Pontos idő: 2017.11.23. 00:02

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hearts of Iron 2
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 23:03 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Közben rájöttem a problémára, nem raktam fel egy patchet (vagy kettőt), és ezért nem volt jó, de most már működik a kém is normálisan. Végre elkezdhetek komolyan játszani.

Egyébként találtam egy telepítőjét a Graphic Improvement Projektnek:
www.cs.uri.edu/~cwade/GIP_DD_0_6.exe

Ezt kell telepíteni a Paradox Interaktive könyvtárba, és felülírni a file-okat. A pogessor és diff csomag után (tehát legutoljára) kell ezt feltenni, mert csak a képeket módosítja.

Bocskai telepítsd te is! 8-)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 10:35 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
franksa írta:
Kicsi állammal is nagyokat lehet szakítani azért, ha ügyes vagy. Én mostanában pont ezen kísérletezek. Igazából az érdekesebb diplomáciai helyzetben levő népek érdekelnek, mert velük lehet jól lavírozni. Az olaszok pl. nagyon jók ebből a szempontból, nem tudom valamelyikőtök próbálta-e már? Saját szövetséget alakítottam ki Bulgáriával rögtön az elején és lerohantam Jugoszláviát, majd ezek után Görögországot is. Kb ekkor fejezték be a németek Franciaország elfoglalását és kezdődött az angliai csata. Az angolok eléggé le voltak gyengülve, ezért szépen bontottam a szövetséget Bulgáriával, beszálltam a németek oldalán. A balkánról nagyon jó pozícióból támadhattam, inváziót indítottam a közel keletre, miközben észak afrikában is nyomultam előre. Pillanatok alatt győzelmet csikartam ki, most már konkrétan egész észak afrika az enyém, etiópia alatt valamivel tart a front, 1941-ben. A németek még dániát sem foglalták el.
Az egész földközi tenger olasz fennhatóság alatt van, a kis szigetek is mind az enyémek.
Még 6 év van a játékból, nem tudom, hogy folytatom-e, mindenesetre érdekes volt...
Legközelebb a románokkal tervezem elkezdeni, ők is olyan helyzetben vannak, hogy se itt, se ott. Megpróbálom velük elfoglalni a balkánt. ^^

A lázadókkal nekem soha nem volt problémám. Eddig összesen mióta játszom kb 2 tartomány lázadt fel, ami addig tartott, míg oda nem vezényeltem egy közeli csapatot.
na, meghoztad a kedvem, próbából az este nyomattam egy gyorsat az olaszokkal :P
De én a legkorábbi időpontról indultam, 36ból, s s 36 tavaszán már támadtam. Etiópok először, majd albánok, s ezután hadat üzentem a jugoknak. S itt kezdődtek a gondok 8-)
Nem vettem komolyan, csak épp hadat üzentem, meg a szélső tartományt megszálltams pörgettem az időt. Viszont kevéssel utána görögök, törökök, németek bontottak mindenféle szerződést. Először a törökök üzentek hadat, sokat nem számitottak, az igaz, pár hajót küldtek csak, kicsit később a görögök is, ja a bulgárok is asszem. Na de ami már fájt kicsit, a németek is hadat üzentek :lol: Szerencsém, h sereget nem tudtak küldeni, de a bombázóik eégég jól amortizálják a gyalogságot... S a vadászaik is erősek, sokan is vannak, nem mind a csóró mafiózóknak :mrgreen:

Ha komolyan odaállok, valószinű, h meg lehet állitani őket, persze...
Na de, még egy jó dolog, amit az olaszokkal meg lehet valósitani: ugy tűnik, a Földközi tenger tényleg olasz beltenger, akárhova egykettőre lehet szállitani a csapatokat, pont mint az OMCkben, a tengeri fölénnyel ő az úr a parton is. Hamar kitör a spanyol polgárháború, oda érdemes beavatkozni, van pár zsiros tartomány 8-) , meg vannak osztva, egységük meg kevés. Igy hamar egy olasz, spanyol, jugó, görög, etióp, akár bolgár, török területekből álló birodalmat lehet létrehozni.

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 11:00 

Ha 36-ban kezdesz, akkor vigyázni kell rá, hogy a Jugóknak ne üzenj hadat az elején, mert nekik a németek garantálták a függetlenségüket, azaz cassus bellit kapnak ellened. Gondolom így vannak vele a törökök és a bulgárok is. Az az igazság, hogy én is pont tegnap este kezdtem el megint az olaszokkal, most viszont én is 36-ban (előzőt 39-től játszottam). Etiópia elfoglalása után szerintem érdemes először Albániát, majd onnan kiindulva a Görögöket lerohanni, nekik nem igen vannak diplomáciai kapcsolataik. Aztán beavatkozni a spanyol polgárháborúra, esetleg mire kitör a világháború, addigra törökországot is bekebelezni. Engem jugoszlávia és bulgária folyamatosan pénzelt, velük akár szövetséget is lehet kötni, hasznosak lehetnek a törökök és a görögök ellen.
A lényeg, hogy szerintem érdemes diplomácialiag is lavírozni, nem szabad túl sok ellenfelet bevállalni, inkább lassan haladjunk, de biztosan. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 11:28 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
öö, hogy érted, h folyamatosan pénzeltek? ;)
Azt láttam párszor, hogy "a véleményeket közelitette" valamelyik, v mit irt, de nem foglalkoztam vele. Ez lenne az, h támogatnak? S mennyit is szoktak adni kb?
Közben vettem azt is észre, mondom, h nem követtem tulságosan a dolgokat, csak sodródtam, hogy növekedett a fém és az energia... Nem jött rosszul, mert eléggé kevés van alapból, s pill alatt elfogyna

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 12:48 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Bocskai a diplomáciát is figyelned kell, hogy ki kinek garantál függetlenséget stb. Olaszokkal nem tudom, hogy tartottad fel a németeket, de nagyon jó lehetsz akkor. :D

Olaszokkal amúgy semmi esetre sem érdemes rohanni. Albániával kapcsolatban is bejön majd egy event asszem, a történelmi időpontban, hogy háborúzni lehet velük, de nem biztos. Aztán görögöket kell megtámadni, és ha megvannak, úgy jugót könnyebb két oldalról ütni, bár ha Albánia meg van, akkor végülis ugyan az.
Azt meg nem értem, hogy mondod, hogy az olaszok a tenger urai a térségben? Ha nem állsz hadban az angolokkal és franciákkal oké, de amikor a teljes brit flotta bejön rád, aligha fogod úgy érezni, hogy te lennél a Földközi-tenger ura. :D

És a spanyolokhoz sem érdemes beavatkozni ténylegesen, csak event szintjén támogatni a nacionalistákat, mivel ha területet foglalsz úgy, hogy nincs szárazföldi összeköttetésed, akkor kereskedőhajókkal kell fenntartanod a kapcsolatot az anyagfölddel, már pedig a kereskedőket rendesen pusztítják majd az angolok. Akkor vagy jó, ha spanyol földről esetleg megszerzed Gibraltárt, másik oldalon meg Szuezt, ebben az esetben kizárod a szövetséges hajóforgalmat. Csakis ekkor tudsz olaszokkal tényleges tengeri fölényt kiépíteni a Földközi-tengeren. :P

Feltettem a javított zenecsomagot (amerikai-német-szovjet). Vigye, aki kitartóan játszani kezd egy nagy országgal. :D
http://www.sendspace.com/file/la9hzx

Majd az első hsz-emben rendezem már a telepítési útmutatót is.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 17:24 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Jelenleg két kampányt ügyeskedem most.

Az elsőben a szovjetekkel sikeresen elintéztem a németeket, és minden szövetségesét, nem csináltam szatellit államokat, teljes hódítást csinálok. Majd a francia területek után a spanyolokat is elintéztem, mivel hajózás nélkül azok is annektálhatóak, a portugálok már nem. Visszafelé Svájcot akartam még eltüntetni, de belépett a Szövetségesek közé, és így egyből kitört a '3. világháború' úgy mond, de ez még nem célom, így itt kiléptem a játékból. Szerencsére volt mentésem előtte nem olyan régi, majd később folyatom.
A következő célom a japánok elintézése lenne, vagyis a Távol-Kelet teljes meghódítása a szovjetekkel, csak hogy ehhez hosszú idő átcsoportosítani Európából.
A szövetségesekre azért nincs értelme támadni, mert lényegében még nincs ütőképes flottám, még csak most kezdtem el 12 szállítót csinálni. :D Illetve akkor sok helyőrség kellene még az Európai partok védelmére, ami így nagyon elnyúlt most, mind délen, mind északon.
A kínai területeket vagy úgy oldom meg, hogy a határra képezek új seregeket, vagy megpróbálok Európából átdobni veterán csapatokat, bár Kínába hegyivadászok lennének jók, csak az marha sok idő lenne még, amíg annyit kiképzek. :D
Egyébként ha minden igaz, ha helyőrségi csapatot raksz egy sereghez, akkor ezután lehetővé válik, hogy az a sereged egy gombnyomásra áthelyezhetővé váljon bárhová, csak persze a távolság-idő függvényében történik meg. Asszem stratégiai áthelyezés a neve. Jóval gyorsabba, mint hogy gyalogoljanak a kietlen pusztákon át. Olyasmi lehet, mint ha vonatra raknánk a csapatokat, és addig eltűnnek a térképről, amit amúgy hiányolok, de lehet, hogy ezt a helyőrséggel lehet akkor megoldani trükkösen. :)

Amerikával meg diktatúrát jászok éppen, most olyat, hogy beálltam Japánhoz szövetségesnek, és arra várok, hogy mikor támad az angolok ellen, mert akkor nyomban lerohanom Kanadát, majd az angol karib-tengeri szigeteket, és végül Angliát. De tervben van még Amerika teljes meghódítása, csak szemétség a játékban, hogy minddel meg nem támadási egyezmény van kötve alapból, és ha azt felrúgom, akkor +5 lázongást kapok a nyakamba. :evil:

Egy másik amerikai diktatúrás játékban, meg Kínát sikerült támogatni rendesen, és végül nem tudták elfoglalni a japánok, majd én támadtam a Japánokra (amúgy a Pearl Harbori eventet ekkor is beadja :) )
Ebben az esetben viszont az a nagy gond jön elő Japán legyőzése után, hogy nagyon nagy területen, konkrétan az egész Csened-óceáni térégben érintkezésbe kerülök a Szövetséges hatalmakkal, és ehhez marha sok helyőrség és utánpótlás szállító kellene még, hogy bevédjem azt a sok szigetet stb. :D Elvégre hibába támad az ember gyorsan, valahol úgy is be fognak szemét módon jönni pár szállítóval, és partraszállnak valami üres szigeten, ami nem nagy gond, de elég idegesítő tud lenni. :D

Ezért szerintem USA diktatúránál az a legjobb, ha Japánnal szövetkezünk, mert akkor Japán simán elintézi a Csendes-óceáni térséget, akár Indiát is, mi meg mehetünk USA-tól keletre Anglia ellen, és akár délre Mexikót bevenni, északon meg Kanadát. Majd Afrikát esetleg, és szerintem a Szövetségesek elintézése után, Japánnal karöltve egész jól körbe lehet fogni a szovjeteket az utolsó felvonásban. Így Európa USA lenne, Japáné meg Ázsia. Most kb. ez a cél.

Élménybeszámoló vége. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 21:41 

Most látom, hogy kérdeztél, Bocskai. Igen, a veled szimpatizáló országok néha küldenek pénzt, hogy szeressem az ő political point of viewüket. ^^ A lenti kampány alatt folyamatosan pénzelt az elején Jugoszlávia és Bulgária, majd a későbbiek folyamán Spanyolország, Bulgária és Németország. Amit tőlük kaptam, abból én is pénzeltem országokat, így kötöttem meg sok szövetséget. Érdemes ezzel szórakozni... :)

Olaszokkal, 36-ban indulva.

1936 március 3 - Az olasz hadsereg hamar bekerítette az etióp hadsereget, mire az kapitulált. Etiópia immáron olasz gyarmatként funkcionál. A későbbi olasz tervek mentén, az olasz intervíziós hadsereg felsorakozik az etióp (olasz gyarmat) és az egyiptomi (angol gyarmat) határon. Eközben Olaszország támogatni kezdi a spanyol polgálháborúban a nacionalista oldalt.
1936 szeptember 6 - Olaszország beavatkozik a polgárháborúba a nacionalisták oldalán.
1937 január 3 - Olasz csapatok szállnak partra miután biztosították a tengeri fölényt, Valencia térségében, ott hídfőt alakítanak ki, majd még néhány tartomány elfoglalása után Spanyolország kapitulál, a nacionalisták győztek. Dél-kelet spanyolország olasz kézre kerül Valencia központtal. Ugyan ezen a napon létrejön a szövetség Bulgáriával, illetve Olaszország aláírja az antikommitter paktumot, ezzel közeledve Németországhoz.
1937 március 15 - Olasz ország hadat üzen Albániának. Az invázió azonnali és elsöprő erejű.
1937 április 2 - Albánia kapitulál, Olaszország hídfőt szerez a balkánon.
1938 január 6 - Az olasz, bolgár szövetséghez csatlakozik Spanyolország is.
1938 február 7 - A szövetség újabb tagra tesz szert Magyarország személyében
1938 szebtember 15 - Végül Portugália is csatlakozik, egy Földközi-tengeri hatalmi tömb jön létre olasz vezetéssel. A diplomáciai törekvések mellett Olaszország készül a háborúra, Albániába egyre több olasz katona érkezik, az Olasz flotta, rajta egy tank szakasszal Athén mellett horgonyoz. A cél egyértelmű: Görögország
1939 március 7 - Olasz hadüzenet Görögországnak, az invázió megkezdődik.
1939 március 8 - Jugoszlávia hadat üzen Portugáliának, az olasz szövetség kiáll a tagja mellett.
1939 március 9 - Románia szintén hadat üzen Portugáliának, ezzel kitör a balkáni háború. Románia, Jugoszlávia és Görögország ellen Olaszország, Magyarország, Bulgária, Spanyolország és Portugália. A görög villámháború kudarcot vall az olasz páncélos csapatok sikertelen partraszállási kísérlete miatt Athénban. Az albániai olasz erők beszorulnak Görögország és Jugoszlávia közé, Jugoszláv részről védekeznek, Görögországban pedig csak nagyon lassan képesek előre haladni. Magyarországot szorongatja Románia és Jugoszlávia, félő, hogy területet veszít, Bulgária még rosszabb helyzetben, Románia és Görögország is benyomul a területére. A háború kiegyenlítődik, ahogy a balkáni olasz hídfő kiszélesedik az érkező friss olasz csapatoknak köszönhetően, eközben olasz deszantos alakulatok elfoglalják a görög szigeteket. A nyomás fenntartása érdekében Jugoszlávia erőteljesen bombázva van Olasz, Portugál és Spanyol repülőgépek által. (vicces látni a portugál repülőket a balkán felett repülni... :D)
1939 március 15 - Magyarország kilép az olasz szövetségből, szövetséget köt Németországgal. A németek feldarabolják csehszlovákiát, szlovákia Magyarországhoz kerül. Németország belép a háborúba Románia, Jugoszlávia és Görögország ellen. A német hadigépezet elsöprő támadást indít Magyarországon keresztül Románia és Jugoszlávia északi része ellen. Mind e közben a bombázások következtében meggyengült Jugoszláviában előre nyomulnak az olasz csapatok.
1939 április 20 - Jugoszlávia feltétel nélkül kapitulál, területeit felosztja Olaszország, Magyarország és Bulgária. Németország egy tartományt kap. Jugoszlávia középső/déli része olasz kézre kerül Belgrád központtal. Jugoszlávia kiesésével a háborúból, az olasz erőket átcsoportosítják a görög frontra, ahol állóháború alakult ki.
1939 május 9 - Magyarország a német támogatást kihasználva bekebelezi Romániát. A balkáni háború a végéhez közeledik, immáron csak Görögország van talpon
1939 június 6 - Olasz győzelem, Görögország feltétel nélkül kapitulál. 2 tartomány kivételével területei olasz fennhatóság alá kerülnek. A balkáni háború az olasz szövetség győzelmével zárult. A háború legnagyobb győztesei Magyarország, aki megnégyszerezte tartományai számát, immáron Lengyelországgal ugyanakkora méretű és tengerpartot szerzett, illetve Olaszország, aki abszolút uralma alá vonta az adriai tengert, Görögországot, ezáltal a Földközi tenger nagy részét. Bulgária 50%-al megnövelte területe méretét. Az olasz gazdasági potenciál majdnem kétszerese a franciának, az angolokkal egyenértékű.
1939 augusztus 30 - Németország és Magyarország hadat üzen Lengyelországnak, amit követ a szövetségesek válasz-hadüzenete: kitör a 2. Világháború.
1939 október 16 - Németország bekebelezi Lengyelországot
1940 március 6 - Németország és Magyarország hadat üzen Dániának és Norvégiának - utóbbiak csatlakoznak a szövetségesekhez.
1940 március 10 - Németország bekebelezi Dániát
1940 május 2 - Németország és Magyarország hadat üzen a belerusz államoknak, elindul a német villámháborús terv.
1940 május 6 - Az Olasz szövetség idáig nem foglalt állást, erőteljes fegyverkezés jellemezte őket, ami eddig tartott: hadat üzentek Angliának.
1940 május 12 - Németország bekebelezi Luxemburgot.
1940 május 21 - Giblaltár Spanyol kézre kerül hála az olasz intervíziós egységeknek. A Földközi tengerről kiszorul az angol flotta.
1940 június 15 - Franciaország kapitulál, Vichy-Franciaország létrejötte. Olaszország számos gyarmatot szerzett Észak afrikában, illetve az előre nyomuló olasz egységek elfoglalják Marseilles-t is.
1940 június 20 - A szuezi csatorna, Cyprus és Málta olasz kézen, a Földközi-tenger teljes egészében olasz irányítás alá kerül, és a tengeri hadviselést támogatandó, Olaszország erőteljes tengeralattjáró gyártásba kezd, az olasz hadigazdaság 15 hajó készítését teszi egyszerre lehetővé.
1940 július 2 - Vichy-Franciaország belépése a háborúba a szövetségesek ellen, Németország oldalán.
1940 augusztus 14 - Közel-kelet és Egyiptom Olasz kézen. Olaszország határos Dél Afrikával. Eközben Afrika többi részén a spanyol és portugál csapatok előrenyomulnak a gyarmatokon.

Idáig jutottam, tovább nem biztos, hogy fogom játszani időhiány miatt, illetve azért, mert idáig reális az olaszok terjeszkedése. A világháborúban is el tudták volna érni ugyan ezt, ha nem lettek volna degeneráltak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 09:38 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
ejha, grat érte ;)
érdemes lenne egyfajta versenyt rendezzünk igy, magunk között, mi is megpróbálva ezt, az olaszokkal 36tól indulva, lássuk, ki mire jut. Mondjuk "A földközi tenger olasz beltenger" cimmel 8-)

Franksa, az IKról jutott ujra eszembe :P , h hogy játszodtad, teljes egészében átveszed a megszállt területek IKját, vagy az alapbeállitással, vagyis amit ad...

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 09:55 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Másik oldalon csináltak ilyen versenyeket, hogy ilyen közepes/kis országokkal ki mit tudott kihozni.

Franksa: te milyen verzióval játszol? Mert furcsa, hogy beállnak hozzád még a portugálok is. Ezt, hogy csinálod? +200-as kapcsolat? Mert nekem van, hogy akkor se kötnek szövetséget nem hogy a portugálok, de a spanyolok sem, ha úgy érzik, hogy nem éri meg nekik belépni.
Illetve nem teljesen értem ezt a pénzelést se. A diplomáciánál a kapcsolat javítását érted ez alatt? Mert ott lehet növelni a kapcsolatot némi pénz ellenében. Na már most engem az MI nem nagyon szokott így pénzelni úgy vettem észre, max ha USA-val vagyok, a kereskedelem miatt pénzelnek, mert rengeteg a nyersanyag, és jobb kapcsolati aránnyal kedvezőbb üzletet tudnak kötni.

Illetve igen, az is kérdés, hogy milyen beállítással játszol: teljes IK átvétele? Illetve az MI agresszivitás mi? Normál, agresszív stb?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 14:59 

Verzió: Hoi2 v1.3a
Semmilyen beállítást nem módosítottam, alapbeállításokkal játszom, így az agresszió weaklingen van. A share és a use country pedig ki van kapcsolva.

A pénzelés alatt a kapcsolat javítását értettem, igen. A portugálok nálam 200-as kapcsolatszinten 50%-osan egyeztek bele a szövetségbe. 2-szer próbáltam, először visszautasítottak, leesett a kapcsolatszint is, majd újra feltornásztam és akkor már elfogadták.
Egyébként pedig rendszeresen próbálták velem javítani a népek a kapcsolatukat, ebből nagyon sok pénzem befolyt. Főleg a németektől.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 16:07 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Pogessor modot nem teszed fel?
És ezek szerint még csak a Doomsdayt és Armageddont sem tetted fel?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 16:14 

Semmit sem tettem még fel... :)
Van valami komolyabb változás a modokkal?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 16:48 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
franksa írta:
Semmit sem tettem még fel... :)
Van valami komolyabb változás a modokkal?

Persze, írtam már, de úgy látszik nem figyeltek. :P Szóval Tedd fel előbb az Doomsdayt, meg az Armageddont. Amúgy a Doomsday már külön könyvtárba kerül, és teljesen különálló a HoI2-től. :D Az Armageddon meg gondolom a Doomsday kisebb kiegje, vagy javítása. Pontosan nem tudom mennyi mindent ad hozzá, mert alap HoI2-vel nem is játszottam szerintem. :D De tuti sokat javít.

A Pogessor mod meg aztán még többet dob rajta, 98%-osan magyar lesz a játék, a Magyarországi eventek (történelmi események) részletesebbek, sok ország kap több minisztert, kutatócsapatokat stb.

Meg linkeltem valahol egy grafikai csomagot amivel a képek nagy része színes lesz, meg a híresebb miniszterek is, sajnos csak a régebbi verziót tudtam megszerezni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 17:00 

Igazából olvastam, amiket írtál, de engem a magyarosítás, illetve kisebb, nagyobb grafikai turbók nem igen hoznak lázba. Ahogy olvastam a Ti beszámolóitokat, nem sokban tér el maga a játék, azaz nem adnak túl sokat hozzá a játékhoz a patchek... Így pedig nem akarok vele szórakozni, jó az alap is. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 17:08 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
franksa írta:
Igazából olvastam, amiket írtál, de engem a magyarosítás, illetve kisebb, nagyobb grafikai turbók nem igen hoznak lázba. Ahogy olvastam a Ti beszámolóitokat, nem sokban tér el maga a játék, azaz nem adnak túl sokat hozzá a játékhoz a patchek... Így pedig nem akarok vele szórakozni, jó az alap is. :)

Ez tévedés, de a lustaság fél egészség. :P (Amúgy én is lusta vagyok. :D ) De szeretem annyira a játékot, hogy kihozzam belőle a maxot.
De sok minden kis javítás van benne, ami összességében sokat jelenthet, ilyen például az, hogy egyes országok történelmileg jobban ki vannak egyenlítve, ilyen az orosz és német fél, reálisabbak az ottani erőviszonyok is.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 21:45 
Rang 3

Ezért nem nyitnék új topicot, de ma vettem meg a HoI3-at. Magyarítást nem tudtok hozzá?

Julius videó krónika:
[url]
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... JGBmPzS5KD[/url]

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 22:03 
Rang 1

"Ha azt szeretnéd h magyar legyen a játék akkor a főkönyvtárban lévő settings.txt fáljban a "language=" -nál az english-t írd át swedish-re. Igaz nem lesz 100%-osan magyar de azért több a semminél."

Ezt találtam magyaritasok.hu fórumon

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 22:48 
Rang 8

De ez csak akkor van, ha előtte föltetted a magyarítást, ha jól tudom.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 05:32 
Rang 3

Na és az hol van?

Julius videó krónika:
[url]
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... JGBmPzS5KD[/url]

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.06. 08:57 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Szerintem ismét csak a Pogessor mod lesz a megoldás. ;) Ha jól sejtem, akkor ők raknak bele mindig fordítást is (persze sosem teljes), az egyéb finomítások mellett. :)

http://pogessor.pcdome.hu/hoi3.html

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC