Pontos idő: 2017.11.23. 00:01

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 262 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Gal6
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 13:36 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nagyon örülök neki, hogy Pista okán ismét belekezdhettem régi nagy kedvencembe a gal6-ba, amely egy online sci-fi stratégiai játék.
A játékban 6 nép van: ember (human), shin, khaduii, digitrox, Piraati és Zyk. Mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai és mindegyik más-más taktikát követel meg magának.

Jelenleg a fórumról 3-man játszunk gal6-ton és nagyon örülnék neki ha ez a szám bővülne.

Ebben a Topicban szeretnék mindenkinek kisebb segítséget nyújtani a játék elkezdéséhez, illetve szeretném megmutatni, hogy mi kell (nagyjából) ahhoz, hogy Univerzum szerte elismert hadurak legyünk a gal6 világában.

(Megkérem a moderátorokat, hogy ne ijedjenek meg attól, hogy egymás után több hozzászólást írok, egybe kicsit hosszú lenne.)

Alapfogalmak:
PVR: Planéta-védelmi-rendszer, beépített nem mozgatható védelmi lövegek.
Összlövő hajók: A gal6 világában minden hajóosztálynak van egy sorrendje, hogy milyen hajókat lő először, másodszor és harmadszor pl.: A zyk Kullancs osztályú hajója először a naszádokat lövi aztán a fregattokat és utána pedig a vadászokat, ha az ellenséges flottában nincsenek ilyen hajók akkor megszívtuk, mert ebben az esetben az összes kullancs csak csendben nézi az eseményeket. Ezt elkerülendő vannak az "összlövő" hajók amik minden hajóosztályra képesek lőni, ilyen például a Kullancs párja a Hangya, ezek általában kisebbek és gyengébbek mint a specializált társaik.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Norujn 2012.04.30. 14:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Gal6- galacticax.com
HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 13:47 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Fajok:
Human:
Kép
A gal6 univerzumának talán legkedveltebb faja, alapvetően bárki a saját szája íze szerint használhatja őket,mivel szinte semmi különleges sincs bennük. A Technológiákból mindegyiket egyszerre érdemes fejleszteni náluk, hogy jól kiegyenlítsék egymást, de ha specializálni akarod magad akkor nyugodtan megteheted, ennél a fajnál van lehetőség rá.

Hajók:
A faj többi részéhez hasonlóan kiegyenlítettek, nem túl drágák és nem is olcsók, nem a legerősebbek és nem is a leggyengébbek, egyedül a Csatahajóik lógnak ki a sorból, mert azok talán a legerősebb hajói az Univerzumnak (leszámítva a piraati csatahajókat, de a human hajók jobbak). A hajók nevei utalnak a párosításokra pl.: Véső-Kalapács.
Alapvetően fregatt-romboló-cirkáló flottákat kell csinálni kiegészítve vadászokkal (a legmegfelelőbb erre a "Szablya" nevű hajó).

Morál:
Itt a harci morálra gondoltam, vagyis a hozzáállásra. A human tipikus támadó faj, amellyel könnyen lehet rettegésben tartani a környezetet, de nem egy jó védekező faj, így ha hadba kerülsz valakivel akkor üss te előbb!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 13:55 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Shin:
Kép
Ők az univerzum árnyai akik kerülik a szemtől szembeni küzdelmet, inkább hagyatkoznak cselekre és ármányokra. Flottáik előnye, hogy kémműholdakkal nem lehet felderíteni őket, csak spion kémhajókkal (minden faj rendelkezik vele), de az vagy célt ér vagy nem...
Érdemes a hajókra gyúrni, mert szükség lehet a nagyobb hajókra, ezenkívül a hajtóműveket érdemes fejleszteni, hogy a láthatatlanság mellett gyors is legyél.

Hajók:
Hajóik annak ellenére, hogy rejtőzködő faj igen erősek, de nagyon drágák, így inkább ajánlom a kisebb hajókból álló flottákat egy-két nagyobb hajó társaságában, mivel a plasmator lopó hajójuk romboló osztályú, így egy-kettőt abból is érdemes vinni egy támadó flottába.

Morál:
A humanhoz hasonlóan támadó faj, de míg a humannal a nagyobb flottákat kell előnyben részesíteni addig itt inkább a pontosságot és a minél kisebb veszteségek melletti lehető legnagyobb pusztítás a cél.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 14:06 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Khaduuii:
Kép
A technika mesterei a gal6 univerzumában, akik egy különleges képességgel rendelkeznek a blokkolással, hajóik leblokkolják az ellenséges hajókat (pontosabban azok egy részét), így egy khaduuii flotta egy nálánál látszólag sokkal erősebb flottával is sikerrel veheti fel a harcot. A fejlesztéseknél a termelésre és a hajtóművekre érdemes fokozott figyelmet szentelni, de a hajókat sem árt fejleszteni, mert a blokkolóhajók nem tudnak minden hajóosztályt leblokkolni.

Hajók:
A khaduuii hajóosztályokban (majdnem) minden második hajó blokkolóhajó, a többik pedig összlövő hajók, ami így egy használható kombót ad, de vigyázzunk a blokkolóhajóinkra és vigyünk belőlük sokat, ezeken kívül már elég csak egyszerűbb, kisebb hajókat vinni, mondjuk Szikla vadászt vagy Dagály naszádot.

Morál:
A khaduuii hajók lőnek a csatában a shin hajók után először, így a blokkolás szinte biztos, shin ellenfeleket ne nagyon szerezzünk magunknak. Amúgy jó védekező faj, de ha már vannak nagyobb blokkolóhajóid akkor támadni is remekül lehet velük.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 14:16 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Digitrox:
Kép
Ők nem igazán élőlények, hanem inkább valamiféle gépek, én nem különösebben kedvelem őket. A többi faj közül erős fegyverzetükkel és még erősebb védelmi rendszereikkel lógnak ki, így a hajókat és a védelmi rendszereket érdemes teljes üzemben fejleszteni rajtuk.

Hajók:
A digitrox hajók erősek, lomhák és nehezen térnek ki a lövedékek elől, ezt elkerülendő érdemes velük vadászokat is gyártani, de amúgy nyugodtan mehet a csatahajó- cirkáló kombó.

Morál:
A digitrox teljes mértékig védekező faj, lényegében úgy érdemes fejlődni, hogy az ellenség akármivel támadjon az a pvr-jeiden fennakadjon, te meg röhögve tegyél nála látogatást a szinte érintetlenül maradt flottádon, de nem érdemes nagyon nagy flottákat fenn tartani.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 14:20 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Piraati:
Kép
A gal6 univerzum kalózai, ebből adódóan nem igazán arról híresek, hogy saját termelésből szeretnének megélni, érdemes velük a hajók fejlesztésére elég erőteljesen koncentrálni valamint a szondák sem ártanak (tudd, hogy hova mész).

Hajók:
A piraati hajók csak a saját hajóosztályukba tartozó hajókat tudják lőni, de azoknál szinte mindig erősebbek, így velük kell összerakni a lehető legváltozatosabb flottákat.

Morál:
A piraati támadó/fosztogató beállítottságú nép, így is kell velük játszani, ne legyen egy rosszakaród se akinek elég pénze van rá, hogy betámadjon.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 14:28 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Zyk:
Kép
A gal6 univerzumának nagyra nőtt sáskái, személyes kedvenceim, akik szinte mindenben gyengébbek mint ellenfeleik, de azt a számuk kiegyenlíti. A technológiánál a hajó és a planéta oszlopot kell főként fejleszteni.

Hajók:
A zyk hajók gyengék, de piszok olcsóak, így míg bármely más faj jó esetben felszerel egy 5-10000 hajóból álló támadóflottát addig a zyk felszerel egy 60-70000 hajóból álló flottát aminek nagy előnye, hogy a bolygóvédelmi rendszerek beleőrülnek.
A flották összetétele összlövő vadászokból, sok naszádból (darázs-dongó mindkettő kell) és egy két ezer nagyobb hajóból álljon (mondjuk 50000 ezer hajóból legyen 10000 a naszádnál nagyobb hajó a többi fele-fele arányba vadász-naszád)

Morál:
A zykkel védekezni nagyon nehéz, de megoldható sok pvrrel, a hajókat csak támadás céljából kell tartani.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 09:46 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Hát, ha kell egy védekező felfogású játékos szívesen beszállok :D

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 11:13 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Gyere nyugodtan.

Gazdaság:
Most, hogy a fajok sajátosságainak alapjait ismertettem röviden kitérnék a gazdaságra.
A Gal6 világában 3 nyersanyag van: fém, kristály és narion, a fém és a kristály gondolom egyértelmű a nariont pedig főként üzemanyagként fogod használni, mert bár mindenhez kell belőle egy kicsi, főként mégis a mozgásban lévő flották fogyasztják.
2 dolog termel nyersanyagot, a planétád és a plazmatorok, kezdjük a
planétával: Ennek a termelése kicsi (még felfejlesztve is) ám biztos és magát a termelést nem lehet külső személynek akadályozni, fejleszteni a technológiáknál a "Planéta" oszlopban megtalálható fejlesztésekkel lehet.

Plazmatorok: A plazmatorok kicsi gépek amiket akármilyen nyersanyag előállítására be lehet állítani, de azt később már nem lehet megváltoztatni. Plazmatorokhoz 2 módon lehet jutni: Vagy kiküldesz úgynevezett "plazmatorszondákat" amelyek keresnek neked vagy másoktól lopsz. Minden fajnak van lopóhajója, de mindegyiknél más a neve és az osztálya (pl.: Az Embereknél Hálónak hívják a lopóhajót). A plazmatorok beindítása fémbe kerül, de minél többet indítasz be annál gazdaságosabb. Darabonként 500 nyersanyagot termelnek óránként.

Felhasználás:
Alapvetően a fém és kristálytermelést kell sürgetni mivel Narionból a planétád is többet termel a fejlesztések után mint kellene. Így nagyjából a plazmatorok 45-45%-kát érdemes kristály illetve fém termelésére állítani a maradék mehet a Narion termelésére.
U.i.: Érdemes figyelni rá, hogy az elején fém később kristályhiányod lesz, nem érdemes a kettőt az aktuális hiány miatt "eltolni" egymástól.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 16:31 
Rang 6

én de nagyon szeretem ezt a játékot:) tomi19940304 néven fent leszek

majd valaki segítene?:D mert enyhén szólva elakadtam:D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 15:04 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
PM-ben írd meg miben akadtál el, szívesen segítek!

Amúgy érdemes a játékban aktívnak lenni, mert jutalmaz! (Én most kaptam jutalmat az aktivitásomért :twisted: )

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:07 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Jutalom ?! :shock:
Milyen jutalom ?!!! ;) :D

Nekem a flottám csak extra hajókból áll, teljesen ingyen... :mrgreen: :twisted:

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:15 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Én most kaptam mindenből 1000000-ót (nyersanyag)

Azt, hogy csináltad :shock:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:16 
Rang 5

Milyen jutalom? :shock: Nekem nem jött semmi.

Amúgy egy kérdés még. Mitől van az, hogy nekem a plasmatorok csak 499/db egységet bányásznak? Tegnap még 500/db volt ( habár már 109 db végzi a bányászatot, de azért az a -1 nyersanyag plazmatoronként hosszútávon elég kellemetlen ).

48.OMC - Pun városállam
50.OMC - Skandináv felföld

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:18 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Esetleg beléptél valahova ahol adó van?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:19 
Rang 5

Én aztán sehová sem léptem be. A nyersanyagnál se írja ki, hogy adó lenne ( 0% mindenhol ).

48.OMC - Pun városállam
50.OMC - Skandináv felföld

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 17:11 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
A jutalmat mindenki megkapja aki egy hete aktívan játszik.(már ha jól tudom)

A Nyersanyagtermelés menü szélén van egy kérdőjel ! kéretik rá kattintani ! ;) :D :

Nyersanyagtermelésed nagyságát elsősorban plasmatorjaid száma határozza meg. A plasmatoronkénti termelés (plasmatorhozam) 500 és 400 egység között változik. Plasmatorjaid számának növekedésével körönként csökken az egy plasmatoron kitermelt nyersanyag mennyisége.
100 plasmatorig a termelés 500 egység,
100 plasmator fölött a termelés lineárisan csökkenni kezd,
1000 plasmatornál a csökkenés eléri a 400 egységet és megáll.

Na hát a súgót nem olvassátok el ? :mrgreen:
Ezek után látom az lesz a végeredmény mint 1-2 omc-ben... :twisted:

Amúgy jól van ha ennyire nem érdekel senkit sem a ingyen extra hajók, most már nem árulom el... 8-) :mrgreen:

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 17:18 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Én kérdeztem, hogy honnan van...

Én nem szoktam elolvasni a súgót, nekem ugyanis most alapból levesznek a termelésemből az adó miatt. (Na amúgy ki hogy áll a toplistán?)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 17:20 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Én is reggeltem a bolygó nevem Rishi.

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 18:01 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Pista írta:

Nekem a flottám csak extra hajókból áll, teljesen ingyen... :mrgreen: :twisted:

Igényeltél a szövetségi kasszából kreditet? Én inkább legyártok 10-12000 hajót, magamtól.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 262 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC