Pontos idő: 2017.11.24. 09:13

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tropico
HozzászólásElküldve: 2011.07.10. 19:54 
Rang 4

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Fizetéseket emeltem, több kikötőre még nem is gondoltam. :)
Bányászok, farmokon, építők, fuvarozók, kikőti melósok, gyárakban illetve turizmusban dolgozók kb 8-10$t kapnak, orvosok, tanárok, katonák pedig 12$-t. Nem igaz hogy ez nem elég....

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 05:53 
Rang 3

hát azért legyen különbség :D majdnemhogy nem éri meg leérettségizni, meg lediplomázni így :D

5$ ha meglesed elég alacsony a karibi fizetéshez képest. az elején még maradhat így, de mikor már jött bevétel, akkor emeld fel ezt 6$-ra vagy ha akarod akkor 7$-ra. így jelentősen nő a fizetés elégedettség. persze szerintem valahogy arányosan emeled az érettségizettek és a diplomások fizetését is.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 09:36 
Rang 4

Épp ez az, hogy 5-6$ volt, és kaptam tippet, hogy pl emeljem a fuvarozók bérét. Ekkor emeltem meg az említett módon 8-10$-ra, értelmiségieknek és katonáknak pedig 12-15. Jó lenne valami mod, amivel akárhova lehetne külföldről behozni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 14:05 
Rang 6

én a vonatot hiányolom. sok szigeten van keskenynyomtávu, 1-2 hejen meg "normál".a bányáktol és a farmoktol a kikötöig vinném.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.11. 14:53 
Rang 4

Kikötőt nem tudok építeni, nincs alkalmas hely, 80%-ban hegyek övezik a partot.. :) Pár éve beindult a dohány-szivar termelés, folyamatosan 40-60ezer $ az exportom(összes), megvan az első 300ezrem.
Mekkora a lakosságotok? Én óriási hely hiánnyal fogok küszködni úgy érzem , nem jó ez a sok hegy:) Nekem most 280fő, most betiltottam a bevándorlást, az orvosi rendelő szülészetre van állítva, így van egy lassabb de stabilabb növekedés.

Azt nem értem még, hogy építek egy csomó bérházat (1$ bérleti díj...), de még mindig elég sokan kalyibákba mennek, és kapom az üzenetet, hogy milyen s**r nekik, ott kell lakniuk.. munkanélküliség 0! tehát nem gond kifizetni..

Én vonat mellett még a tereprendezést hiányolom, pl ha egy sík terepen van egy marha nagy szikla, azt fel lehetne robbantani vagy stb, szabadulna fel hely.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 09:46 
Rang 6

a második kikötö létszükséglet, a többi hasznos. probálkozz azért. sokszor van ojan, hogy csak egy szögbe lehet odatenni a kikötöt. kb körözgetek a kikötövel külömbözö szögekben hátha felvillan a lerákás lehetösége. nem csak homokos partra lehet. sziklát leszámitva bárhol lehet igazábol.

a sok hegy rossz. 1980 környékére átlagosan 800-1200 lakos szokott lenni. nagy lapos sziget, gyenge bányászat, erös mezögazdaság, politikailag nehezitett a tuti a sandboxra. mindig arra gondolj, hogy 3erömüvet és 5tv-t is le kell raknod majd. reptérröl ne is beszéljünk.

a putrisodás ellen néhány faházat(10-50!) is le kell rakni a széleken, de zsaruk közelében. a faházat mindig ingyen adom. a bérkaszárnyáért 2 kérek a bérházért 5öt. a fizetés a 3.-4.évtöl a végéig 7(8szállitok);12;20. ezen csak az utolso évben emelek. ha rossz a közlekedés, vagy nagy a szennyezés akkor nem szeretnek ott lakni.

lehet, hogy most sok a pénz, de ha nem növeled fojamatosan a bevétel akkor a sok szolgáltatás +orvos,rendör,bemondo,püspök... kizabál a vagyonodbol. és ha ez még néhány katasztrofával is párosul akkor már kezdhatsz is ujat.

ja és ha irod, hogy hol tartasz akkor kérlek évet is irj.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 11:35 
Rang 4

Végignéztem, sehol nem tudok lerakni kikötőt. Reptér szintén esélytelen, nincs hely, sziget belsejében pont elférne, de akkor le kéne rombolnom mindent ott, két erőmű meg egy azték temlomszerüség, és a mezőgazdaság/ipar (cukor-fűszerrum/dohány-szivar) is ott kap helyet, fő exportforrás. Fa egy kis miniatűr helyen van, ott van némi fakitermelés hegyoldalban. Amúgy is kezdek arra terjeszkedni, bérházakkak és kormányépületekkel.
Sőt még ott van két bányám is.
Tényleg ha kifogy a bánya akkor eltűnik vagy mi? :)
A városom így a tengerparton van szinte, ott helyem már nincs. 1972-ben vagyok, most már 400-an lakják a szigetet.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 11:41 
Rang 3

Akkor szerintem jó elkúrtad a dolgokat :D Nem állígattad a sziget paramétereit, mikor lehetőség volt rá? Be lehet állítani, hogy sok hegy legyen vagy kevés, nagy sziget legyen vagy ne, stb...

Miért kell 3 erőmű és 5 TV? Nem elég trafoállomásokkal elvezetni az áramot?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 12:18 
Rang 4

De voltak lehetőségek, de randomra raktam, jobb a kihívás ha nem tudom épp milyen nehézségekkel kell szembenéznem, és az adottságokra épülni a gazdaságot.

Azért kell több erőmű, mert véges a kapacitás. pl egy erőmű termel 100mwatt energiát, de csinálsz 6 épületet ami 120mwattot eszik, akkor akadozhat vagy leállhat a működés, illetve meg sem veheted a 6. épületet.
Közben egy helyen tudtam kikötőt csinálni, bár a várostól távol, megnézzük hoz-e valami hasznot, csináltam a környékre lámarancsokat, exportálok szőrt. :D

Amúgy mit jelent az, hogy egy garázs megtelt, csinálj a helyére vagy a közelében másikat? 400 emberre van 4 garázs, folyamatosan számolja a kocsikat továbbra is, akkor mitakar :D

szerk: Ha katona kell akkor mit kell építenem, főparancsnokságot?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 13:54 
Rang 3

Buster! Nagyon kíváncsi lennék hogy néz ki szigeted! Ha van kedved dobj már fel pár képet róla! 8-)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.12. 15:18 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Buster írta:

szerk: Ha katona kell akkor mit kell építenem, főparancsnokságot?

Igen, mag laktonya se árt. ;)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.13. 12:16 
Rang 3

Na beizzítottam az új gépet. Hát elég brutal grafikája van a játéknak :o Nem vagyok én ehhez hozzászokva :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.14. 08:43 
Rang 6

zsir mi? jo darabig én is csak nézelödtem játék hejett.

tegnap játszottam egy sandboxot. hiába állitottam be a lázadokat is a pont miatt, az egész játék alatt 1 ember lett lázado. 144%on 117k pontot tudtam csak csinálni. a rekord a netes listán 200millio. nem értem hogyan csinálják.
-a végire 10konzervgyáram volt ami nem gyözte feldolgozni a szajrét. butor, füszerrum és halkonzerv volt a fö bevételi forrás. 1szivargyár(alig volt dohány); 6fürészmalom; 4butorgyár; 4rumlepárlo; 24szálloda.
-1200lakosnál leállt nekem a bevándorlás, szaporodás minden. egész pontosan 1262nél(még ami hajon volt) és onnantol lassan, de fogyott. béremelés, korhazak, katedrálisok(kb10) semmi sem segitett. 68% volt az elégedettség.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.16. 10:26 
Rang 4

Képet akartam már feltenni, de a sima printscreen nem segített, az asztalt fényképezte le :) Most egykét hétig úgysem tudok majd játszani..

hillman: Az orvosi rendelőknél be lehet állítani, hogy szülészet, és akkor nagyobb esély van rá, hogy ha egy nő megy be, teherbe esik, azt hiszem 50%. Nekem a kis orvosi rendelő van erre beállítva, két kórház meg általános ellátás.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.21. 20:16 
Rang 4

Megjelent a Tropico 4 :)
Játszani még nem volt időm, csak belekukkantottam és egy vélemény van eddig róla. Nem tudom mit csináltak a grafikai motorral, de sokkal gördülékenyebb, egyből megjelenít mindent, nincsenek ilyen "lassulások" vagy vontatott kamermozgások. :) Sokkal színesebb is, és a szigetek is nagyon jók.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.23. 15:53 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Erre én is kíváncsi vagyok.
Ha már lesznek tapasztalatok én szívesen olvassok:).

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.25. 09:34 
Rang 6

azt tudtátok , hogy a a 3ban az öblök, tavak többségét fel lehet tölteni?
reptérrel vagy garázzsal szoktam. lerakom, lebontom, majd ujra lerakom. a végtelenségig.
az öblöknél néha nagyon tökölös, de megéri.

söt a partot is ki lehet szélesiteni; és a hegyet is lehet rongálni, ha csak 1-2 egységnyit akarunk nyerni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.08.27. 10:16 
Rang 3

Buster vagy valaki!
Mihamarabb számoljatok be róla! Mindent részletre kiterjedően :'-D
Miben változott a 3hoz képest, mik az újítások, kritikák, stb...

Sajnos még tropico 4 fórumok nincsnek, így véleményeket sem találok (bár még csak 2 napja jelent meg - magyaroszáűgon ki tudja)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.09.03. 17:59 
Rang 3

na senki nem próbálta ki? amúgy magyar a tropico 4? tehát magyarula dták ki?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.09.03. 20:29 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Én játszottam vele szereintem elég tetszetős lett, bár az alapja ugyan az maradt. A legjobb újjítás szerintem az import lehetősége, már nem kell mindent nyersanyagot helyben kitermelni, elég ha csak kidadoda hogy importálják és a kövi teherhajó már hozza is.

Van valami befektetési iroda, itt külföldi hatalmak(usa,ussr,kína...stb) felajánlja, hogy épít valami(gyárat, házat) nekünk bérleti díjért, de a profit teljesz egészében az ővé.

A természeti katasztrófák is elég jók lettek(tsunami, tornádó, földrengés vulkán kitörés) mindig jön egy és így mindig van mit tenni

Sajna arról nem tudok nyilatkozni, hogy magyarul is működik-e, én véletlenül elejtetem és hát már csak angolul megy :)

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC