Pontos idő: 2017.11.23. 00:00

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Crusader Kings II
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 17:29 
Rang 7

Üdv mindenkinek!

Szeretném nektek bemutatni a Crusader Kings II-t, ezt a mostanság megjelent, új stratégiát. A játék során a középkor zűrzavaros századaiba utazunk vissza.
Egy nemesi dinasztia családfőjét fogjuk alakítani, kezdhetjük egyszerű nemesként egy területet irányítva, vagy hercegként, de akár királyi pozícióból is nekivághatunk dinasztiánk felemeléséhez. Használhatjuk erre a hadseregünket, de akár házasság útján is juthatunk újabb területekhez. Alattvalóinkból segítőket választhatunk, akik különböző feladatokat látnak el a számunkra (megpróbálhatják növelni a kapcsolatunkat más urakkal, úrhölgyekkel, vagy leleplezhetik az udvarunk tagjainak titkos vágyait).

Jöjjön pár kép a játékból:

Kép

Kép

Kép

Kép

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zkVTDfxIUI

Végül pedig a minimális gépigénye:

CPU: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+
RAM: 2 GB RAM
VGA: NVIDIA® GeForce 8800 or ATI Radeon® X1900 video
card
DX: DirectX 9
http://gepigeny.hu/
HDD: 2 GB free hard drive space

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Crusader Kings II
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 17:46 
Rang 7

Én a Csák nemzetséggel kezdtem az első és egyelőre eddigi egyetlen kampányomat. Trencsén vára és a hozzá tartozó területek álltak csak a rendelkezésemre a játék elején. Évtizedekig csak a saját területemet fejlesztettem, segítettem az éppen regnáló királyoknak leverni a nemesi felkeléseket, valamint próbáltam okosan beházasodni, és házassággal értékes szövetségeket kötni. Elég sokáig tartott, ám úgy hatvan év elteltével sikerült kibővítenem uradalmamat, a szomszédos grófnak csak két lánya született, az idősebbet elvettem feleségül, a húgát pedig megölettem egy orgyilkossal, így a közös gyerekünk lett mind Trencsén, mind Gömör törvényes örököse. Miután Trencsén már elég fejlett volt és sikerült egy újabb területhez, ezáltal nagyobb sereghez is jutnom, elérkezettnek láttam az időt arra, hogy feljebb lépjek a ranglétrán s megszerezzem a duke, vagyis a hercegi címet. "Sajnos" ( :twisted: ) ezt nem sikerült elérnem szép szóval, így ahhoz, hogy megszerezzem a Nyitra hercege címet, meg kellett támadnom érte közvetlen hűbéruramat - mily váratlan - Nyitra hercegét, az Árpád-ház egyik tagját. A háborúban szerencsére több gróf is a segítségemre sietett, így egy másfél éves háborúskodás után sikerült legyőznöm hűbéruramat, ezután pedig már nyugodtan kérvényezhettem a királytól a hercegi címet, amit meg is kaptam.
Eltelt három újabb évtized mialatt újabb két belső háborút vívtam. Mivel én voltam a herceg, de a hercegség két további része a négyből még nem tartozott az uradalmamhoz, vagy nem volt hűbéresem, így jogos casus bellihez jutottam. A két háború során először Árva tartományát, majd a hercegség eredeti fővárosát, Nyitrát is elfoglaltam.

Jelenleg az 1200-as évek közepe táján tartok, ám a kampányomnak sajnos hamarosan vége szakad, mivel utolsó férfi leszármazottamnak csak két lánya született, így a Csák-ház férfiágon kihal egy vagy két évtized múlva.

Pistának válaszolva a levélben leírtakra, igen, megkaptam a mongol seregeket, kétszer százegyezer katonát, a kérdésem az lenne, hogy miért? Ennek nem igazán látom az értelmét.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 19:50 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Csanád nemzetséggel kezdtem kampányt, hát én lassan tolom mert még csak 1086-ban tartok...
De 1067 (egy évvel az kezdés után) már enyém volt severin majd majd 1076-ban a drága jó hűbér uramtól, I. Salamontól megkaptam a Wallachia hercege címet. :mrgreen:
Jelenleg épp Turnu vármegyét sikerült megszereznem a lázadó bizánci hercegtől. :twisted: (kaptam az alkalmon)
Lu666 írta:
Pistának válaszolva a levélben leírtakra, igen, megkaptam a mongol seregeket, kétszer százegyezer katonát, a kérdésem az lenne, hogy miért? Ennek nem igazán látom az értelmét.

Khm.... ha jól tudom akkor ez a virágbolti verzióknál jön elő...
Csak érdeklődtem, mire számítsak. :D

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 20:43 
Rang 7

Jaaj, így máris világos, egyébként sokan jönnek, több hullámban és gyorsan is mozognak a seregeik, azt egyébként említettem, hogy rengetegen vannak? :lol:

Nálam az első invázió Perzsia felől, a második pedig a Szibéria alatti területek felől érkezett meg, több százezren, emiatt pedig nagyon gyorsan foglalják el a tartományokat, bár az ostromok során több ezer embert is veszthetnek, nem úgy, mint a nyugati seregek.

Egyébként milyen szinten játszol?

Én normálon kezdtem, mert olyanokat olvastam, hogy easyn rengeteg gyerek születik, hardon és very hardon pedig állandóan háborúznak a királyok, ráadásul a királyok el is esnek a háborúkban, így pár évente királyváltás van.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 22:08 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Normal szinten tolom ;) még nem ismertem ki mint a TW sorozatot. :mrgreen:
Könnyű szint, tényleg könnyű, a nehéz pedig tényleg nehéz.
A normal szint az ahol sem a játékos sem a ai nem kap +előnyt, kezdésnek szerintem ez a legjobb.
Na meg csanád uraként elég volt a 80% -s nehézség, filóztam is rajta bevállaljam e... :D
Jó volt a választás mert a bizánci birodalomban elég hamar lázadások törnek ki és a már említett két megyénél (is) elsősorban a városok s templomok elég jól ki vannak már építve, nem kell költeni rá és többet is hoznak mint a kezdő településeim, persze azután ha már letudtam a kulturális, vallási, friss szerzemény büntetést.
Ez severin kapcsán megvolt hamar, 7 év után nem volt semilyen büntetés.
Bár egyetlen hátránya e megyéknek hogy tech kapcsán nagyon elmaradottak...

Na akkor készülök a mongolokra ! bár tudják hogy semmi esélyük sem lesz ellenem !
A messze keletre is elment már a TW hírnevem.... :D :twisted:

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Szentföld visszahódítója

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 16:05 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Hú ez egy nagyon jó játéknak tűnik. :) Idely lesz khm., "megszereznem".

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.04.30. 12:19 
Rang 7

Aki játszik, játszott vele, próbáltátok már a multiplayert? Hogy néz ki, mire számítson az ember és milyen nehéz összehozni egy meccset?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 08:08 

Hali!
Most tettem fel nagyon jó lett a game, viszont nem tudok rájönni hogy lehet seregeket összevonni, amikor egy tartományba hívom, hogyan lehet egyesíteni nagy sereggé őket. :?:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 09:40 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Ha jól emlékszem a király hatalmat kell megerősíteni a törvényeknél és vmelyik szintnél már engedi az össze vonást/vezér cserét.

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 13:35 
Rang 7

Kijelölöd a seregeket és a kisebbik ablakon az x mellett van két egymással szembe néző nyíl, az a merge armies azt hiszem, a lényeg a merge, az az összevonás.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 17:17 

Lu666 írta:
Kijelölöd a seregeket és a kisebbik ablakon az x mellett van két egymással szembe néző nyíl, az a merge armies azt hiszem, a lényeg a merge, az az összevonás.

Kösz. Azóta megtaláltam. Vas megyével kezdtem agy játékot. most gyatra angol tudásommal arra próbálok rájönni, hogy tudok magyar megyéket megtámadni, mert nem enged. Nincs ok a hadüzenetre. A diplomatát kell erre használni nem? :?:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 17:19 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
össze annyit kell csinálni hozzá, hogy házasságot ajánlasz neki vagy megkéred hogy adja át neked a címét és máris lesz okod háborúzni.
De ez csak egy tipp.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.01. 17:37 
Rang 7

Igen, a diplomatáddal csinálhatsz olyat, hogy fabricate claim, vagy valami hasonló, ha sikeres, prestiget vesztesz, de lesz okod háborúzni. Házasság után is lehet támadni de ahhoz ki kell várnod míg az örökösöd lesz a karaktered.

Szerk.: Amúgy attól is függ, hogy milyen szinten van a crown authority, absolute szintnél már nem engedi a király a határon belüli harcokat.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 17:00 
Rang 6

van magyarositás?

meg honann töltöm le?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 18:07 

Damjanich János írta:
van magyarositás?

meg honann töltöm le?

Szerintem még nincs.

Egyébként Vas megyével játszva nagyon kemény. 100 év után már én lettem a királyi seregek vezére, de a terjeszkedés nem igen megy, mert nem olyan mint a TW-ben hogy megyek oszt foglalok, hanem azt is nézni kell mi a háború oka. Például hadat üzentem Csanád urának, szét is vertem a seregeit, meg teljesen megszálltam a megyét(100% os warscore). Na igen ám csak elfelejtettem megnézni mi is a kiváltó ok, lényegében egy családomból párt választó nemesnek szerztem meg a megyét. annyi hasznom volt az egészből, hogy fogságba vetettem az előző urat. ;)

Remélem valaki nekiugrik a magyarosításnak, mert ez a játék tényleg megérdemli. Kiváló hangulat, összetett rendszer és milyen zenék :o :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 19:00 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Van magyarosítás ! (másképp talán nem is játszanék :D ) bár nem teljes :
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1282817860
Kopiati 2012. ápr. 22. 17:01 | válasz | #535 hsz-ban találjátok a legutolsó verziót. ;)

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Szentföld visszahódítója

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.02. 19:56 
Rang 6

első résszel kezdtem el úgy mond gyakorolni mig benem fejezik a magyarositást a 2hőz. de nem tudok gyalogost toborozni,építeni, nem értem az okok találását ,meg hogy a házasitani sem nagyon tudom, hogy kell.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 08:33 

Nem is rossz bár csak 25%magyar, de azért lassan halad.
Az 1.05-ös update már jóval nehezebbé teszi a játékot. ;)
Ja és mi az a martilineal házasság, jegyesség :?:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 12:41 
Rang 7

Azt jelenti, hogy a feleség dinasztiájába fognak tartozni a gyerekek, így ha csak lányörökösöd marad ilyet szokás kötni, hogy tovább játszhass 8-)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.05.03. 19:29 

Lu666 írta:
Azt jelenti, hogy a feleség dinasztiájába fognak tartozni a gyerekek, így ha csak lányörökösöd marad ilyet szokás kötni, hogy tovább játszhass 8-)

Háh én meg arra gondoltam, hogy mi határozza azt meg, hogyha a családom női tagjaihoz választok férjet akkor a férj a saját frakciómhoz csatlakozzon?
Egyébként ilyen házasságot az 1.05-ben szinte mindig visszautasít míg az 1.02-ben azért nagyobb arányban elfogadta.
;)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 295 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC