Pontos idő: 2017.11.21. 06:17

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Crusader Kings II
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 23:11 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
A muszlimok erősek, viszont cserébe sok dolgot máshogy kell igazgatnod, mint bármely más államnál, hogy erős maradhass. Kezdetben okosan kell terjeszkedni, és követelést választani, mert a szent háborúnál általában minden közeli nem muszlim beugrik.
Északi pogányok? Gondolom valamelyik Skandináv nép. Azokkal az a nehéz, hogy viszonylag gyenge területekkel rendelkeznek, és marha erős ellenségek veszik körbe.
A HRE köcsög, választásos monarchia van náluk elég sokáig. Szerintem mire behívnád őket, már egy másik csávó ül a trónon. Amúgy a szövetségeseidet megnézheted, ha a bal felső sarokban a fejedre kattintasz, és ott az ally-t választod. Ha ott van a HRE császára, és zöld, akkor van esélyed behívni.
Lehet azok fejlettebb területek, itt is csak azt tudom mondani, hogy okosan kell terjeszkedni.

A követelések eltűnnek, ha meghal az, akivel voltál, mikor a követelést megszerezted.
A dánok nem maguknak claimeltek. Találtak valakit, akinek a jogát át tudták tolni. Néha hasznos tud lenni, de szörnyen nehéz rávenni valakit is, hogy jöjjön át a te udvarodba. Vagy lehet, hogy házasság által szereztek claimot. Egyszer így szereztem meg a másodszülött fiamnak Svédországot(az első egy másik házasságból volt), gondolván, majd később beházasítom. Erre a háború után megkapta a királyságot, és a vazallusom lett.
A pápára ellenpápát kell küldeni, nincs jobb tippem. Tuti engedni fog utána mindent.

Az angol MI gondolom minden módszert megragad, hogy területet foglalhasson, behívást, házasságot, de jure claimet, stb. Vagy lehet, hogy az egyik norse túlélte, nekik kezdéskor jó startjuk van.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.27. 08:48 
Rang 7

Ha behív másokat, nem kell meglepődni, hogy sokszorosa a sereg mérete a tiédnek, ráadásul a norse-knál ugye sok embert tudnak összehozni, lehet fejlettebb, lehet, hogy zsoldosokat is felfogadott, vagy csak jobb a kapcsolata a vazallusokkal sok dolog határozza meg a hadsereged maximális méretét...
A szövetségek nem hosszú életűek, egy szövetség maximum két generációt húz ki nem többet, tehát visszamenőlegesen édesmindegy ki volt a szövetségesed. Az is lehet ok arra, hogy te nem tudsz behívni mást, hogy azóta már nem az a császár, vagy ha ő behívott a háborújába de te visszautasítottad akkor egy darabig nem tudod behívni a saját háborúidba, de az is lehet, hogy a skótokkal is szövetségben van a szövetségesed olyankor sem igazán jön elő az, hogy behívhatod...

A de jure követelés a legegyszerűbb, minden címnek megvannak a jog szerint hozzá tartozó területei, ezt még a térképen is meg tudod nézni, de ha rámész és ráklikkel egy adatlapon egy legalább hercegi címre, ott is mutatja, hogy mi tartozik jog szerint ahhoz.
A claimok nem minden esetben működnek úgy ahogy az ember elsőre elgondolja, alapvetően van a weak és a strong claim, weak-nél meg van határozva hogy milyen esetekben követelhetsz (pl.: női uralkodó, régens van, stb.). Strong claimnél lehet egyből támadni.
Biztos claimeltek a dánok? Simán lehet, hogy házasság útján szerezték meg a területet, de a dánok mondjuk szeretnek hódítani, elég ha egy kis nemes jogot fabrikál rá akkor a király már azon a jogon háborút indíthat egy területre, csak akkor nem az övé lesz közvetlenül.
A pápaisnál rosszul csináltad, ott az történik, hogy megkéred a pápát arra, hogy adjon arra a területre neked személyes követelést, ezt nyilván nagyon ritkán csinálja, alapvetően a pápák köcsögök és rengeteg pénzük van, szóval ha nem nagyon rossz a célpont akkor semmibe nem megy bele.

Ahogy Adam is elmondta, nálam is így szokott lenni, az angolok, ha már megalakult a királyság terjeszkednek, agresszíven, ráadásul elég gyakran házasodnak be a szigetcsoport többi dinasztiájába, simán lehet, hogy elvették a skót hercegnőt aztán az örökös pedig háborúban érvényesítette a jogát Skóciára is.

Nem tudom mennyire meg az angol Oswold, de ajánlom, hogy tanulmányozd át a wikit: http://www.ckiiwiki.com/ Szerintem segíteni fog.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 09:07 
Rang 1

Számomra érdekes dologról szeretnék kérdezni. 1245-ben járok Wales királyaként uralkodom már kb. 150 éve. Több mint 50 évig harcoltam a francia koronáért is sikertelenül, ezér úgy gondoltam hagyom az egészet és inkább Írországot egyesítem. Mivel nagyon bénák a kancellárjaim beletelt egy kis időbe mire szereztem egy cassus bellit, de mondom mindegy megvan hadat is üzentem a seregem már épp partra szállt volna amikor jön az üzenet, hogy vége a háborúnak. :o Nem tudtam mi van és azt vettem észre, hogy az Azték birodalom!!! elfoglalta a területet amit én akartam 1245ben :shock: Ami még külön meglepő, hogy 4000 hajóval és 85000 katonával érkeztek amiből kb 20000 a nehézgyalogos. Szóval a kérdésem az lenne, hogy most mi van? Amerika nincs is benne akkor honnan jöttek ezek? Semmilyen mod nincs telepítve a 2.04 es virágbolti verzióval játszom.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 09:29 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Círdan írta:
Számomra érdekes dologról szeretnék kérdezni. 1245-ben járok Wales királyaként uralkodom már kb. 150 éve. Több mint 50 évig harcoltam a francia koronáért is sikertelenül, ezér úgy gondoltam hagyom az egészet és inkább Írországot egyesítem. Mivel nagyon bénák a kancellárjaim beletelt egy kis időbe mire szereztem egy cassus bellit, de mondom mindegy megvan hadat is üzentem a seregem már épp partra szállt volna amikor jön az üzenet, hogy vége a háborúnak. :o Nem tudtam mi van és azt vettem észre, hogy az Azték birodalom!!! elfoglalta a területet amit én akartam 1245ben :shock: Ami még külön meglepő, hogy 4000 hajóval és 85000 katonával érkeztek amiből kb 20000 a nehézgyalogos. Szóval a kérdésem az lenne, hogy most mi van? Amerika nincs is benne akkor honnan jöttek ezek? Semmilyen mod nincs telepítve a 2.04 es virágbolti verzióval játszom.

Biztos, hogy fent az a mod hozzá, amiben az aztékok bejönnek (Sunset Invasion), mivel máshogy nem jönnének. :D Ez a baj a virágboltival, hogy nem tudod pontosan mi lesz benne. :D
Javaslom megvételre az eredeti játékot, és arra feltenni az összes modot, ami akkor is menni fog vele, ha azokat már nem veszed meg. :D Így lesz egy stabil játékod, és minden mod hozzá ingyen, mintha azt is megvetted volna. Csak be kell másolni a modokat a könyvtárba. Nekem megy így a steames verzió. :) Ja és ne steamen vásároljatok, kb ott a legdrágább.

http://www.allkeyshop.com/blog/
http://www.allkeyshop.com/blog/compare- ... r-kings-2/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 09:41 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
jól látom, hogy mig steamen 39be kerül, addig más helyen meg lehet kapni 7.49ért is??? :o

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.30. 14:40 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
II.Bocskai írta:
jól látom, hogy mig steamen 39be kerül, addig más helyen meg lehet kapni 7.49ért is??? :o

Így van, sőt sokszor még akkor is olcsóbb más online boltokban, amikor a steamen akciós egy adott játék. :D Persze van, hogy tényleg a steam a legolcsóbb, de előtte érdemes körbe nézni pl az ajánlott linken, ami a többi árat hasonlítja össze boltonként. A Steam megteheti, hogy felveri az árát, mivel rengetegen használják és sokan ott értesülnek egy adott játékról illetve látják, hogy megvehetik ott és akkor nem néz körbe, hogy de másutt mennyivel olcsóbb. Plusz az is üzlet, hogy a Steam mellett, van az Origin és Uplay is, így sorban nagyság szerint, és ennek megfelelően az árak is így nökvekednek, azaz van, hogy az Uplay regisztrációt játékok jóval olcsóbbak, mint a Steamen, azért mert aki steamen játszik vagy szeret lenni, az inkább arra a rendszerre akarja a többi játékát is megvenni. Meg gondolom az olcsóbb árral akarja az Uplay csalogatni a játékosokat, hogy minél többen legyenek ott is.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.07.10. 14:59 
(rang nélküli)

Sziasztok!

Nem is tudtam ha kb 1 évig nem lépek be a fórumra akkor törlődik a profilom :D na mind1.

Azzal a problémával fordulnék hozzátok hogy leszedtem a játékot tetszik is meg minden akár csak korábbi és későbbi játékok ( Hoi 2, Victoria 2, EU IV ) , a DLC-ket is leszedtem minden szirszart ami elvileg ahhoz kell hogy aktiváljam a DLC-ket még sem engedi.... :evil: ez miért van? nagyon szeretnék az Etelközi magyarokkal és a muszlimokkal játszani de mivel a DLC-ket nem aktiválja ezért nem fogok tudni... Remélem tudtok segíteni.... :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.07.10. 18:50 
Rang 4

Már megbocsáss, de én ilyen névvel a helyedben elbújnék

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 08:22 
Rang 4

Sziasztok. Némi segítségre lenne szükségem. Magyarokkal játszok és sikerült megszereznem magamnak Wallachiát és Lengyelországot. (Illetve jó kilátásaim vannak Bizánc megöröklésére is mivel szépen legyilkoltatok mindenkit az uralkodócsaládban,ahogy a lengyeleknél is tettem)

Mo-n és Wallachiában minden duchy-t megszereztem és bevezettem az elective monarchy-t.Lengyelországban a duchy-k fele az enyém, ott még Gavelkind van. Viszont az uralkodásom nagy részét az viszi el hogy a saját alattvalóimmal harcolok. Az utolsó kb 10 évben 4 komoly felkelés volt folyamatos átfedéssekkel. A vesztesektől utána elveszem a címeket amiket lehet és szétosztom a couriterek és távolabbi rokonok között, de azok is fellázadnak ellenem. A honorably title-ket meg néha pénzt is adok nekik, de a világon nincs annyi pénz amivel az összes alattvalóm boldog lenne :(

Mit kellene csinálnom, hogy ne lázadjanak folyton? Csináljam meg Carpathia Empire-t ott legyen medium crown authority, Mo-n meg wallachiában pedig vigyem lejjebb?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 08:26 
Rang 7

Ha megcsinálod a birodalmat, akkor se Mo-n se Wallachiában nem tudod már lejjebb venni az authorityt, úgy hiszem, túl sok hercegséged van és emiatt nagyon alacsony az opinion veled szemben, max két-három hercegséged legyen csak, lehetőleg a legnagyobbakat tartsd meg magadna és minden királyságban központi helyeken legyenek.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 08:39 
Rang 4

Köszi a gyors választ :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.11.12. 21:44 
Rang 1

Hello! Pár napja letöltöttem a játékot. Szépen ment, tetszik is, kb 10 év elteltével elkezdett lefagyogatni: a kép megáll, a kurzort tudom mozgatni és a zene is megy tovább. Így játszhatatlan. Van valakinek valami ötlete?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.11.15. 13:59 
Rang 4

-próbáltad, hogy más néppel, más időben kezded a játékot, is akkor lefagy-e?
-nem tudom milyen játék sebességnél játszol, próbáld ki hogy kis sebességnél is lefagy-e
-történt valami nagyobb játékbeli esemény mikor lefagy? pl keresztes hadjárat vagy jihad indulása?
-gépigénnyel mi a helyzet? épp hogy elmegy vagy simán futnia kéne?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 21:48 
Rang 4

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Steamen 5 napig ingyen jatszhato a jatek.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.02.25. 05:37 
Rang 4

Elore is elnezest, tudom nem kellene nagyon viragos dolgokrol beszelni, de nekem is csak ez a verzio jutott...

A kerdesem az, hogy tudja valaki, hogy melyik a verzio szammal lehet meg multyzni? En es a haverom jatszottunk eleg sokat az 1.06b-vel es mar abban is sok dlc, meg josag volt, de amiota tudom hogy meg mennyi minden van azota mar nem vonz az 1.06 :( a kesobbi valtozatokkal meg nem tudtunk multyzni, szoval valami tapasztalat?

Elore is koszonom.

Cino

Civilization 5
Imperium Galactica
Nexus the jupiter incident
Crusader Kings
Men of War Assault Squad 2
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Időzóna: UTC