Pontos idő: 2017.11.21. 06:17

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Crusader Kings II
HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 16:41 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
No, kezdek belejönni a játékba, és megtalálni mi mire való, és mit kell figyelni. Így mindjárt élvezetesebb is a játék.
Volt a hadsereg menüben több hibám is, az első és legnagyobb, hogy én a lenti hűbéres sorokat használtam, és nem láttam, hogy saját hadseregem is van kézben, ami a legnagyobb részarányú, így persze, hogy nem voltam elég sikeres. :D Aztán most legutóbb volt egy olyan furcsaság, hogy a kincstár mínuszba indult el, pedig a térképen feloszlattam minden sereget. Majd láttam a hadsereg menüt jobban megnézve, hogy valami 600 zsoldosnak még mindig fizetek, mert elvileg fel vannak fogadva. :D Pedig térképen nem láttam, lehet bugolt, de rájöttem, hogy ott kell felfogadni a seregeket, majd elküldeni is, mert akkor biztos minden rendben lesz, a pénzt is ott írja ki, hogy mennyibe vannak. :D
A kancellárt is értem már, hogy el kell küldeni követelést csinálni, és akkor lesz indok a háborúra a területért, mert idővel talál majd nekem indokot.

Most megint kezdtem újat a Wessexi családdal a király testvérével, és mivel a király hamar meghalt, a fia ellen cselszövést nyomtam és majd mindenki támogatta, így végül Somerset kiskirálya lettem, nem esett szét ez a királyság, mint amikor háborúban győztem le a királyt. Amúgy rájöttem, hogy azért esett szét akkor, mert én is csak herceg lett, és a többiek is azok voltak, így nem lehettem a hűbéruruk.
Egyébként most már Angliát is létre tudtam hozni, és éppen alakítom ki a hercegségeket, már kb Yorktól délre tartok, szépen haladok felfelé. A de jure követelés gyorsabb lenne, viszont azzal az a baj, hogy akkor a terület törzsfőnöke, vagy egyéb vezetője lesz a hűbéresem és nem én kapom meg saját kezelésbe a földet, amivel az a baj, hogy csak úgy nem oszthatom ki másnak, így megvárom, hogy a kancellár találjon valamit. :D Akkor saját kezelésbe kapom meg, és onnantól magam osztogathatom a földeket. Persze próbálok rá odafigyelni, hogy egyik herceg se szerezzen túl nagy részt.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 21:06 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Csak azért is b*szakodik velem a játék. Már nem tudom hanyadjára próbálom az adott királyt akár többféle mentéssel is tovább vinni, egyszerűen nem születik neki csak lány! De már 60 körüli, még születik neki, de mindig lány. Jön a negyedik, mondok de jó öreg, de azért jön a gyerek, tán csak lesz fiú, mire meghal. (Ha meghal egy 40 körüli lánya lesz a királynő, akinek a gyerekei egy német dinasztiához mennek és a válás és új férj sem segít rajta, mert már nem akar gyereket szülni érhető okokból persze.) Na szóval se a negyedik majd jön az ötödik gyerek, na mondom majd tán most, és nem ez is lány lett, és annyira felhúzott, hogy az any*d nevet adtam neki. :D :evil: Aztán jön a hatodik gyerek is, de itt már próbáltam csalni a feleséget, az viszont megcsalta a királyomat, és szült a királynak egy hatodik gyereket, na mit??? Lányt.

Azt hiszem nem marad más választásom, mint visszamenni oda, hogy ezt az idős örököst még a trónra kerülése előtt lesittelem, meg kinyírom, már egyszer próbáltam. Sőt volt olyan is, hogy kipróbáltam, milyen amikor a legfiatalabb örököl mindent, hát az szerintem semmire nem jó, még ha a legfiatalabb felnőtt örökölne az lenne a legjobb, de így hogy az újszülött is lehet örökös... na de a másik kib*szás volt, hogy amikor átállítottam a törvényt erre, akkor meg bezzeg előbb meghalt az a lányos örökös, mint a király!!! Ez a játék direkt szemétkedik!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 21:29 
Rang 7

Én ezért szoktam biztonságira játszani, amíg nincs fiú addig nem adom a lányaimat férjhez ha még mindig nincs fiú de már 25 felett jár az örökös csajszi, akkor mehet a matrilineal házasság valami senkiházival :D
De ha ki akarod kerülni, akkor menj rá a seniority öröklésre, ott mindenképpen dinasztiatag fog örökölni!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 21:43 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Gyerekre egy csalás, ha ez segít.
Miután a feleség terhes, a háborúidat a 8. hónapig zárd le, ekkor mentsd el, és csak folyasd le az időt. A háború lezárás is ezért kell, hogy könnyebben menjen az idő. Mikor megszületik, és lány, töltsd be újra. Két-három próbálkozásból be kell adnia a fiút.
Ennél az az idegesítőbb, mikor elintézed, hogy egy királyság házasság által kerüljön be a birodalmadba. Ügyelsz rá, hogy a gyerek a te udvarodban marad, felneveled, hogy a te kultúrád maradjon, majd meghal a másik ország uralkodója, és a trónra jut a következő te. Innentől megnyugodsz, és várod a halálodat. Idegesítően sokáig uralkodsz(80valamennyi voltam egyik karakteremmel), végül csak meghalsz. Trónra kerülsz 50 évesen, és kiderül, hogy valami miatt megváltozott a kultúrád, az utód már felnőtt, és ő is rossz kultúrában van, egyik reményed az unokád jó neveltetése, és az ez általi visszakerülés. A másik egy új utód, aki ha megszületik, akkor megkapja a "Burn in Purple"-t és ezzel ő lesz a sorban az első, és majd őt neveled át. Szerzel egy új feleséget, megöleted a fiad, nehogy több ideig rontsa a helyzetet. Természetesen 20%-ra észrevesznek, és megkapod a "Kinslayert", ami -5 diplomácia. Az unokára pedig egy normális kulturális oktatót szerzel. A feleség terhes lesz, mikor az unoka még mindig a másik kultúra tagja, de majdnem felnőtt. Rá két hónapra visszanevelik a helyes útra, és a feleség fiút szül, Rossz kultúrával.
Szóval nálam játék kikapcs, majd pár nap múlva hideg fejjel folytatom, és megöletem a kicsit, félvén, hogy mire oktatásba adnám meghalok. A sors iróniája, hogy megéltem volna, mire betölti a 13-t, és akkor már valószínűleg át lett volna nevelve.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 08:02 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Egyelőre megoldottam a lányos örökös kiiktatásával, így legalább egy fiatalabb örökös került a trónra több ideje lesz megkedveltetnie magát. Egyébként rájöttem, hogy ahogy új király van, egyből rendezni kell a hűbéresek véleményét amennyire lehet, ajándékokkal vagy becsületbeli titulusokkal, amelyik éppen jobban megéri.
Meg nagyon figyelni kell a hűbéresek háborúit is, most az egyik legnagyobb herceg még szerzett magának egy kisebb hercegi címet, szóval azt helyre kellett tennem, persze nem tetszett neki, hogy el akarom venni, és hadat üzent. Amúgy mindig hadat üzennek? Mert szerintem jobban járt volna, ha enged és megmarad a másik címe, mint hogy hosszas csata után bebörtönzöm. Amúgy a száműzés egész jó dolog, már ha engedi és nincs nagy levonás, árulók esetén semmilyen negatívum nincs, így volt, hogy 200-300 körül adott vissza a kisemmizett. :D Meg némelyik maga rangú fogolyért egész sok váltságdíjat adnak, de az persze ritka, hogy kerül olyan hozzám.

És az öröklésnél miért fontos a kultúrája az örökösnek? Jobban lázadnak ellene vagy mi? Én nem nagyon próbálgattam még, most marad mindenki szász itt Angliában, de egyszer próbáltam már, hogy baszk lett egy svéd uralkodóm, és be tudtam volna állítani, hogy a legidősebb nők is örökölhessenek. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 08:43 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Azért fontos, mert -10 büntetést kap a másik kulturájú nemestől, ha ugyanaz a kultura típusa. Ha az is más, akkor további -10.
Illetve nekem a birodalom 70%-a már elgörögösödött(most 60% körül van Europa miatt), és ilyenkor megnöveli a parasztlázadások esélyét is. Ahol addig 0% volt, onnantól 3-4% körül lett.
Csak akkor üzennek hadat, ha nagyon nem szeretnek, vagy nagyon erős hozzád képest.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 09:15 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Hát így majdnem fél Angliát fel tudta lázítani. :D Azért is kellett gyorsan elvennem, mielőtt még nagyobb lesz. Egyébként itt is, ahogy a való történelemben volt lehet trükközni a birtokadással, és nem összefüggően adni személyeknek grófságokat, csak én azt annyiból nem szeretem, hogy a térképen már elég átláthatatlan lesz a sok kis határfelosztás miatt a királyságon belül.
Ja már Anglia és Wales királya is vagyok, meg egy hercegséget birtoklok még személyesen. :D Bár Wales még nem teljesen az enyém, utána gondolom még lesz Skócia és Írország királya cím is, bár a Skótokkal még sok bajom lesz úgy érzem. :D De hát ez régen is így volt. :)

Ja még azt kifelejtettem, hogy elég furcsa területszerzéseket csinál a gép olykor, a volt angliai dán területek először a lengyeleké lettek. :D És most meg anatóliai törökök kezén van York és néhány terület ott. :D Mondjuk azt nem tudom, hogy fogom megszerezni, ha nem akarok elhajózni Anatóliába is, bár nem túl erős ez a török frakció, aki birtokolja.
Egy másik mentésben meg amúgy létrejött a Knut király nagy birodalma, voltak közép-angliai területei, dán, svéd meg finn területek is. :D És persze az öröklés során aztán lázadásokkal szépen szétesett.
Jó ez a játék amúgy, csak nem kevés idő kell hozzá, mire az ember rájön a dolgokra. Nekem amúgy csak az Old Gods DLC van fent egyelőre.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 11:59 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Most van egy problémám. Elmentem követeléssel Yorkba is, amit ez az Anatóliai királyság birtokol - ezek szerint keresztények amúgy -, és kiadtam a pénzt meg presztízst a követelés érvényesítésére, viszont egy feltétel esetében azt írja, hogy az adott gróf vagy akármi független. Ez mit jelent, miért nem lehet háborút indítani emiatt? Mit kell ezzel tenni, hogy mégis tudjak tovább terjeszkedni arra?

szerk. Oké rájöttem egy külföldi oldalon leírták, hogy ne a kis földbirtokost zavarjam ezzel, hanem itt már a királyság vezetőjéhez forduljak diplomáciai ügyben, azaz háborút indítani ellene. :D Na ez érdekes lesz, hogy kapom meg Anatóliától, bár közbe elvileg harcolnak Bizánccal is.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 13:09 
Rang 7

Nem kell feltétlenül lehajóznod, elég ha megostromlod a helyet. Ahogy telik az idő, a célpont település egyre több pontot fog adni. Meg egyébként még arra is van esély, hogy felhajózik és akkor a csapatait leverheted.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 18:45 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
És hogy lehet keresztény ellen gyorsabban terjeszkedni? Mert most ha egy területét megszerzem, amiért háború indult, akkor több mint 5 évig fegyverszünet lép életbe, amit elég drágán lehet csak felrúgni, szóval nem érdemes. Nincs olyan lehetőség, hogy egy követelés során több területet követelnék egyszerre vagy ilyen fegyverszünet nélkül érne véget a háború? Mert ha minden egyes kis terület 5 évente esne csak el, akkor esély nincs rá, hogy mondjuk Angliával hódoltassam majd Európát. :D
(Mondjuk most ezt úgy próbálom megkerülni, hogy a többi szomszédos királyság ellen is követeléseket állítok és támadok, pl a kis ír grófságokat is veszem már be, meg majd lehet Skótok és a bretagnei királyság ellen is fellépek majd, és akkor így lehet ki lehet játszani ezeket a fegyverszüneti időszakokat.)
Amúgy az egyik uralkodóm valdens keresztény lett, mondom kipróbálom már ez így milyen, vagyis először nem találtam, hogy tudnék magamról katolikus hitet felvenni - bár máskor adott rá opciót felugró ablakkal -, nem vártam meg, mert a nemesek elég pirosak lettek így, ezért elkezdem őket lefizetni és valdens hitre téríteni vagy 80%-uk végül át is tért, és azt hittem, hogy most már minden jó lesz, erre a pápa nagy seregekkel partra szállt nálam, na mondom inkább visszatöltöm a mentést, és még a király halála előtt áttérítem a fiút a "jobb" vallásra. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 21:41 
Rang 7

Egyszerre lehet több követelést benyujtani a claim all követeléssel, ami minden a te általad jogalapot formált területet megszerezz győzelem esetén. Vagy a béke áthidalására én orvgyilkosokat szoktam küldeni az uralkodóra, és utána engedi a fiúnak a hadüzenetet(bár én a halál után 1-2 napot várok, és az új uralkodót ismét megnyitom diplómáciai tekercsben, mert néha bugos, és megkapom a truce breakert így is.
Az eretnekségek elég idegesitőek, de meg kell hagyni, néha hasznosak is tudnak lenni. Bár igaz, a pápa átlag 40K pénzzel rendelkezik, így az összes zsoldos mellette van egy kereszt esetén. Bár ha egy bizonyos ideig túléled, és a muszlimok is teszik a dolgukat, akkor a pápa el lesz foglalva azzal, hogy Szicíliát ide-yoda cserélgesse valamelyik muszlim állammal.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 01:08 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Most azon szívtam meg, hogy a következő királyomat egy szemét herceg az öröklés után egyből kiátkoztatja a pápánál, és utána nem tudom még egyből ugye kérni, hogy vegyen vissza, mert új uralkodóként még időm se volt rá, hogy jóban legyek vele. Így meg a többi nemes is igen csak piros és végül lázadnak is.
Most mérgembe kipróbáltam, hogy lecsukatom az összes herceget visszatöltögetéssel, majd a grófjaikat is, akik pedig nem tudnak menekülni vagy lázadni a hercegük nélkül szóval azokat már nem kell visszatölteni, na de a lényeg, hogy a cselszövésnél hívtam be új nemeseket, és nekik osztogattam szét mindent. :D Így már egész sok a zöld 100-as, de persze ez így teljesen csalás, nem is viszem így tovább, nem tudom mi lesz így egyelőre, mert nagyon idegesítő, hogy most így rászálltak erre az uralkodóra pedig egész jól állok már.
Egyébként területfelosztásnál mi a legjobb? Anglia esetében úgy csináltam, hogy ott kb egy hercegség az 3-4 grófság, na most ebből 1-et max 2-t adtam a kinevezett hercegnek, a másik 1-et vagy 2-t meg külön személyeknek alá.
Gondoltam legyen a hercegnek azért egy grófsága benne, ne csak a cím, mert akkor gondolom könnyen elverhetik a grófok a herceget vagy ilyesmi. Szóval gondolom nehéz eltalálni az arányt. Vagy előbb-utóbb mindig lesznek megerősödő és sokat szerző nemesek, akik ellen fel kell lépni?
Illetve érdemes később már egy hűbéresemnek több grófságot is adni? Elvileg könnyebb kezelni, ha alám kevesebb hűbéres tartozik és ő bajlódik az alatta lévőkkel. Lehet már Anglia esetében is egy ember alá kettő hercegség kellene.
Gondolom egy német császár alatt meg már királyok vannak.
Viszont azt nem értem, hogy mint király, miért nem szállhatok be a hűbéreseim harcába, eldöntve, hogy kit támogatok?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 07:48 
Rang 7

Keresztényként még nem mentem, de gondolom mennyire idegesítő lehet a pápa egy-egy akciója. Esetleg próbálj ellenpápát kinevezni, és az ő jogát áttolva megszerezni Rómát.
Én hercegségeket általában nem csinálok, és esetleg ha valami miatt mégis kerül hozzám egy hercegi cím, akkor a leggyengébbnek osztom ki az ottaniak közül, így van de jure claimje a többire is, de sok idő, mire tényleg megszerzi. Illetve ha nagyon utál, akkor esetleg beadom alá a többi nemest is.
Igazából azt nem tudod megakadályozni, hogy megerösödjönek egyesek, és felesleges is vele törödni. Amíg nem haragitod magadra nagyon a nemeseket, addig nem lesz nagy gond.
Anno azt olvastam neten, hogy a legjobb módszer az, ha a saját területeden kivűl minden területet egy ember kezébe adsz, és így mindig szeretni fog, emiatt nem is lázad. Ezt egyébként úgy tudnám elképzelni, akkor ha hamarabb elfoglalok mindent, hogy valameddig felerősitem, míg tudok gyors terjeszkedést folytatni, aztán mikor lelassul, akkor már nem adok neki minden területet, csak amikor új uralkodó kerül a trónra. Így egy idő után ő fogja alkotni a felhuzható erők nagyrészét, és nem lépne be pártba, tehát nem tudnának lázadni a kisebbek. Illetve azok a kicsik átlag harminc-negyven évenként egyre kevesebben lennének, így tovább csökkentve az esélyt.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 10:56 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Mi ez a claim all? Én ilyet sehol nem látok. Csak egyesével tudok követelést választani és háborút indítani ellene. Amúgy is különféle okokat sorol fel egymás alatt, tehát hogy más lesz ott a gróf vagy én leszek magam stb, szóval egyszerre nem követelhetem ezeket, mert ellentmondásos lenne.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 11:24 
Rang 6

őő ha a követedet kirakod a területekért (pl 5 területet megszerzed) akkor azokért a területekért egyszerre indithatsz háborúkat.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 13:55 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Damjanich János írta:
őő ha a követedet kirakod a területekért (pl 5 területet megszerzed) akkor azokért a területekért egyszerre indithatsz háborúkat.

Tehát egyesével rakjam ki a területekre egymás után, várjam meg, amíg bejön a követelhető esemény, azt nyomjam el minden területen, és összegződik a követelés?
Csak mondjuk ez sem sokkal gyorsabb, ha ilyen lassan sikerül egy-egy terület követelése, van hogy kirakom, és évekig nem jön be az esemény.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 14:51 
Rang 6

Annyit írtatok a játékról, hogy gondoltam megnézem, meg is szereztem virágboltból.

De, hogy pébe lehet területet szerezni? Elkezdtem Csanáddal, aztán hozzácsaptak Pesthez. Majd elkezdtem háborúzni a pesti herceggel. Meg is szereztem mind3 falut meg becsíkozódott aztán úgymaradt, de semmi azután. Mit kell tenni, hogy hozzám csatolódjon v én legyek a herceg?

ja és a legalapabb a játék verziószáma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 16:13 
Rang 6

hát kell olyan indok:D azt házasság utján(ami lehetetlen mezei grófként elérni:D) vagy a kancellárt raksz ki a területekre vársz míg meg lesz a de jure jogod és úgy támadsz akkor megszerzed a területeit és megalapítod újra.

fordításért látogass el ide: http://paradoxfan.blogspot.hu/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 16:23 
Rang 7

Itt most úgy értette, hogy a háborút hogyan kell lezárni:
Rámész arra a fejre, amelyik a százalékot jelöli-->offer peace-->legelső menü, ha nem nyitotta meg-->enforce demand-->send
Pár nap múlva kapsz egy igenlő választ, ha a send fölötti kiírás yes, ekkor megkapod.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 21:31 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Nekem ez a játék még mindig magas. Most kipróbáltam a muszlimokkal, hát ezzel se jutottam sokra, amint megtámadtam egy szomszéd hercegséget, kettő másik ugrott nekem egyből.
Kipróbáltam az északi pogányokat, ott is neki megyek egynek azonnal behív másokat, és 7000-es seregekkel jön a semmiből, amikor nekem jó ha 1000-1500 összejön.
Angollal megtámadtam a Skótokat behívott másik két király, miközben nekem vagy 50 házassági kapcsolatom van - visszamenőlegesen és jelenleg is biztos van - a Német-római birodalommal és még sem kapom meg azt a lehetőséget, hogy segítséget kérjek tőlük???
De a legszebb, amikor a játék elején egy ugyanakkora kis pogány grófságot támadok meg, mint ami nekem is van, és kétszer annyi hadsereget tud azonnal összekaparni mint én.
Tényleg nem értem.

De ezeket a de jure meg egyéb követeléseket se értem még mindig. Most volt olyan, hogy követeltem kettőt, oké elvileg összeadta de még vártam, hogy legyen több, erre egy idő után eltűntek a követelések a királyságól (Bretagne volt ebben az esetben)
Meg némettel is olyan volt, hogy keresztényként szent háborút indíthattam max vagy csináltam követeléseket. Szépen lassan foglaltam, erre a dánok simán a semmiből claimelnek maguknak már a csehek szomszédságában területeket. Ez is mi? Milyen jogon követel ő ott magának bármit is, amikor max 1 területe volt szomszédos vele, szóval még hercegséget se hozhatott lére, hogy úgy de jure-t csináljon. Ja és a másik, hogy oké, lehet de jure-t csinálni elvileg, ha van hercegségem és belelóg a másik területe, viszont ha ott a terület menüben nyomom meg, ahol létre lehet hozni, elbitorolni, meg követelni, akkor átdob a pápai diplomáciába, ahol azt írja, hogy de a pápa nem engedi ám ezt meg. LOL

Ja és most hogy játszottam a némettel, az angol közben 931-ben már majd a skótokig felfoglalta a területeket amin én kb 1060-ra tudtam csak elérni ilyen egyesével követelve ezeket. Szóval tényleg nem értem, hogy kell csinálni, mert nekem nem enged nagy területet egyszerre.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC