Pontos idő: 2018.09.18. 15:20

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mount & Blade: Warband
HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 11:27 

Ha vazallusként foglalod el a várat, akkor az a királyé lesz, akkor is ha kilépsz a szolgálatai alól, sőt az egyébként már régen odaajándékozott birtokaidat is elveszi. Eleve úgy menj neki a várnak, hogy nem vagy vazallus és akkor megalapíthatod a saját királyságod. Amit egyébként nem ajánlok, ha csak egy 70-es sereged van. :D Minimum 2-300 ezer pénz, magasra felvitt meggyőzés képesség, illetve 300-as sereg kell saját királyság megalapításához. Meg persze az is, hogy egy országnak a lordjaival jóban legyél, ami viszont hosszú munka. Érdemes lennie egy házasságodnak is a lordok között, és így a saját oldaladra tudod őket állítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 14:08 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Hát egyenlőre boldogulok, 2 vár van nálam, és minden támadást visszaverek 30 as nehezlovassaggal. Ez működni fog addig, míg a nordok or vannak kötve más haboruval. Ami érdekelne, hogy hogyan lehet saját birtokot vazallusnak adni. Mert jelen helyzetben azt csinálom, hogy katonákat szerzemény úgy, hogy rabokat szabaditok és toborzok onnan. Bár swadia kiralyaval nem, de az országgal 71% ban barátságban vagyok. A vaegirekkel is jó a kapcsolatom, de két egymástól messze lévő várat nem tudok megvédeni a fosztogatasoktol.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 14:29 
Rang 8

TWO OMC Politikus*2012 ©
TWO RPG-OMC Kalandmester ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Elméletileg a követőidnek adhatsz tartományt, viszont mindegyik csak olyan katonákat fog "szerezni", amilyen népből származnak. Pl.: Bahestur csak Khergit.
A másik fontos, hogy nemes vagy sima közember, mert ha közembernek adsz területet, azt a többi nemessel rontja a viszonyodat.

És milyen módon játszol, hogy 30 nehéz lovassal mindenkit visszaversz? Emlékeim szerint nekem ilyen nem igazán ment. :)

55. OMC [Házigazda]

40. Lloegyr OMC: Kalandmester
OMC Győztes: 33. OMC: Redwald Robert, Angolszász Birodalom Uralkodója
Volt OMC: ELIT,21,22,27,30,33,35,36,37,39,40,41,42,47,50,

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 15:22 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Egyszerű. Keresek egy olyan terepviszonyt ahol a lovassagom felgyorsulhat, ezutan én kinyirom a vezert a gyalogsagat pedig egyedul megtizedelem. Aztán jöhet a 30 swadia lovag :twisted:
Ez mindig bevalik, legalábbis a.nordok ellen. A vaegireknel már rizikosabb lenne a sok lovasuk miatt, de ott is megallom a helyem. Az egyetlen gondom a az ostrommal van, ott ugyanis ezek szart sem érnek. Valamint megkérdezném, mikor és hogy lehet nemesnek adni egy várat? Vagy milyen nemest lehet magamhoz csalogatni... Mondjuk akinek nincs vára, vagy csak jóban vagyok vele?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 15:26 
Rang 8

TWO OMC Politikus*2012 ©
TWO RPG-OMC Kalandmester ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Egyedül megtízeled? Milyen nehézségen van a sebzés, ha szabad kérdeznem, mert amilyenen én játszottam ez elég rizikós volt ;)

Olyat tudsz magadhoz csalogatni, akivel igazán jóban vagy. Min 20 vagy 30 fölött kell lennie, de ez magában nem elég. Kell még magas rábeszélő képesség is. Továbbá attól is függ, hogy milyen viszonya van a királyával. Ha utálja, akkor könnyebb.

55. OMC [Házigazda]

40. Lloegyr OMC: Kalandmester
OMC Győztes: 33. OMC: Redwald Robert, Angolszász Birodalom Uralkodója
Volt OMC: ELIT,21,22,27,30,33,35,36,37,39,40,41,42,47,50,

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 15:38 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
5os rabeszelokem van és nem tudom milyen nehezsegen vagyok, én nem allitottam be semmit ha eltalal egy balta akkor kb az 1/6at veszi le az.eletemnek.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 16:02 
Rang 1

Magas sebzésszinten is el lehet érni, hogy Rambót csinálj magadból, ráadásul lovag karakterrel nem is nehéz, hisz csak a sebességet kell elérni, hogy előreszegezett támadást indíthass :) Egyébként a nordokat rendkívül könnyű elverni nehézlovassággal, ahogy beléjük robbannak a lovasok szétvetik az egész társaságot, egyedül arra kell figyelned, hogy a lovasságod állandóan mozgásban legyen, ezt pedig könnyű elérni a parancsokkal.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 16:44 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Nos.. ja. Jó idot választottam a hoditashoz, mivel swadianak nincs ellensege, csak a nordok, igy meg nem is tamadott meg a nord hadsereg, és lassan a vagierek is megtámadják oket :) nos, nem tudom, hogy hogyan alakul majd, de pár nap alatt beszerzem a 80 gyalogost, aztán lerohanom wercheget. Nem tudom, de remélem, hogy ez majd tobb bevételt termel majd, mert egyenlőre nehez katonakat képezni, fosztogatni és kereskedő varosokat talÁlni ahol el tudom ezeket adni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 17:19 
Rang 1

Csinálj manufaktúrákat, a zsákmányolt termékekből pedig azokba is vihetsz alapanyagként :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 17:34 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Mármint a varosokban? Es mi van akkor, ha epites közben elfoglalják a varamat?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 18:13 
Rang 1

Más városokban is csinálhatsz, azt mondjuk nem tudom, mi van akkor, amelyik országban van teleped, azzal mi lesz egy háború esetén...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 19:03 

Hülyeség a lovagkarakter, meg az előreszegezett lándszás roham. (najó, nemaz :D) Én a sima M&B-ben meguntam, mióta megvan a Warband, azóta kétkezes pallossal, fullos páncélban nyomulok a legganébb lovon berobbanok az ellenfél respawn helyére, leszállok a lóról, aztán írtom őket... :D Persze nemárt ilyenkor magas pajzskezelési és futási képesség, de ez ugye nem probléma... :)

Manifaktúra mindig termel tudtommal, várostól függetlenül. Tehát azt sosem veszíted el, akkor se ha ellenséges lesz a város.

Lovagi tornákkal lehet még sok pénzt keresni az elején, amikor még nem ismernek, aztán pedig falvak kifosztásával. Brutális pénzek be tudnak abból jönni.

Mostanában már nem az alapjátékkal játszom, hanem egy moddal, szóval "csak" ennyi pénzkereseti lehetőség van. Az egyik modban olyan is van, hogy a lovagi tornán felraksz cirka 200.000-et magadra és visszakapod 3-szoros haszonnal, ha nyersz... :D Persze jóval nehezebb is nyerni, de aki ügyes, annak nem okoz ez gondot. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 19:18 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
És mi lesz akkor, ha odaadom valakinek a varamat... Saját magának termel katonakat és az ottani katonák az övé lesz, ez főleg a pénz miatt érdekelne... Vajon akkor is fizetni kell nekik?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 19:26 
Rang 1

franksa írta:
Hülyeség a lovagkarakter, meg az előreszegezett lándszás roham. (najó, nemaz :D) Én a sima M&B-ben meguntam, mióta megvan a Warband, azóta kétkezes pallossal, fullos páncélban nyomulok a legganébb lovon berobbanok az ellenfél respawn helyére, leszállok a lóról, aztán írtom őket... :D Persze nemárt ilyenkor magas pajzskezelési és futási képesség, de ez ugye nem probléma... :)

Manifaktúra mindig termel tudtommal, várostól függetlenül. Tehát azt sosem veszíted el, akkor se ha ellenséges lesz a város.

Lovagi tornákkal lehet még sok pénzt keresni az elején, amikor még nem ismernek, aztán pedig falvak kifosztásával. Brutális pénzek be tudnak abból jönni.

Mostanában már nem az alapjátékkal játszom, hanem egy moddal, szóval "csak" ennyi pénzkereseti lehetőség van. Az egyik modban olyan is van, hogy a lovagi tornán felraksz cirka 200.000-et magadra és visszakapod 3-szoros haszonnal, ha nyersz... :D Persze jóval nehezebb is nyerni, de aki ügyes, annak nem okoz ez gondot. ;)

Melyik moddal játszol?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 19:52 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Én a napoleonic ot ajánlanám, jó kis csaták vannak benne, de a legújabb, ami valamikor 2014ben jön ki a battle cry vagy mi, van egy 60 fős magyar regiment.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 20:13 

Altivolus írta:

Melyik moddal játszol?

Sword of Damocles Warlords - az eddigi legjobb M&B Warband mod, amit találtam.
A napoleonicot akartam próbálni, de tudtommal az csak multira van. Vagy megcsinálták már single-ra is?

Wini írta:
És mi lesz akkor, ha odaadom valakinek a varamat... Saját magának termel katonakat és az ottani katonák az övé lesz, ez főleg a pénz miatt érdekelne... Vajon akkor is fizetni kell nekik?

Saját magának termel katonákat és az ottaniak is az övéi lesznek. Fizetni mit kell neki? Ha zsoldosod, akkor fizetnek kell neki, ha hűbéresed, akkor a várral fizetsz neki, azaz külön már nem kell.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.02.15. 21:31 
Rang 1

A Damoclest én is szeretem, ezen kívül még a Prophesy of Pendort, Floris Expanded mod packját, meg a Clash of Kingset használom még, utóbbi csak béta, dehát a Tűz és Jég dala az alapja :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.16. 18:50 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Nah, ma újra játszottam egy kicsit :mrgreen: bekövetkezett amitol feltem. a nordok békét kotottek a swadokkal. Meg is kezdődött ellenem a jadjarat, de sajnos egy swad lovag sem akart hozzám csatlakozni. Indokuk hogy nem tudom megvédeni oket ami nagyjából igaz, de ezt honnan veszik le? Minden katonamrol vagy csak ami a szolgalatomban áll? Masik: egy 600 fős sereget vertem vissza, 10 veszteséggel. Ok ugyan csak 350 et vesztettek a menekylokkel egyutt de utána felhagytak a város ostromaval es elmentek. :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 10:39 
Rang 6

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
Egy fontos kérdést szeretnék feltenni: hogy vagy mikor vagy hol lehet meglévő területet vazallusnak átadni? Próbáltam már beszélni is vele, de sehogy nem tudtam...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 19:23 

Vazallus az nem a kocsmákban felbérelhető bajtárs, hanem a csatlakozott más lordok, akiket meggyőztél, hogy csatlakozzanak, nem pedig felbéreled őket. Fizetett embereknek nem tudsz tudomásom szerint birtokot adni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC