Pontos idő: 2017.11.23. 00:00

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Victoria 2
HozzászólásElküldve: 2012.04.28. 09:38 
Rang 6

VICTORIA II

A Paradox Interactive igen nagy tiszteletnek örvend a keményvonalas stratégiajáték-hívek körében, ami nem is csoda, hiszen a csapat majd' minden alkotása a műfaj etalonjai között foglalhat helyet. A fejlesztése utolsó fázisába lépett Victoria II a 2003-as Victoria: Empire Under the Sun közvetlen folytatása, de természetesen sokat merített a 2006-os Victoria: Revolutions kiegészítőből és a Paradox más stratégiáiból. A Hearts of Iron III grafikus motorját használó játék nem öregecske látványvilágával, hanem kifinomult szimulációjával és a lehetőségek óriási tárházával fog híveket szerezni magának. Elődeivel szemben a Victoria II-ben háttérbe szorulnak a katonai cselekmények, hogy a politikai-gazdasági szimuláció válhasson elsődlegessé, ennek megfelelően pedig egy ország kormányzásának minden eddiginél több rétegét vehetjük kézbe - ám a logikus kezelhetőségnek és egyes automatizálható feladatoknak hála a kezdőknek sem kell megrémülniük a játéktól. Kétszáz valós ország közül választhatjuk ki azt, amelynek sorsát 1836 és 1936 között, vagyis a hatalmas politikai-gazdasági-társadalmi változásokat hozó viktoriánus korban meghatározhatjuk. Lehetőségeinket és módszereinket nagyban befolyásolja, hogy a nyolcféle politikai berendezkedés melyikét választjuk, illetve nagyhatalmat, fontos középhatalmat vagy kisebb nemzetet szeretnénk-e felemelni. A játék során irányítanunk kell a gazdaság működését (termelés-szerkezet, kereskedelem, költségvetés és adók), döntenünk kell az új technológiák alkalmazásáról (több száz fejlesztés), a lakosság életkörülményeit meghatározó tényezőkről (oktatás, egészségügyi- és szociális ellátás), valamint számos egyéb politikai, jogi kérdésben (szabadságjogok, minimálbér, politikai pártok). A külső körülmények, és hibás vagy kényszerű döntéseink következtében olykor lázadások, forradalmak törhetnek ki, vagy más országokkal kerülhetünk diplomáciai, esetleg katonai konfliktusba, melyek megoldásához kitűnő politika éleslátással kell rendelkeznünk. A Victoria II 2010. augusztus 13-án jelenik meg, kizárólag PC-re.

Kép

Aki bővebben szeretne utána nézni annak itt van az oldal http://toriblog.blog.hu/2010/08/23/kritka_victoria_2

a tört verzióit simán lehet pachelni crakek nélkül ezért kérdezném,hogy nincs valakinek kedve multizni?

magyarosítás itt található. nagy része le van fordidva és frissül. http://victoria2.5mp.eu

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: victoria 2
HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 10:54 
Rang 6

TWO Commiter ©
Feltelepítettem, és meglepően jó.

A betöltőképernyőnél, amikor megjelent, hogy "Creating the world, vágtam egy fejet :)

A Szárd-piemonti királysággal kezdtem egy kampányt, úgy gondoltam, megfelelő kihívás lesz az elején. Nem csalódtam.
Az oktatómódnak nem sok gyakorlati hasznát vettem, csak pár "év" játék után tisztul le egy kicsit a kép (mégegyszer végignéztem az oktató részt).

1836-ban, a játék kezdetekor az ország államformája abszolút monarchia. 4 tartományra tagolódik: Savoya, Piemont-Provance (azúr part), Piemont (Torinó központtal) és Szardínia. 10 várossal indulunk a történelemben. Hadseregünk kezdetben 12 ezredből áll, amit bővíteni szinte lehetetlen, amíg nem kezdünk el terjeszkedni. Az országok ranglistájában a 13. helyen állunk. (Az első 8 ország birtokolja a nagyhatalmi státuszt.) Terjeszedési lehetőségeink igen korlátozottak, keletre a többi észak-olasz városállam, osztrák támogatással (Európa legnagyobb létszámú haserege), nyugatra Franciaország, északon a semleges Svájc, akit a franciák támogatnak.
A gazdaságot az első négy évben cementgyárak építésével tornásztam fel, addig minimális katonai kidásokkal. Szerencsére sikerült jó ütemben kormánypártot váltani (reakciósokból mérsékelt konzervatívat), a közben megerősödő kapitalisták befektetései (amik vagy bejöttek, vagy nem) levették a vállamról az ipar és a vasút fejlesztésének költségeit. Szardíniából iparvidéket csináltam, ide helyeztem a "fókuszt" is, segítettem a gyári munkások tanítását. Három gyárra van 30000 munkásom a max 40000-ből. Ezután egy hosszabb nyugalmi időszak következett. Egészen 1850-ig fejlesztéseket vittem véghez, Piemont két erősségét, a katonaságot és az ipart fejlesztve. A romanticizmus és az idealizmus "kifejlesztését" sem bántam meg. Bár több időbe tellettek, mint a katonai kutatások, jelentős bónuszokat adtak: a presztizset növelték, ami az ország megítélésének szempontjából nagyon fontos, illetve a kutatási időt csökkentették.
Diplomáciailag is aktív voltam, szövetségeseim közt tudhatom az olasz városok nagy többségét, Svájcot és Franciaországot is. Ausztriával a viszony baráti.
1841-ben váltottam államformát alkotmányos monarchiára. Bár még csak az arisztokrácia szavazhat, aki természetesen nagyon konzervatív, komoly előrelépést jelentett az ország megítélésében.
A fent említett 1850-ben kezdődő időszak a területi gyarapodás időszaka. Mivel legfőbb céljaim Itália egyesítése, és a dél-európai hegemónia megszerzése, ennek megfelelően terjeszkedtem. Először csak a Nápoly-szicíliai királyság három szicíliai nagyvárosáért indítottam háborút, amit a nagyhatalmak nagy meglepetésemre támogattak. 1851 végére Szicília immár szárd-piemonti terület lett. Egy újabb, rövidebb nyugalmi időszak következett. Ezidőtájt a nemzeti jövedelem folyamatosan nőtt, így csökkenteni tudtam az adókat, növelni a katonai kiadásokat, fejleszteni az üzemeket. Megkezdődött Szicília iparosítása is. A befektetők villámgyorsan összeszedték a pénzt a vasútvonalak kialakítására, majd a megfelelő kutatás után az egész ország vasúthálózatának javítására. Mindez több, mint három évet vett igénybe.
A hadsereg fejlesztése lebegett a szemem előtt, Piemontban folyik a lakosság képzése. A rövidtávú cél az volt, hogy az eredetileg is meglévő, Piemonti ezredek fenntartását tudja vállalni a lakosság. Ez a cél 1858-ra valósult meg.
Szicíliában bővítettem a hadsereget, három teljes ezredet szereltem fel a meglévő 12 mellé. A háború esetén azonnal mozgósítható milícia is 7 ezredet tett ki a kezdeti 5-tel szemben.
1857-ben kémeket fedeztek fel, akik az azóta radikalizálódott (szésőbal diktatúrába sordródott) Nápolyi királyságból kívántak bejutni az országba. A nagyhatalmak elképedtek, és megadták az engedélyt a mozgósításra. 1859 elejére elfoglaltam Délkelet-Olaszországot, amit háborús célnak kitűzhettem. Az iparosítás gyorsan folyik, még most is, 1860-ban, amikor a lecsúszófélben lévő, az előző háborúját éppen most elvesztő Oszmán birodalom ellen készülök...

Folytatás következik...

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára buckoka 2012.05.03. 09:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 17:13 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Régebben én is sokat játszottam, de vmiért csak a Monarhiával élveztem. De egyébként csak ajánlani tudom, rendkívül sok a lehetőség és a kiegjével House Divided szinte tökéletes.

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 13:42 
Rang 6

ahogy olvasom azért durván más mint az 1.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 14:09 
Rang 6

én mindig játszok. de ki szeretném próbálni egy multiban is. erre várnék jelentkezőket

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 17:24 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
én benne lennék( csak most jönnek a vizsgáim így az időm korlátozott lesz), de majd egyeztessünk ha leszünk elegen.

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 18:55 
Rang 7

Van hozzá magyarítás? Buckoka beszámolója nagyon meghozta a kedvemet, amint újra otthon vagyok, mindenképpen "megszerzem" a gamet :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 04:21 
Rang 6

Lu666 írta:
Van hozzá magyarítás? Buckoka beszámolója nagyon meghozta a kedvemet, amint újra otthon vagyok, mindenképpen "megszerzem" a gamet :mrgreen:

ja megnézted volna az írás végét akkor láttad volna, hogy belinkeltem egy nem teljes magyarosítás honlapját http://victoria2.5mp.eu ami a lényeget lefordítja.

De aki benne lenne a multiban annak írom, hogy vagy ezen a héten szombat délutánra vagy vasárnap egész napra vagy vagy jövő héten hétvégére nevezzenek meg egy idő pontot hogy mettől meddig.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 07:07 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Nekem sajnos az egész hétvégém foglalt(egyetemi program), de a jövő hétvége nekem jó lenne.

Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 09:11 
Rang 6

TWO Commiter ©
Most hétvégén, meg a jövő héten végig jó. Azt nem tudom, hogy működik a multiplayer, internetes kapcsolat kell hozzá, vagy LAN?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 12:28 
Rang 6

buckoka írta:
Most hétvégén, meg a jövő héten végig jó. Azt nem tudom, hogy működik a multiplayer, internetes kapcsolat kell hozzá, vagy LAN?

elvileg netten keresztül jó lesz és aki csinálja az elvileg készít egy direkt linket és mindenki arra csatlakozik fel.

de van mikrofonotok?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 12:39 
Rang 7

Ha nyitva van a port a koliban, akkor a jövő hét vége tökéletesen megfelel. Laptopomba meg beépített mikrofon van, szerencsére :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 12:41 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Nekem van, csak nem tudom, hogy a játék működni fog-e, mert már nem is tudom mikor "lett meg" :D

Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 13:53 
Rang 6

TWO Commiter ©
Damjanich János írta:
elvileg netten keresztül jó lesz és aki csinálja az elvileg készít egy direkt linket és mindenki arra csatlakozik fel.

de van mikrofonotok?

Van. Mióta gépezek, azóta megvan ugyanaz, és tökéletesen működik :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 16:30 
Rang 5

Asszem én is kipróbálom a játékot. :lol: A Priemonti beszámoló után kedvet kaptam hozzá. 8-)

48.OMC - Pun városállam
50.OMC - Skandináv felföld

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 17:52 
Rang 6

na ahogy olvastam a kommenteket a multira jelentkezőknek van mikrofona. akkor már nem gond, hogy team speaken keresztül ügyködjünk össze a dolgokat:D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.05. 10:26 
Rang 7

A maximális fókuszpontokat ugyebár technológiával lehet növelni, a kérdésem az lenne, hogy ezután, hogyan, mikor növekszik a fókuszpont, amit használhatok?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.05. 11:19 
Rang 6

TWO Commiter ©
1860 a háború éve. Sőt, 1861 végéig tartott, mire a hajdani Török birodalom megadta magát.

A kis létszámú szárd-piemonti hadseregnek komoly kihívást jelentett a sokkal nagyobb létszámú, viszont kevésbé szervezett hadsereg legyőzése. Szerencsémre az oszmánok elaprózták az erejüket, így sikerült megvernem. Francia segítséget is kaptam, azonban ők csak a gyarmati terjeszkedésre koncentráltak, elfoglalták Oszmán-Líbiát. Nagyon köszönöm. A franciák békét kötötek a törökökkel, a békéből Piemont csak félig jött ki jól. Boszniát nem kaptuk meg, be kellett érnünk Montenegróval. Ez lett Piemont első vas lelőhelye.
A háború végeztével Piemont nagyhatalommá vált. Komoly építkezések kezdődtek, fejlesztettem a flottát, Montenegro és a volt nápoly-szicíliai területek iparát. Az ipari kutatások előtérbe kerültek a többivel szemben, célom, hogy alkatrészből (machine parts) is önellátóvá váljon Piemont.

1862-ben a felsőház megszavazta az új választási törvényt. Ellenjegyzésre érkezett hozzám, június 14-én. Uralkodásom alatt ez volt az első komolyabb törvény, ami eljutott elém. Elmosolyodtam. Alig 30 éve még apám irányította a politikát, szinte korlátlan hatalommal bírt a rendek felett... De az idő változik, s változnia kellett a rendszernek is. Minden nap elsétálok a trónterembe vezető folyosón, de most valami azt súgta, nem néztem körül alaposan. A folyosón a régi királyok festményei és Viktor Amádé szobra állt. Genovai hercegek, Savoya hercegei, Szardínia urai. Spanyol, olasz, francia... Palástban, páncélban, vagy mundérban. Még a saját képemről is kékbe öltözött, kitüntetésekkel teleaggatott ifjú köszön vissza... A fiaim, és lányom is hercegi díszben pompázik. Az ő képük mindig az asztalomon van felállítva... Mosolyogva nézek végig magamon: makulátlan öltöny, barna vasalt zakó fehér ing, fényesre kefélt, fekete cipő, bal kezemben cilinder, jobbomban sétapálca. 21 éve már, hogy a királyi hatalmat megnyirbálták. S így visszatekintve apám kelletlen arcára, mikor aláírta az általa létrehozott parlament törvényét. Az akkori törvény értelmében a törvényhozás kikerült az ő kezéből. Aláírta, s így létrejött az alsóház, s az alkotmányos monarchia...
Visszaültem a székembe, elővettem kedenc pennámat, s a jobb alsó sarokba firkantottam: Vittoro Emmanuele...

1864 végén Parmában felkelés robbant ki, a felkelők diadalmaskodtak a helyi hadsereg felett. Piemont, s az egész világ izgatottan várta a fejleményeket. Amik meg is érkeztek 1866 elején...

"Február 26.
Esős idő. A felderítők szerint a piemonti erők felsorakoztak a határon. Elsöprő túlerő a mi egy szem ezredünkhöz képest. A lakosság egészen megszokta már a jelenlétünket, és megbarátkozott ittlétünk okaival is. Sőt, sokan támogatásukról is biztosítottak. Csak a piemonti hadsereg ne lenne...

Február 28.
Napos idő, a két nappal ezelőtt esett eső felszáradt, s most egy felhő sincs az égen. Úgy látszik, lassan beköszönt a nyár.
A felderítők jelentették, hogy öt piemonti ezred indult el Parma irányába ha közelebb érnek, kénytelenek leszünk odébbállni. Ha jönnének a Szomszédok, a fiúk mondták, hogy mindenáron harcolni akarnak, én, és a tisztek próbáljuk lehűteni őket.

Március 1.
Vakító napsütés. A fiúk napoznak, és viccelődnek.
Ennek oka, hogy megkaptuk a felderítők újabb jelentését: az öt piemonti ezredet Palermoba küldik, csak hajóra tették őket Genovában. Holnap indulok.

Március 2.
Verőfényes napsütés, végre egy kis szellő is van ebben a forróságban...
Reggel a lovamat tisztítottam. Ragyogó, fehér ló. A ruhatáramból fehér katonai ruhát választottam. Fogtam a puskámat is, de nem harcolni viszem: leszereltem a szuronyt, s elcsomagoltam. nem fog kelleni az útra. Csak a kardomat tűztem az oldalamra.
Estére értem a határhoz. A katonák azonnal megállítottak, de amint elárultam utazásom célját, az ezredparancsnokhol vittek.

Március 3.
Mindezt azért írom új dátummal, mert a tábor órája szerint éjfél már elmúlt.
Az ezredparancsnok váltást kért, majd még a válasz megérkezése előtt felébresztette a teljes ezredet. Ők fognak elkísérni az utamon."

Becsuktam a naplót. Már ötödike van, s Torinóban menetelünk. A király tud az érkezésemről. Az ezredparancsnokot jól összeszidták, de ő csak nevetett az egészen. "Ha odafent nem értenének egyet velem, már falhoz állítottak volna"-mondta. A király másnap délelőtt fogad.

Időnként érkeznek diplomaták az udvaromba, de legtöbbször a Külügyminisztérium fogadja őket, személyesen csak ritkán találkozom velük. De ez különleges alkalom. Magamra öltöttem a királyi öltözéket, családomat is berendeltem, díszbe öltöztettem őket. Helyet foglaltam a trónuson, és családomnak is illő ülőhelyeket szereztem. A vendég olyan híreket hozott, amit elsőkézből kell hallaniuk nekik is.

A torinói palota főfolyosóján ballagok. A falakon arcképek lógnak, kétoldalt lovagi páncélok. A trónterem ajtaja előtt két palotaőr, ünnepi díszben. Bal oldalt egy életnagyságú szobor, de nem tudom felismerni. Már jó előre megmondták, hogy a komornát kell előszor értesíteni érkezésemről. Az ő ajtaját csk egy ör vigyázta. Kettőt koppantottam az ajtón. Tudtam, hogy nem jön válasz, egyszercsak nyílik majd a trónterem ajtaja. Odaálltam hát az ajtó elé. A trónteremből kihallatszódott egy gyerek izgatott kérdése: "Dehát apu, miért kell ezzel a Garibaldival találkoznunk?"
Ebben a percben kinyílt a trónterem ajtaja, s én beléptem...

Folytatás következik...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.05. 11:46 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
buckoka írta:
1860 a háború éve. Sőt, 1861 végéig tartott, mire a hajdani Török birodalom megadta magát.

A kis létszámú szárd-piemonti hadseregnek komoly kihívást jelentett a sokkal nagyobb létszámú, viszont kevésbé szervezett hadsereg legyőzése. Szerencsémre az oszmánok elaprózták az erejüket, így sikerült megvernem. Francia segítséget is kaptam, azonban ők csak a gyarmati terjeszkedésre koncentráltak, elfoglalták Oszmán-Líbiát. Nagyon köszönöm. A franciák békét kötötek a törökökkel, a békéből Piemont csak félig jött ki jól. Boszniát nem kaptuk meg, be kellett érnünk Montenegróval. Ez lett Piemont első vas lelőhelye.
A háború végeztével Piemont nagyhatalommá vált. Komoly építkezések kezdődtek, fejlesztettem a flottát, Montenegro és a volt nápoly-szicíliai területek iparát. Az ipari kutatások előtérbe kerültek a többivel szemben, célom, hogy alkatrészből (machine parts) is önellátóvá váljon Piemont.

1862-ben a felsőház megszavazta az új választási törvényt. Ellenjegyzésre érkezett hozzám, június 14-én. Uralkodásom alatt ez volt az első komolyabb törvény, ami eljutott elém. Elmosolyodtam. Alig 30 éve még apám irányította a politikát, szinte korlátlan hatalommal bírt a rendek felett... De az idő változik, s változnia kellett a rendszernek is. Minden nap elsétálok a trónterembe vezető folyosón, de most valami azt súgta, nem néztem körül alaposan. A folyosón a régi királyok festményei és Viktor Amádé szobra állt. Genovai hercegek, Savoya hercegei, Szardínia urai. Spanyol, olasz, francia... Palástban, páncélban, vagy mundérban. Még a saját képemről is kékbe öltözött, kitüntetésekkel teleaggatott ifjú köszön vissza... A fiaim, és lányom is hercegi díszben pompázik. Az ő képük mindig az asztalomon van felállítva... Mosolyogva nézek végig magamon: makulátlan öltöny, barna vasalt zakó fehér ing, fényesre kefélt, fekete cipő, bal kezemben cilinder, jobbomban sétapálca. 21 éve már, hogy a királyi hatalmat megnyirbálták. S így visszatekintve apám kelletlen arcára, mikor aláírta az általa létrehozott parlament törvényét. Az akkori törvény értelmében a törvényhozás kikerült az ő kezéből. Aláírta, s így létrejött az alsóház, s az alkotmányos monarchia...
Visszaültem a székembe, elővettem kedenc pennámat, s a jobb alsó sarokba firkantottam: Vittoro Emmanuele...

1864 végén Parmában felkelés robbant ki, a felkelők diadalmaskodtak a helyi hadsereg felett. Piemont, s az egész világ izgatottan várta a fejleményeket. Amik meg is érkeztek 1866 elején...

"Február 26.
Esős idő. A felderítők szerint a piemonti erők felsorakoztak a határon. Elsöprő túlerő a mi egy szem ezredünkhöz képest. A lakosság egészen megszokta már a jelenlétünket, és megbarátkozott ittlétünk okaival is. Sőt, sokan támogatásukról is biztosítottak. Csak a piemonti hadsereg ne lenne...

Február 28.
Napos idő, a két nappal ezelőtt esett eső felszáradt, s most egy felhő sincs az égen. Úgy látszik, lassan beköszönt a nyár.
A felderítők jelentették, hogy öt piemonti ezred indult el Parma irányába ha közelebb érnek, kénytelenek leszünk odébbállni. Ha jönnének a Szomszédok, a fiúk mondták, hogy mindenáron harcolni akarnak, én, és a tisztek próbáljuk lehűteni őket.

Március 1.
Vakító napsütés. A fiúk napoznak, és viccelődnek.
Ennek oka, hogy megkaptuk a felderítők újabb jelentését: az öt piemonti ezredet Palermoba küldik, csak hajóra tették őket Genovában. Holnap indulok.

Március 2.
Verőfényes napsütés, végre egy kis szellő is van ebben a forróságban...
Reggel a lovamat tisztítottam. Ragyogó, fehér ló. A ruhatáramból fehér katonai ruhát választottam. Fogtam a puskámat is, de nem harcolni viszem: leszereltem a szuronyt, s elcsomagoltam. nem fog kelleni az útra. Csak a kardomat tűztem az oldalamra.
Estére értem a határhoz. A katonák azonnal megállítottak, de amint elárultam utazásom célját, az ezredparancsnokhol vittek.

Március 3.
Mindezt azért írom új dátummal, mert a tábor órája szerint éjfél már elmúlt.
Az ezredparancsnok váltást kért, majd még a válasz megérkezése előtt felébresztette a teljes ezredet. Ők fognak elkísérni az utamon."

Becsuktam a naplót. Már ötödike van, s Torinóban menetelünk. A király tud az érkezésemről. Az ezredparancsnokot jól összeszidták, de ő csak nevetett az egészen. "Ha odafent nem értenének egyet velem, már falhoz állítottak volna"-mondta. A király másnap délelőtt fogad.

Időnként érkeznek diplomaták az udvaromba, de legtöbbször a Külügyminisztérium fogadja őket, személyesen csak ritkán találkozom velük. De ez különleges alkalom. Magamra öltöttem a királyi öltözéket, családomat is berendeltem, díszbe öltöztettem őket. Helyet foglaltam a trónuson, és családomnak is illő ülőhelyeket szereztem. A vendég olyan híreket hozott, amit elsőkézből kell hallaniuk nekik is.

A torinói palota főfolyosóján ballagok. A falakon arcképek lógnak, kétoldalt lovagi páncélok. A trónterem ajtaja előtt két palotaőr, ünnepi díszben. Bal oldalt egy életnagyságú szobor, de nem tudom felismerni. Már jó előre megmondták, hogy a komornát kell előszor értesíteni érkezésemről. Az ő ajtaját csk egy ör vigyázta. Kettőt koppantottam az ajtón. Tudtam, hogy nem jön válasz, egyszercsak nyílik majd a trónterem ajtaja. Odaálltam hát az ajtó elé. A trónteremből kihallatszódott egy gyerek izgatott kérdése: "Dehát apu, miért kell ezzel a Garibaldival találkoznunk?"
Ebben a percben kinyílt a trónterem ajtaja, s én beléptem...

Folytatás következik...

Nagyon jó!
Várjuk a folytatást!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.05. 12:10 
Rang 6

TWO Commiter ©
Lu666 írta:
A maximális fókuszpontokat ugyebár technológiával lehet növelni, a kérdésem az lenne, hogy ezután, hogyan, mikor növekszik a fókuszpont, amit használhatok?

A népességgel arányosan növekszik. Nem tudom, melyik nemzetel játszol, ha megmondod, többet tudok segíteni, de a lényeg az, hogy az elsődleges kúltúrához tartozó népek gerjesztik.

“Some culture techs increase the numberof National Focus point you can have, but this only increases the cap. You get 1 NF point for every million primary culture pops you have. So if you only have 2 million
people and you increase your cap to 3 NF points you won’t actually see any difference until your population increases.”

Belizár írta:
Nagyon jó!
Várjuk a folytatást!

Köszönöm! Jövő héten érettségi szünet, és van még 20 év leíratlan történelem :D

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC