Pontos idő: 2017.11.21. 06:20

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tropico
HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 19:17 
Rang 7

Egyébként, nem ismertek ehhez hasonló játékokat? amiben inkább egy várost kell menedzselni és a katonaságnak/harcnak nincs érdembeli szerepe.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 19:48 
Rang 4

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Ha hazaérek valamikor meglesem én is :)
Amúgy nézd meg a Cities XL 2011et.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 03:52 
Rang 3

Ti az avatarjaitoknak milyen tulajdonságokat adtok? :)
(Háttér, hatalomra jutás, erény, hátrány)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 11:49 
Rang 6

-azota nem szeretem a sandboxot amiota csak a netre feltöltve lehet nézni az eredményeket. az elözökben saját rekordjaimat javitgattam. ha tud valaki megoldást szoljon.
-ha a farmoknál sok az erdö, akkor teszek egy favágot is, majd lebontom. a farmokhoz teszek ranchot is, ellegelésznek a földek között.
-az elején csak orvost és kocsmát épitek az embereknek. +2 épitöt; 2 favágot; 1ranchot; bányát, farmot amennyi kijön. utának középiskola, templom, fürészmalom,rendörség,lakoházak, egyetem, egyéb gyárak.
- nyomdát nem is szoktam csinálni, mert tul sok hejet foglal.
-beállitásaim: bibliakutato; kapitalista; munkamániás, vállalkozo szellemü(vagy diplomata); gyáva, olcsojános.
- egy ponton tul muszáj bevándorlási hivatalt csinálni, mert összeomlik a gazdaság. 8-10 épitövel már akkora az épités tempoja, hogy képtelenek beszaporodni a hejet.
-kb 5év után a képzettlenek bérét 7re emelem, a szállitokét 8ra, középfokot 11re, a diplomásokat békénhagyom a végéig.a fizetésemeléskor a bérkaszárnya árát 2re emelem, a bérházét 5re. igy ezek is pluszt termelnek.
- szállodát mindig épitek 4-10darabot.
-igyekszem minnél hamarább egy 2. városközpontot épiteni.
-a több kikötö csökkenti a forgalmi dugot az elsönél. hiszen a közelebbihez viszik az árut.
-a szociális rendelet nagyban csökkentik a lázadok számát.
-1-2 faház negyedet is épitek & 0ra csökkentem a bérüket. ez elejét veszi a putrisodásnak és az elégedettlenségnek.
-érdemes 1mulatot szociális célokra használni és levinni az árát a legalacsonyabb fizetések szintjére.
-ne sajnáljuk a pénzt 4-5 katedrálisra.
-dohányfarmokkal szoktam kezdeni, mert a szivargyár az olcso.
-500 lakos fölött a szállitomunkásokkal szokott a baj lenni.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 17:01 
Rang 3

Nekem jelenleg az avatarom:
-Farmer hátterű (+50% termelés)
-Kommunista felkelés [hatalomra jutás] (+10% termelés, +25 Szovjetunió kapcsolat, +10 kommunista frakció támogatás)
-Szoknyavadász és hirtelen haragú a hátrány
-Rendmániás és hazafi az erény

De majd most átállítom. Inkább valami politikai cuccosra, mert a gazdaságot azt úgy ahogy tudom már, de tegnap 1957 fele jött az elégedetlenség, lázadozás, puccskísérlet, merénylet az el presidente ellen... és ez a militarista frakciónál.

Kezdésnek dohány farmot építeni, mivel 0%-os export módosító mellett is az egyik legjobb export termék (1000$), illetve a szivargyár is olcsó (9000$), így a dohányt szivarkén elkészítve vagy 2000$ kereshetek.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 17:10 
Rang 7

Építettél Főparancsnokságot (vagy mit), mert ez tud rájuk hatással lenni, illetve a lázadó - katona arány.
Érdemes megtartani választásokat , hisz akkor dicsőítheted az egyik frakciót, így egy kicsit növelve az elégedettségüket.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 19:56 
Rang 1

Egy kérdés:
Első küldiben vagyok és építettem Kávé farmot, de 1 farm kivételével semelyik sem akarja betakarítani a terményt. Valami ötlet? :S

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 20:30 
Rang 1

Na kedves Elnök urak, az első kérdés megoldódott. Csak elkezdtek termelni.
De még kérdéseim lennének:
Szerintetek milyen farmot érdemes először építeni? (Kukorica pl?)
A építőmunkásaim miért dolgoznak olyan rohadt lassan, ha én nem vagyok ott?:P
Gyakran van, hogy eléggé minuszba megyek, de most pl viszonylag(magahoz képest) nagyokat, ilyen 6-9 ezres téteket szakítottam a kereskedelemből, de ez nem jelent meg e költségvetésen(vagyis a pénz mennyiség kijelzőn). Ez megint miért van?
Üdv:Yusuf

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.02. 21:41 
Rang 6

TWO Commiter ©
Azt a pénzt folyamatosan kapod addig, amíg a hajó a kikötőben van. Csak a végösszeget írja ki, nem egyben kapod meg az egészet, amikor kiírja.

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 03:44 
Rang 3

Lu666 írta:
Építettél Főparancsnokságot (vagy mit), mert ez tud rájuk hatással lenni, illetve a lázadó - katona arány.
Érdemes megtartani választásokat , hisz akkor dicsőítheted az egyik frakciót, így egy kicsit növelve az elégedettségüket.

No igen a választásokkal lenne egy kérdésem!
Sandbox módban amikor szigetet hozol létre akkor kiad egy olyan ablakot ahol beállíthatod a módosító árakat, politikai stabilitást, stb. Na itt van egy olyan, hogy ''Szabad választások''. Én ezt bekapcsoltam. Azonban nem 1954-ben volt a választás, hanem 1958-ban. Ez így van rendjén? Tehát, hogy nem 4 évente, hanem 8 évente? És mi van abban az esetben, ha ezt a ''Szabad választások'' opciót kikapcsolom?

Yusuf írta:
Na kedves Elnök urak, az első kérdés megoldódott. Csak elkezdtek termelni.
De még kérdéseim lennének:
Szerintetek milyen farmot érdemes először építeni? (Kukorica pl?)
A építőmunkásaim miért dolgoznak olyan rohadt lassan, ha én nem vagyok ott?:P
Gyakran van, hogy eléggé minuszba megyek, de most pl viszonylag(magahoz képest) nagyokat, ilyen 6-9 ezres téteket szakítottam a kereskedelemből, de ez nem jelent meg e költségvetésen(vagyis a pénz mennyiség kijelzőn). Ez megint miért van?
Üdv:Yusuf

Yusuf!
1.) Van ez a szigetnapló nevű szerűség amit a játékban valami
''almanachinak'' hívnak. Azt felnyitod, és a gazdaság fül alatt, a bal oldalon van egy olyan, hogy fő export és exportárak. A főexport alatt láthatod, hogy mit exportáltál az adott évben és mekkora összegben. Az exportárak meg értelemszerűen, hogy a termék, termés mennyiért veszik a piacon. Ezt nézegesd mielőtt belevágsz, hogy mit érdemesebb építeni. Persze az építkezést az is meghatározza, hogy mennyire elterjedten teremne (ilyen négyzetháló látszik, ami zöldel és pirossal van színezve).
No, most, hogy már választ is adjak a kérdésedre, ha engem kérdezel akkor dohányt. Véletlenszerű szigeten ott a dombokon található többnyire, az előre elkészített pályákon pedig ahogy elkészítették (valamikor alig van). Szóval ha van egy jó adag zöldnyi a négyzethálón a dohányból, akkor azt építs. Építs minimum 3-at, én ha lehetőségem van akkor 4-et. Ezek után a nép élelmezését is meg kell oldani, szóval építs vagy 3 állatfarmot. Én nekem mind a 3 különböző állaté.

2.)Az építőmunkások építési gyorsasága egy kicsit a valóságból átvett elem. Lényegében úgy képzeld el mikor Magyarországon valahol valamit építenek. Támaszkodnak a lapáttal, ásóval, és nézik miközben egy valaki dolgozik - de az is alig. No most képzeld el mikor megjön az építési vezető, meg a vállalkozó. Begyorsulnak, mindenki úgy dolgozik mint a kisangyal :)

3.) Hát az, hogy mínuszba vagy arra van egy két tipp:
- Ha sandboxban játszol akkor a sziget beállításainál állítsd be magadnak tetszés szerint +exportár módosítást.
- Az avatarod ''képességeinél'' állíts be olyan bónuszokat amik nem politikával kapcsolatosak, hanem inkább a termelést erősítik. Például a farmer háttérnél a bónuszod, hogy +50%-al több termés. Akkor például az egyik erénynek kiválaszthatsz egy olyat, hogy ''válallkozó szellemű''. Ez +10% exportárat ad. Stb., stb...
- Azért óvatosan építkezz. Építsd fel azt a 3-4 farmot, meg azt a 3 állatfarmot, aztán lényegében el is fogyott a pénz. Szóval amig beindul az első export az sok hónap, esetleg 2-3 év. Addig külföldi segélyekből kell kihúznod magad. Ami azt vonza, hogy nem is nagyon tudsz építkezni, illetve tudsz, de akkor nagyon mínuszban leszel és a külföldi kapcsolatiad is romlanak, ami kevesebb segélyt eredményez.

Egyébként a játékod angol vagy magyar?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.03. 09:41 
Rang 1

Óh, köszönöm szépen a segítségeket! :)
Magyar... Angol volt, de magyarosítottam.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 13:55 
Rang 3

Srácok. Augusztusban ugye jön a Tropico 4. Nem tudjátok véletlen, hogy mivel lesz több mint a 3?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 14:22 
Rang 1

A Grafika az biztos jobb lesz.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 14:28 
Rang 4

Robert E. Lee írta:
Srácok. Augusztusban ugye jön a Tropico 4. Nem tudjátok véletlen, hogy mivel lesz több mint a 3?

Úgy képzeld el, mintha a 3-ra kiadnának egy kiegészítőt, videók alapján ha a 3-at full grafon nézem, semmivel nem jobb.
-20 küldetés 10 térképen
-20 új épület
-6 új katasztrófa (vulkán, tornádó stb)
- kereskedő rendszer, import/export más nemzetekkel

Gondolom lesz még benn pár dolog, de ennyi az egész.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.06. 18:21 
Rang 3

Mondjuk tartok tőlle, hogy ugyanaz lesz a három.

Mondjuk még épületek is lesznek benne...
Új díszletek biztosan, tűzoltóság, szeméttelep... Ezeket láttam a trailerben.

Grafika ugyanaz lezs az biztos, de szerintem nagyon szép grafikája van. Az égbolt mintha igazi lenne...

Sajnos laptopon nyomom, minden kikapcsolva a játékban, csak a felbontás van 1300-on, de igy is ha távolabbra zoomolok akkor szaggatóziok, meg mikor sűrű erdő és hegy van akkor is. De holnapra várom az új gépem megérkezést. Nem tudom hétvégén össze lesz e rakva (szerelő függő), de az biztos hogy nmagyon veretem neki a legmagasabb grafikán.

Egyébként ma voltam az 576-ban. Mondom meglesem a Tropico 3-at. Megkérdezem az árát. Azt mondja a csávó, hogy 1000 forint. Hát mondom nem hallom jól... Hát simán megvenném, de mérlegelek, mert augusztusban jön a Tropico 4. Nyílván azzal a pár épülettel és dologgal több lesz és megérné arraváltani, de lesz vagy 8-9000. És még mire lemegy az ára...

A Tropico 3 kiegészítője az Absolute Power az jó? Milyen plusszépületek vnanak benne illetve magyarul adták ki?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 17:45 
Rang 4

Skacok, a melóhelyeknél (pl fűrésztelep, bútorkészítő) mit jelent az áthúzott zacskó?
Én valahogy nem tudok egy valamire rámenni, véletlenszerű térképen vagyok, de nagyon sokszor kell külföldről behoznom szakembereket, erre írja, hogy nemártana a helyi lakosok szintjéhez megfelelő melóhelyeket létrehozni... középsuli fősuli fullon van.. most akkor kénytelen vagyok farmokat létrehozni, hogy "ők is értsék"?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.09. 22:32 
Rang 3

Az első kérdésedre a válasz az, hogy jelenleg nincs termés a raktáron - vagy valami hasonló dolog.

A másodikra még nincs tapasztalataom - várom az új gépem helyes működését.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.10. 15:46 
Rang 6

Buster írta:
most akkor kénytelen vagyok farmokat létrehozni, hogy "ők is értsék"?

igen. sok farm, favágo , szálloda, szállitomunkás, halász. mindegy csak sok embert vigyen. a sok favágoval simán kiszolgálsz több butorgyárat is. a végére szinte minden gyáram van, és van amiböl több is van.
egy idö után már váltva épitek ipari és lakonegyedeket. amikor 3-4kikötö van és huszasával hozzák a hajok a bevándorlokat, akkor már 10épitö is nehezen birja a lakhejteremtést.
egyszerre lerakok 4-5 farmot 1-2 favágot és 1-2ranchot(a favágok segitik a farmok megtisztitását és a szélen tovább is termelnek, a marhák ellegelnek a szántok között). utána lakonegyed. es csak azután a gyárak, mert amig kiépül a lakonegyed, addig beindulnak a farmok. azután ujabb farmok stb...

álltalában összesen 1papot, 2tanárnöt, és 1 egytemi tanárt szoktam venni összesen. a többieket képzem szépen sorban.

egyszerre nem érdemes 3katedrálist épiteni, sem 4tévét; mert a sok tv elszivja az erömüböl a munkásokat és lebénulhatnak a gyárak. csak sorba adagolva, ahogy képezni tudunk.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.10. 18:34 
Rang 4

Na most meg megfordult a kocka. :)
A középiskola és főiskola ontja magából az érettségizett és diplomás embereket, és kb senki nem dolgozik a szarabb helyeken, persze külföldről nem lehet behozni ezekre a posztokra. És az a durva, hogy nincs ebből sok munkahely, 2 kukorica 2 dohányfarm, 1 marha rancs, 1 favágótelep, 1 halfeldölgozó, mellette 1 konzervgyár (kis sziget tele magas hegyekkel és csak ott van fa, ide meg nem lehet épülni.
Nagyon jó.. Van a tengeren 3 olajmezőm, de képtelen vagyok olajfinomítót épülni, mindig piros lesz az épület...
Szal most ez a gond...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.07.10. 19:23 
Rang 6

-több kikötö minden hajo hoz népet.
-bevándorlási hivatal. az elsö gyár után érdemes.
- szállitoknak +1pénz. mert ugy jársz, hogy a kaja nem jut el az emberekhez és a cucc a gyárakba. leállhat a gazdaság amin éveket veszthetsz.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC