .

Üdv Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.28. 14:12 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nálam valamiért nem működik a mod. Csak a betöltő képernyőt hozza be és ott lefagy. Antológia van feltelepítve az baj vagy másban keressem a hibát?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 16:18 
Rang 2

Norujn írta:
Nálam valamiért nem működik a mod. Csak a betöltő képernyőt hozza be és ott lefagy. Antológia van feltelepítve az baj vagy másban keressem a hibát?

Minden RTW-vel fut.
A gond szerintem az lesz , hogy az EB 1.2 patch telepítésénel bent hagytad a telepítőben a telepítési útvonal megadásánál azt a könytárnevet amit ő automatikusan hoz (First .... valami ilyen kezdetűt).
Az EB 1.2-nél pontosan azt a telepítési utat kell megadni ahová az EB 1.1-et raktad.
Én egy klón RTW könyvtárba szoktam telepíteni így : C:Program Files\SEGA\Rome Total War - Europa Barbarorum és így biztos , hogy jó lesz.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 16:28 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
De 1.1-el sem működik.
(Amúgy tényleg benne hagytam kipróbálom úgy)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.01. 14:14 
Rang 2

Norujn írta:
De 1.1-el sem működik.
(Amúgy tényleg benne hagytam kipróbálom úgy)

Hm....

Akkor passzolom a kérdést. :oops:

Szerk : Ment egy pü. ;)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 18:47 
(rang nélküli)

Köszönöm a segítséget Marcus Aurelius. 252-be járok és húsz tartományom van. Nemsokára akkor jön az első reform.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.05. 00:39 
Rang 2

Sába79 írta:
Köszönöm a segítséget Marcus Aurelius. 252-be járok és húsz tartományom van. Nemsokára akkor jön az első reform.

Nono....

Itt vannak a római reformok feltételei ezekre kell jobban figyelni nem az év számokra .

Polybius-i reform:

-At least year 242 / legkorábban kr.e 242-től
-Hold 2 of these cities (Segesta, Mediolanum, Patavium, Bononia)/birtokolj kettőt az alábbi városok közül
-Hold 2 of these cities (Lilibeo, Messana, Syracuse)/birtokolj kettőt az alábbi városok közül
OR / vagy
-Wait until 210BC / várj kr.e 210-ig
(You get the new units only after upgrading your MICs.)
(Az új egységek a kaszárnya fejlesztésével elérhetők)

-Marius-i reform:

-At least the year 172BC / legkorábban kr.e 172-től
-Have more than 6 Latifundia built in Italy / több mint 6 latifundia építése Itáliában
-Hold at least 45 settlements / legalább 45 tartomány
-Have a character that is: / egy karaktered bírjon az alábbi tulajdonságokkal
Sharp/Charismatic/Vigorous
Popularis
Consul or Ex-Consul
Has Influence > 2
Has Command > 2
OR / vagy
-Conquer 90 settlements. / foglalj el 90 települést

-Augustus-i reform :

At least year 125BC / legkorábban kr.e 125-től
-Hold 90 settlements / birtokolj 90 települést
-Have at least 45 type2 settlements / legyen 45 2-es típusú településed
-Fight 400 battles / 400 csata
-Have a general that is: / hadvezéred az alábbi tulajdonságokkal bírjon
Sharp/Charismatic/Vigorous
At least Skilled Bureaucrat
At least Arrogans
At least Expert Recruiter
Can't be Selfless
(If these conditions are met, the general will receive a trait telling he wants to seize power. Make him the Faction Heir and as soon as he becomes the leader the reforms will happen.)
(Ha ezek a feltételek megvannak, a hadvezér kap egy jellemvonást,miközben közli hogy teljhatalmat akar kapni. Elsőnek Frakciörökös lesz és amint teljes hatalmat kap végbe megy a reform).

Remélem tudtam segíteni.

Üdv M.A

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 20:50 
(rang nélküli)

Köszönöm a részletes ismertetést Marcus. A feltételek rendben már csak meg kell várnom hogy 242 legyen, az első reformhoz.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Europa Barbarorum
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 10:46 
(rang nélküli)

Szervusztok.

Segítséget szeretnék kérni - Rome Antologie-hoz - nem tudom feltelepíteni az Europa Barbarorum patcheket. Követtem a leírás alapján, hogy telepítsem az 1.3 és 1.5 patcheket, az elsőnél nem találja Rome-ot, a másodiknál nem kompatibilis, valamit rosszul csinálok csak nem tudok rájönni, hogy mit... csak a Barbarorum feltelepítésénél sem történt semmi...

üdv con

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 15:30 
(rang nélküli)

Magyarosítása nincs az Europa Barbarorumnak?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.09.12. 23:17 
Rang 2

Üdv Con

Mondjuk én a Rome Antológiát nem ismerem , de az nem patchelve jön ki és azért nem tudod az 1.3-1.5 patchet felrakni ?
Magyarosítása tudtommal nem csak ennek a modnak a többinek sincs.
Amúgy ha az alapjátékot magyarosítod és úgy rakod fel az EB-t egy félig magyar félig angol modod lesz . :)
Remélem tudtam segíteni .

Üdv M.A.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.09.20. 15:39 
Rang 1

Én kipróbáltam a modot,és nekem tetszik.

Most éppen Baktriával megyek,és a célom az,hogy egy perzsa birodalmat hozzak létre.Az ő egységeik jobban tetszenek,és a harcmodoromhoz is jobban illenek.(Nekem nem jön be a lassú falanxokkal való taktikázás,inkább a távolról való meggyengítés,majd a lerohanás.

A kedvenceim az archer-spearmenek.A legsokoldalúbbak közülük,hogy a fantasztikus perzsa íjjászokat ne is említsem.

CSak az a gond,hogy a bitang nagy szeleukida birodalommal kell háborúznom.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC