Pontos idő: 2017.11.23. 00:00

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tropico 5
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 19:18 
Rang 3

A Tropico egy kaland-stratégiai-menedzselős játék, mely egy üde kis szigetre repít el minket. A sziget kormányzói, irányítói, diktátorai vagyunk és értelemszerűen a cél, hogy növeljük kicsiny ''birodalmunkat'' - mind pénzel, mind lakossággal. A Tropico többet nyújt, mint egyszerű szimulátor. A varázslatos zene magával sodor, a társadalmi problémák realisztikussá teszik a játékot. A játékban található kampánysorozat, illetve sandbox mód. Külön finomság, hogy az eddig megjelent mindhárom rész magyarított, sőt, az első és második rész még szinkronos is (megjegyzem, hogy az első rész Ganxsta Zolee).

Az első és a harmadik rész a 20. században játszódik - valahol az 50-es évektől a napjainkig. A második rész ettől eltérő ugyanis az 1650-es évekbe kalauzol el a - a kalózok világába.

Személy szerint az első résszel egy keveset játszottam, de annyira nem vált be (ellenben a szinkron nagyon tetszett). A második rész (a kalózos), személyes favoritom. Egyszerűen imádom. És álljon itt a harmadik rész...
(Egyébként hamarosan érkezik a negyedik rész is).

Még nem tudok sokat mondani a harmadik részről, mert most próbálgatom, de az rögtön észrevehető, hogy a grafika gyönyörű, a városka élettel teli, nagyon komoly társadalmi problémák vannak, illetve elég nehéz eleinte az indulás. Újdonság, hogy nem csak felülnézetből nézhetjük a birodalmunkat, hanem, szinte az ember szemszögéből is láthatjuk.
Szigetünket kormányozhatjuk akár kapitalistaként, demokráciát bevezetve, vagy kommunista diktátorként. Ez csak rajtunk áll, hogy melyik utat választjuk. Legyen szabad sajtó, szabad véleménynyilvánítás? Akár választások? Vagy legyen inkább egypárt rendszer? Diktatúra? Hajrá!

Utóíratként egy PC Dome elemzés:
http://www.pcdome.hu/cikk/2571/tropico_3_pc

Tropico 3 soundtrack:
http://www.youtube.com/watch?v=bQdld2axdO0
http://www.youtube.com/watch?v=eZmQu-iB ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ac8TBp0d ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZcdftzRX ... re=related

Tropico 3 játékmenet:
http://www.youtube.com/watch?v=VncEXen9 ... re=related

[img]http://www.cheapgames.com.au/images
/tropico%203%20pc.jpg[/img]
Kép
Kép
Kép
Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Tropico
HozzászólásElküldve: 2011.06.22. 19:20 
Rang 3

Nem fűzök reményeket, hogy van olyan egyén aki játszik a Tropico 3-al, de ha van akkor az jó lenne, mert megbezsélhetnénk problémáinkat...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.23. 09:03 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Jelen!
Egyik kedvenc játékom, nagyon jóra sikeredett. A zenéje meg fenomenális. :D Látom most indultál, segíthetek vmiben?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.24. 17:48 
Rang 3

Háh! Üdv El Presidente! :D

Inkább átszerkesztem hogy jobban lehessen látni. Hát biztosan lesz problémám :D

1.) Tippek, tanácsok a játék kezdéséhez (mely épületeket először például)
2.) Avatar tippek, tanácsok (származás, hatalomra jutás, erény, hátrány). Egyébként nekem farmer múltam van jelenleg (többerk között +50% termelés), kommunista felkelés, szoknyavadáász és szerencsejátékos (hátrányok), az előnyöket most elfelejtettem.
3.) 3 napja rájöttem, hogy nem muszály az élelmezés miatt farmot csinálnom (kukorica vagy papaya), elég ha állatfarmot építek. Gyorsabban beindul a termelés és csak két munkás kell. Így a farmnak építhetek bármely más exportra szánt termékből. Én nekem 3 napja 3 cukorfarmom volt, 1 szarvasmarha telep, 1 kecsketelep és 1 láma telep. Jó sok idő telt el míg elindult az exportra szánt cukor, de a 3 farmból 30.000$ jött be. Mondjuk tudni kell, hogy sandbox módban nyomtam természetesen (stratégiában nem szeretem a kampányt), ahol a véletlenszerű térképnél lényegében mindent sokra állítottam (könnyű). Tehát például a fizetéseknél 100% külföldi segítség, 20%-os exportár (vagy +20% exportár az alaphoz képest???), növényzet 1 fokozat híjján maximum, ásványok maximum, stb...
4.) A farmon mikor indul be a termelés? Mer olvastam olyat, hogy pár hónap, de olyat is hogy 3 év múlva.
5.) A 4-es pontba leírt időtartam miatt az ''üres'' időben az elején, hogy tudok bevételt szerezni? A bánya is soká indul be?
6.) Te melyik farmot szoktad építeni? Mert nekem így megtetszett a cukor, meg viszonylag magas az exportára is (1400 körül van)
7.) Mely térképbeállítások a normális szerinted? (tehát a növényzet, fizetések, politika stabilitás, stb). Vagy nincs egy alap beállítás?
8.) Nem tudok gyepesíteni, füvesíteni, illetve kövesíteni (térkő, utcakő), mert a házak között ha nagyobb távolságot hagyok akkor marad egy zöld rész és az csúnya ott. Tehát lényegében ez egy esztétikai kérdés.
9.) TV állomást, hogy tudok építeni? Mert írja, hogy áram szükséges. Az odáig oké, de nem találok semmilyen elektromos áram fejlesztő erőművet amit építhetnék. Vagy csak a kor előrehaladtával tudom ezt építeni? Tehát 1951-ben például még nem? Ha ez igaz akkor gondolom később válnak elérhetővé bizonyos épületek.

U.i.: az 1.13-as patch-et tettem fel.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Robert E. Lee 2011.06.25. 09:50-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 09:35 
Rang 7

Legtöbbször az a tipp, hogy fát exportálj, legalábbis én sokszor így tettem szert bevételre, vagy füstölt (azt hiszem) marhahússal.

Áramot erőművel tudsz fejleszteni, majd trafóállomásokat kell létrehoznod, hogy elérjen a városodig az áram (érdemes messzebb felállítani az erőművet, a környezetszennyezés és a turizmus miatt), de erőművet nem érdemes az elején, majd jóval később.

A farmon tudtommal akkor kell három évet várnod ha fákat kell ültetni a termeléshez, minden másnak a pár hónapos beindulásával kell számolni.

Én több halászkunyhót is szoktam építeni, aztán konzervgyár és máris van életképes exportárum. (ugyanezt el lehet játszani pár gyümölccsel is, ha a farmerkedésre vagy beállítva).

Remélem tudtam segíteni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 09:54 
Rang 3

Még egy El Presidente :D
Köszönöm a segítséget!

Most nem akarok áramot csiholni az elején, de nem találtam olyan erőművet :? :?
Ilyen füstölt marhahúst, hogy tudok csinálni? Kell a füstöléshez még egy másik épület?

A farm közeli fákat nem tudom én kivágni? Csak hogy gyorsabban beinduljon a termeléés és ne kelljen várni míg kivágják?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.25. 12:34 
Rang 7

A füstölőt a ranchnál tudod megépíteni, amikor rámész, hogy milyen állatokat tartasz, van ott egy kis épület alakú ábra, arra rányomsz és egyből meg is van építve.

Nem tudod te kivágni, legalábbis a tapasztalataim szerint nem, a farmerek maguktól csinálják, már ha csinálják.

A bányákra visszatérve, ha van aranylelőhely, azt én mindenképpen kihasználom, szinte mindig profitálok belőle.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.26. 22:00 
Rang 3

Próbálgattam volna sandboxban hadsereget létrehozni, d enem sikerült. Nedm tudom, hogy lehetséges. Építettem tábort, parancsnokságot, őrállomást, de nem lett katonám...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.26. 23:03 
Rang 7

Tulajdonképpeni hadsereg nincsen, ugyanolyan munkások mint a többiek, láthatod őket járkálni azért néha, mint a palotában felvehető embereket, csak akkor látod őket akciózni, ha a lázadók elég erősnek hiszik magukat egy támadáshoz.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.27. 19:25 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Robert E. Lee írta:
Háh! Üdv El Presidente! :D

Inkább átszerkesztem hogy jobban lehessen látni. Hát biztosan lesz problémám :D

1.) Tippek, tanácsok a játék kezdéséhez (mely épületeket először például)
2.) Avatar tippek, tanácsok (származás, hatalomra jutás, erény, hátrány). Egyébként nekem farmer múltam van jelenleg (többerk között +50% termelés), kommunista felkelés, szoknyavadáász és szerencsejátékos (hátrányok), az előnyöket most elfelejtettem.
3.) 3 napja rájöttem, hogy nem muszály az élelmezés miatt farmot csinálnom (kukorica vagy papaya), elég ha állatfarmot építek. Gyorsabban beindul a termelés és csak két munkás kell. Így a farmnak építhetek bármely más exportra szánt termékből. Én nekem 3 napja 3 cukorfarmom volt, 1 szarvasmarha telep, 1 kecsketelep és 1 láma telep. Jó sok idő telt el míg elindult az exportra szánt cukor, de a 3 farmból 30.000$ jött be. Mondjuk tudni kell, hogy sandbox módban nyomtam természetesen (stratégiában nem szeretem a kampányt), ahol a véletlenszerű térképnél lényegében mindent sokra állítottam (könnyű). Tehát például a fizetéseknél 100% külföldi segítség, 20%-os exportár (vagy +20% exportár az alaphoz képest???), növényzet 1 fokozat híjján maximum, ásványok maximum, stb...
4.) A farmon mikor indul be a termelés? Mer olvastam olyat, hogy pár hónap, de olyat is hogy 3 év múlva.
5.) A 4-es pontba leírt időtartam miatt az ''üres'' időben az elején, hogy tudok bevételt szerezni? A bánya is soká indul be?
6.) Te melyik farmot szoktad építeni? Mert nekem így megtetszett a cukor, meg viszonylag magas az exportára is (1400 körül van)
7.) Mely térképbeállítások a normális szerinted? (tehát a növényzet, fizetések, politika stabilitás, stb). Vagy nincs egy alap beállítás?
8.) Nem tudok gyepesíteni, füvesíteni, illetve kövesíteni (térkő, utcakő), mert a házak között ha nagyobb távolságot hagyok akkor marad egy zöld rész és az csúnya ott. Tehát lényegében ez egy esztétikai kérdés.
9.) TV állomást, hogy tudok építeni? Mert írja, hogy áram szükséges. Az odáig oké, de nem találok semmilyen elektromos áram fejlesztő erőművet amit építhetnék. Vagy csak a kor előrehaladtával tudom ezt építeni? Tehát 1951-ben például még nem? Ha ez igaz akkor gondolom később válnak elérhetővé bizonyos épületek.

U.i.: az 1.13-as patch-et tettem fel.

Bocs a késésért, de elutaztam.
1.Először én mindig az élelmiszertermelést oldom meg, utánna jöhetnek a többi épületek. Már az elején döntsd el, hogy milyen irányba mész: mezőgazdaság, ipar, vagy idegenforgalom. Ezen a vonalon építkezz, és ne hanyagold el az oktatást!
A későbbi fejlettebb épületeknél fontos lesz a munkások tudás szintje.
2. Ez teljesen rád van bízva. De én általában tudós voltam az oktatás bónusz miatt.
3.Ha olyan sok cukortermelőd van, állj rá a rumgyártásra. Ahoz cukor kell, és így sokkal nagyobb lesz a bevételed belőle.
4.Az éghajlat függvénye, de pár hónap, és már jól termelnek. Hát azt az időszakot ki kell bírni. :D Akkor majdhogynem csak a pénzbeli támogatások jelentik a bevételt, ezért érdemes mind a két nagyhatalommal jóban lenni.
5. A bánya? Érdemes rá beruházni, de azt hiszem ott is van az elején egy kis "pihenőidő", amíg beindul az igazi termelés.
6. Használd a növényszűrőt! Nézd meg, hogy melyik növény él meg jól a szigeten (a zöld területek), és azt termeszd. Sokkal nagyobb termésátlagod lesz így.
7.növényzet, a fent említett ok miatt.
8. Nem működik az a funkció? Mert ha ez a gond, akkor nem tudom rá a választ. Nekem működik.
9. Erőművet nem tudsz építeni? Azt próbáltad már? Mert csak egy erőmű van,m és azthiszem nincs évszámhoz kötve az építése.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 03:49 
Rang 3

Köszönöm!

Akkor úgy látszik csak van ilyen gyepesítő/térkövesítős dolog? Te hogy tudol csinálni? Melyik építési menüben? Dekoráció?

Az erőművet sikeresen megtaláltam :D Jól elbújt előllem. Az infrastruktúra menüben volt én meg átsiklottam felette.

Még lenne olyan kérdésem, hogy politikai hovatartozás. Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, de valahogy mégis... Ti próbáltok semlegesek maradni, vagyis ''hazafiak'', vagy elmentek a kapitalista vagy a kommunista irányba.
Én személy szerint a való életben inkább a kapitalista felé hajlok, de a játékban erőteljesen vonz a kommunista diktatúra. Egyébként ahhoz, hogy egy ilyet kiépítsek (diktatúra), milyen törvényeket hozzak, milyen épületeket építsek avagy ne építsek?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.28. 16:36 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Hello

Nem is olyan rég, még én is játszottam, talán tudok segíteni. A dakorációk építésénél van egy pálma szerű növény abban van minden dísz elemazt hiszem talán az "á","é" billenytyűvel tudsz váltogatni ide-oda.

Politikát nézva szinte mindegy én általában semleges maradt és így mindkét hatalmat lenyúltam :D .
Konkrét diktatúra ha jól emlékszem nincs, de persze a titkos rendőrség + nagy hadsereg és persze nem építesz nyomdát, rádiót TV adót semmi olyat ami növeli a szabadságot(még pár megfélelmítős rendelet mint pl a könyvégetés).

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 04:51 
Rang 3

Hát én nem tudom, de a népességgel gondom van. Növekszik az elégedetlenség, mígnem beindul a lassú lázadás. Előbb egy majd később kettő, majd később három lázadó lesz. És így tovább.
És az a baj, hogy még a gazdaság sem indult be, mert ugye a farmokról nem jön bevétel, az állatfarmokon még nem szaporodtak annyira... Mit tehetnék a lázadók ellen a korai időszakban amikor még lényegében a külföldi segélyekből élek?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 06:57 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Én az elején mindenkinek megemelem a fizetésést 1-el(bár ettől még nehezebb profitott termelni), mert megéri hiszen akkor a térség nálam a legjobb a fizetés így ide jönnek az emberek(a játék elején nálam ez kulcsfontosságú) ésiInnentől van munkaerőm. Még arra figyelj oda, hogy a dokkmunkások meg az építők, a szállítók + a palotaőrök mindig legalább eggyel többet keressenek az átlagnál(nálam folyton ott hagyták az elején a munkát és elmentek máshova.

Kezdésnek én max még egy farmot építek az elején nem éri meg, inkább keresek egy viszonylag jó fagó helyet és az exportálom(ha tudsz kettő az mégjobb). Közben pár bérkaszárnyát közel a munka helyekhez hogy gyorsan oda érjenek. Itt a jól működő gazdaság egyik alapja a garázsok jó elhelyezése, közel kell lenniük a munkahelyekhez és egy a dokknál sem árt. Haminden jól ekkora már van egy kis plusszom és ilyenkor jöhet a fűrésztelep(iskolát még nem építek hisz csak egy helyre mehetnének, nem éri meg)és külföldről hívok embereket dolgozni. Innentől meg a sziget adottságainak megfelelően lehet építkezni turizmus, ipar vagy nyersanyagokra állni.

A boldogsánál nálam sose volt 70 fölött mindig 50-60 között ingadozott. Viszont a játék elején a lakások hiánya a legnyagyobb gond ha van rá keret építs bérkaszárnyát(kásöbb lehet mást is) késöbb egy két kocsma v. étterem és a szórakozással sincs baj.

Lázadók ellenén nem tudok biztosat, de ha a palotában elit képzésre állítod a munkát akkor jobban fognak harcolni(nem meg ha megemeled a pénzüket... :) )

Nem emlékszem pontosan hpgy mennyibe kerül a katonai bázis, de ha építesz egy olyat és kiadod a sorkötelezettség rendeletet akkor lesz bőven katonád, bár szerintem ez nem túl olcsó megoldás.

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 13:49 
Rang 3

Hát ahogy látom a Tropico 2-ben szerzett nagyfokú tapasztalat lényegében nem ér semmit, csak annyit, hogy játszottam már Tropico-val :D

Azt olvastam a játékban, hogy a sorkötelezettség ad sok szép katonát, de mivel sorkötelezettség ezért valamit csökkent a népnél - talán szabadságot?
És emellett rendelet is drága, ha jól tudom, illetve a katonák fizetése elég magas...

Véleményem szerint az úgy csodálatos ahogy van. Mármint az 50-70-re értem, mivel ha a valóságot nézzük, ha a nép 30%-a nem boldog és 70%-a igen, az már jóféle politika lehet (nézzük csak meg a mostani magyarországi helyzetet - valaki boldog, de a legtöbben nem :D)

Hát én kezdésnek 3 farmot és 3 állatfarmot szoktam építeni. A 3 állatfarm helyettesíti a a normál farmot - nem kell kukorica, vagy papaya. Így a farmokat beállítom más exportra szánt termesztésre.
A cukorért voltam odáig, hogy majd rumot csinálok abból. De annyira nem menő, mert csak 800$(*) -os az exportja. Most nem emlékszek a dohányra, de az se lehet több vagy nagyon kevesebb. De az egészből azt akarom lehozni, hogy a rumpárló elég drága - vagy 20.000$ - addig a szivargyár emlékezetem szerint jóval olcsóbb - így egy kis bevétel után könnyebben, hamarabb megtudom építeni, és ezáltal már 2000$ körül kereshetek.

Én nem tudom, hogy hagyták ott a palotaőrök nálad a munkát, mivel nálam a fizetésük 20$, míg a többieknek 5$. Még ha felveszed 6$-ra a fizetést, akkor sem hagyják ott az őrséget. Vagy én nem értem, vagy esetleg akkor levetted nagyon alacsonyra a palotaőrök fizetését.

Én nem tudom, de nálam nincs gond a munkahely feltöltéssel. Talán azért mert 5$-on van és a munkanélküliek betöltik rögtön. Az érettségizetteknek 10$, a diplomásoknak 20$

Egy fontos kérdés! Az exportárak nem változnak sose? Tehát egy ananász a játék során 800$ tudom eladni? Tudom az ármódosító %-ot, de gondolom érted mire gondolok. Mint a való életben, valaminek felmegy az ára, valaminek le. Így ingadozik...

* - a játékot 0%-os ármódosítóval játszom.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 15:07 
Rang 7

Szabad játékban beállíthatod hogy milyen gyakran legyenek különféle történések, amik az exportra is kihathatnak, így természetesen változhat az áruk, nőhet-csökkenhet, de meg is maradhat egy bizonyos szinten, ha egy cég vagy vmi ilyesmi ilyen üzletet köt veled (tehát, te kapsz pénzt, tőkét, vagy éppen ingyen épületet építhetsz, viszont az exportár nem változik x évig)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 17:20 
Rang 1

Jó játéknak tűnik, lehet megszerzem.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 17:37 
Rang 3

Nyugodtan szerezd be. Tényleg fajintos kis játék! És ha elakdadnál akkor segítünk, mert szerintem elég nehéz ahoz képest, hogy én a Trpoico 2 höz vagyok még minig hozzászokva.

Egyébként nem tudom miért van az, de nekem marhahúst nem exportálnak :? Először lámagypjút, és egyszer láttam még kecskesajtot exportálni. Nem tudom miért van az hogy marhahúst nem viszik.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 18:25 
Rang 7

Lehet nincs rá kereslet, vagy nincsen felesleges készlet belőle?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.06.30. 18:44 
Rang 3

Azt nem tudom :?

Dobnátok fel néhány képet a városkátokról? :)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 91 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC