Pontos idő: 2017.11.23. 00:01

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Crusader Kings II
HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 10:57 
Rang 7

Erre a retinoura hol van lehetőség? Az alapjátékban is lehetséges?

OMC részvételek: 19, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 36, 37, 39, 40, 41, 42, 44, 46, 47, 48, 49, 50, 53, 54, 55, 58

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 11:34 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
A romás DLC kell hozzá, ha jól tudom, és a military fülben van a felemelhető csapatoktól balra.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 15:49 
Rang 7

TWO Veterán ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
Lu666 írta:
Ha átadsz egy címet van olyan lehetőség, hogy add lower ranks vagy hasonló, és akkor a kisebb címekkel rendelkező emberek is a vazallusai lesznek, persze csak de jure területekkel rendelkezők :D

Kipróbáltam, nekem sajnos nem megy. Ha kipipálom a checkboxot, akkor csak annyi történik, hogy átadja a királynak azokat a területeket, amiket személyesen birtokolok a De Jure királyságon belül, de vazallusokat nem érinti.

A retinue hosszútávon tényleg nagyon megéri zsoldosokhoz képest.

Jobb / kevésbé veszteséges ostromláshoz milyet egységeket kell belepakolni?
Európa már eléggé kezd durvulni 1070 körül, a várak védői 2000-2000 fő körül mozognak és még tovább növekszenek.

Great Holy Wart mikor lehet hívni? Eddig nem sikerült megfigyelni, csak random vettem észre.

Bizánc szétesett illetve a Pápa nem nagyon foglalkozik velem, pedig már letaroltam a Franciákat és Németország 2/3 részét illetve Ibériát kóstolgatom. Kb. 2 Great Holy Wart kaptam West-Franciára és egyet Burgundy-ra, de alig csatlakoztak hozzá, alig jött sereg. Eddig szinte csak a lázadás volt kihívás illetve némelyik trónváltás.

49. Kelet-Római Birodalom // Házigazda: 49.
OMC Győztes – 32. Velence, 34. Német-Római Birodalom, 35. Jeruzsálem, 36. Frank

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 16:53 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Nekem a retinuem főleg nehéz gyalogosokból áll, meg valamennyi lovasból. Esetleg íjászokból valamennyi. Igazából 2000 főt le lehet gyalulni 10000 emberrel olyan 1000 veszteséggel, ami átlag 2-3 periódus alatt visszatölt. Viszont 2500-at már nem ajánlok így támadni, mert 6000 körüli ember marad, és marha kevés morál.
Én lassan belépek a 12. század második felébe, és most gondolkodom, hogy a hat retinue seregemet milyen egységekkel dobjam meg, hogy még mindig ütőképesek maradjanak.
A great holy war vallásonként változik. Nálam a norse hit pár évtized után engedte, míg a katolikusoknak(római) bizonyos feltételek kellenek.
Igazából a pápa hatalma egyre kevesebb lesz, ahogy a szent helyeik a te kezedbe kerülnek. Nekem Bizánccal volt az, hogy valamelyik francia király felvette az egyik eretnekséget száz évvel azután, hogy Róma elesett. És most gondoljuk végig, mi lett volna, ha csak a szent helyeiket foglalom el. Szerintem a sima kereszténységnek nyoma se maradt volna száz év leforgása alatt.
Nálad pedig az elmondásod alapján kettő, vagy három van. Egyenlőre nálad a kereszténységet a pápai állam tartja össze, de ez nem elég erős, hogy elég keresztény csatlakozzon(meg gondolom már nem is nagyon vannak). Ha elfoglalod Rómát, akkor futótűzként fog az eretnekség szétterjedni a keresztények közt, és végképp senki se fog beszállni.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 16:57 
Rang 7

Mivel közel leszel az inváziókhoz, ezért a nehézlovasságra, Bizáncnak asszem van ilyen spéci retinue-ja ami tán csak nehézlovas?!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.13. 20:53 
Rang 7

Elszámoltam egy száz évvel, még csak most vagyok a 12. században.
Egyébként Bizánc sok dologban könnyebb, de van amiben nehezebb, mint amilyen Jorvik volt.
Például Jorvikkal sokkal könnyebb kezdeni, de pár generáció után szívás lesz a skót "rokonok" miatt. Míg Bizánccal nehéz kezdeni a muszlimok miatt, de amint valamennyire vissza lettek verve már nyert ügyünk van.
Házasságkor se kell elszenvedni komoly mínuszokat, mert nem akar egy király se lányt adni. Sőt itt már négy kisebb királyságban a rokonaim ülnek a trónon, belőle egynél közös az örökös.
Ami rossz, az a great holy war teljes hiánya. A kisebb holy warokkal lassan el lehet minden területet foglalni a muszlimoktól, de sajnos a tíz éves békéket sokszor nem lehet kivárni és inkább elköltök valamennyi pénzt az orgyilkosokra.
Illetve nem jó, hogy nincsen automatikus jogom mindenre. A volt Római területeket és a muszlim területeket el tudom foglalni, de a HRE ellen nem lesz mindenhova jogom. Illetve sajnos Skandinávia is egész jól megúszta(Finnország lett az enyém, mielőtt elkezdtek áttérni). Mostanában ha látom, hogy háború van ott, akkor inkább az eretnekeknek meg más vallásúaknak drukkolok, hogy majd amikor oda keveredik valamelyik retinuem, akkor elfoglalhassam őket.
Közben pedig elkezdtem bevonulni Indiába is, elfoglaltam már pár buddhista területet. Különösképpen rá pár évre kitört egy buddhista felkelés. Ezidáig úgy tudtam, hogy a buddhisták békések, de ezután megváltozott róluk a véleményem.
Elkezdtem bevonulni Hispániába, rá pár évre elkezdtek megalakulni a kisebb királyságok, amik csak a közös határra várnak. :twisted:
Az emberek nem igazán lázadoznak az Augusztus trait miatt, bár néha direkt hagyom, hogy fellázadjanak, és utána megsemmisítem őket, így a nem görög lázadóktól elvehetem a területeiket, és görögöknek adhatom, ezzel is segítve az elgörögösödést.
Szóval az élet szép itt a második Római Birodalomban, az egyetlen dolog, amitől félek, hogy nem lesz jogom Skandináviára az elkövetkező 400 évben, és így gondot jelentenek majd az EU4-ben(szörnyű annak a játéknak a foglalási rendszere, az inkákkal és aztékokkal pedig nem lehet időben elbánni pont emiatt).

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 08:16 
Rang 7

Szerintem akkor most repülj rá Skandináviára, otthagysz egy elég erős retinuet és claimolsz a diplomatával, egészen addig amíg nem tudod felvenni a címeket onnantól meg már mehet de jure alapon a gyilok :twisted:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 19:54 
Rang 7

Miközben foglalgattam vissza a régi Római területeket, próbáltam a kapott vazallusoktól folyamatosan elszedegetni a földet, mondván, én akkor is teljesen görög térképet hozok létre a játék vége előtt, és ehhez szükséges a minél kevesebb nem görög vazallus is.
Szóval annyira megutáltak a vazallusok, hogy elég sok fel is lázadt. Sikerült gyors sikereket elérve visszavernem, és lecsuknom mindet. Büntetésként a nem görögöket Bannisholtam(elvett tőlük mindent), így lett 45 kiosztásra váró területem, egy csomó felesleges grófságom és talán két királyságom. A görögöket még nem néztem át, de tőlük szerintem azokat a vazallusokat fogom elkérni, akik nem görögök, és a következő években megszabadulok tőlük is.
Illetve közben sikerült elérnem, hogy Kasztília a családon belül öröklődjön, csak éppen egy keresztény kezébe. :twisted: Szóval most segítem, amiben tudom, addig, amíg az összes vazallust keresztényre nem cseréli, és majd utána lesújtok a területeire, így meg görögöket tudok majd földvisszavétel nélkül mindenhova ültetni. Illetve valahogy a Brit sziget nagy része szintén keresztény lett, szóval majd ha oda kerül a sor, szintén nem lesz gond vele.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 12:59 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Valaki játszik rajtam kívül ennek a Westerosos modjával?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 14:17 
Rang 7

Néhanapján igen, de mostanság a ck 2-t is kicsit hanyagolom...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 09:45 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
A Crusader Kings 2 Dark Ages az egy mod vagy az alapjáték? Be akarom szerezni, de nem tudom ez pontosan mi, mert ilyen nevű modot nem találtam, nem tudom ez nem-e a 2. rész külön neve.

szerk. Ok, már rájöttem, hogy ez lesz az, szóval hamarosan belevágok én is a birodalomépítésbe. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 13:11 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Valaki tudna írni tippeket? Hogy lehet itt a legjobban előre haladni a birodalomépítésben, akár kis királysággal vagy hercegséggel?
Nekem egyelőre nagyon bonyolult minden, egyes gombokat nem is találok, pl. írja, hogy létrehozhatok valami címet, rákattintok, és az ablakban kb semmit nem értek, hogy hol lehetne bármit is létrehozni.
A hadsereget se teljesen értem, főleg azt, hogy hogyan lehet nagyobb serege egy valamivel kisebb királyságnak, mint nekem? Értem, hogy zsoldosok vannak, de neki se lehet még annyi pénze rá, ha nekem sincs.
Meg ez a rengeteg beházasodás... egy idő után nem tudom már követni, hova kellene házasítani, meg pl. a svédekkel is nem támadhattam meg valakiket, mert elvileg valami szövetségben vagyok velük. Gondolom házassági, de ezt is hogy nézzem meg? Meg a gyámságba adásnak milyen hatásai vannak? (Általában elküldtem nagy királyokhoz a gyerekeket.)
Egyszerűen nagyon bonyolult némely felület, pl. most tán csak nem állok neki a családfákat böngészni, hogy melyik rokon van milyen rokonságban a másik királlyal vagy törzsfővel.

A készítők csinálták a Hearts of Iron sorozatot is, ami kezdetben szintén bonyolultnak tűnt, de utána nagyon jól belejöttem. Viszont nekem ez még mindig egy nagy katyvasz, hogy mivel lehetne egyáltalán rendesen előre jutni, mert egy idő után megunom, és nagy címre török, meg áskálódok, aminek eddig mindig az lett a vége, hogy simán levert a király (ha herceg voltam, pedig egy csomóan támogattak már elvileg a királyi címre). Jó lenne, ha lenne valami átláthatóbb menü arra, hogy kik a tényleges szövetségeseim. (Ja és van egy lista a karakternél a szövetségesekről is, és azokat pl. miért nem tudom hívni háborúba segíteni? Felül megjelenik olykor, hogy hívhatok, de nem értem ezt se, hogy mitől függ, kit tudok hívni. )
A menüről még annyit, hogy az apró betűs szövegek még nehezebbé teszik a játék átláthatóságát.

Egyébként ebben a játékban mennyire nagy birodalmat tudtatok kiépíteni? Mert kezdem úgy érezni, hogy ez kb lehetetlen, főleg nekem, mert eddig mindig visszaestem egy idő után, ja és az is zavaró, hogy ha a királyt kedvelték is, kaptam egy olyan utódot a fia személyében, akit meg utáltak, és sereget se adtak támogatásnak így ebből is gyors bukás lett.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 18:25 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
hát Oswold, én is olvasgattam amiket irtak itt, szerintem termeszbolyba nyúltál... :lol:

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 21:20 
Rang 7

Hercegségekkel és kis királyságokkal nem sok esélyed van a jelenlegi tudásoddal. Szerintem kezdj vagy Jorvikkal(kb. anglia közepén keresd), vagy a kicsit északabbra levő másik Norse vallású néppel 876-ban. Mindketten erős hadsereggel kezdenek, egymás szövetségesei és habár kicsik, de nagyon jól használhatóak az első lépések megtanulására.
A címekkel ne foglalkozz, kivétel, ha a jelenlegitől nagyobb rangot képvisel. Akkor pedig a Create gombra kattintasz(vagy usurp, ha már létezik, de nem a tied), és tiéd a cím. Ez valamennyi hithűségbe és aranyba kerül, de összességében kibírható.
A kisebb királyságban lehet, hogy jobban felfejlesztett helyek vannak, vagy a vazallusok jobban kedvelik az urukat, és emiatt több embert adnak.
Zsoldosok? Igazából lehet annyijuk, amennyiben inkább a pénzt gyűjtötték. Ha nekimész valakinek, akinek hasonló a mérete, akkor ajánlott az uralkodója adatlapját lecsekkolni. Ott megemlíti, hogy mennyi pénze van. Illetve vannak a térkép alatt kis ikonok, abból az egyik ilyen összesítő. Ha abban a 8. oldalra(independent states, ha jól emlékszem) mész, akkor kiírja minden független nemzet katonáinak számát.
Általában a szövetségesi viszonyt le tudod ellenőrizni az adatlapon az ally fülnél. Elvileg csak közvetlen rokonokat(testvér, szülő, gyerek) nem támadhatsz meg.
Gyámságba adásnál a második legrosszabb dolgot csináltad(az első az, ha nem is teszed meg). A következő dolgokat eredményezi:
+20 kapcsolat közted és a csávó között
A gyerek átnevelődhet a csávó vallására és kultúrájára(instant polgárháború is lehet belőle, ha trónra jut).
A gyerek megkap(hat)ja a csávó tulajdonságait, de azok ellentétjét biztosan nem, illetve néhány másikat is.
Én mindig ahhoz az emberhez adom, akinek a legtöbb pontja van diplomácia+stewardshipből, és ugyanolyan vallású, kultúrájú.
Ha lever a király, akkor valamit rosszul csináltál. Trónt csak akkor szabad megkövetelni, ha a pártoknál a százalék elér egy bizonyos számot, mert különben semmi esélyed(80%% elég, ha jók a terepviszonyok, és a generálisaid). A háborús behívást felejtsd el, ha anélkül nincsen kb. 1:1 arányod, és nem valami nagy hatalomról van szó, akkor esélyed sincs. Maximum tovább tart a háború. A behívás egyébként függ:
-a szövetséges piros vagy zöld az ally fülnél. A pirosak semmilyen háborúba se lépnek be. A zöldnél van rá esély
-Milyen a kapcsolatod a szövetségessel? Ha magasabb, mint az ellenségé, akkor van rá esély, hogy belép.
-Mennyire messze van a szövetséges az ellenségtől? Ha messze, akkor pár minusz pontot kapsz, bár így is van esélyed.
Legnagyobb birodalom? Bizánccal kezdtem 876-ban, most az 1300-as évek végén tartok Rómaként, enyém az egész térkép, kivétel Izland, Dánia és fél Norvégia. De a Dán királynő a feleségem, és a fiunk fogja mindkét birodalmat örökölni, míg a Norvég trónörökös a húgom férje matriniálisan, így csak a rokonokat kell majd addig ölnöm, amíg egy házasságot nem eszközölök ki a két ág között. Izlandra meg fabrikálódik a jog.
Az örökös átlag -40 kedveltséggel kezd az előző uralkodóhoz képest. Van -10 büntetés a rövid uralkodás miatt, ami idővel folyamatosan növekvő + kedveltségbe vált át. Összességében nem nehéz növelni a birodalom méretét(még ha utálnak, akkor se), csak neked kell a birodalom legerősebb emberének lenni(pl. nálam a birtokokról 30K ember húzható most fel, továbbá 7X15K retinue van szétszórva a birodalomban, és asszem még egyszer ugyanennyit tudok készíteni, ha akarok. Továbbá olyan 100K aranyam van, így lázadás esetén minden zsoldos az enyém lehet, és még tudnám is őket fizetni olyan 30 évig. Ennek eredményeképp minden öröklődés problémamentes lassan 100 éve, és a csapatok is 200 éve nem lettek felhúzva, maximum akkor, ha lusta voltam retinuet vinni egy-egy vallási felkeléshez.

Elsőre nekem is kaotikus volt a kezelés, de szerintem hamar hozzá lehetett szokni.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 22:57 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Itt egy másik fontos, amit nem értek, az öröklés meg hűbéresség.
Pl. most kezdtem egy Somerset gróffal, két területe van Somerset meg a másik, most nem ugrik be. Abban van város, meg püspökség is. Na most nekem kiírja felül, hogy ha meghal a mostani vezetőm, akkor oda vannak azok a címek (vagy birtokok?). Mit kell csinálni, hogy ne legyenek oda? Hogy tudok egy kézben minél több birtokot megtartani, hogy az egyetlen kijelölt utód kapja meg őket? Mert most is a két területet valahogy szétosztotta két rokon között, így az utódom, aki örökölte a megszerzett hercegi címet, elvileg mindkét terület felett uralkodik, ám a másikhoz oda került egy hűbéres rokon (elvileg gróf). Lehet ez ugyan az, mintha az én karakterem képe szerepelne az adott tartománynál, csak van közben ott egy hűbéresem?

Nincs kedvem nagy birodalommal kezdeni, mert a kihívás nem abban van, alulról próbálok feltörni. Egyébként ezek a Wessexiek már egészen jól foglaltak a segítségemmel együtt, lassan közép-Anglia is meg lesz nekik, és már létre is hozták Anglia királya címet. Egyébként két ifjú örököst eltettem láb alól, kétszer is én lettem az örökös, mint a király testvére, de a király fiatal felesége, mindig nyomatta az újabb örököst, és 3. alkalommal, már nem támogattak eléggé ebben a többiek. :D Szerintem mondjuk itt csalt is a gép, hogy ne legyen ilyen könnyű dolgom. Egyelőre most régense lettem a királynak, viszont itt megakadtam kicsit, próbáltam királyi címre törni, olyan 60%-os támogatottság vagy mi volt, a zsoldos sereggel egy idő után elbánnék vele, viszont nincs rá pénzem ilyen hosszú időre.
Mi lehet a megoldás most? Próbáljak a többi herceggel, gróffal haverkodni a királyságban és utána a címre törni? Van különbség a között, hogy a cselszövésben indítok követelést a trónra, vagy belépek egy frakcióba, ami a királyi címem támogatja?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 23:49 
Rang 7

Gavelkind van bevezetve. Cseréld le Primogeniturára(közepes korona fennhatóság+10 év trónon levés kell hozzá, bár nem tudom, hogy hercegségeknél hogyan is működik). Igazából ameddig a legnagyobb rangodból csak egy darab van, addig nem lesz gond, mivel nálad maradnak a kisebbek is, csak a rokonok kivesznek belőle pár darabot.
Szerintem miután megölted a gyerekeket, orvgyilkost kellet volna küldened a királyra. Mondjuk, ha régens vagy, akkor a gyereket simán megölethetnéd. Ha még nincsen hat, akkor orvgyilkost rendelj rá, mivel még nincs más udvarában, és kisebb eséllyel terelik rád a gyanút. Illetve tervezkedni is megpróbálhatsz, elvileg ilyenkor gyakrabban adja be(vagyis nekem minden régensem többször tudott volna megölni, mint felnőttként).
Cselszövéssel megkapni a trónt? Eddig mindkét mentésemben a ranglétra tetején kezdtem, szóval ezt nem tudom. Viszont cselszövésből adódóan gondolom az a különbség, hogy mások szállnak be(vagy más indok miatt), és nem kell megküzdened a trónért.
60%? Az azt jelenti, hogy zsoldosok nélkül a közös erőtök a királyhoz hű erők számának 60%-át éri el. Annyi zsoldost nem tudsz grófként felvenni és fizetni, hogy innen nyerj. Sajnálom.
Mondjuk az vicces, hogy nálad a királynak csak három gyereke született. Nálam általában 5 alatt meg se állnak a királyi családok, főleg mert a királynők folyamatosan meghalnak gyerekszülésben, és a mesterséges intelligencia ilyenkor elvesz egy 16 évest.
Viszont a másik nemzet erősítését se értem. Egyetlenegy esetben látnám értelmét, az pedig az, hogy biztosan tudod, hogy két generáción belül a te területed lesz. Három generációt soknak tartok, akkor már túl nagy az esélye egy esetleges szétesésnek.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 20:13 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
A retinue-éket magyarázza már el nekem valaki hogy hogy működnek :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 21:09 
Rang 7

A training groundok száma és fejlettsége a birodalomban, illetve a hadsereg szervezettsége határozza meg a számukat. Minden retinue típusnak van egy száma, hogy mennyi helyet foglal. Minden kultúrának van pár retinue összeállítása, illetve egy különleges egysége. A lényeg az, hogy nem kell értük fizetni, mikor fel vannak töltve, és háború esetén nem kell fél évet tölteni azzal, hogy a sereg összekaparja magát a birodalomból és feltöltse a morált. Vagy ha egy olyan birodalom ellen mész, akikkel nem biztos, hogy elbírsz, ameddig kevés a morálja az ellenséges csapatnak, szétkaphatod egyesével, vagy feltarthatod őket, ameddig a felmentés megérkezik.
Ajánlott már előre eltervezni, hogy milyen sereget akarsz felépíteni velük, de én ajánlom a nehéz egységek túlsúlyba helyezését, míg a többi fegyvernemből csak pár százat alkalmazni. Általában a játék nem veszít el teljesen egy retinuet, mindig van egy szerencsés túlélő(kivétel nagyon elvesztett csata), de volt már olyan, hogy győztes hadjárat után nem volt meg minden egységem, és újat kellet venni.
Egy jól összerakott sereg a megfelelő technológiával elég nagy túlerőt is meg tud verni. Például egyszer Indiát mentem elfoglalni, és 30K(2db 15K-s) retinuem volt oda kirendelve az ellenségnek 22K egységet írt ki. Átléptem a határt(más egységet nem vittem később se), elkezdtem ostromolgatni, és végül megjelent egy 20K fős sereg. Megtámadta az egyik ostromló seregemet, ami ekkora már csak 10K körül volt az ostromláskor elvesztett emberek lassabb regenerálódása miatt. A másik sereg 2 hónapra volt tőle, mindenesetre elindítottam a felmentést, ebbe a seregbe pedig 2db 20-as és egy 22-es tábornokot raktam. Mire a felmentő sereg megérkezett, már az ellenségnek egy szárnya megtört, a másik kettő is közel volt hozzá, nálam pedig még a negyedén volt mindenhol a morál. Szóval a felmentés nem kellet volna, mindenesetre meggyorsította a csata lezárását.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 16:09 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Én még mindig nem értem ezt a játékot és egyre jobban idegesít, hogy semmit nem tudok elérni benne.
Most pl voltam valami kis király Somersetben, de a volt királyság feldarabolódott kettő, majd három részre. Ezt követően semmilyen módom nem volt rá, hogy háborút indítsak ellenük, csakis másokat támogathattam a háborúban, amiből én soha semmilyen területi nyereséget, sem más előnyt nem kaptam. Meg milyen már az is, hogy én foglalom be másnak a területeket, és akkor semmit nem kapok? Jó persze, ott a következmény felsorolva, hogy ki kapja, ha nyerünk, de az akkor is abszurd.
Akkor azt se értem, milyen diplomatáról beszéltek? Itt csak a tanácstagok vannak, kancellár ilyesmi, azok három dolgot tudnak csinálni ennyi, én diplomatát nem látok, ha nem akar házasodni, akkor nem akar, nem tudom megnyomni a küldés gombot se, így vissza se utasíthat, tehát hogy lenne ebből háborús indok? Nem értem, mit kell csinálni ehhez is.
Meg van olyan is, hogy pl. senki nem akarja gyámságba fogadni a gyerekeimet, ezt se értem mitől van, se pogány, se keresztény nem akarta.
Ezzel a Yorvikkal se mentem semmire, az elején befoglaltam egész észak Angliát, erre csak megkapom azt a kis középső részt. Értem, hogy próbálták a játékot történelemhűen szabályozni, de ez akkor is képtelenség, hogy végigverem egész Skóciát, és abból nekem semmi nem jut!

Szóval mi a frászt kell csinálni, hogy terjeszkedjek, mert még pogány néppel se enged bárkit megtámadni, ami már tényleg abszurd.

szerk. Ja meg volt olyan, hogy én gróf voltam, szász Somersetbe, erre jön egy frakció, hogy azt akarják, hogy király legyek, én nem léptem be, nem is lett volna rá időm, harcolok a király mellett ellenük, erre a háború végén engem börtönöz be a király! Ez is mi? :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 17:11 
Rang 7

A feldarabolódás a gavelkind és a túl sok cím miatt volt. Ezellen csak azt tudod csinálni, hogy a legnagyobb méretű címedből csak egyet hozol létre, illetve bevetsz valami más öröklödési rendszert.
Mivel ebben a játékban a királyok jogait tolják át, így nem te döntesz a béke feltételeiről. Az eu4-ben van az, hogy te döntöd el, mit kinek adsz, bár az MI ott sem szokott másoknak területet adni segítség esetén.
A diplomata az lényegében a legfelső csávó, akinek a háromból két képessége diplomáciai, illetve a diplomáciai pontszám a fontos, ezért hívom én úgy. Az indokokat is vele tudod csinálni, ha egy vallásban vagytok és emiatt nem tudsz vallásháborút indítani.
Gyámságos kérdést nem vágom, szerintem a saját vazzalusaid közül válasz, ők mindig elfogadják.
Jorvikkal a kezdeti háborút le kell tolni, mivel történelmi esemény zajlott akkor, de utána szabad kezet kapsz, és a kezdeti párezer embereddel gyorsan végig lehet verni Brittaniát. Erre valami indokot is add. Más ugyanolyan vallásuakat pedig nem támadhatsz meg megfelelő jog nélkül.
Ha meg a királyság élére akarnak, akkor be kell lépni, és nem harcolni ellene.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC