Pontos idő: 2017.11.23. 00:03

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Endless space
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 16:20 
Rang 6

endless space
endless space : disharmony

körökre osztott ürstatégia. steames játék.

felfedezés,kutatás,épités,kolonizálás, terraformálás,háboruk s minden mi szem szájnak ingere. még multi is.
fajgenerálás,térképgenerálás, galaxistipusok és állitási lehetöségek. szinte minden átállithato. még az is, hogy mennyire legyen kiegyensujozott a kezdés.
a gép a flottákkal egyszerre lép a játékossal igy azok néha megelözhetök vagy éppen lekéshetök.(persze ez is állithato; késlekedjen a gép vagy ne, mennyit késsen).

a "master of orion 2"(2005) ota az elsö emlitésre mélto s egyben a kiráji hejre ülö játék. már a kategoriájában. az elsö kiadás még nem volt tul élvezetes és bugos is volt, mint az manapság szokás. az idök során azonban mindent szépen kijavitottak. többször ujrabalanszolták.

nincs két egyforma játék. megfelelö stratégiával a sokkal erösebb és nagyobb számu ellenség is legyözhetö.
amikor közli a játék, hogy valamejik játékos nyerésre áll még mindig megnyerheted egy másik gyözelmi feltétel teljesitésével.
pl: gazdasági gyözelemre játszik a gép egyik játékosa te meg a tudományos gyözelmet teljesited.
terjeszkedési gyözelem is van, de szinte teljesithetettlen huge galaxis mellett, mert mire átérnél a galaxis tulfelére addig az ott lakok simán megcsinálják a gazdasági gyözelmet.

egyetlen hátránya az elönye, nagyon összetet és ezt idö kitanulni.

lassan kijátszhato végtelen gumicsont.
van gold kiadás is belöle dvd-n. ezt ajánlom én is, mert pont annyiba kerül mint a steamen az alapjáték. az egyik magyar könyvwebshopban szereztem be, de csak a pontos név alapján találtam meg.
nem érdemes ellopni, mert a sokadik pach javitja a bugokat és különben is megéri az árát.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Endless space
HozzászólásElküldve: 2014.12.23. 23:04 

Jól időzített visszatérés faszi! 8-)
Pont ma néztem Steam-en a játékot, de nem nagy "was ist das".

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Endless space
HozzászólásElküldve: 2014.12.26. 14:54 
Rang 6

"nem nagy "was ist das"."

elsöre. meg másodikra is.
amikor már tudod, hogy mit miért csinálsz, onnantol az lesz.

az amöba tipusu fajokkal nem kell felfedeznünk, mert ismerik a galaxist. igy már elsöre a legjobbnak igérkezö gyártobojgot kolonizálhatjuk, ami többnyire az elsö kolonizálo hajo legyártására(1et kezdésböl kapunk) már jobban termel, mint az anyarendszer.

magyarithato, de csak a pecsek után érdemes, mert különben lehet ujra.

egy végigjátszás kb 2xese a civ4 végigjátszásának, vagy mint a reform elött megynyerni a med2es nagykampányt.
szoval idöigényes.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC