Pontos idő: 2017.11.23. 00:00

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Telefonok
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 13:29 
Rang 8

Mivel nincs még külön topikja ennek az eszköznek de mindenkinek van a mai világban így gondoltam feldobom a témát.
Itt lehet eszmét lehet cserélni, promózni vagy szidni őket (persze kulturált formában) és kérdéseket feltenni róluk.

Mindjárt fel is tenném az elsőt. :)
Használ valaki Windows Phone-t? Mik a tapasztalataitok?

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Telefonok
HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 13:42 
Rang 7

TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO ADMIN Elismerés | 2x ©
TWO OMC Győztes ©
TWO Support tag
Én mióta megvan az iPhone 4-em, azóta nem is vágyok más márkára, csak majd a következő iPhone-ra. Maximálisan elégedett vagyok vele, nemsokára 3 éves lesz a telefon, és ugyan már látszik az aksi haldoklása, azért még teljesen jól használható.
Én ezt javasolnám. Sajnos drágább, de kevesebb is a baj és a vesződség vele (legalább számomra kevesebb volt, az iTunes-t gyorsan meg lehet szokni, és az AppStore nagyon felhasználóbarát).

Ca3sar a Windows phone-ról én még nem hallottam, a környezetemben asszem nincs is senkinek, de majd körbenézek :)

Holtversenyben a 22.TATW OMC Győztese!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.28. 13:45 
Rang 8

Az Iphone nem opció nálam. :)
Számomra ronda a menüje és irreálisan túl van árazva. Ugyanolyan hardverrel fele annyiért kapsz bármilyen más telefont, az OP rendszere pedig nem ad többet mint a jelenlegi android vagy WP rendszerek (előbbi már felzárkózott utóbbi pedig hamarosan beéri).
Igaz, az egész Apple brand-el gondom van de mondjuk ez pont nem a telefon hibája. :)
De azért köszönöm, főleg ha utánakérdezel a WP-nek az ismerőseid között.

Windows Phone 8 rendszerbemutató a mobilarénától!
http://mobilarena.hu/teszt/windows_phon ... pozas.html
Számomra nagyon szimpatikus a csempe menü, nincsenek ikonok és asztal ezáltal felesleges felület a képernyőn, minden logikusan van elhelyezve és a dinamikus csempék miatt megfelel a 21. század követelményeinek.
Egyelőre még kezdeti fázisban van így van rajta javítanivaló (de emlékszem az android 2-es szériájának első darabjaira, ott se volt jobb a helyzet - sőt :) ) viszont már így megfelel a rendszer a mind telefonnak mind multimédiás eszköznek.
Ez szubjektív vélemény de szerintem ez a felület a megoldásaival a jövő rendszere lehet telefonra (is). :)

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.29. 23:03 
Rang 6

én személy szerint maradok egy darabig az androidnál :)

úgy is most készülök új telefont venni, legalább az kiforrott, az apple viszont annyira nem jön be :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 05:48 
Rang 8

Ha android akkor csak a Sony.
Ár/érték arányban a legjobb telefon és van pár egyedi fejlesztése ami miatt kiemelkedik a többi közül (BRAVIA, White Magic Technology).

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 06:47 
Rang 6

vesz a fene sunyit :D

megvan az áldozat, csak várom h essen pár dollárt az ára, ill erősödjön a forint kicsit. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 06:53 
Rang 8

Samufone? :)
A csúcskategóriának is műanyag a hátulja ami 1 év után már miniméteres rést hagy, homályos a képe (kevés a PPI értéke egy HTC-hez vagy Sony-hoz képest ugyanabban az árkategóriában), és divattelefon így egyre több a széria hibás (Ace 2, S2).
Ha nem Samsung akkor nem szóltam. :)
Bár én Sony-n kívül csak HTC-t vennék androidra (bár utóbbiból is sok rossz széria van).

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 08:27 
Rang 6

HTC-m van most, de újabbak nem igazán fognak meg.

Samsung se tetszik :)

P780 ;)
dual-sim,4000mAh aksi, fém hátlap....

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.30. 09:00 
Rang 8

Érdekes választás - hallottam róla de még nem sikerült eljutnom a tesztolvasásig.
Na majd ma. :)
Mindenesetre a Lenovo nagyon jó márka a laptoponál szóval talán telefonba is minőséget készít.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 16:51 
Rang 6

"Az AT&T Wireless ötéves exkluzív iPhone forgalmazási megállapodásának végéig a konkurens amerikai szolgáltatók a HTC csúcsmodelljeit állították csatarendbe, ám a kizárólagos jogok megszűnését követően gyakorlatilag azonnal az Apple megoldása felé fordultak. A partnerszolgátlatók stratégiaváltása az elmúlt másfél-két év során egyre mélyebb válságba taszította a tajvani gyártót, melyből egyre inkább úgy tűnik, hogy egyedül nem is lesz képes kilábalni. Az első veszteséges pénzügyi negyedév bejelentését követően számos elemző a Nokia és a BlackBerry helyzetéhez hasonlította a vállalat sorsát, kiemelve ugyanakkor azonban a jóval gyengébb pénzügyi hátterét. A tajvani Apple Daily beszámolója szerint a helyzet olyan súlyos, hogy a Lenovo és a HTC már meg is kezdte az akvizíciós tárgyalásokat, melyre a jövő év első felében kerülhet sor." :twisted:

http://mobilarena.hu/hir/a_htc_felvasar ... enovo.html

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 05:55 
Rang 8

iEndlösung, avagy végső megoldás az iPhone-Iphone-iPhOnE problémára
444.hu/2013/10/21/vegso-megoldas-az-iphone-iphone-problemara/?fb_action_ids=659373470763645&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.11.29. 19:31 
Rang 7

TWO Commiter ©
Megjött ma a G2-m,hát elképzelésem se volt eddig milyen egy jó telefon,de hát ez mindent felülmúlt eddig. 8-)

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 09:47 
Rang 8

Jelen állás szerint ha majd lejjebb megy az ára ez lesz nálam a befutó. :)
mobilarena.hu/teszt/nokia_lumia_925_fogyokura/bevezeto.html

Szerintem egész jól összefoglaltam a lényeget!
"Windows Phone.
De persze ha szereted a lagokat, fagyásokat, mindenképpen érdekel 20 fajta fin-tamagocsi, 130 féle zseblámpa alkalmazás, és évente akarsz csúcskategóriás telefont venni, hogy a legfrissebb android verziót használhasd akkor nehogy válts. "

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 12:02 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
azért karácsonyra mégis inkább a laptopot vegyed... 8-)

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 12:26 
Rang 8

Karácsonyra azt fogom, ez már fix. :)
A telefon meg jövő év végére esedékes mert akkor jár le a hűségnyilatkozatom - bár lehet addig a felhoz ba... a telefonomat és kénytelen leszek venni újat. :D

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 15:29 
Rang 7

TWO Commiter ©
Ca3sar írta:
Jelen állás szerint ha majd lejjebb megy az ára ez lesz nálam a befutó. :)
mobilarena.hu/teszt/nokia_lumia_925_fogyokura/bevezeto.html

Szerintem egész jól összefoglaltam a lényeget!
"Windows Phone.
De persze ha szereted a lagokat, fagyásokat, mindenképpen érdekel 20 fajta fin-tamagocsi, 130 féle zseblámpa alkalmazás, és évente akarsz csúcskategóriás telefont venni, hogy a legfrissebb android verziót használhasd akkor nehogy válts. "

Ca3sar

Ez mekkora hülyeség.Ha lett volna már egy mostani csúcskategóriás készülék a kezedben,akkor tudnád,hogy nem lehet már megakasztani őket.A régebbiekre még csak-csak igaz lett volna,de a mostaniakra biztos nem.A sok alkalmazás meg nem hátrány szerintem,hiszen az összes meg van Androidra ami Windowsra is,csak meg annál ezerszer több is.Csak tudni kell,hogy mit keres az ember.
Csak hogy az általad idézett szövegből idézzek:

Idézet:
Ugyanakkor valahogy azt lehet érezni, hogy mivel az Android platform klasszisokkal nagyobb szabadságot nyújt egyedi megoldások fejlesztésére, ezért mintha a nem Windows alá szorult gyártók nagyobb léptekkel haladnának előre.

Idézet:
mi viszont úgy voltunk szerkesztőségszerte a dologgal, hogy ezért a pénzért valami mást választanánk.

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 17:02 
Rang 8

Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z1, LG G2... szerintem sem volt "csúcs készülék" a kezemben mostanság. ;)
A hardverrel semmi gond nincs egyiknél, hanem a szoftver gyárilag rosszul megírt.
Az ugyanolyan hardverrel rendelkező Xperia P-n lagol a 4.0.2 míg egy Iphone 4-en nem lagol az IOS.
A WP8-on 520-ason egy miliszekundum akadást nem tudsz kihozni (20 ezres telefon) - mert ugyanaz a rendszer van rajta mint a legdrágábbakon, de ez működik rendesen.
Hívás bug, fagyás, akadás/lagolás... egy hibát kijavít mindig a google és generál másik kettőt.
Mondom ezt felhasználóként és folyamatos tesztelőként.
Inkább legyen 1 jól működő alkalmazásom mint 10 félig kész selejt amit állandóan javítani kell - és tendenciaként minden másodikkal valami régen működő dolog megint elromlik (aki nem hiszi járjon utána a google play-en).
Nálam jobban nem kedvelte senki az androidot - de amit én annó gyerekbetegségeknek hittem azok azóta se változtak. És eleve nonszensz hogy csak a 100 ezer+ telefonokra jönnek a legújabb android frissítések (szemben a WP-vel és az IOS-el) de másból se áll egy androidos telefon fóruma mint anyázásból.

Na, de erről ennyit. Még a végén azt mondják "térítek".
Mindenki használja azt ami kielégíti az igényeit.
Lag mentes telefonálást. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 17:20 
Rang 7

TWO Commiter ©
Gyártójától függ,hogy mennyire akadásmentes az androidja.Sony U-m volt régebben,hát az alap 2.3.7 akadás mentesen ment rajta,de az ICS-s annyira tönkre vágta,hogy használhatatlanná vált.Szóval kisebb hardveren tényleg meg lehetett akasztani őket,de ha volt már tényleg G2 a kezedbe akár,vagy S4 vagy Z1,akkor nem tudom milyen akadásokról beszélsz...olvass egy tesztet ha nem hiszed el az én mindennapi tapasztalataimat. :roll:

A P-t meg összehasonlítani az iPhonnal....hát erre nem tudom mit mondjak :mrgreen: . Kezdjük ott,hogy új korukban is az iPhone háromszor,ha nem négyszer volt drágább.Meg ügye az IOS,ami nem hatmillió telefon típuson van rajta.

Telefon frissítések:általában 1-1,5 éves frissítési ciklusokat kapnak az egyes androidos csúcs készülékek.Nos az iPhone 4 2011-ben jelent meg,és már nem képes szaggatás mentesen futtatni az IOS 7-et.Szóval nincs ebben semmi meglepő,ilyen gyorsasággal fejlődik a telefonipar.

szerk.:ezt nem tudom értelmezni:
Idézet:
És eleve nonszensz hogy csak a 100 ezer+ telefonokra jönnek a legújabb android frissítések

...az iPhonok milyen árban mozognak szerinted?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 19:32 
Rang 8

Igazából rájöttem hogy pihentetem a vitázási hajlandóságomat minden fronton. :D
Vegyél androidot, és fél év múlva anyázz hogy nem jön ki a soron következő frissítés rá mert már elavult. :)
Én veszek egy WP-t, és mindenki boldog.
Peace! :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 07:08 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Sziasztok!

Telót szeretnék venni és sikerült kettőre leszűkítenem a választékot: LG L7II, illetve Alcatel One Touch Idol.
Nem igazán tudok választani közölük, árban egyformán tudom megkapni, tudásilag kicsit az Alcatel jobb, viszont az LG aksija erősebb...
Mobilarénát már olvastam, de nem segített sokat ez ügyben. Esetleg nektek van valami tapasztalatotok róluk?

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC