Pontos idő: 2018.09.24. 14:10

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Telefonok
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 19:29 
Rang 4

Blasio-hoz hasonlóan Karácsonyra meglepném magam egy telefonnal...
Van valami ajánlatotok, nem egekig érő árral, de nem is selejtebb darab, Iphone-non kívűl? Még az lenne a kérés, hogy ne a nagy, tablet mérete legyen. (Tudom, hogy túlzás...)
Előre is köszi! :P

"A hazaszeretet ott kezdődik, amikor egymást szeretik azok, akik egy hazában élnek.
De ezt olyan nehezen értik meg az emberek.
/Wass Albert/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 20:12 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Sok mindentől függ, egyrészt mi a maximum amit kifizetnél érte, illetve tudásilag mire van "szükséged" :) . Kezdetnek tudnám ajánlani a már fent említett két telót, felső-közép, de minimum közép kategóriások.

Árban mindkettő olyan 40k körül mozog és nagy különbség talán nincs közöttük.

Ha egy "kicsit" drágábban gondolkodsz a Sony Xperia SP tudom ajánlani. 8megapixel hátoldali kamera, LED vaku stb, 1280x720 képpont ami már igen tetszetős... ;) .

Öcsém nem rég ilyet vett, nem mondom okos meg minden, sőt szép is, de én valahogy sajnálok ennyit fizetni egy telóért

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 20:23 
Rang 4

Én is ilyen árban mozognék...
Tudásilag nem munkára, vagy ilyesmire kell, csupán szórakozás, illetve amire a telefon, hogy beszélni tudjak rajta... :)
Én még a Samsung Galaxy Grand Duos-t nézte, erről van valami véleményed?

"A hazaszeretet ott kezdődik, amikor egymást szeretik azok, akik egy hazában élnek.
/Wass Albert/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 21:13 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Sajnos nem futottam vele össze, nekem valahogy már túl nagy telefonnak :D , én itt szoktam nézelődni tesztek után: link
Bár gondolom ide már te is eltaláltál :)

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 21:21 
Rang 7

TWO Commiter ©
http://mobilarena.hu/teszt/lg_optimus_f ... zekok.html

Ebben az árkategóriában messze ez a legjobb telefon,s mellesleg az LG interface is nagyon jó.

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.08. 23:20 
Rang 1

A Sony Xperia S-re esküszöm, hogy a világ legjobb vására volt ha nem vonták volna ki az üzletekből akkor ajánlanám is. :)
Az ára megegyezik a tudásával, nincs vele semmi baj és nem utolsó sorban jó a kezelhetősége is. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.09. 08:30 
Rang 8

magicto98 írta:
Blasio-hoz hasonlóan Karácsonyra meglepném magam egy telefonnal...
Van valami ajánlatotok, nem egekig érő árral, de nem is selejtebb darab, Iphone-non kívűl? Még az lenne a kérés, hogy ne a nagy, tablet mérete legyen. (Tudom, hogy túlzás...)
Előre is köszi! :P

www.windowsphone.com/hu-hu

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.09. 15:03 
Rang 4

A Windows phone-t nem nagyon ismerem, a menüje is első ránézésre, fura, nem nagyon értem... Lehet csak első benyomás...
Árban, hogy mozognak? :)

/Wass Albert/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 07:19 
Rang 8

20 és 200 között. :)
Korábban írtam a témában.
Ca3sar írta:
Windows Phone 8 rendszerbemutató a mobilarénától!
http://mobilarena.hu/teszt/windows_phon ... pozas.html
Számomra nagyon szimpatikus a csempe menü, nincsenek ikonok és asztal ezáltal felesleges felület a képernyőn, minden logikusan van elhelyezve és a dinamikus csempék miatt megfelel a 21. század követelményeinek.
Egyelőre még kezdeti fázisban van így van rajta javítanivaló (de emlékszem az android 2-es szériájának első darabjaira, ott se volt jobb a helyzet - sőt :) ) viszont már így megfelel a rendszer a mind telefonnak mind multimédiás eszköznek.
Ez szubjektív vélemény de szerintem ez a felület a megoldásaival a jövő rendszere lehet telefonra (is). :)

Ca3sar írta:
Szerintem egész jól összefoglaltam a lényeget!
"Windows Phone.
De persze ha szereted a lagokat, fagyásokat, mindenképpen érdekel 20 fajta fin-tamagocsi, 130 féle zseblámpa alkalmazás, és évente akarsz csúcskategóriás telefont venni, hogy a legfrissebb android verziót használhasd akkor nehogy válts. "

Szoftver szinten azt mondom a WP felület letisztultabb, átláthatóbb és véleményem szerint modernebb - az asztal "bögyös fázós néni+ikonok" felállás szerintem már elavult, számomra a funkcionalitás sokkal többet számít egy elektronikai eszköznél - minden egy felületen van, nincs felesleges cicoma.

Nincs lag, nincs lassulás mint az androidnál, a legolcsóbb telefonnál ugyanúgy minden gördülékeny mint a legdrágábbnál - az egyedüli különbség az alkalmazások betöltési sebességében van (érthetően a processzor és memória méretbeli eltérése miatt).
Nincs benne az androidra jellemző 12 fajta puki-tamagocsi, se 30 féle zseblámpa, de még 10 féle facebook alkalmazást se fogsz találni (amikből egyik se működik hibamentesen), viszont mindenből van 1, ami probléma nélkül működik (vagy minimális hibával amit nagyon gyorsan javítani szoktak ha jelzik a felhasználók a hibát).

Folyamatosan követem a WP, és android fórumokat, és az a tapasztalat, hogy aki áttért egyszer WP-re nem megy vissza androidra - viszont jellemző hogy aki még nem használta az szidja milyen rossz (no comment :) ). Sokan abba a hibába is beleesnek hogy összemossák a régi 7.* verziót az új 8.*-al - előbbi még valóban tele volt bugokkal de utóbbi teljesen hibátlanul működik.

Korábban már megegyeztem itt (is) az emberekkel, hogy mindenki azt használjon ami a kezére áll, vagy amit akar, amire szüksége van.
Se fagyás, se lag nincs WP mobilokon (20-tól 200 ezerig), viszont működik pöccre minden program, és az androiddal ellentétben nem csak az aktuális csúcskészülékek kapnak frissítéseket (120.000+) hanem a legolcsóbb telefon is.
Mérlegelj, és dönts. :)

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 16:34 
Rang 7

TWO Commiter ©
Azért ne Caesar írása alapján vegyél új telefont,mert az Androidról állított dolgainak a nagy része légbőlkapott,vagy idejétmúlt állítás.

Lejárt asztal az Androidon?Könyörgöm,bármikor tudsz rá csempéket tenni,mert testreszabható.A sok hülye alkalmazást meg általában a közvélemény úgy értelmezni,hogy nagy a választék.Persze így is lehet,de nem egészen állja meg a helyét,mert ami WP-re van,az mind meg van Androidra is,csak még sokkal több is.Laggolni nem laggol,esetleg a több éves készülékeken,az újakan biztos nem,max. a 20-30 ezres kategórián.Az meg,hogy a WP régebb óta van jelen a telefonos piacon,mint az Android,még se terjedt el,az magáért beszél.De inkább nézz fel a mobilarena forumjára,és kérdezd meg az ottaniakat Caesar állításairól,hogy mennyire helytállóak. :)

@Caesar:fentebb írtad,hogy nem akarsz újabb vitát,mégis mindig te gerjeszted azt. :roll:

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 19:23 
Rang 4

Nekem az új kiszemeltem egy LG Optimus 4x HD
Árban elég jó, értékét tekintve, 4 magos processzora van, ami állítólag fontos követelmény, emellett a kijelzője is tetszik. Nektek ez a telefon mondd valamit?

/Wass Albert/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 19:38 
Rang 7

TWO Commiter ©
Akkor már inkább ezt ajánlom:
http://www.onlinemobilstore.hu/aru/LG-E ... tlen-/496/

Erősebb,és LG ugyan úgy.Nekem ennek az utódja van most,s nagyon meg vagyok elégedve vele.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 06:52 
Rang 8

buttons írta:
Azért ne Caesar írása alapján vegyél új telefont,mert az Androidról állított dolgainak a nagy része légbőlkapott,vagy idejétmúlt állítás.

Lejárt asztal az Androidon?Könyörgöm,bármikor tudsz rá csempéket tenni,mert testreszabható.A sok hülye alkalmazást meg általában a közvélemény úgy értelmezni,hogy nagy a választék.Persze így is lehet,de nem egészen állja meg a helyét,mert ami WP-re van,az mind meg van Androidra is,csak még sokkal több is.Laggolni nem laggol,esetleg a több éves készülékeken,az újakan biztos nem,max. a 20-30 ezres kategórián.Az meg,hogy a WP régebb óta van jelen a telefonos piacon,mint az Android,még se terjedt el,az magáért beszél.De inkább nézz fel a mobilarena forumjára,és kérdezd meg az ottaniakat Caesar állításairól,hogy mennyire helytállóak. :)

@Caesar:fentebb írtad,hogy nem akarsz újabb vitát,mégis mindig te gerjeszted azt. :roll:

Mint mondtam volt a kezemben G2, S4 és Z1 is (150K+) - mindegyiket be tudtam lagoltatni.
Viszont a 20 ezres 520-ast nem.
Ez saját tapasztalat. :)
De beszélhetünk a fórumokról is - magam is azt ajánlom nézze meg a mobilarénás fórumokat és győződjün meg róla, hogy míg az androidos fórumok 10-szer annyi HSZ-t termelnek a folyamatos hibák és emiatt a törések igénye miatt addig a WP fórumokat az elégedett és új vásárlóként feltett kérdések teszik ki.
Ez nem vita kérdése, ez egyszerű tényközlés. :)

Ahogy az is hogy szintén fel lehet menni google play-re és megnézni a hozzászólásokat - a népszerű alkalmazások 80%-a anyázásokal van tele (ez nyilván nem telefon/hardver, hanem android/szoftver függő állandó hibára utal ;) ).
Másrészről bárki felmegy az alkalmazások top listákra és végigpörgetni teszem azt az ajánlott alkalmazásokat első 100 tételét, és összeszed 10-et amit használna is tudna. A többi mind arcade játék, használhatatlan trash, vagy felesleges csicsa.

És igen... a csempéket valóban nem lehet hupirózsaszínre színezni, mögé pedig nem lehet rakni bögyös nénis képet.
Viszont működnek hiba nélkül. Lag nélkül. Fagyás nélkül.
Kinek mi az igénye. :)
Ezért is mondtam hogy ne Te, és ne én mondjuk meg ki mit vegyen. Döntse el mire van szüksége mindenki önmaga.
Mi csak leírjuk a saját tapasztalatainkat (még ha nem is mindenkinek tetszik ;) 8-) ).

Amúgy hogy konkrétan reagáljak Buttons.
A WP8 egy éves. előtte volt WP7 és symbian amivel nem törődtek mivel mellék project volt és a cég épp haldoklott a korábbi rossz üzletpolitika miatt (a rossz tapasztalatok 99%-a innen ered a hozzászólásokban a WP rendszerrel kapcsolatban - na ki él a múltban?). Mióta törődnek vele - és kihozták a WP8-at - hibátlanul működik a rendszer. Tessék felmenni a fórumokra, és utánanézni. ;)
Androidra leszedtem én is a csempe alkalmazást. Az a kisebbik gond, hogy teljesen igénytelen, és ocsmány volt, a nagyobbik az volt hogy vállalhatatlanul lagolni kezdett mivel kinyírta a telefon erőforrásait. Fél napot se bírt, mert még szarabbá tette a telefonomat (ami nem 20-30 ezres kategória, egy Xperia P-ről beszélünk ami tavaly csúcskategória volt még, ma meg egy erős közép... akkor vettem előfizetésben 65 ezerért, kártyafüggetlenül 100 felett volt).
Valahol olvastam egyszer egy találó hasonlatot az androdira - olyan ezt a rendszert használni mint ráspollyal maszturbálni. Érdekes, de azért nem kellemes. :D

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 08:59 
Rang 8

WP8 rövid bemutató.
mobilarena.hu/teszt/windows_phone_8_frissitesi_korkep/gdr3.html
Ennek a fórumát nézd át, és mindenre választ kapsz. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.11. 00:27 
Rang 8

Elkezdték elérhetővé tenni a black frissítést.
http://www.nokia.com/global/support/sof ... ope/#sml=1

Továbbá jó hír - minden WP8 képes mobil megkapja a 8.1-es frissítést.
http://winmagazin.blog.hu/2014/01/10/ez ... tulajoknak

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.15. 11:51 
Rang 8

Na igen... :P
Kép

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.19. 17:00 
Rang 6

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.19. 17:08 
Rang 7

TWO Commiter ©
Az 1973-as kép nem teljesen stimmel. :mrgreen:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.01.19. 22:30 
Rang 8

A 2. sor se - előtte ott a bizonyíték. :)
De maga az alap tézis hatalmas!

És hogy maradjunk telefon témánál.
Miért nincs WP rendszerre víruskereső? :shock:
Mert nem kell!! 8-) :)
http://winmagazin.blog.hu/2014/01/16/a_ ... _a_virusok

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.02.06. 09:09 
Rang 8

Ez gáz! :shock:
hasznaltalma.hu/cikkek/hirek/1459-nem-szeretne-almat-latni-a-samsung-az-olimpikonoknal?fb_action_ids=3964973899213&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B1466836950204028%5D&action_type_map=%5B"og.recommends"%5D&action_ref_map=%5B%5D

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC