Pontos idő: 2017.11.24. 09:22

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Age of Empires 3
HozzászólásElküldve: 2013.09.26. 16:54 
Rang 6

Sziasztok

Valaki ismeri eme nagyszerű játékot ?Nekem a a m2tw utáni kedvencem,lassan 1 éve játszok rajta multiban,és oda keresek valakit aki ráér egy kettő meccset lejátszani,mert mostanában nagyon nem akar össze jönni még egy 1v1 csata sem magyarral :(

Ha valaki nem ismeri akkor annak írom :
Ez egy real-time strategy Amerika gyarmatosításának korából.Két kiegészítője készült :The war chiefs (ez három indián népet ad pluszba)valamint a the asian dynesties(ez három ázsiait)
Véleményem szerint a legjobb a játékban ,hogy minden népnek más-más egységei vannak(ellentétben az empire earthal )és egyedi bónuszai,ami elég változatos multi taktikákat eredményez.

ha valaki a gyors játékot keresi,akkor az megtalálhatja ebben a játékban azt,nekem áltban 10-13 perc körül mozognak a meccseim

33,36,37,38,39,51,51,52
Tehát a háborúban a győzelem az, ami fontos, nem pedig az, hogy sokáig bírjuk..
Ezért száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között.
(Szun-ce-A háború művészete)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: age of empires 3
HozzászólásElküldve: 2013.10.31. 19:54 
Rang 6

én játszatnék szivesen de hát nekem nincs meg eredetiben.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 13:36 
Rang 6

Senkinek nincs kedve játszani vele ?

Esetleg ha valakinek van tört játéka hozzá, de amúghy játszana vele akkor tudok neki szerezni accountot(amivel lehet eredetiben játszani)de csak ha tényleg használná...

33,36,37,38,39,51,51,52
Ezért száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.18. 19:58 
Rang 6

Ezt a kis összefoglalót gondolom nem sokan fogják olvasni, de azért leírok pár dolgot a játékkal kapcsolatban.
Aki ismeri a sorozatot minimálisan, annak most nem magyaráznék a korokról és azok jelentőségeiről, de aki meg nem ismeri az most úgy se tudna vele mit kezdeni így hát in medias res:
Az egyszemélyes játék:
Igazából nem sok tapasztalatom van singleplayerben, a kampány rövid és történelmileg valóság hűtlen, az ai pedig egyenesen ostoba. Változatos feladatokat kapunk ugyan, de az esetek 70-80 %-ban ellenfeleink csak várájk hogy legyőzzük őket, és max egy-egy előre beprogramozott támadást hajtanak végre. Egy szóval, pocsék.
A sima skirmish mód már egy fokkal jobb, bár az Ai mérhetetlen ostobasága és idegesítő csalásai miatt mindegy hogy mivel vagyunk mi és mivel vannak az ellenfeleink, nagy különbség nincs.

A többszemélyes játék:
Mint minden age of empires (vagy age of mithologi)résznek, ennek is a multi része van a legjobban kidolgozva. Az alapjátékban 8 európai és egy tiszteletbeli európai nép van(törökország). Ez persze singlere is igaz, de mint mondtam ott semmi különbség nincs a népek között hála a "jól" kidolgozott ainak
Ezek a :

33,36,37,38,39,51,51,52

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.18. 20:02 
Rang 6

1.Brit.
Aki a gazdaságot szereti építgetni, annak tuti favorit lesz ez a nép. Brutális gazdaságot lehet velük összehozni minimális idő alatt.(10 perc alatt már 50 parasztnál jártam, ez más népekkel ilyenkorra még 25-30 között szokott mozogni) Cserébe viszont a korai támadások ellen sérülékeny és ember legyen a talpán aki mondjuk egy török rush-t megfog az angolokkal ;)
Általános taktikák épülnek még a brutálisan tápolható muskétásaikra is.

2. Holland
Számomra ez a játék fekete báránya. Nem túl erős, nem túl gyenge, rengetegen szeretik és jó kezekben sajnos halálos. Különlegességük a holland bankrendszer és az, hogy 3. koros előcsatározót tud gyártani a 2. korban(imba? az ! )Velük még soha egy értelmes meccset nem játszottam, így részemről ennyi :D

3.Francia
Másik nép amivel sosem játszottam komolyabban. Korai időszakban szintén jó gazdaság, drága de erősebb és jobban termelő parasztok. Néhány ügyesebb játékos például nagyon komoly támadásokat tud kivédeni a parasztok micromenedzsmentjével, mivel nem ismerem nagyon a népet, ezért ennyivel mindenki elégedjék most meg.

4.Német
Mivel a valóságban nem igazán gyarmatosítottak Amerikában, ezért itt a játékban több xp-be kerülnek a kártyáik.(xp-t minden nép automatikusan kap, ezekért az anyaországtól kártyák formájában szállítmányokat kérhetünk, lehet nyersanyag fejlesztés vagy akár katona is) Huszárok helyett Uhlan-okkal rendelkeznek, ilyeneket kapnak ingyen a szállítmányaik mellé. 1. korban 0-t 2. ban 2-t,3.-ban 3-t és így tovább... Kiegyensúlyozott nép, különösebb előnyök és hátrányok nélkül. Zár szónak annyit, hogy sokkal több zsoldost kaphatnak ugyan annyi pénzért mint bármelyik más nép.

5.Török
Sokak szerint a játék legjobb és egyben láma népe. Ingyen kap parasztokat, de lassabban mint a többi nép, ezzel elég komoly gazdasági hátrányt kap, ezt mindig lehet velük érezni, de egy brit ellen pláne:nekik van 40 parasztjuk neked van 18 :lol:
Ezért kárpótolja őket a brutális 2. koros egység arzenáljuk. A janicsárok a legtöbb hp-val rendelkező gyalogosok az egész játékban, ráadásul ők már a 2. korban rendelkeznek tüzérséggel,(abus gun)ami gyalogosok ellen igazi gyilkoló gép.

6.Portugál
A játék leggyengébb népe. Sosem volt erős, de érthetetlenül folyamatosan gyengítik. Előnyük, hogy minden korlépéskor kapnak egy városházát(town center)ami elég komoly védelmi bónuszt ad nekik. Én anno velük kezdtem a játékot, de senkinek sem ajánlom őket. Bénák.

7.Orosz
Annyian vannak mint az oroszok. Ez bizony itt is jelen van, mert a gyalogságot és a parasztokat csoportokban gyártják. Előnynek tűnik, mert pl 3 parasztot 270 kajáért vásárolhatnak meg, mígy msáok ugyanezt 300-ért tehetik meg de valójában ez egy K*va nagy hátrány. Különleges egységük a strelet, ami a játék legolcsóbb és legviccesebb egysége. Gyalogosok ellen bónusza van, ez elég jó egységgé teszi őket, de 4 huszárral 50 streletet le lehet vágni, szvsz elég rossz egység.

8.És végül az utolsó nép: Spanyolok
Mivel a gyarmatosításban mindig elsők voltak ezért, sokkal gyorsabban kapnak kártyákat. Igazi szivatós nép, elég nehéz ellenük játszani, mert sosem tudhatja az ember, hogy az ellenfele éppen rushol-e.

Alapjában véve nagyon jól van balanceolva a játék, de érdekesség, hogy minden pr szintnek(ez a játékos rangja, tehát a képesség szintje)meg van a maga op és up népe. Alap szinteken még nem nagyon látszódnak a különbségek mert mindenki vadul hülyeséget csinál, de így 1 év multival a hátam mögött kijelenthetem, a játék változatos. Mindenkinemk megéri vele játszani, és ha esetleg tanácsokra, seghítségre van szüksége, úgy engem megkereshet akár itt pü-ben vagy fent az aoe3-s szerveren.Ott is Storiaron néven futok és segítek amiben tudok ;)

33,36,37,38,39,51,51,52

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.24. 08:15 
Rang 2

Szia most ahogy írtad ezeket a dolgokat kedvetkaptam a játékhoz igaz csak tört játékkal tudok .De kipróbálnám a multit.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 11:45 
Rang 7

TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés | 2x ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
Én sokat játszottam a hollandokkal, oroszokkal de legtöbbet a németekkel.
A németeknél a zsoldosokra kell rámenni, azok kb a legerősebb egységek a játékban. Van egy fejlesztés, ami 2000 aranyért ingyen hozza a zsoldokat, ezzel kb tízezer aranyakat lehet megspórolni...
Az ingyen uhlan nagyon jó dolog, illetve a settler wagon is nagyon táp, eszméletlen gyorsan dolgozik, szerintem a német gazdaság felveszi a versenyt a brittel.
Tesóm mindig a törökökkel nyomta, eltartott egy ideig, mire rájött a jó taktikára, de utána már alig lehetett kezdeni vele valamit... Úgyhogy a török nép nagyon erős, pláne jó kezekben.

Én mondjuk nem multiztam, csak tesómmal játszottuk mindig azt, hogy ketten 4 hard gép ellen. Rég játszottam már a játékkal, de a kiegészítőket is szerettem, talán a japánokat csíptem a legjobban a keletiekből, az indiánosból kb mindet, lehetett velük tápolni.

Holtversenyben a 22.TATW OMC Győztese!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.03.11. 18:05 
Rang 6

Esetleg lenne kedved játszani egyet-kettőt velem? Vagy ha egyszerre érnénk rá akkor 2v2-t is játszhatnánk blasio, mynedar, te és persze én :)

A zsoldosokra való rámenés nem rossz taktika, de azért elég könnyen verhető. Mert a 3. korba a németekkel igen lassan lehet feljutni(ez már egy külön taktika, ahol nem gyártasz semmi katonát hanem amint felérsz 2.-be kikéred a 700aranyat és indulsz is 3.-ba.)ez pedig kiszolgáltatottá teszi. Az uhlanok viszont nagyon op-k, volt hogy velük nyertem meg meccset, mert amíg én termeltem addig a msáik játékos parasztjai csak rohangáltak a városháza és a kaja közti úton :D

Amúgy nem tudom, hogy miért mondják, hogy nem hozza a 2 hangulatát. Sokkal sokrétűbb taktikázást tesz lehetővé a kártyák megjelenése, elég sok nép van nagy változatossággal, valamint kiegészítőket nem számítva iszonyatosan jó balance rendszere is van.

33,36,37,38,39,51,51,52

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.09.05. 14:53 
Rang 6

Talán ekkore aktivitás mellett el lesz nézve nekem a dupla hsz :lol:

Szóval. Idén van az AOE3 10. évfordulója. Ezen ürügyből 2015 nyarán lenne egy(valószínűleg az utolsó)MAGYAR BAJNOKSÁG.
Jó alkalom ez, hogy utoljára adózzunk ennek a játéknak, ha már a microsoft nem teszi ;)

Hogy miért nyáron lesz ? Azért, hogy mindenkinek legyen ideje nevezni, és felkészülni a bajnokságra, hogy a legjobb formáját hozza. Még azok is akik sose játszottak vele, de megvan nekik, vagy barátjuknak vagy csak tele vannak pénzzel azok is nyugodtan jelentkezhetnek, 1 év játék alatt már alaposan bele lehe tanulni.

Jelentkezni itt lehet : http://www.ageofempires3.hu/e107_plugin ... 46919.post

Ha előzőleg beregisztráltál az oldalra.

33,36,37,38,39,51,51,52

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC