Pontos idő: 2017.11.21. 06:09

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Victoria 2
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 13:09 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
én Lübeckel próbálkoztam volt, az isteni Patricians alapvárosával, de szinte semmire nem jutottam itt vele :roll:
nem vagyok egész biztos benne, de gondolom azért, mert tul kicsi a népessége, s nem lehet vele jóformán semmit elérni . :?:

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 16:29 
Rang 4

Zagloba, tervezel még hozzá videót?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 06:59 

Igen, de nincs időm...

Amúgy hébe-hóba van időm játszani egy órácskát Japánnal:

Enyém Korea, Port Arthur, Brunei, Hawaii, Óceánia fele kb., Észak-Hokkaido +az oroszok egyik félszigete is, Puerto Rico, Tajvan...

Érdekszférámban: Mandzsúria, Mongólia, Dai Nam, Transvaal, Jáva, Borneó, Chile, Sziám...

Harmadik nagyhatalom vagyok, katonailag az első. Első Nagyhatalom váltakozva Németország és az Egyesült királyság. Különbékével győztesként kiléptem az első "Nagy Háború"-ból, legyőztem a briteket,oroszokat, Kínát(többször), csak az USA-val kerültem egyenlőre patthelyzetbe, de még csak 1906-ot írunk szóval bármi lehet.

Ha minden jól megy ezt a mentésemet is haza tudom majd vinni, és akkor láthatjátok majd. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 12:08 
Rang 1

Hello Mindenki! Nem rég kezdtem el én is játszani a játékkal, nagyjából le is van tisztulva, csak azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudnám "rávenni" az embereket, hogy legyen szakmunkások és oda menjenek dolgozni, ahol a kapitalisták épp felhúztak egy gyárat? :) mert az szép és jó, hogy építenek nekem egyet, de akkor nem hoz sok hasznot, ha csak 27 dolgoznak benne :D

A válaszokat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 15:06 

Ha kicsi a népesség az adott tartományban akkor előbb a bevándorlást kell segíteni, majd utána a szakmunkások képzését.

Ezt a nemzeti fókusz használatával tudod megtenni.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zagloba 2014.05.22. 09:35-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.21. 17:08 
Rang 1

Aha, értem. Köszönöm a gyors választ :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 11:42 
Rang 4

Ne már , írtam vagy egy oldalt, hogy mi történt Ausztriával és nem jelent meg :oops:

Na mindegy nem írom már le még egyszer ... Ki ,hogy áll?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 16:45 
Rang 1

Megpróbáltam, amit Zagloba mondott, de nem tudok, nem engedi, hogy rányomjak arra, ami segíti a bevándorlást. Ennek mi lehet az oka? Ja és a másik; hogy tudom meggátolni, hogy az emberek kivándoroljanak? Nem élnek rosszul, sőt, szóval nem tudjátok, hogy mit ronthattam el? :)

A válaszokat előre köszönöm! :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 17:42 
Rang 4

A fókuszt nem tudsz tenni mindenhova tenni, attól függ mekkora a néped ;)

Azt tudod hol kell beállítani, vagy ha nem akkor, mit nem tudsz?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 18:05 

Na igen, az elején nem biztos hogy minden nemzeti fókuszhoz tartozó kapcsolót használni tudsz.
Ezek fejlesztésekhez és találmányokhoz vannak kötve.

Ha a kapitalisták olyan helyre húznak fel gyárat ahol kicsi a népesség, azt ne támogasd semmivel. Ha pedig nem tudsz megfelelő számú lakost és munkást biztosítani, később a politika segítségével akár be is zárhatod a gyárat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 19:21 
Rang 1

Így már minden világos :) köszönöm megint a gyors válaszokat! :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 20:37 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Üdv,
A Victoriából nem akarnak egy EU4-CK2 kompatibilis mentéskonvertert, vagy új részt kiadni?
Annak idején még Bizánccal elkezdtem egy CK2-s World Conquestet, és most EU4-ben Római Birodalomként majdnem 1800-at írok. A világ nagy része az enyém, de Japánt, illetve pár kisebb szigetet nem sikerült elfoglalnom, és sajnos a játék végéig nem is tudom, hála a nagy túlterjeszkedésnek, és az 5 évig tartó békéknek, így az egyetlen lehetőség az lenne, ha valahogy tovább tudnám vinni a külön bejáratú történelmemet. Esetleg van erre valamilyen esély, vagy dobhatom el a mentést kb. 20 év múlva?

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 12:12 

Kettő könnyebbet...szerintem ahogy jönnek az új részek EU4, HoI4, úgy lesz Victoria 3 is; persze ez korántsem biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 09:42 
(rang nélküli)

sziasztok!
abban tudna valaki segíteni, hogy a kapitalistáim miert nem fektetnek be, gyk el vannak szegenyedve? látom a népesség fülnél, hogy több mint 3ezren vannak, de nincs semmi bevételük, jóformán az alapvető szükségleteiket sem tudják előteremteni (ellentétben az arisztokratákkal akik elég jól élnek). a gazdagok és középosztály adói minimumon, vámok alacsonyan (4%), gazdasági irányelv beavatkozás v állami kapitalizmus, de ez asszem annyira nem is fontos most (konzervativ kormány az a lényeg). egyébként mo-val vagyok és már elég szépen iparosítottam, 8. vagyok a ranglistán, de mindezt állami pénzből, ami a kapitalisták nélkül nem volt olcsó. mit kell csinálni hogy legyen pénzük és befektessenek a projektekbe?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 12:54 

Ha megnézed amikor több futó projekt van akkor csak egybe fektetnek be, majd ha elkezdődik az építkezés megjelennek egy másik projekt mellett.

Nálam speciel csak a projektek elindítása a szerepük, mert ha tudok mindent állami támogatással építek fel, mert így gyorsabb. Persze ahol sok a a kapitalista oda nem feccölök be annyit.

Magyarországgal amikor minden régiódban van már gyár akkor kicsi stagnálás következik be, majd néhány évnyi/évtizednyi fejlődés után indul be újra az építési folyamat.

Kormányváltással, jó fejlesztésekkel ez fokozható.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 18:22 
Rang 4

Én is általában kormányt szoktam változtatni, mert szeretem a szabad kereskedelmet ezért néha kinevezem a liberálisokat :lol: , de amúgy a reakciósok a kedvenceim... :mrgreen:

Most éppen franciákkal tolom afrikai gyarmataim vannak, meg távol-keletiek , angolokat megvertem egy háborúba 8-) és felszabadítottam Kanadát...
Na , aztán az 1890-es évekbe a kommunisták fellázadtak, elég durva vége lett :twisted:

Amúgy azért háborúztam az angolokkal, mert az olaszokat annektáltam.
Nem mondom, a Királynő Flottája eléggé megszedte a csapataimat.De végül a monitor hajóim győztek.

Bár jobban szeretem a kis nemzeteket.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 12:23 
(rang nélküli)

Zagloba írta:
Ha megnézed amikor több futó projekt van akkor csak egybe fektetnek be, majd ha elkezdődik az építkezés megjelennek egy másik projekt mellett.

Nálam speciel csak a projektek elindítása a szerepük, mert ha tudok mindent állami támogatással építek fel, mert így gyorsabb. Persze ahol sok a a kapitalista oda nem feccölök be annyit.

Magyarországgal amikor minden régiódban van már gyár akkor kicsi stagnálás következik be, majd néhány évnyi/évtizednyi fejlődés után indul be újra az építési folyamat.

Kormányváltással, jó fejlesztésekkel ez fokozható.

ah, értem már, szóval a kezdő lökést nekünk kell megadni a befektetésekkel. azért írom hogy kezdő lökést, mert most az 1880as évekre eléggé felpörgött az iparom is, meg a kapitalisták is, napok alatt összedobnak egy új vasútra vagy gyárra.

más kérdés: inframy csökkentésére tippek? bár gyanús, hogy nincs, én néha felszabadítok egy nemzetet ha már nagyon rosszul állok...
illetve a hadsereg pontjait melyik technologia noveli a katonai kutatásokon belül?

egyébként ez a játék eszméletlenül király, konkrétan a shogun elso része ota nem volt olyan, hogy leülök a játszani, és csak akkor eszmélek fel mikor már lement a nap...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 14:08 

Becstelenség csökkentése: tartós béke fenntartása, néhány eseménynél lehet rajta csökkenteni. Okosan kell vele bánni. 25 fölé nem szabad hagyni emelkedni csak ha már nagyon jó helyzetben vagyunk, mert különben jönnek majd a megfékező háborúk...

Hadseregnél mire gondolsz? A létszámra(dandárok száma)?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 14:37 
(rang nélküli)

nono. mármint nem a dandárok számára gondolok. néha látom, hogy egy szövetségesemnek kb ugyanakkora a serege mint nekem, mégis magasabb a pontszáma, ez gondolom a fejlettebb katonai technologia miatt van. csak nem tudom pontosan melyik technologiák dobják meg. ki kell fejleszteni az összeset az a biztos:D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.26. 20:06 
Rang 4

Lehet sikeresen háborúzik ;) ( +pont)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC