Pontos idő: 2017.11.21. 06:18

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Imperium Galactica 2
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 05:02 
Rang 4

(angol a billenytuzetem, szoval nincs ekezet :P )
Imperium galactica 2
Kép

=Strategia=

A jatek reszletes video tesztje
http://www.youtube.com/watch?v=lbDFuWPh67w

Roviden:
A jatek egy 1999-es (senkit ne tevesszen meg a datum, jol nezz ki ;) ) urstrategia, melyben egy nagy vilag terkepet kell elfoglalnunk egy viszonylag szabad tortenet vezetes mellet. A jatekban 3 single player es 8 multyplayer faj van, es fajtajat tekintve valos ideju strategia jatek, es nem mellesleg magyar keszitesu. Tovabbi reszletek a video tesztben.

Jo szorakozast! :arrow:

Aki pedig nem akar videozni itt a teszt irasban is:
Kampany, ebben a jatekban talalhato 8 faj kozul, 3nak van kampanyban modban jatszhato lehetosege. Erdemes megemliteni, hogy bar nem feltetlen StarCraft szintu kulombseg van a fajok kozott, de igenis elegge elternek egymastol, es valoban teljesen mas fajta jatek stilust kovetelnek meg, ugy hogy ez nem megy feltetlen a balansz rovasara, bar teny picit talan megis, de ez a multyplayerben egyaltalan nem erzodik. A kampanyban meg egyaltan. A Kampany maga, abbol all, hogy mind a 3 fajnak, van egy elsodleges feladata, ami kisebb nagyobb valtoztatasokkal abban merul ki hogy foglald el az egesz glaxist, de ez a feladat teljesitesevel gyakorlatilag megis myertuk a jatekot igy ezt megelozoen meg kell csinalnmunk egy sor megelozo feladatot a palyan, illetve meg a jatek megfejeli ezt az egeszet egy tucat random feladattal, amik minden vegig jatszasnal mas lesz, vagy mas lehet. Es ezt mind 1 eleg tekintelyes meretu terkepen! A tortenetuk nem tul izgalmas, es semmi varatlant nem tartalmaz, az egyeduli csavar, ami van, amit esetleg hivhatunk csavarnak az az emberek kampanyaban lelhetjuk fel, de azert az sem eget rendego, szoval azert ez megis csak egy strategia jatek, nem a mass effect... A 3 faj pedig, a harcos istent, es annak parancsait, vakon koveto kra`henek, a fejlett kereskedelmi es kemkedesi kepessegekkel felvertezett Shinarik, Es a magas technologia szintel rendelkezo emberek. Es hogy mennyire is kulonbeznek? Nos, kezdjuk a Krahen birodalommal, ok egy harcos nemzet, akik az istencsaszar parancsara galaxisrol galaxisra szalljak meg az univerzumot. Az o hajoik a legerosebben a jatekban, illetve az o fegyvereik a legerosebbek. Diplomaciat nem lehet folytatni, akit megtamadnak, azzal addig vannak haboruban amig vagy lenem gyoztek, vagy oket ki nem irtottak, mas alternativat, nagyon nem is ismernek. Kemkedni szinten nem lehet veluk, semmilyen szinten, de cserebe oket sem lehet a kemkedes muveszetevel zaklatni. Illetve ok gyorsabban gyartjak a szarazfoldi es a uregysegeket is.
Szoval gonosz urnaciknak a haz ezt ajanlja!
Az o szoges ellentetjuk a Shinari koztarsasag. Ok egy kereskedelemmel foglalkozo birodalom, mindent csak azert tesznek, hogy birodalmuk, es egyben sajat maguk is gazdagagabb legyen, de persze itt nem a kulturalis javakra gondolok, hanem a kokemeny anyagiakra. De ok rendelkeznek a leggyengebb hadsereggel a galaxisban, hajoik alapbol kisebb eleterovel, es kisebb tuzerovel operalnak barmelyik mas fajnal (nem is beszelve a fennt emlitett kolegakhoz kepest). Es vannak fejlesztesek melyeket, nem is hasznalhatnak a sajat hajoikon. Cserebe azonban a kemjeik kuldetesenek sikeressege ketszer akkora, csakugy mint a kereskedelembol szarmazo jovedelmeik. Aki szerint jamesbondnak a tesco ugyvezeto igazgatojanak kepessegeivel kellene rendelkeznie, ez a nep lesz a kedvence... jutanyos aron..
A Harmadik nep pedig nem mas mint az oreg emberiseg. Mint mondtam igazabol tortenet szempontjabol csak ok rendelkeznek ugymond valami epkezlabb mesevel. Maguk az embrek amugy a tudomanyos kepessegeikkel tunnek ki a tobbi faj kozul, kutatasaik olcsobbak es 30szazalekkal gyorsabbak, mint a tobbi fajnak. Amugy meg minden masban a szokasos kozep szinvonalat kepviselik. HUMANITY RULEZ!
A jatek osszetetsege abbol all, hogy egyszerre kell figyelnunk a csillagterkepet, kutatnunk 3 kulonbozo technollogiai fan, diplomaciat folytatnunk a kulonbozo nepekkel, kemkedni utanuk, illetve megvedeni magunkat az ellenseges kemekkel szemben, es fejleszti kemeinket, kereskednunk, ugyhogy kereskedelmi epuleteket teszunk le minimum, illetve folyamatosan figyeljuk a kereskedelmi piacot, ahol akar fele akkora beszerzesi aron is hoozajuthatunk hatalmas tankokhoz es hajokhoz, gyartanunk ur,es foldi egysegeket, mozgatni oket, epitenunk epuleteket, a bolygo es a birodalom elvarasainak megfeleloen. Es meg a meglevo egysegeinket is attervezhetjuk, hogy mindig a legmodernebb technologiakkal cirkaljanak. Huuhhhh... es ezt egy valos ideju strategia jateban, szerencse a fejlesztok is ereztek hogy lehet hogy ez nehany koreai starcraft jatekost leszamitva, eleg sok lenne. Igy kedvunk kenyunk szerint allithatjuk, az idod. De minden esettre a szep a jatekban az, hogy bar ennyi mindent megtehetunk benne, meg sem erzodik bonyolultnak. Mindent el lehet erni, meg lehet tenni 3-4 kattintssal. Birodalmunk barmelyik szegletebol. Illetve ha nem foglalkozunk egyik masik aspektusaval a jateknak az sem nagy baj, mert nem leszunk el veszve, csak ezzel egy kicsit magunk ellen dolgozunk. De itt jon ki az hogy igazabol ha a fajunk legfontosabb ertekei szerint jatszunk akkor nem tortenhet nagy gond (no persze, nehezsegi szinttol figgoen).
Na igen, nehezseg... itt elertunk egy nagy nagy NAGY fekete pontjahoz a jateknak. 3 nehezsegi szint elerheto a jatekban illetve van egy 4. is, de az mar csak a sima kuldetesek kozott van ez pedig a lehetetlen fokozat. A kampany soran valaszthatunk a konnyu, a kozepes es a nehez jateksztilus kozott. A konnyu annyira konnyure sikeredett, hogyha a jatekban fellelheto opciok es lehetosegek felet egyszeruen sutba dobjuk, akkor is tudunk nyerni, a kozepes fokozaton eleg kenyelmesen el lehet vegetalni, itt mar kell hasznalnunk az osszes funkciojat a jateknak, hacsak nem akarunk eleg hamar urszemet lenni. Es van a nehez fokozat, ami mar annyira nehez lett hogy sajat gravitacioja van! Maguk a keszitok irtak a kezi konyvben, hogy ehez a fokozathoz, Rommel es Mongomery vezeri tehetsegevel kell rendelkeznunk ha nyerni akarunk! Es a vicc az hogy ez nem vicc... a legtobb ido amit tuleltem nehez fokozaton fel ora volt. Utana az irtott ki akinek elotte 11 bolygot adtam oda csak ugy jo fejsegbol... Es itt elertunk egy masik sarkallatos pontjahoz a jatekban, gyakorlattilag, lehetetlen rendes diplamacia folytatni a jatekban a geppel (jo, tudom lehet, hogy szimplan sokat akarok, hiszen ez meg a mostani civilization 5nek sem sikerult, igazabol jobban belegondolva eddig meg sehol se lattam ertelmes diplamciat a geppel) szoval ezt megbocsajtjuk. De azert minden esetre vicces, amikor te uralod a fel galaxist, es kozben az 1 kis nyavvadt bolygoval rendelkezo nep meg megfenyeget, vagy amikor a nep akinek az elobb ajanlottad fel ingyen es bermentve a felbirodalmadat bolygostul mindenestul, nem hajlando megkotni veled meg egy nyamvadt megnemtamadasi szerzodest sem! (bar teny ez hardon volt)

Osszessegeben az Imperium galactica 2 az egyik legzsenialisabb strategiai jatekok egyike, kar, hogy a 3-ra mar nem volt lehetoseguk a fejlesztoknek, mert egy par honapja a csapat csodbe ment es lehuzta a rolot.

Adrew voltam, koszi a figyelmeteket, es mindig figyeljetek oda az URNACIKRA TUUUDDUUUUUUUU!

Civilization 5
Imperium Galactica
Nexus the jupiter incident
Crusader Kings
Men of War Assault Squad 2
Space Engineers
Heroes and Generals

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 92cino92 2014.01.06. 05:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Imperium Galactica 2
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 05:06 
Rang 4

Par gameplay video

kommentar nelkul
http://www.youtube.com/watch?v=sjRzdnPEL-Q

kommentarral (Hardon)
http://www.youtube.com/watch?v=j2icq2ojHOM

http://www.youtube.com/watch?v=0lRWnj83l8M

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 09:43 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO Rome II 2013 Megateszt ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
Tényleg az egyik legjobb stratégiai játék volt. Ahhoz képest, hogy 99-es, baromi jó a grafikája is, akkoriban atomerőmű kellett hozzá.
A nehézségi szintekkel viszont vitatkoznék. A külön küldetések tényleg baromi nehezek, de 1-2 kivételével azokat is meg lehet oldani. Az egyjátékos kampány viszont bármelyik szinten megoldható, csak ismerni kell a játék hibáit. 8-)
Én játszottam mindhárom néppel, egyértelműen a krahenekkel a legkönnyebb. Gyorsan és olcsón gyártanak, amikor pedig megvan a hamvasztó sugár, legyőzhetetlenek. Az emberek szintén elég erősek, mivel fejlesztésben verhetetlenek. A jobb hajókkal pedig jóval nagyobb flottát is le lehet győzni. A shinarik nekem nem jöttek be, nem vagyok az a kereskedő típus. A kereskedelem fejlesztésével hamar gazdagok leszünk, viszont a lassú fejlesztés és gyártás túl nagy hátrány. A legjobb fegyverük a hajómanipuláló, érdemes kifejleszteni. Az emberekkel ezt a találmányt mindig ellopom, nagyon hasznos.

61. OMC - Germán törzsfő
62. OMC - Velence
63. OMC - Német-Lómai Bilodalom
Korábbi OMC-k: 22, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 39, 42, 43, 47, 50
Győztes: 37

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 11:42 
Rang 4

Nekem meg sose sikerult nyernem hardon (ezert is probaom meg megint), bar teny eleg reg volt mar hogy megprobaltam.
Nem is tudom, en mindig emberekkel vagyok :lol: a tobbi faj sose jott be igazan, am valoban a krahenekkel a legkonnyebb, mert eros flottajuk van, es gyorsan gyartanak, es a kemkedessel, meg a diploval nem is kell foglalkozni ugye ;) En a shinarikkal, mindig a piacrol vettem a hajokat, mert ugy is annyi a penzt hogy el se lehet kolteni, es a mas hajoja mindig felvan szerelve hanvaszto sugarral :lol: haverom am ugy nyert veluk, hogy alcazo, es hajo manipulator, amig ujra toltott a manipulator, addig a rejtozkodott, aztan a csatahajoikkal szet lovette a sajat flottajat ;)

misafeco írta:
... csak ismerni kell a játék hibáit. 8-)

:evil: nem szeretek csalni ;) Itt sem szeretem amikor a jatekosok ugy szereznek elonyt, hogy ahelyet hogy kitalalnanak valami zsenialis taktikat, ahelyett, "ha haromszor kattintasz a varra mi alatt a kiralyod eppen felall a wc-rol es kozben folyamatosan nyomkodod a space-t akkor kapsz egy millio billio suytulli mityillionyi aranyat> Bugok! Be kellene tiltani az osszes hasznalatat, de ez lehetetlen.

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 11:54 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
Nem csalás, különben hogyan csinálnád meg a legnehezebb küldetéseket? ;)
Egy egyszerű trükkel el lehet érni, hogy imádjon a lakosság, és közben fizessen mint a katonatiszt. 8-)

61. OMC - Germán törzsfő
62. OMC - Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 12:06 
Rang 4

Ha igy csinalnam meg, akkor ugy ereznem hogy csaltam... szeretem a realistast a jatekokban. Es nem hiszem hogy a nep nagyon szokott orulni az ado emelesnek :lol:

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 12:12 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
A nép nagyon örül, amikor 31-én leviszem az adót 0-ra. Annak már kevésbé, hogy 1-jétől már megint kizsákmányoló. :twisted:
Az IG1-ben sokkal durvább bugok voltak. 0 veszteséggel kiiktatni a bolygó védelmi rendszerét pl. Az ellenségnek pedig a fullos flottája ráment arra, hogy megtámadta az egyik bolygómat.

61. OMC - Germán törzsfő
62. OMC - Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 12:24 
Rang 4

Te kegyetlen :lol: amugy nem tudod hogy kell kivenni az alairasomat? Nem talaltam sehol se :D

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 12:32 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
Felhasználói vezérlőpult - Profil - Aláírás szerkesztése

61. OMC - Germán törzsfő
62. OMC - Velence

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 18:03 
Rang 4

koszi ;) Am tervezem, hogy csinaljak egy haegemonia tesztet is, csak az a baj, hogy a billentyuzetem angol, es a billentyuzet kiosztas vegett, nem tudok jatek sebesseget allitani :S Es amikor betolti az ember az allast akkor automatikusan pause-on van a sebesseg :shock:

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 21:54 

Ezt miért nem küldted be a kiírt pályázatra?!
Vagy nem akarsz egy kicsit összetettebb tesztet írni róla? A videókkal is megtámogathatod.
Én is csináltam egy hasonlót a King Arthur-ból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 04:58 
Rang 4

Milyen palyazat? Marmint tudom, hogy valami jatek, teszt, iro, mondo, porgo forgo palyazat :lol: de nem talaltam sehol, ugyhogy gondoltam mar eleg helyre spameltem a szegenyes kis tesztemet. :D Lehet hogy kar is volt neki fogni, mert az ossz reakcio amit kaptam ra, az az volt, hogy miert ebbe meg abba a topicba rakom :D

amugy a Hardcore kovetkezo resze ;)

http://www.youtube.com/watch?v=O3Wzob9UtQw

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 10:34 

Nézz körül a főlapon! A határidő még kitolható....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 12:26 
Rang 4

Megtalaltam. Elkuldtem, ezt a tesztet, es a kommentaros gameplay videokat. Majd a kovetkezo teszt jobb lesz ;)

Civilization 5
Imperium Galactica
Crusader Kings
Space Engineers
Heroes and Generals

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC