Pontos idő: 2017.11.24. 09:22

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tropico
HozzászólásElküldve: 2012.06.10. 19:37 
Rang 3

segítsetek már egy kicsit!
gyorsan lesz baj az a baj.

sandboxban vagyok és az első szigetet válaszottam felelevenítésként (valami el muerte a neve ha jól rémlik). szóval teljesen a legelején, csináltam egy vasbányát, egy ranchot (szarvasmarha), egy garázst a dokkhoz és egy favágó telepet. maradt körülbelül 5000$ a kasszába.

a lakosság 70-vel fővel inditottam, de a hajóval nem jönnek bevándorlók, pedig az elején bekapcsoltam, hogy szabad bevándorlás, plussz a fizetéseket megemeltem +1-el. ugyan van néhány lurkó, de azok még soká nőnek fel.

bérkaszárnya helyett inkább faházat, tanyát építenék a a dokkhoz, illetve a mezőgazdasági területhez (bánya, ranch, farmhoz -hoz) és leviném az árukat 0 bérleti díjra. helyes eljárás e ez? (persze csak a legelején lenne ilyen silány lakás, addig amig nem jönnek munkások)

arra is gondoltam, hogy középiskolát építek, mivel a templomhoz érettségi kell, beszerezni pedig 500$ és a korai időben az is nagyon sok. a következő gondolatom, hogy csinálok egy farmot, ezzel felszámolva a maradék munkanélkülit (de soká indul be igy soká lesz bevétel). a köüvetkező gondolat az elsősegély nyújtó hely, mivel 3 év múlva már 3 ember is meghal.
vagy arra is gondoltam, hogy lehet, hogy bevándorlási hivatalt kell csinálnom...

szóval az egész problémám lényege, hogy az előző játékomban 3 év után sem jöttek bevándorlók a hajóval. (a karibi fizetés majdnem felénél van a mutató)

mik legyenek a következő épületeim?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.10. 20:27 
Rang 6

az elején elvannak a putrikban. késöbb kell 3bérkaszárnya. ez komoj gyüjtést igényel. itt egybol felemelem a lakbért 2re a fizut 6ra. 100at hoz minden ház. kocsma étterem templom és jönnek maguktol.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.13. 16:23 
Rang 3

kaliybák... kalyibák... kalyibák...
mindenütt a kalyiba. van sok bérház, bérkaszárny, öröklakás... mégis kalyiba.
ott van elkúrva az egész, hogy nem programozták bele, hogy minél több, jobb a fizetése valakinek annál jobban megengedheti magának a jobb és jobb lakást.

egyenlőre két vendéglátóhelység van: egy étterem és egy kocsma. mind a kettőben 4$-ért árulnak dolgokat.

lakások ára:
tanya ára: 0$
bérkaszárnya ára: 1$
bérlakás: 2$
öröklakás: 3$

emellett a fizetések:
minimum (tanulatlan): 10$
érettségi: 15
diploma: 25

mégis van olyan diplomás aki bérkaszárnyába lakik, holott bőven megengedhetné a 25$-áros fizetéséből a havi 3$-ros öröklakást is...

tehát összegezve: egy tanulatlan munkás a 10$-árjával 2x szer tud inni vagy enni, ha bérkaszárnyába lakik, akkor marad neki 1$-ja, ha bérlakásban akkor elköltötte az összes pénzét.

a diplomás már csomoszor tud enni és inni és mellett nagyszerű lakása lehet mégis bérkaszrányába lakik.
legalább a tropico 4-ben odafigyeltek erre????

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.15. 13:17 
Rang 3

valaki ha tud segítsen máér!
a f*sz televan ezzel e...

sandbox mód. a sziget stabilitása: átlag feletti

az a baj, hogy az elején hamar összegyűlik sok lázadó (olyan 13-14-15), mert pénzhiány miatt nem tudok mindennek egyszerre eleget tenni. későbbiekben nem csatlakoznak a lázadókhoz, mert ha nem is sok, de mindeig van anyi pénzem az exportból, hogy ki tudjam elégíteni a a lakás kívánságot, temlomot, egészségügyet, munkahelyet.

az első lázadó akció farm ellen irányult. leverték a hadseregem, elpusztították a farmot majd visszavonultak. ezzel nem volt gond (bár már ekkor is gondolatba véshettem volna, hogy az volt a szeencsém, hogy a farm ellen ment a támadás - azt a 4 fő hadseremet már akkor is leverték).

a következő támadás már 1960-ban történt a palota ellen amit ha felrobbantanak elveszítem a játékot. persze hogy legyőzik azt az 5 fő hadsereget (volt katonai táborom) és vesztek. szerencsére 1959-ben van az utolsó mentésem, így viusszamentem oda. kiadtam a sorkötelezetséget (tanulatlanok is lehetnek katonák), meg építettem egy főparancsnokságot.
újból támadnak 1960-ban de ekkor is elvesztem, mert még mindig csak 5 katonám van.

a kérdés az, hogy miért nem hat a sorkötelezettség? (1 év alatt sem?)
kommandóskiképzésen van minden pedig...

hogy a lekvárba lesznek katonáim??? mert van vagy 15 munkanélküli amiből a fele férfi (tanulatlan), de nem jelentkeznek katonának, pedig ki van adva a sorkötelezztség rendelet (-_-)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.15. 13:49 
Rang 6

sokat akarsz adni nekik.
bérek:
1. 6.10.20 az elsö 3bérkaszárnya után.
2. 8.12.20
3. 10.15.21 (utolso 5év)

sereg: 10 évnél korábban nem is kell. 1parancsnokság, 3torony, 1laktanya. a laktanya teszi elégedetté a katonákat. meg a kabaré/nightclub. ne tedd kommandosra. gyáva elnökkel játszom fojamatosan. sorkötelezettség is fölös. a katonák iskolát kell hogy végezzenek.

lakások: a faház kivételével mindennek megemelem az árát legalább 1el.
3-4x6 bérkaszárnya után csak bérházet épitek, meg ingyenfaházat.
utolso 10 évben szoktam pár villát és luxuslakást épiteni. a villákat 15ért adom és fullon.

lázadás kezdetén mindig ments. van hogy egy lázado lelö 15öt és forditva is megeshet. a tropico1es tapasztalataimra épitve a 3 már nem gond.

ha az elsö 30 évben több pénzed van mint el tudnád költeni akkor kevés az épitömunkás. a játék közepére 8-10 szokott lenni.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.16. 13:18 
Rang 3

próbáltál már katonai diktatúrával poénkodni? :)
tehát hogy katonai elnyomást nyomsz a szigeten.

tudom, hogy nem éri meg, mivel amit belenyomsz pénzt a hadseregbe, azt befektethetnéd a gazdaságba és az hozna is...

a sereghez visszatérve. 1950-90-ig játszottam, de 1990-re is csak 10 katonám volt. nem értem miért nem nőtt a létszámuk hiszen elvileg érettségizettek lehetnek katonák. nem értem miért nem töltik fel a laktanya férőhelyét.

plussz, a katonák nem jártak sztriptizbárba/night clubba. miért? talán azért mert kommandóskiképzésre volt állítva?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.06.17. 16:37 
Rang 6

mindig a gazdaságra koncentráltam. a többi megoldodik magátol. a katonaságot mindig huszadranguként kezelem. még soha nem raktam kommandosra.
nem éri meg a diktatura hosszutávon.

az iskola után egyböl bevándorlási hivatalt és diplomatá rakom le.

én mindig kb ezzel kezdek.
1bánya és 4-5dohányfarm, 1-2rancs és favágo. 1orvos,kocsma, 1-2épitös és 2-3garázs.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Kérdések
HozzászólásElküldve: 2014.06.07. 13:04 
Rang 3

tropico 5 ;)

nyomja már valaki vele? én most próbálgatom. a negyedik rész elvileg nagy csalódás volt, hogy semmi újítás nem volt benne a harmadik rész után, de ahogy nézegetem, az 5. rész mindent ver.
ami nekem nem tetszik:
- a zenék csak szimplán karibi hangulatúak. harmadik rész zenéi pergős, vidám latin zenék voltak, amik nekem jobban bejöttek.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Tropic 5
HozzászólásElküldve: 2014.10.25. 20:03 
Rang 4

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Valaki jatszik ezzel a verzioval? :)
En most kezdem az ismerkedest

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Tropic 5
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 23:39 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Igen, én játszok, és nagyon szeretem! :D

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Tropic 5
HozzászólásElküldve: 2015.07.30. 10:36 
Rang 4

Ha már topicot nyitottatok neki, igazán írhatnátok valamit a játékról, kedvcsinálót, mi változott a korábbi részekhez képest stb...

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC