Pontos idő: 2017.11.22. 23:59

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Battlefield 3
HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 12:21 
Rang 8

Battlefield 3

Az év vége hangos volt két méltán híres, de mégis kissé túlságosan hype-olt játékának csatájától - mindkét játék az FPS vitathatatlan legjobbja, de minkettő másért.
A Call of Duty sorozat inkább a szűk terek, és a pörgős lövésváltások játéka, míg a Battlefield sorozat a taktikázós, megfontoltabb lövöldözést kedvelők választása.

A játék plusza a többi FPS-hez képest az eszközök használata (tankok, helikopterek, repülők), a nehézfegyverek (mozsárágyú), és a terep rombolhatóságával történő taktikázás (más játékokkal ellentétben itt majdnem minden fal rombolható).

Hivatalos oldal: http://www.battlefield.com/battlefield3

A játék karaktereinek tárhelye: http://battlelog.battlefield.com/bf3/gate/

Az alap játék, és az összes már megjelent, és a későbbiekben megjelenő epizód megvásárolható lesz az alábbi kiegészítőben.
Battlefield 3: Premium Edition: http://www.battlefield.com/battlefield3 ... um-edition

A játékban fellehető fegyverek részletes leírását itt találjátok: http://symthic.com/charts.php

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GR0ZN1J 2012.11.12. 09:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Battlefield 3
HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 12:41 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Én a CoD-ra szavaztam, mert az akármilyen is lesz az akkor is CoD ami nálam FPS-be verhetetlen.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 21:55 
Rang 8

Hype-nak megteszi a válasz, de tartalmasabbra gondoltam. ;)

Az èn véleményem az, hogy a COD sorozat megragadt a Cod1, és Cod2 szintjén, ami akkoriban a legjobb volt, de ma már kevés.
A MW3 egy ùjraskinnelt MW2, ahogy a MW2 is egy ùjraskinelt MW1 volt.
Ez az alapvető problémám, és a nem fanatikus gamereké is.

Ami még a BF felé viszi az egyensùlyt, az 1. hsz-ban leírt dolgok - nagyobb, nyìlt terek a kicsi, főleg épületharcokkal, és kis utcákkal szemben, járműhasználat, rombolhatò környezet (gondolok arra, hogy engem mindig is halálra idegesített, mikor RPG-vel, és gránáttal megsorozzuk a sniper bùvòhelyét, ő meg röhögve leszedi ötödjére egy csapatot).

Ennyi plusz van benne, de ez pont annyival többet ad a játékhoz egy másikhoz képest, ami taktikázòs FPS-é emeli a BF-et egy árkád szintű COD puffogtatással szemben.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 22:15 
Rang 8

Nekem a legnagyobb pont a Bf3 mellett a rombolható környezet. Amúgy single-ben Cod a jobb, multiban Bf. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 22:18 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Megértem amit írsz, de nekem egy FPS legyen egyszerű, ha fedezékbe vagyok az ne kopjon el a fejem fölül és lehessen benne egyszerűen halomra gyilkolni benne az ellenséget, mert bár szeretek taktikázni, de ahhoz van kedvem akkor stratégiai játékkal játszom és nem FPS-sel, az nekem inkább egy kis pihenés.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.09. 22:26 
Rang 8

Na ja ebben különbözünk. Engem komolyan érdekel a harcászat, és szeretném minél inkább alkalmazni a realitásokat a játékokban. Márpedig amikor egy üvegablakot nem lehet átlőni és hasonlók (van bőven), az nem éppen realitás. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.11. 21:34 
Rang 8

Így igaz.
Ezért is mondtam, hogy mindkettő a legjobb a maga nemében, és az FPS kategóriában is - az COD pörgős arcade lövöldözés, a BF taktikázós harctéri csata.
Most, hogy játszok pár napja a játékkal (BF3) azt kell mondjam, a harci járművek legalább (ha nem többet) dobnak a játék hangulatának egészén, mint a rombolható környezet.
Ja, és a single vitathatatlanul a COD erőssége, de egy játék élettartalmát a multi adja meg igazán. ;)
Multiban pedig ugyanolyan jó a BF, mint single-ben a COD.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.13. 13:14 
Rang 6

nekem ezekkel ott kezdödik a bajom, hogy mikor mondjuk térden lövök valakit akkor az nem hogy nem esik el, hanem szaladva rámlö.
karon lövöm valami ojannal amitöl annak le kéne szakadnia és visszalö.
a medipackok is idegesitöek. a következö csatábol kimaradsz, mert 6honap korház jön.(azután szanatorium és leszerelnek)
az alagutban robbantás sem tul realisztikus.(bánya, fojosok, csövek.) lehet, hogy a repesz nem kanyarodik, de a légnyomás igen.
a lepattano lövedékek is hiányoznak.
a mech3ban mind a láb és kar ellövése megvan, mind a sujjosabb hibák miatti idökiesés megvan; pedig nem mai játék. ugyhogy megvárom a következö mechet. állitolag már nem kell sokat aludni.
o azok az ifa hangu gépek.

a rombolhato környezet etalonja továbbra is a worms. a "rombolhato környezet" amig az ágyutüz nyomán nem keletkeznek kráterek addig csak átverés.

mindezek mellett a postal2 hagyott csak igazán méj nyomot. :D
Norujn neked is ezt ajánlom. taktika és hent. eleinte hent azután egyre inkább taktika. és alapvetöen nem kell senkit megölni; de itt a szörny te vagy.
kedvenc: elkezdem a benzint az emeletröl locsolni, az lefojik a lépcsön, én meg lepöckölök egy gyufát.
a többi fpsben ha van benzineskanna az max felrobban.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Battlefield:3 VS Modern Warfare 3
HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:31 
Rang 8

Egy hónap játék után azt mondhatom, hogy ez messze a legjobb FPS élmény multiban, amivel valaha játszottam.
Mikor kipróbáltam a COD-ot nemrég, mintha vagy 10 évet visszamentem volna időben élvezhetőségben.

A rombolható környezet brutális, nincs fedezék, amit nem tudnának szétszedni, házak dőlnek össze, lezuhanó repülők tarolnak le fákat, tankok, helikopterek vadásznak rád, miközben buggy-k száguldoznak automata ágyúkkal, miközben a sniperek hasalnak kilóméterekre a csatatérről, enginer-ek vadásszák a járműveket bazookákkal, és mindezen felül folyik a tényleges ember-emberi harc a gépfegyverekkel.
Brutális, visszavonom a korábbi állítást, miszerint ez a játék nem olyan pörgős, mint a COD - sokkal pörgősebb.

A sebzés ügyben itt egy táblázat:
Body part multipliers for most weapons are following:
Head: 2.0
Torso: 1.0
Arms: 1.0
Legs: 0.9

És táblázat, a minimális, és maximális sebzésekről a fegyvereknél.
http://symthic.com/?s=bf3&sb=dmgchart
Vannak hardcore pályák, ahol a HP a fele a simának, ott minden lövés öl szinte.

Légnyomásról, és repeszekről annyit, hogy ha egy tank, vagy repülő becsapódik 20-30 méteres körzetedben, a földhöz vág a huzat, plusz ha közvetlen melletted, a világ végére elrepül a hullád.

A medipack tényleg nem jön ki, de ez amiatt van, hogy minden pályán adott 100 ember, és rajtuk "respawn"-ol valaki, ha meghalt, nem pedig végtelenül újraéled, ahányszor kilövik.
Ez egy ilyen rendszer, ha elfogy a 100 ember, akkor vége a játéknak.
Plusz nemrég láttam egy nagyon dúrva taktikát - elfoglalnak minden pontot az ellenséges csapatok, és addig, míg a gép irányítja az embereket (mivel pont híján nincs hol respawn-olódni), addig levadászgatja őket (értelemszerűen bénábbak, mint az emberek), és vége.
2-3 percig csak vársz, és kijön, hogy you lost... áhh, ez egyszerre idegesítő, de taktikai bravúrja a játéknak szerintem (mivel fordítva is működik :P ).

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:45 
Rang 8

Na most sikeresen meghoztad a kedvem. Kár, hogy nincs elég jó gépem hozzá...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 16:37 
Rang 6

tudom, hogy kibicelek.
nem a sebzés számolásával volt a bajom. hanem azzal, hogy akinek a csontját löték szét a kezében, lábában az már nem használja azt sehogy a huzáson kivül.

a fö problémám, hogy a bokán(térden) lött továbbszalad, és nem összeesik, hogy utána teminátorként tovább kusszon.

nekem ezek a játékok tul gyorsak és ezáltal élvezhetetlenek.
szoval csak akadékoskodom, de tök jo ahogy mesélsz rola.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 03:23 
Rang 8

kiskompi írta:
Na most sikeresen meghoztad a kedvem. Kár, hogy nincs elég jó gépem hozzá...

Nekem sem, ezért váltottam XBox-ra.

Hillman: a puding pròbája az evés.
És mint mondtam, a játék nem feltétlen csak gyilokròl szòl, és ezáltal pörgős - teszem azt, ha pl sniperrel hasalsz a csatatér felett a hegyen, és onnan lövöldözöl. ;)

A végtag sebzés problémádra pedig ott vannak a hardcore szerverek - 1 lövés, 1 kill.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 09:14 
Rang 8

Az xbox is jó lenne, csak kéne hozzá egy bizonyos dolog, ami igen korlátozott mennyiségben áll szerény személyem rendelkezésére: pénz.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 11:50 
Rang 8

Ismerem ezt az állapotot.
Nézd, én azért váltottam most, mert PC-re 2-3 évente rá kell költeni 50-100 ezret, hogy a legújabb játékok menjenek rajta, de legkésőbb 3-4 évente új kell(150 ezer kb, vagy több), hogy egyáltalán elinduljanak.
XBox-ot egyszer megveszed 50 ezerért, és 4-5 év múlva is menni fognak rajta a játékok maxon.
Befektetés, de hosszú távú befektetés - én már nem vagyok hajlandó PC-re költeni többet, az fix, úgyhogy félreraktam, és megvettem a konzolt - és nem bántam meg. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 15:14 
Rang 8

Van egy 4 éves gépem (ha nem több), eddig 20 000 ft-ot költöttem rá kb., most szerzek bele egy-két giga RAM-ot, és gond nélkül fut a shogun 2 és a Heroes 6. A RAM beszerzése után megpróbálom ezt is, de 1 gigával neki sem állok... :) ;)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 16:00 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
Nekem van egy 7 éves gépem eddig 2000 forintot költöttem rá és egyáltalán nem érdekelnek az új játékok amíg a Med2 elfut rajta.(No meg amíg az xboxom is működik)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 18:04 
Rang 8

Na látod, ott az xbox. Én olyannal nem élek. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 18:06 
Rang 8

TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés ©
PS1-is jó nekem, de az nincs... a lényeg az, hogy legyen valami amivel tudok lövöldözni amik elmegy a netem.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.30. 18:08 
Rang 8

Nekem az a PC. ;) Még filmet is azon nézek. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 00:11 
Rang 8

OFF
kiskompi írta:
Van egy 4 éves gépem (ha nem több), eddig 20 000 ft-ot költöttem rá kb., most szerzek bele egy-két giga RAM-ot, és gond nélkül fut a shogun 2 és a Heroes 6. A RAM beszerzése után megpróbálom ezt is, de 1 gigával neki sem állok... :) ;)

Nekem is 4 éves gépem van (4400+, 2 giga DDr2 800 MHz ram, 8600GTS videokártya), és a Shogun 2 már csak minimumon ment el rajta, a Black Ops pedig sehogy.
Haveromnak jobb procija (6000+), és jobb videokártyája (8800GT) van, és neki low-mediumon ment.
Ki van zárva, hogy 1 gigával nem akad a játék, maximum a Te szemedet nem bántja - de azért egy FRAPS-et rakj fel, és írd le, hogy hány FPS-el döcög átlagban. :)

Kiskompi: filmnézésre, és netezésre használom én is csak a PC-t már - utóbbira is egyre kevesebbet az androidos telefon miatt.
Arra még jó, másra nem.

Amúgy pedig az egyetlen, ami miatt még PC-t vesz az ember az RTS - de a KINECT miatt lassan az is átköltözik XBOX-ra, és akkor a PC-t nem fogják játékra használni többet, csak munkára.
Ez a jövő. ;)

Játszik valaki XBOX-on Battlefield 3-al?
Haverommal sokszor fent vagyunk, jó lenne csapatba tolni - vettem 1 éves LIVE előfizetést, szóval én most masszívan rámozdultam a BF3 kérdésre. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 42 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC