Pontos idő: 2017.11.21. 06:19

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 24 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Europa Universalis 4
HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 21:16 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
7. alkalommal próbálkoztam Brandenburggal. Vannak tök jó szövetségeseim (enyém már Neumark, egy parti terület Danzig mellett Pomerániától, meg Poznan a lengyelektől, a Teutonok meg alig élnek már csak Danzig az övék), erre megtámadom Pomerániát egy másik parti területéért, és csak egy kis szövetségesem se hajlandó segíteni, az egyik kis német uralkodó, Pomerániát viszont egyből segítik a teutonok (már csak 1 területük van!), meg Livónia. Utóbbi kettővel sikerült békét kérni, persze előtte leverték a nagy seregemet, nagy nehezen összecsorog a pénz egy egyenlő méretű hadseregre a pomerániai ellen, erre mindig simán elveri a seregemet... Hát ez a játék szerintem egy baromság.
De már mások is szidták, hogy ebben a játékban képtelenség hódítani, mert egyből a nyakukon van mindenki, ha nem 50 évenként próbál meg elfoglalni egyetlen területet.
Jó értem én, hogy történelmemhűség, de ez mégis csak egy játék! Mi a fenét csináljon akkor az ember?

szerk. Ja és ez a hódítás nehezítés valami patchel jöhetett be a játékba, mivel néztem egy Brandenburgos videót (ami kicsit régebbi), és ott a játékos, simán tudod folyamatosan hódítani, csak csinált mindig egy követelést és már ment is tovább. Nálam viszont ez nem működik, mivel a ha birodalmon belül követelek, már a 2. alkalommal be leszek támadva rögtön, illetve előtte nyomban mindenki koalícióba lép ellenem.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 21:17 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Nem tudom, hogy ki mennyire ért a modoláshoz, de hátha van valaki, aki tud segíteni.
A problémám az, hogy egy CK2-s mentésimportálással játszom, és vazalizáltam egy nemzetet, akit az elmúlt 100 évben felfeedeltem egy Kína méretűre. Most nemrég viszont szembe kerültem egy nemzettel, aki csak egy tartomány volt, de volt egy vazallusa. Legyőztem, és a területét eleve a vazallusomnak utaltam ki, és itt jön a probléma. Ezzel a lépéssel a vazallus a vazallusom kezébe került, de a játékot engedte tovább. Eltelt egy jó pár év, már Japán szigetét foglaltam, mikor leállt a játék. Mikor be akartam tölteni a legutóbbi mentésem, akkor kidobott, ha rákattintottam erre a mentésemre(akárhányszor próbáltam, és onnan tudom, hogy emiatt van, mert korábban is történt hasonló, de akkor visszamentem és megoldódott).
Gondoltam oké, akkor ezt a nemzetet átteszem a saját vazalussomá mentés szerkesztéssel(úgyis ugyanaz lesz a sorsa). Utána is olvastam, ez miből áll, és mindent úgy csináltam, ahogy írta(mondjuk nem volt túl sok dolog, kb. 2X írtam át a tageket. Viszont még így sem hajlandó betölteni. Nem tudjátok hogyan lehetne kijavítani?

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 12:22 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Miért van az, hogy ha kilépek alt tabbal az asztalra, és vissza akarok lépni a játékba, bebugol az egész és elkezd villódzni? Rohadtul idegesítő, főleg most, hogy igyekszem tanulni a játékot, és szükségem van a netes segítségre.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.01.02. 12:48 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Győztes | x4 ©
most használod? milyen? gondolkozom rajta én is, h bele kéne nézni 8-)
lehet memória gond is, ha nincs elég, esetleg kártya... próbáld meg lennebb venni a grafikát, s ugy álttábozni

nálam most az Empire TW csinált hasonlót, alttab után nem tudtam elinditani a Firefoxot, nem jöttek be az ablakok

58.OMC -Német
59.OMC - Bizánc
61.Rome - Gall
62.M2TW -Bizánc

26.Crusades -OMC győztes -török
24.Teuton -OMC győztes -mongol
22.ThirdAge -megosztott OMC győzelem törpök
29. mego. OMC győzelem török
28. Dánia; 50.Elit Spanyol

"Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet"
Bethlen Gábor, Erdély fejedelme

Vissza a tetejére