Pontos idő: 2018.10.21. 08:52

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: DarthMod
HozzászólásElküldve: 2016.03.18. 07:35 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO Support tag
TWO ADMIN Elismerés | 2x ©
DartMod v9.0 (DM)

Kép

Minden szempontból javítja az alapjátékot.

Hivatalos oldal:
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?71-DarthMod-(DM)

Letöltés:
RTW + BI:
http://www.moddb.com/mods/darthmod-rome/downloads/darthmod-rome-v90
Alexander:
http://www.moddb.com/mods/darthmod-rome/downloads/darthmod-rome-v90-alexander-addon

Telepítés:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?573487-Installation-Instructions-amp-Troubleshooting
A nem steam-es RTW verzió esetén a főkönyvtárba telepíteni. A steam-es RTW verzió esetén a videó útmutatása alapján.

Képek:

Jó játékot mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: DarthMod
HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 18:59 
(rang nélküli)

Sziasztok! Melyik pachel működik ez a mód?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.04.17. 21:10 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Kérlek, hogy pontosabban fogalmazz, mert így értelmezhetetlen a kérdésed, nincs külön patch a módhoz. Az már adott verziószámmal rendelkezik. Viszont az alapjáték RTW -hoz vannak, az első hozzászólásban megtalálod. Kiválaszthatod a neked megfelelőt.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.04.19. 11:22 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO DONATOR ©
Amennyiben jól gondolom, akkor a Bi-s verzióhoz 1.6-os az Alexanderhez pedig 1.9-es patch-ek kellenek.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.04.21. 16:31 
(rang nélküli)

Az elmúlt pár héten ismét fel fedeztem magamnak ezt a fantasztikus játékot, és mivel olvasni kezdtem a fórumot, így hallottam hogy különböző módok is vannak. Rengeteg hozzászólást olvastam ezen a fórumon és jó néhány videót is megnéztem, de mind közül ez a Darth mod volt ami talán a legjobban bejött. Kezdetben az SPQR móddal szemeztem, de valahogy a nulla körös kiképzés nekem annyira nem jön be (egyenlőre).

Nagyon tetszik az új egységkártyák (nekem új, hiszen az alapon kívül még módot soha nem próbáltam ki), a római katonák eszméletlenül jól néznek ki, valamint a grafika is sokkal szebb. Igazából még csak videókat néztem, de biztosan ki fogom próbálni.

Annyira felbuzdultam ezen az egészen , hogy megrendeltem a Rome Total War Anthology-t.
A játékkal kapott magyar nyelvű pdf rengeteg érdekes infót rejtett számomra, úgy érzem megérte elolvasni.

A mod telepítésével kapcsolatban azonban lenne pár kérdésem:

1. Mivel az eredeti róma már a megfelelő patchel jött ki (ROMA 1,5 , BI 1,6 , Alexander 1,9), így akkor külön patcheléssel nem kell foglalkoznom a jól értem a dolgot.

2. Az eddigi módoknál is mindig írtátok hogy érdemes, az eredeti könyvtárról egy másolatot készíteni és oda telepíteni a kiválasztott módot.

3.A telepítés menete akkor ebben az esetben a következő (mindent jól értek):
- Eredeti játék feltelepítése (ROMA 1,5 , BI 1,6 , Alexander 1,9),
- Klón másolat a könyvtárról
- Darth mod letöltése
- Majd a klón könyvtárba feltelepíteni (mivel nem steames a verzióm)

Kérlek javítsatok ki ha valamit nem jól értettem, köszi...

Esetleg ha valakinek van már bővebb tapasztalata erről a modról az írhatna kicsit többet is, mert eddig a hozzászólások egy kicsit vérszegények.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.04.21. 17:53 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Üdvözöllek!
Nagyon jól teszed, hogy olvasod a fórumot ;) ...Azt is, hogy megrendelted a RTW Antology-t...
Hát, van egypár mód, ami közül majd válogathatsz :) ...
Nos, mind a három megállapításod helyes.
Kiegészítem annyival, hogy az Antologia egy darab dvd (nekem is az van meg). Ha telepíted, akkor mindhárom verziót alapból felteszi (RTW 1.5, BI 1.6, Alex. 1.9).

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.04.21. 18:54 
(rang nélküli)

Köszönöm az új infót, azt nem tudtam hogy mindhárom verziót, alapból felteszi (azt hittem egyenként kell majd indítgatni az exe fájlokat telepítéskor), múlthéten szállt el a vinyóm és még azért nem telepítettem. Régebben mindig csak a tört verziót használtam, ami három cd-ből állt, de ennek a játéknak az ára már tényleg olyan olcsó, hogy vétek lenne nem megvenni. (990-HUF)

De sebaj, amíg a gépem nem jó marad a fórum és a youtube videók. ;)
Még egy észrevétel volna, mai is néztem videót és ott már a 9.01-es verzió volt, ennél a módnál az a legújabb?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.02. 12:50 
(rang nélküli)

A telepítéssel kapcsolatban tennék fel még egy kérdést.Én a RTW Antology-t vettem meg, ez ugye alapból telepíti mindhárom alapjátékot (rome,barbaraian invasion,alexander),néztem a letöltendő módot,ott két fájl van,az egyik a roma és a barbaraian invázióra telepedik a másik pedig egy addon az alexanderhez.Ha csak a romahoz és a barbaraian invázióhoz teszem fel a módot nem fog gondot okozni az,hogy telepítéskor az alexander is fent van?

Köszi a válaszokat és a segítséget...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.02. 12:58 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO DONATOR ©
Elvileg nem, de csinálj biztonsági mentést a játékról és arra telepítsd.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.02. 15:46 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Gyakorlatilag sem :) ...
A főkönyvtár data mappáját felülfogja írni, ezért kell előtte egy klón-könyvtárat létrehozni (pl: RTW-DM), és oda telepíteni. Csináld bátran, bele kell jönnöd, fogsz még egy párszor telepíteni, van Mód bőven ;) ...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.04. 11:46 
(rang nélküli)

Sikerült telepíteni minden gond nélkül fut.A magyarítás jelentős része eltűnt ez okoz némi galibàt a hiányos angolomnak,de összességében elégedett vagyok.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.04. 22:16 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Nagyszerű :) ...Csak így tovább ;)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.05. 14:36 
(rang nélküli)

Sikerült egy kicsit több időt is eltölteni a játékkal és a következő észrevételem volt. Egy provinciai hadjáratot indítottam el Rómával. A kiinduló helyzetben 15 000 denarius volt a kincstárban. Felhúztam néhány épületet és a következő körben mínuszban nyitottam, elkezdtem hódítani, három város bevétele után a helyzet továbbra sem változott csak az hogy bőven 30 000 felett voltam mínuszban. Nem képeztem egységet nem építettem, nem javítottam, város több lett bevétel meg elmaradt .Ez valami bug? Ti már jártatok így? Mert én ezt nem értem. A hadjáratot befejeztem mert így nem sok értelme van, gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.05. 16:52 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Nos, igen jártam már így kb. tíz éve :) ...
Bizos, hogy nem bug, mert amikor létrehoztam ezt a topicot, akkor kipróbáltam a DM -t, és nem tapasztaltam ilyet. Azonban a lényeg, hogy milyen nehézségi fokozaton játszol. Kezdésnek max. a közepest ajánlom, amíg bele tanulsz rendesen a total war világába. A települések adózása legyen kipipálva (automatikus). Arany-szabály, hogy megfelelő gazdaság tartja el a megfelelő haderőt. Magyarán, a gazdasági épületek felhúzásával kell kezdeni, amelyek hozzák a bevételt (kikötő, utak, piac, farm, bánya). Lehetőség szerint, kereskedelmi egyezményt kötni a frakciókkal. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt, hogy ne kerülj mínuszba.
Érdemes elolvasni:
http://www.twonline.hu/korabbi-total-wa ... l-war.html

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.07. 09:57 
(rang nélküli)

A játékot nehéz fokozaton kezdtem el, gondoltam mivel elég sok időt eltöltöttem már az alap játékkal, megfelelőtudás birtokában vagyok ahhoz hogy erős "birodalmat" építsek fel.Hát mit mondjak tévedtem :shock: .

Minden esetre köszönöm a linket valóban hasznos leírás+ismeretek voltak benne.Ez a játék valóban fantasztikus, ahhoz képest hogy több mint 10 éve adták ki (pontos időpontot nem tudok), a mai napig a legjobb stratégiai játék számomra, repül fölötte az idő. Összetett rengeteg mindenre kell figyeli, város bevétel, kereskedelem, vezetők tulajdonsága, csaták felsorolni sem tudom annyi minden.Szóval a lényeg mindig van mit tanulni róla ;) De hát erről szól az élet...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.09. 07:18 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Hát igen, ez igaz ;) ...
A különböző RTW módok, különböző szinten nehezítik meg a felhasználó-harcos életét. Mindegyik más és más stratégiát kíván meg, hogy ne kerülj mínuszba, illetve elég rutinos legyél, hogy megfeleljél a kihívásaiknak. Elég sok módot kipróbáltam már, ha nem boldogulsz - így elsőre - a DM -dal, akkor ajánlani tudom inkább az Ab Urbe Condita (AUC) módot. Azután majd jöhetnek a komplikáltabb módok is...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2017.12.03. 09:33 
Rang 1

Sziasztok.Szeretnék kérdezni pár dolgot erről modrol, este, (hajnalban) feltettem és kicsit ismerkedtem vele,nézegettem csapatokat.Rómával szeretnék menni (Juliusok kedvenceim) de kicsit gyanakodva figyeltem hogy görög harcosok páncélja 40es védelmű, mig nálam 25, ez javul később? (nem mintha félnék görögöktől :D ) A másik volt egy csatám s lándzsa dobálóim előcsatározó gombja szürke, miért lehet az?

Szerk: rájöttem miért nem szerettem Romával lenni, szenátus csak ne utasitgasson :twisted: A gallok-on meglepődtem, keményen tolják magukat, bejöttek fővárosom megostromolni :D A forditás szinte teljesen jó a moddal, ez óriási segitség, egyedül talán vezérek kártyái angol nyelvűek.Kiszedtem fájlokat a forditásbol, amikkel megy a mod ha esetleg érdekel valakit.... Karthagó--val kötekedtem, de nem érdekli őket :) Görögökkel,Macedonokkal barátok voltunk,Germánokkal szövetségesek erre szenátus ráküld görögökre,germánokra, normálisak? Sajnos nem tudom megtámadni, szenátust :( (de már nagyon utálom őket) Mindenesetre a mod nagyon jó, ilyen kis amatőr kezdőknek kicsit felturbozza alapot :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2017.12.08. 10:59 
Rang 3

TWO Veterán ©
TWO Support tag
Hát a szenátus az már ilyen, de azért ad némi pénzt vagy egységet, ha időre teljesíted a kívánságait ;) .
Ha pedig a győzelmi feltételeket teljesíteni szeretnéd, akkor birtokolnod kell Rómát. Persze, ha van elég kitartásod, amíg eljutsz odáig. Meg elég erős gazdaságod, amely eltartja a seregeid. Ha pedig megvan még addig, a másik kettő római család, azok sem fognak örülni neki :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2017.12.08. 12:14 
Rang 1

Most tartok kb ott Carthago-t továbbra se érdeklem, galloknál van 2 falu, de görögök, ibérek 2 oldalrol betámadtak. Görögök mondjuk jól kinőtték magukat, Macedonia, thrákok övéké de városaik gyengék, mindenesetre most gall-okra koncentrálok, aztán ibérek-et szétverem....Szenátus kezd hisztizni, de a nép szeret :D Az volt nagyon érzékeny veszteség mikor hajóim elsüllyesztették 4 családtaggal :( Pénzem van rengeteg. Marius reformot várom már nagyon :) Hihetetlen ez a játék, nem tudom megunni) Hála a jó istennek h felfedeztem oldalt, meg h segitettek tippekkel :)

Szerk: Képzeljétek, feltettem forditást és teljesen jó, 1 fájl kellett BI forditásábol, mert ami rtw simába volt azzal kifagyott, BI fájljával meg ment.... 2 órát játszottam kb, Görögökkel egyszer se dobott le vagy fagyott ki

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC