Pontos idő: 2018.08.20. 01:57

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 871 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Új OMC
HozzászólásElküldve: 2012.12.20. 13:43 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
OMC 2013

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Új OMC
HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 11:39 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Ha már 2013, akkor esetleg meg lehetne próbálni egy hivatalos autocsatás OMC-t, viszont nem kiegészítőset, mert úgy kiegyenlítettebb. Tehát ha tervezve lesz, előtte kell majd felmérés, lenne-e ilyenre elég ember, mert értelemszerűen fölösleges indítani, ha kevesen vagyunk.
Teutont szintén azért nem érdemes, mert ott a mongol-litván megint nem kiegyenlített.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:22 
Rang 4

Régebben felmerült a terület elosztásos OMC ötlete is. (a lényeg, hogy történelmi alapon vannak elosztva a lázadó területek már a kezdésnél) Én egy ilyet szívesen kipróbálnék szerintem elég pörgős lenne és ezt esetleg lehetne kombinálni az auto csatás omc-vel!

38. Cunedag Dal Creulon, Kelta király

Vécsey Károly: Isten adta a szívet, lelket nekem, amely népem és hazám szolgálatáért lángolt.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:28 
Rang 7

TWO OMC Házigazda ©
TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes ©
arról tudni fogunk valamit hogy a koordináció,- illetve akinek a "feladata", vagy szerette volna- hogyan értékelte az autocsatás teszt-omc-t, a véleményeink alapján? 8-)
Arra gondolok hogy érdemesnek találtátok-e omc indításra.

Részvételek: 19.Orosz, 21.Török-végjáték a győztes oldalon, 29.Orosz, 30. Spanyol-kihalás, Szicília-rövid ideig, 32. Bizánc-végjátékig, 33. Magyar -kihalás, 34. Lengyel-végjáték a győztes oldalon, 36. Spanyol-Kihalás, 37. Mór, 42 Milánó,46 Antiochia, 47 Német,40. Lloegyr omc Viking

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 12:33 
Rang 5

Én igazából egy alap Rome OMC re vágyom már rég óta, semmi újítással, az autocsatás és a kiegyensúlyozottab kezdeti esélyek feleslegesek, ez a játék, így szép, én plédául szívesen vezetnék egy Trák birodalmat akár a Szelukidák ellen is, az autocsatákat is értelmetlennek látom, ha valaki ne tudja csapni az AI-t és így nyer akkor csak had tegye, annyira le akarják egyszerüsíteni, kiegyenlíteni az OMC ket, hogy a végén akár Risikozhatnánk is.
Legyen végre egy normál OMC , semmi kikötés, semmi olyan, hogy nincs kém, első 10 kör béke stb...
Mentek régen si az OMC-k , pedig nem volt a dákoknak kezdetben virágzó gazadságuk, és a pápát sem irányította senki!

42.OMC Orosz
54.OMC Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:10 
Rang 8

Blanco26 írta:
Régebben felmerült a terület elosztásos OMC ötlete is. (a lényeg, hogy történelmi alapon vannak elosztva a lázadó területek már a kezdésnél) Én egy ilyet szívesen kipróbálnék szerintem elég pörgős lenne és ezt esetleg lehetne kombinálni az auto csatás omc-vel!

Ezt én vetettem fel annó, és maximálisan támogatom.
A történelmi alapon induló OMC-t egy valós diplomáciával együtt nagyon jó OMC-t hozhatnánk össze.

Az autócsatát viszont semmiképpen se támogatom - pont az AI hülyesége miatt.
Teszem azt a gép egy lovas ijász alapú sereget mindig elver egy közepesen erős nehéz gyalogos sereggel, amit viszont egy játékos röhögve megold.
A nyugati nehéz gyalogos alapú népek brillíroznának, a keletiek meg szenvednének - értelmetlenül felborítaná az egyensúlyt.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 13:49 
Rang 5

Ca3sar írta:
Ezt én vetettem fel annó, és maximálisan támogatom.
A történelmi alapon induló OMC-t egy valós diplomáciával együtt nagyon jó OMC-t hozhatnánk össze.

Az autócsatát viszont semmiképpen se támogatom - pont az AI hülyesége miatt.
Teszem azt a gép egy lovas ijász alapú sereget mindig elver egy közepesen erős nehéz gyalogos sereggel, amit viszont egy játékos röhögve megold.
A nyugati nehéz gyalogos alapú népek brillíroznának, a keletiek meg szenvednének - értelmetlenül felborítaná az egyensúlyt.

Ca3sar

erre akartam én is kijukadni ;)
az alap területi elosztás viszont szerintem a diplomácia "motorja" , így még mindíg nem látom értelmét ebbe belepiszkálni, tudomásul kell venni, hogy vannak erősebb és gyengébb népek(akiket ez összefogásra kéztethet!)

42.OMC Orosz
54.OMC Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:35 
Rang 8

Igazad van, de ha belegondolsz hosszú évek óta mindig eszerint játszunk - bevallom, én már nagyon unom, mert így a játék eleji pár kör mindig ugyanaz a standard lépésekből áll.
Viszont egy történelem hűbb kezdéssel, és aktív szerepjátékkal meg tudnánk valósítani egy valósághoz közelebb állóbb játékot, de legfőképpen egy más játékot az eddig megszokottaktól eltérően.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 14:58 
Rang 5

ebbe is van valami igazság, de kitalálhatnánk valami más is, mert sosem tudjuk majd teljesen kiegyenlíteni az esélyeket, márcsak a térkép adottságai miatt sem, de mondjuk létre lehetne hozni alap szövetségeket, ligákat, vagy plusz seregeket be lehetne tenni, de a városok szintjét és a kezdő területeket én nem piszkálnám meg, így egy lázadó terület pl okot adhat egy háború kirobbantásához, de ha minden terület játékos vezérelte, akkor mi alapján kezdünk hábrúzni(egyedül a vallás marad ha szerpjáték szerűen akarunk játszani(értsd: nem csak úgy betámadunk valakit se szó se beszéd, hanem diplomáciailag is felvezetjük azt)).
éppen ezért szerintem elviselhető az első pár kör monotonitása,utánna pedig mindíg új forgató könyv lép életbe.
szerintem csak kreatív, nem földhözragadt emberek kellenek az uralkodói székekbe(pl: keresztény muszlim szövetség), és máris élvezhető lenen a játék!

42.OMC Orosz
54.OMC Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 16:14 
Rang 8

Látod, most egyetértünk. ;)
Ha a játék elején szétosztanánk a provinciákat, akkor bizony diplomáciai okok kellenének a háborúhoz, és nem a lázadó területért menne feltétlen a harc - lehetne vallási alapon több keresztes háború, vagy elszeparált harcok amibe beszállhatnának támogatóként más népek seregei (100 éves háború pl), de lehetnének valóban szövetségek, amik közösen védenének egy territóriumot valami eszme alapján (vallás, kereskedelmi szövetség, stb - ilyenek lehetnének pl az Olasz államok).
Ezek mindegyike valós történelmi alapokon nyugszana, ami sokkal élvezhetőbbé tenné a kijátszását - pont azért, mert könnyebben elképzelhető mint egy fiktív konfliktus.
Az erős népek egyedül maradnának, a kicsik pedig összefognának - vagy elpusztulnának. Az összefogást pedig a játék elején levő fix szövetségekkel fixálnánk, ami változtatható lenne, csak nem érné meg. :)
És jöhetne a huzavona a kezdeti gyors kiterjeszkedési ciklus nélkül.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 16:40 
Rang 5

Én a következő összeláncolásokar gondoltam:
Szicília-Milánó-Velence
Német Rómaiak-Dánok-Skótok
Anglia-Franciaország
Portugália-Spanyolország
Lenygyelek.Magyarok-Bizánc-Oroszok(az oroszok messze vannak, így az elején nem jelentene nagy előnyt a négyes szövetség)
Mór-Török-Egyiptom(ahogy az szokott is lenni, az elején még nem erősek külpolitikailag, mert messze vannak egymástól viszonylag)
A pápa attól függően állna bizonyos "szövetségek" pártjára, hogy az összesített "vallási táblázatban " együttesen hogy állnak(mondjuk itt bizánc+oroszország kiesik, de ott vannak amagyraok és a lengyelek, akik keresztények, ennek a szövetségnek ez lenen a hátránya, míg a területük nagysága az előnyük), de akár külön is lehet szedi őket magyar lengyel/ orosz bizánc ra!

42.OMC Orosz
54.OMC Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 21:00 
Rang 7

TWO Commiter ©
Sima Romet a népnek!

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 21:06 
Rang 8

Kicsit sokkalom ezt a sok összeláncolást, és így túl sok nép kiesne.
Csinálok majd egy térképet hogy gondoltam, és felrakom ha kész - történelemhűséget szem előtt tartva.
A tiéd a balance felé megy inkább, de túl sok népszerű népet ejt ki.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 21:33 
Rang 4

Caesar gondolkoztál azon, hogy új népet raksz be a játékba?

22. Third Age OMC Eriador
29.OMC Egyiptom
49. OMC Magyar Királyság
42. OMC Lengyel Királyság

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 21:47 
Rang 8

Erre azok tudnának válaszolni igazán, akik nagyon jók a file-ok szerkesztésében - Pistára gondolok elsősorban.
Amúgy igen, volt rá példa hogy egy alap nép át lett nevezve, és dolgozva, és talán lenne benne ráció, hogy itt is megtörténjen ez.
Viszont mivel a tapasztalat azt mutatja, hogy a 17 néppel játszó emberek maximum a fele képes érdemben aktív maradni (játékilag, diplomáciailag még kevesebb) így nem látom értelmét plusz népeket bepakolni, sokkal inkább a kisebbek területeit elosztani a nagyobbak - és népszerűbbek között.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 23:04 
Rang 2

Egy Róma OMC jo ötlet lenne( Ha akkor indulna mikor lejár a büntim:D)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.22. 23:17 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Ca3sar és pmh: Mi pont ezért játszottunk le néhányan élesben egy teszt OMC-t, ahol kiderült, hogy a játék játszható, csak éppen nem kiegészítős OMC-ben, mert a lovasíjászok és arabok gyengébben indulnak.
Viszont egy rendes OMC-ben, pont hogy működne, mivel az adott népek hasonló egységekkel kezdenek, illetve a török-egyiptomi fölény is pont hogy kiegyenlítettebbek lennének egy ilyen OMC-be.
Az a baj, hogy ti azt hangoztatjátok, amit szokás itt hangoztatni ész nélkül, miközben mi direkt teszteltük ezt élesben, hogy ne csak a szájtépés menjen.

Amúgy meg a területelosztással nem lenne kiegyenlítettebb az OMC, és több diplomáciai lehetőséget sem adna, mivel hogy aki győzni akar, nem a diplomácia topikban fog vitézkedni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 00:05 
Rang 8

Oswold: az 1. OMC óta játszom, és volt szerencsém párat szervezni is - többször ki lett próbálva hogy a lovas íjászokkal nem tud bánni a gép, ahogy az íjászokkal is igazán.
Ész nélkül támad, ebben pedig győz a stat érték - vagyis a nehéz gyalogság, és a nehézlovasság.

A dipló részről pedig annyit, hogy lehet 1 nép a legerősebb a világon, ha 2-3 kicsi neki esik 2-3 oldalról akkor felőrlik, megosztják az erőit, és leverik a végén.
A diplomáciai jól használva a legerősebb fegyver - több OMC-ben bebizonyosodott hogy lehet jó diplomáciával egy gyenge népből az OMC legdominánsabb népévé válni.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 01:22 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Oswold írta:
Az a baj, hogy ti azt hangoztatjátok, amit szokás itt hangoztatni ész nélkül, miközben mi direkt teszteltük ezt élesben, hogy ne csak a szájtépés menjen.

Ezt meg sem hallottam ! ne menjen már itt is az ami az Arénában !
Kulturáltan ha kérhetem.
Köszönöm.

Auto csata - Játékos által lejátszott csata :
Mindkettőnél fennáll ugyanaz a helyzet hogy irreleváns csatákat lehet bukni és nyerni mindkét esetben. ( megjelenése óta játszok a M2TW-al, tudom mit írok)
Viszont mindkettőnek megvannak az előnyei is.(elolvastam a teszt omc összegzéseit)
Nem kell ezen vitatkozni, ha lesz rá jelentkező lesz auto csatás omc ill a megszokott omc-k.

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.23. 08:44 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Úgy válaszoltam, hogy ők nekem, azaz egyből el akartak hajtani, mert nekik nem tetszik az ötlet, és más OMC-t akarnak.

M2-vel én is megjelentése óta játszom, sőt előtte Rome-al is sokat játszottam, multiban is egész jó voltam egy időben.
De Pista jól leírta végül, mindkét OMC fajtában ugyanúgy meg vannak a szokásos buktatók, kis sereggel leölsz egy nagyobb stb, az autó csatásban pont ez lenne kiküszöbölve. Lovasíjászokat meg nem kell venni (a lovasíjászos überelés se volt reálisabb). Pont ezért más ez az OMC, mert más taktikát követel. Teszem azt, az erős lázadó várakat, sem nagyon fogja senki egyből bevenni stb.
Úgy gondolom egy bizonyos idő után meggyorsítja az adott OMC menetét, kikerülve azt is, hogy amikor nagy határ alakul ki egy-egy megnőtt birodalom között, akkor nem kell minden egyes csatát lejátszani önállóan, gyorsabb a mentés elkészítése is. (Ezek is szempontok, mivel nem vagyunk egyformák.)

megj.: A vita elkerülhető, ha mindenki beírja az ötletét, meg mit akar, és nem az fog itt menni, hogy jaj, olyan OMC nem kell, meg nem jó. Ezt majd a koordináció eldönti és kész.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 871 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC