Pontos idő: 2017.11.23. 22:27

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Europa Barbarorum
HozzászólásElküldve: 2011.01.25. 12:51 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Nekem sem tetszett benne egy-két dolog,habár sokáig nyomtam.
Na de reménykedjünk benne, hogy a 2-ben nem lesznek hibák,és 100%-os lessz.
Egyébként a keleti népek közül,nem mindenkinek van reformja.
Azok is elég jól játszhatók.
AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.26. 20:21 
Rang 1

Sziasztok,

Az Europa barbarorum II-ről van valami hír?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.02.22. 18:47 
Rang 2

Nos ....

Pár korábbi hsz-re reagálva.
A EB-nek egyik erőssége a realisztikusság a másik a népek közötti balance, illetve az EB a Római Birodalom korai szakaszát tehát a Köztársaság és a korai Császárság idejét öleli fel (Kr.e 272-Kr.u 14).
Fentiek miatt van, hogy itt nem lehet már kr.e 250-kr.225-től az Augustusi ala Császári légiókkal játszani mert ugye ezek Augustus római császár uralkodása idején (Kr.e 63 - Kr u. 14) lettek "rendszeresítve".
Tehát aki csak a császári tehát a "lorica segmentata-t" viselő légiók miatt játszik a RTW-al és modjaival annak más modot ajánlok. :lol:
Reformja minden népnek van amely kinek látványosabb kinek csak kisebb, a korábbi fórumon ha jól emlékszem fel is soroltam kinek milyen feltétellel és hány van .
Van nép akinek 3 van (SPQR), van akinek 2 (Arverni,Aedui,Casse,Hayasdan)és van akinek 1 (Saka Rauka,Arche Seleukeia,Safot Softim Qarthadast,Sweboz,Pahlava).

EB II-t ez év elejére igérték de mint ahogy az RS II késett ez sem pontos. :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.03.16. 19:12 
Rang 1

Köszi,

De ha jól tudom az EB II Medieval2 alapra készül, míg az RS II-t Rome alapra készítették. Ugye?

Marcus Aurelius írta:
Nos ....

Pár korábbi hsz-re reagálva.
A EB-nek egyik erőssége a realisztikusság a másik a népek közötti balance, illetve az EB a Római Birodalom korai szakaszát tehát a Köztársaság és a korai Császárság idejét öleli fel (Kr.e 272-Kr.u 14).
Fentiek miatt van, hogy itt nem lehet már kr.e 250-kr.225-től az Augustusi ala Császári légiókkal játszani mert ugye ezek Augustus római császár uralkodása idején (Kr.e 63 - Kr u. 14) lettek "rendszeresítve".
Tehát aki csak a császári tehát a "lorica segmentata-t" viselő légiók miatt játszik a RTW-al és modjaival annak más modot ajánlok. :lol:
Reformja minden népnek van amely kinek látványosabb kinek csak kisebb, a korábbi fórumon ha jól emlékszem fel is soroltam kinek milyen feltétellel és hány van .
Van nép akinek 3 van (SPQR), van akinek 2 (Arverni,Aedui,Casse,Hayasdan)és van akinek 1 (Saka Rauka,Arche Seleukeia,Safot Softim Qarthadast,Sweboz,Pahlava).

EB II-t ez év elejére igérték de mint ahogy az RS II késett ez sem pontos. :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.03.17. 20:36 
Rang 2

Idézet:
Köszi,

De ha jól tudom az EB II Medieval2 alapra készül, míg az RS II-t Rome alapra készítették. Ugye?

Igen M2TW-re készül az EB 2 . :)

Jöhetne már ....

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.03.17. 20:44 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Csatlakozom,mert nincs hozzá hasonló RTW mod.
Legalább is én nem,találkoztam hasonlóval.
Javítsatok ki ha igen.
Marcus Aurelius,ha találsz valamit EB2-röl azt jó lenne ha megosztanád velünk.
Én hiába kerezsgélek, de semmi.
AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.03.18. 06:56 
(rang nélküli)

Salve!

Segítséget kérnék mert adódott egy problémánk EB-ben. Lehet hogy már találkoztatok vele. A gond a következő ha Multiplayer-t indítunk akkor a nemzetek-nél csak a zsoldos egységek választását engedi a gép. S.P.Q.R. -nél nem lehet egyik reform egységeit sem választani, nem is jeleníti meg.
Esetleg van valakinek erre ötlete? Az újra telepítés nem oldja meg a problémát.

» Először azért, mert Julius Caesar embernek született és nem állatnak.

» Másodszor azért, mert Julius Caesar férfi és nem nő.

» Harmadszor pedig azért, mert Julius Caesar Római és nem barbár hadvezér..."

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.03.27. 20:46 
Rang 2

Jvlivs Valerivs írta:
Salve!

Segítséget kérnék mert adódott egy problémánk EB-ben. Lehet hogy már találkoztatok vele. A gond a következő ha Multiplayer-t indítunk akkor a nemzetek-nél csak a zsoldos egységek választását engedi a gép. S.P.Q.R. -nél nem lehet egyik reform egységeit sem választani, nem is jeleníti meg.
Esetleg van valakinek erre ötlete? Az újra telepítés nem oldja meg a problémát.

Nos....

Mondjuk nem tudom van e valami kissebb mod (RS légió, stb)feltéve rá, mert akkor nem tudsz mit tenni , akkor nem tudsz rómaai egységekkel menni, ez nálam is így van .
Viszont ha csak az alap EB 1.2-vel tolod akkor Multiplayer ikonnal indítva és ott Custom battle módot választva lennie kellene a római egységeknek.
Erre mg csak egy megoldás van EB leszed RTW leszed , reg cleaner és újra az egész .
Sajnos ez a mod eléggé érdekesre sikerült ilyen téren , no de a realisztikus játékért cserében szerintem ez a legkevesebb. :)

Üdv Marcvs Avrelivs :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 16:53 
(rang nélküli)

Sábát abbahagytam nagyon messze van a központi tartományoktól. Most Pontus-szal játszom, Krisztus előtt 192-be járok, és 66 tartományom van. Kiírtottam, Makedóniát Görögországot Egyiptomot, Pahlavát. Rómának egy tartománya van ami elég vicces, nem sokára ő is elbukik. Feltűnően erős a luzitán és a sváb nép. Egy kérdésem nekem is lenne, hány olyan terület van a térképen amit nem lehet elfoglalni? Eddig Dumathát kerestem hiába.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: MOD:Europa Barbarorum
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 12:10 
Rang 6

a kaszpi tengertöl keletre van azt hiszem 3 tartomány(vagy 4) amiket csak a tenger északrol valo megkerülésével vagy hajoval lehet megközeliteni. pontosabban 1et és onnan sorban a többit. dél felöl erdök és hegyek zárják el az utat.
a himalájában van a xiyu tartomány ami megközelithetetlem, bár lehet, hogy annak is északrol van a bejárata.

pártusokkal és baktriával többször nekiláttam a megszerzésüknek, de nem érnek annyit amennyibe a megszerzésük kerül. az ott lévö sereg gyakorlatilag megszünik létezni a birodalom többi része számára, a pénzt viszont viszi.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Europa Barbarorum [letöltés]
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:17 
Rang 1

TWO Commiter ©
Sziasztok.

Nekem is lenne egy problémám.

Az pedig az lenne hogy nem jön a reform. :(

Kép

Két nap alatt odáig lenyomtam, a Polibyan (nem bizti hogy jól írtam) reformnak elméletileg ezek a követelményei:

2 város ezek közül: Segesta; Mediolanium; Patavium; Bononia
2 város ezek közül: Lilibeo; Messana; Syracuse
és a 242BC

A képen láthatjátok hogy az év megvan, a városok közül ne hogy 2-2 van meg, hanem az összes. A script-et bekapcsolom játék indításkor vagy is amikor betöltöttem a játékot akkor egyből, sőt mikor kellett volna a reformnak lennie akkor nem jött, kiléptem és be és megint be a script és utána uzsgyi következő év és megint semmi. :((((

Pedig nagyon szeretem, az EB az általam ismert módokat(RTW+BI) felül múlja.
Rengeteg egység, a pénz sem ömlik a markunkba mint mikor elfoglaljuk a sima RTW-ben Siciliát és megvan ugye Capua, szóval egy két szóból csődölés lehet a gyorskezüségünknek ha sereget csinálunk :) Nekem a gyenguszok népek annyival, hogy könnyű szinten álltam neki, de gondolom csak a közeliek, ha távolra kell majd mennem tuti lesznek nehézségek, hát az Adeui(gallok)-nak is 3-4 várossal ott volt 3-om teljes zászló tutira, nekem meg 20-al volt 4, szóval igen ütős és nehéz lesz.

Eddig 3x kezdtem újra és persze hogy a Senatus Populuqe Romanus, mivel ők állnak a szívemhez a legjobban, és gazdaságilag ők azok kikkel ellehet kezdeni rendesen, a többi eléggé nyögve nyelős, és az 1 várossal kezdők meg lehetetlen, mire kihozom +ba a pénzügyem ... lesz -40-50.000-em. :)

Nos tudnátok valami infót adni erről? Mit tudok tenni?? :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 18:02 
Rang 6

TWO Commiter ©
Nem tudom, hogy a reformok hogy működnek, én még nem jutottam el odaáig Karthágóval, de mindenféleképpen fejlesztened kell a barakkjaidat, csak akkor engedi a reformos hadsereget képezni.

Remélem tudtam segíteni.

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 18:07 
Rang 1

TWO Commiter ©
Hát én is gondoltam rá de 12 kör a következő most megyek és le is nyomom gyorsba, eddig direkt nem harcoltam mert a reformra vagyok kíváncsi :)

Bár a képen már látszik hogy elindultam gallok ellen a nagy csalódásban, mert a 2 városuk előtt vártam reá. :)))

Ám Karthágós kolléga :D ellenségek vagyunk de csak vízen :DD

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 18:12 
Rang 6

TWO Commiter ©
Most készülök végighömpölyögni Itálián, remélem, semmi nem szól közbe :)
A gazdasága Karthágónak sem rossz, de el kell foglalni 1-2 várost, meg nagy veszteségeket kell szenvedni közbe, de aztán szépen helyre lehet billenteni, főleg ha kiépíti az ember a bányákat Ibériában.

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 19:59 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Idézet:
A képen láthatjátok hogy az év megvan, a városok közül ne hogy 2-2 van meg, hanem az összes. A script-et bekapcsolom játék indításkor vagy is amikor betöltöttem a játékot akkor egyből, sőt mikor kellett volna a reformnak lennie akkor nem jött, kiléptem és be és megint be a script és utána uzsgyi következő év és megint semmi. :(((

Szia!

Marcus Aurelius írta:
Néhány apróság amelyre a telepítésnél figyelni kell:
-Az EB Trívial scriptet, EB Documentationt,EB Recruitment Viewert telepíteni kell.
-Az EB 1.1. ,EB 1.2 - nek pontosan ugyanazt a telepítési utat kell megadni,amely lehetőleg a Rome főkönyvtára legyen,másképp nem működik.

Telepítés utáni teendők:
Ahhoz,hogy mod "feelingje" meglegyen az EB Campaign Scriptet aktíválnunk kell a következőképpen:
- Az EB Main Campaign indítása után kattintás a frakciónk által bírtokolt egyik városra ,feljön a bal felső sarokban a tanácsadó ,és itt rákattintunk a Show Me How gombra,és ezáltál aktíváltuk a scriptet,amelyet minden EB Main Campaignbe történő belépésnél meg kell tennünk.

Néhány dolog amire játék közben figyelni kell(megszakad a Campaign script):
-Körváltásnál,játékból való kilépésnél a kurzort városon kell hagyni.
-Csatatérképre történő belépés előtti mentést nem szabad visszatölteni.

Szalin:
-nos a mod megfelelően működik, csak az lehet a baj, vagy a telepítés, vagy közben valamit nem jól csináltál(csinálsz).
A reformok megfelelő időben jönnek.
-Nagyon figyelj a kilépésre, és arra mikor mentesz.
Azt javaslom a "map rwm" -et töröld a játék könyvtárában, és kezd újra.
-De ez úttal figyelj a script-re.
Hidd el nagyon jó kis mod, én 4 alkalommal vittem végig.
Más:
Ha kérhetnélek legközelebb méretezd át a képet, mert csúnyán kilóg.(600x360)
Egyébként örülünk a képnek, máskor is várjuk az élmény beszámolóddal együtt.

AVE SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 22:02 
Rang 1

TWO Commiter ©
Igen a képem láttam csúnya ... bocsánat! Ám igaz volt a kaszárnyás dolog :D Az kellett neki! :D

Szóval van reformom é ezúttal jól csináltam mindent, most figyelek nagyon.

Végre van változatosság, de szerintem nem jó .. erősebbre számítottam nem gyengébbre, 1300 polybian egységgel 400 fős veszteségem lett 2000 ellenség ellen, a gallok alatt akik vannak ha jól írom akkor Arveni :)

A régi hastati és principekkel kisebb veszteséggel nyertem volna szerintem :)
De így a jó nem az monoton megyek győzök ... hanem azért futnak is el a bácsijaim :D

Köszi a segítséget!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.05.30. 20:33 
Rang 3

TWO OMC Győztes ©
Jó kis mod és nem az van benne hogy hip hop már le is győzted a fél világot. Főleg olyan népekkel ahol csak egy várossal kezdesz.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 00:16 
Rang 2

Kb 3 éve játszom ezzel a moddal , sajnos 1x vittem végig idő hiányában és olykor PC butáskodás miatt.
Szubjektív véleményem szerint a legjobb mod , főleg ha a készítők által is ajánlott H/M fokozaton játssza az ember .
Itt is tud meglepetéseket okozni főleg ha Alex alatt játszik az ember .
Volt olyan kampányom már-már RS-t idézően, hogy Szícíláért igencsak meg kellett küzdenem a punokkal , és általában az elit afrikai lándzsás seregek jöttek fánikkal támogatva.
Ajánlom még mazochistáknak Luvavoae városa mellett a Satres nevezetű helvét 10 csillagos tábornok ezüst tapasztalatú csapatait , az is finom tud lenni.;)
Ami még eddig nem nagyon volt szintén az RS-hez hasonlóan ha kb 40-50 körig csak Itáliában egerészik a játékos , utánna itt is finom kis háborúkat lehet összehozni 2-3 fronton , keleten a hellén népek + a szőröstalpú Géták , délen a punok , Nyugaton az Ibérek ha elérik a Tolosa-Massalia vonalat .

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.01. 21:10 
(rang nélküli)

Üdv Imi

Te írtad:
"A csomag tartalma:
- Permament fixes for 1.2 (kis javítások)
- Europa Barbarorum 1.2 submod pack 3.1 (sok kis javítás és plusz)
- LZ3's Custom EB fix adaptation (ez script javítás)
- Phalanx mod (a hagyományos falanxok hitelesebbek, pl mert zártabban harcolnak mint eddig)
- Az EB térképe a Roma Surrectum 2 stratégiai térképének textúráit használja
- Naval strat map add on (szebb hadihajó modelek)
- Lysander's Sihunet 7.0 AI Battle Formations Adaptations (Sihunet általi hadsereg felállás formációk)
- Extended Offices Mod (A "civilizáltabb" népek karakterei képességeiknek megfelelő rangot kaphatnak egy idő után.Pl: hadvezér, terület kormányzó stb)
- Eastern Hellenic Portrait Pack v0.5 (a keleti hellenisztikus királyságok karakterei közül némelyek reálisan keletiesebb ruhákat viselnek)
- Lykos' (small) Models Fix for Garamantine, Gaut and... (a Garamantin gyalogos és néhány szintén lándzsás északi egység modell lándzsahegy irányának javítása)
- The Unit Info Card Mod (a lövedékes egységek információs lapján megjelenik a lövedékük száma , és azok hatótávja)
- Roma Surrectum 2 csatatéri környezet!
- New fort/watchtower UI (a strat térképen telepíthető erődők és megfigyelő pontok képének javítása)
- Strat and Battle Map Borders Removal Mini- Mod (A strat térkép régió elválasztó vonalai nem látszódnak, és a csatatéren sem a piros határvonalak.)
- Néhány pártus egység egységkártyájának javítása

Letöltés innen: http://www.filefront.com/17817786/Msold ... etted.rar/

Telepítés:
0. Telepítsd az Alexandert!
1. Telepítsd az EB 1.1-et, és azt a 3 dolgot is amit a végén kínál (ezek a Recruitment Wiever, Trival Script meg egy másik. Telepítsd ugyanoda ezeket ahova az 1.1-et telepítetted.)
2. Telepítsd az EB 1.2 patchet valahova. A lényeg, hogy az ennek telepítésekor keletkezett mappából mindent tegyél át oda ahová az 1.1 et telepítetted, és e másolás közben mindíg felülírás gomb.
3. Töltsd le amit készítettem -> csomagold ki valahova -> a keletkezett mappából mindent másolj abba a mappába amelyikbe az EB 1.1 -et telepítetted. Persze közben mindig felülírással.
Kész."

A letöltött tömörített állományban egy "data" nevű mappa van.
Ezzel mit írassak felül?
mert a a játék könyvtárában van olyan hogy:
D:\Rome - Total War\Data
D:\Rome - Total War\EB\Data

A választ előre is köszönöm.

Tisztelettel
Gaben

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 10:03 
Rang 1

Üdv Gaben!

D:\Rome - Total War\Data

Tehát az összes file- t ami a tömörített állományban van (-összesen 4db) a Rome - Total War mappába kell másolni.

Az általad kérdezett data nevű mappa felül fogja írni az alap Rome- Total War Data mappáját, mert csak így lehet megoldani, hogy a Barbarorumban a Roma Surrectum 2- s környezet jelenjen meg.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC