Pontos idő: 2018.08.21. 08:52

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Távolsági harc
HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 07:44 
Rang 1

Kíváncsi vagyok ki milyen távolsági harci egységek mellett teszi le a voksát :?: (elsősorban, római, barbár és görög népeknél, a keletieknél elég egyértelmű a helyzet)

Amit megjelenés előtt tudunk:
Parittyások:
+ legnagyobb lőtáv (150); legtöbb lövedék;
- alacsony távolsági sebzés; alacsony közelharci védekezés;
Dárdások:
+ legmagasabb távolsági sebzés; páncélosok ellen is sebez
- legkisebb lőtáv (80);
Íjászok:
+ legmagasabb DOT;közepes lőtáv (125)
- alacsony sebzés páncélosok ellen;

Szavazás eredménye:
parittyás 3% 3% [ 2 ]
dárdás 12% 12% [ 7 ]
íjász 42% 42% [ 25 ]
vegyes 42% 42% [ 25 ]

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DAR 2013.12.14. 17:02-kor.
levettem a szavazást (szebb a topik címe anélkül)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Távolsági harc
HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 08:00 
Rang 8

Kihagytad a legeffektívebbet - lovas íjászok.
Közepes sebzés de a mobilitás miatt mindig optimális lövési szög (hátulról), charge lehetőség, közepes védelem.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 08:07 
Rang 1

Írtam, hogy a keleti népek kivételével! :)
Elég egyértelmű, hogy nem fog senki parittyásokat használni, ha van lovasíjász!
Tehát pártus, szkíta és egyiptom nélkül értendő a dolog!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 08:54 
Rang 8

Ez esetben megint csak kötözködnék. :D
Függ a terepviszonytól is melyik hatásosabb - erdőben a parittyás nyílt terepen a talpas íjász jobb. A dárdás a köztes megoldás mert valahol a kettő között van a közelharci értéke.
Nincs univerzális imba egység - ezért is jó a Total War, nagyjából ki vannak mindig egyenlítve az erőviszonyok, vagyis valami X az egyik, valami a másik terepen jobb, így az ellenfelet a saját előnyösebb terepedre kell csalni. :)

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 08:57 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Dárdásokat nem igazán éri meg tartani, pár dobás és elfogy a muníció utána csak tölteléknek jók.
Parittyások megfontolandóak, de őket nem nagyon lehet használni a sorok mögül.
Íjászok kevesebbet sebeznek, de minden körülmény között használhatóak lesznek illetve a tüzes nyílvessző képesség is a javukra írandó.

Annyi biztos, hogy kipróbálom majd milyen, ha 10-15 íjászegységgel folyamatosan tűz alatt tartom az ellent, mennyi idő alatt olvadnak el az egységei. :D

49. Kelet-Római Birodalom // Házigazda: 49.
OMC Győztes – 32. Velence, 34. Német-Római Birodalom, 35. Jeruzsálem, 36. Frank

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 09:01 
Rang 1

A tegnapi római-etruszk csatánál látható volt, hogy lesz tüzes dárda is! 2 dobálós egység simán elkergetett egy lovas rohamot.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 09:04 
Rang 3

Szerintem mindenki azt fog használni, ami kéznél lesz. :) Az elején szerintem nem lesznek íjászok, csak dárdások. Utána meg nyilvánvaló, hogy mindenki lehetőleg a fejlettebb egységeket használja. Alig hiszem, hogy Róma képezni fog majd parittyásokat. De azt is, hogy valaki nem veszi zsoldba őket, ha lehet.

Julius videó krónika:
[url]
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... JGBmPzS5KD[/url]

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 12:25 
Rang 8

Nazgul írta:
Dárdásokat nem igazán éri meg tartani, pár dobás és elfogy a muníció utána csak tölteléknek jók.
Parittyások megfontolandóak, de őket nem nagyon lehet használni a sorok mögül.
Íjászok kevesebbet sebeznek, de minden körülmény között használhatóak lesznek illetve a tüzes nyílvessző képesség is a javukra írandó.

Annyi biztos, hogy kipróbálom majd milyen, ha 10-15 íjászegységgel folyamatosan tűz alatt tartom az ellent, mennyi idő alatt olvadnak el az egységei. :D

Medieval 2-ben erősek voltak a dárdás egységek - kb íjász erősségű zsoldosokat lehetett bérelni (afgán valami). Rome 1-ben még nem voltak jók az értékeik de a balance miatt nem tartom kizártnak hogy továbbviszik ezt a vonalat.
Parittyás késsel és pajzs nélkül van mindig - ezért tud gyorsan futni. Viszont sok a muníciója így ezt ki lehet használni (mondjuk én multiban nem szerettem őket használni).
Íjász szemből semmit nem ér akármennyi is van, velük oldalra kell mozogni és onnan lőni az ellenfeleket - ez alap. ;)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 08:52 
Rang 2

TWO Support tag
A dárdások elég jónak tűnnek az Italian spearman és swordsmanek ellen is, főleg a lángoló dárda bekapcsolása után (bár ez kicsit furán hangzik :) ).

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 09:14 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
2-3 parittyás kb 20 másodperc alatt verte szét egy hastatimat testudoban, szemből.. :D és akkor volt neki kb 10. 1-2 percen belül fele létszámúra csökkent a seregem anélkül, hogy elértem volna őket.. nem volt lovaságom. szóval brutál.

De nem úgy kell elképzelni, hogy ezek átlőnek a páncélon stb.
Szépen tartják az alakzatot a hastatik, de valamelyiket eltalálják és az elsősorban meghal, rés keletkezik és míg a többiek korrigálni akarják a formációt, addig a keletkezett résen betalálnak a parittyások és nagy pusztítást végeznek. Elég látványos és realisztikus jelenet.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 09:31 

Ez mind rendben van, de akkor minek van náluk pajzs?! :roll: ;)
Realisztikus a francot..... :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 09:47 
Rang 8

Nincs tökéletes zárt pajzsformáció - főleg nem mozgás közben. ;)
Ha meg egy kiesik akkor a keletkezett lyukon tényleg kezdődhet a pusztítás míg be nem tömik.
Ezt ki is próbálom este. :)
Jó lenne végre valami erős távolsági egységet találni mert nagyon frusztrál hogy én aki az esetek többségében arra alapozom a taktikáimat minden RTS-ben eddig nem találtam használhatót pont a kedvenc játékomban. 8-)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:04 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Miért ne lenne realisztikus?
2-3 másodpercről van szó míg rendezik megint az alakzatot, de megállás nélkül tűz alatt tartják őket. Ergo mindenképp betalálnak.
Most képzeld már milyen az ha a fejük felett tartják a pajzsot éppen és szemből védtelenek, mivel az első 1-2 ember elesett.
3*80 db vagy 3*120 db ökölnyi vagy félökölnyi kő berepül a résen. Oké, legyen csak a fele. Akkor is csúnya pusztítást végez.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:07 

Az tuti hogy nincs tökéletes pajzsformáció, de a fej és létfontosságú szervek védelmét még menet közben is tudja biztosítani egy közepes pajzs, mivel ez egyéni védőfegyver.

Ha harcos összehúzza magát akkor is tudja tartani a menetformációt és a parittya lövedékei is csak minimális kárt tudnak okozni, és az alakzat sem hullik szét.
A rómaiak tökéletesen tudtak alakizni szóval egy tapasztalt manipulusnak nem tudtak nagy veszteségeket okozni a parittyások. Nincs is említésre méltó példa a történelemben. ;)

Használtatok már parittyát? Ha igen tudjátok hogy inkább szemből hatásos és nem íves alkalmazással. Nehéz vele bánni, tapasztalatlan használó kezében elég pontatlan is. Nem realisztikus és kész az ekkora veszteség. Csak megbontott formációjú egység ellen lehet igazán hatásos, de hogy komplett egységeket verjenek szét, az semmiképpen nem reális.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:11 
Rang 4

Az előbb vívtam egy fal nélküli ostromot, Athénnal vagyok, Rhodoszt támadtam:
Én seregem:
-4 pikás
-8 hoplia+1 hadvezér hoplita testőrökkel

Ellenség helyőrséggel együtt:
-4 hoplita
-6 milicia hoplita
-4 mod
-8 parittyás
-2 városi hoplita
Nem emlékszem hogy náluk milyen egység volt a hadvezér

192 embert vesztettem, ők mind meghaltak, a parittyások szart sem értek a hopliták ellen .........

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:15 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Ezzel egyébként sem dicsekedtek volna a római krónikások.. :lol:

A pajzs nem takarja tetőtől talpig a légióst, menet közben lába vagy feje ki fog lógni.
Illetve biztos van némi rés, hogy kilássanak.
Elég egy rossz mozdulat, rálép egy buckára vagy bármi és máris lesz egy 5 centis rés ha csak egy pillanatra is, folyamatos tűz alatt nem csekély az esély, hogy egyetlen egy lövedék betalál és ha fejre megy elég egyetlen egy is, hogy az első ember összerogyjon, nem is kell teljesen elesnie, utána már egyből repül is be a többi.

Milyen szinten játszol?
Nálam vh. bár ellenem a gall parittyások jöttek, illetve volt némi tapasztalatik is, bár nem túl sok. Sok múlik még a kifejlesztett technológián és a hadvezér tulajdonságain, hogy mennyi sebzés bónuszt kapnak. Elég nagyra fel lehet tornázni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:25 
Rang 4

VH játszom én is, és a 12. körben foglaltam el a várost, úgy hogy még nincs olyan sok minden kifejlesztve, én eddig annyit fejlesztettem, hogy legyenek pikásaim, meg tudjak ostromtornyot építeni (mert eredetileg Sardist akartam elfoglalni, de leesett hogy ők a Seleukida birodalom része, velük meg jóba akarok lenni). A hadvezérem 1szer lépett szintet, a hoplitáknak 2 gerendája volt a csata elött (már előzőleg Krétát bevettem ezzel a sereggel).

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:29 

Könyörgöm nézd már reálisan a dolgokat, van rajtuk sisak is, pajzs a kézben ami legalább 80 cm magas volt plusz mozgásban lévő alakulat, kontra egy pontatlan fegyver ami igazából csak akkor halálos ha fejen talál valakit, de a legtöbb esetben csak zúzódást vagy maximum törést okoz és csak szemből igazán hatékony. Gondolom most sem rakták be a "lövedékek becsapódásának fogadása" nevű mozdulatsort a játékba?! :lol:

Holnap megyek haverhoz és mindenképp játszom vele pár órát aztán megnézem milyen modokat vettek eddig tervbe. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 10:36 
Rang 4

A parittya csak kopogtató :) :D, csak könnyű csapatok ellen hatásos (íjászok, dárdások), a játékban is azért van nagyobb lő-távjuk, mint az íjászoknak, mert a kő papír olló elv szerint azok ellen a hatásosak. A nehéz gyalogságot csak lassítani és megzavarni tudják.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.09.05. 11:05 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Reálisan néztem.

Nem azt mondtam, hogy meghal, hanem hogy megtántorodik, hátraesik, a lényeg, hogy mégjobban megbontja az alakzatot.

Nem azt mondtam hogy egy parittyás sniper 150 méterről célbaveszi az egyetlen apró 5 centis rést a testudon és azon keresztül egyesével fejbelövi a légionáriusokat, hanem azt, hogy 2-3 másodpercenként 300-400 kőből 1 be fog repülni és ha úgy talál el valakit, akkor bomlik az alakzat, aztán a következő adag 300-400 db kőből már legalább 100-150 biztosan betalál, amíg az első sorok vissza nem rendeződnek, az összes berepülő lövés csak embert érhet, ami olyan erővel és szögben még páncélon keresztül sem szúnyogcsípés.

Plusz elárulhatnád mit számít a római sisak, amikor szemből tolják arcon szerencsétlen legionáriust egy félökölnyi kővel, mert ugye rostély nincs rajta..

Én úgy tapasztaltam, hogy a távolsági egységek az összes távolsági egységet aprítják, nincs kő papír olló. Mivel alig páncélozottak, ami eltalálja őket, az nem nagyon pattanhat le komoly sérülések nélkül, legyen az dárda, kő, nyíl..

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC