Pontos idő: 2017.11.23. 00:01

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Europa Universalis IV
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 18:08 
Rang 3

TWO Commiter ©
Pár nap múlva megjelenik az EU4 (stratégia, a szokásos Paradox stílusban), azonban a demó már elérhető a Steamen, akinek tetszettek a korábbi részek, annak mindenképpen érdemes kipróbálnia.

Néhány kép:
http://cdn3.steampowered.com/v/gfx/apps ... 1375954456

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Europa Universalis 4
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 11:35 
Rang 2

Jack1987 írta:
Sakkay szerintem ezt nem kell magadra venni, nagyon sokan vannak akik kritizálták már a játékot, szerintem mindenkinek van benne olyan ami nem tetszik. Én az egységméretbe már csak azért is nem kötök bele, mert nem biztos hogy a gépem vinné a nagy egységméreteket, a másik meg hogy már eddig is annyi van ami nem tetszik benne hogy ha már ezen is elkezdenék filózni, már egyáltalán nem is tetszene a játék, meg nem érdekelne. De most ott az EU4 abban legalább azt nézhetem hogy a 30-40 ezres seregeim masíroznak a térképen :D :D

Én is letöltöttem virágboltosat EU4-ből majd kipróbálom este. Igaz abban van korhű egységméret, viszont csak számokban jelenik meg, nem látványosan a csatatéren. :(
Ilyen szmepontból a kevesebb néha több. Hű de bölcs vagyok. :shock: :lol:
Addig el leszek vele talán amíg nem lesz szeptember eleje, szerencsére azzal laptopon is tudok játszani kis gépigénye miatt.

Viszont az hogy nem mutogatnak meg róla mindent az tényleg érdeklődést felkeltő. Akkora nagy baklövéseket nem csinálhattak, eddigi infók alapján, nem hinném hogy az alappal baj lenne. Azt hogy nem mutattak sok egységet még nem jelenti, hogy nem fognak megjelenés előtt. De majd meglátjuk, szerintem nem az a fő lényege, persze azért ha mondtak olyat, hogy 700 különféle egység lesz akkor azt el is várom majd.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Total War: Rome2 - INFORMÁCIÓK
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 11:43 
Rang 4

Nekem az EU4 megjelenés után 1 órával már megvolt :), remélem a Rome 2 is így lesz. Visszatérve az EU4 re, az eddigi Paradox szokásoktól eltérően eddig egy buggal se találkoztam benne, van benne pár újítás is ami tetszik, pl ha egy szövetségesed behív egy háborúba itt már nem kapsz stabilitás büntetést ha elfogadod.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Europa Universalis 4
HozzászólásElküldve: 2013.08.22. 22:13 
Rang 7

TWO Commiter ©
Én tapasztaltam bugot.Vagyis nem biztos,hogy bug,de én nem tudom kezelni. :) Szóval amikor elért a reformáció,akkor a keleti régióim áttértek reformátusra,de mivel a katolikus államvallás ad egy plusz lázongási pontot,folyton lázadoztak.Na mondom,elfogadom az ellenreformációs "törvényt",ami ad plusz két misszionáriust.Eddig oké,de ezek SEMMIT nem térítenek,de szó szerint,megállnak a kezdetnél.Ez csak azért idegesítő,mert a lázongó tartományokból gyakorlatilag 0 bevétel jön.Erre létezik valamiféle megoldás?

"Amikor az ellenség elkövet egy hibát, akkor nagyon gondosan ügyelnünk kell arra, hogy ne zavarjuk meg őt ebben"

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Europa Universalis IV
HozzászólásElküldve: 2013.08.23. 08:21 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Na megjelent a játék. Elsőre nekem baromira nem ment (lehet azért, mert a magyarokat megint kicsit el nagyolták :) ), de néhány abba hagyott játék és a fórumok elolvasása után egész jól megy.
Tetszik ez az új pont rendszer, sokkal hangsúlyosabb lett az uralkodó szerepe, már egy közepes is nagyságrendekkel többet ér mint egy gyenge, hát még egy kimondottan jó.

Remélem más is játszik már vele, jó lenne kitárgyalni ki mire jutott. :D

"Az élet szép és bármit is juttat neked a sors, ne felejts el élni! Élni az egyik legritkább dolog a világon, mert az emberek többsége csak létezik."
Marcus Aurelius

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 20:15 
Rang 6

Én eddig azon akadtam ki, hogy Hunyadi Ulászló:D ez tetszett :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.02. 15:21 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Kezdtem egyet a CK2-s Római Birodalmammal 1444-ben(vagy valahol a környékén), és elkezdtem a kisebb népeket beolvasztgatni. Az egy dolog, hogy néhány teljes elfoglalása után 100% körül volt a túlterjeszkedésem, de elmondhatnátok, hogy az ilyen 4-10%-os területekből miért tart 20 évig magot csinálni? Illetve, hogy a játék miért szemétkedik, és a kevésbé fontos adminisztratív pontokból miért kapok rengeteget, míg a fontosnak számító diplomáciai pontokból miért vesz el folyton az eventekkel? Még a birodalmam egy része nem görög, illetve békekötésnél is szükségem van rá.
Illetve az első uralkodóm harminc valahány éves volt a CK2 végén, de itt 54 évesen kezdett. Arra számítottam, hogy az utódot nem viszi át, de azért az uralkodó életkorát megtarthatta volna.
szerk.: Hogyan lehet birodalomról megváltoztatni az államformát?

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 15:24 

Nem tudom mikor lesz időm, de ebből tuti készítek valami videót magyarítással kiegészítve.
Mondjuk a 3-al nem játszottam egy percet sem, szóval teljesen kezdőként fogok leülni a játék elé; vak is azt mondta: -majd meglátjuk... ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.07. 18:02 
Rang 6

most a magyarítások.hu nincs. Már mint nem elérhető és az úgy nagy gond lesz, hogy a legnagyobb fordítással foglalkozó oldal megszűnne.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 18:52 

Most akkor megjelent a magyarítás vagy nem, mert a hétvégén lenne időm játszani kicsit, de enélkül nem fogok nekiugrani egyenlőre(bár ki tudja)?!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.06.15. 16:07 
Rang 2

tudja valaki hogyan lehet megnyitni a cheat panelt?

2014. Január Legjobb uralkodói írás győztes.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.06.15. 16:44 
Rang 7

Tartózkodási hely: A Föld és a Nap között egy téglatestben ülök, melynek arányai: 5:2:4
Cheatelni nem szép dolog, de egyébként ctrl+0.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz
"Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország mennyország." Ismeretlen szerző

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 06:06 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Kipróbáltam az EU-t, de engem az a akaszt ki leginkább, hogy nem értem a diplomácia részt benne (valahogy a többieknek mindig több a szövetségesük, mint nekem), és mindig úgy járok, hogy engem alig támogat valaki, más meg mindig képes úgy megtámadni, hogy legalább két erősebb összefog és több oldaltól lezúznak. Én meg hiába javítom diplomatával a kapcsolatot egy országgal vagy kötök vele szövetséget, egyszerűen alig érzem, hogy segítene a harcban, ráadásul az EU seregfelállítási rendszere is nehezebb, mert itt kivették a feudális behívást, és egyelőre csak pénzes sorozást látok, ami elég drága és hosszú idő, mire egy rendes sereget ki tudok így állítani, vagy ha békeidőben is van, akkor meg alig jön bevétel a fejlesztésekre.

Valaki tudna adni tippeket?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 09:56 
Rang 7

Diplomácia:
Az ellenségem ellensége a barátom alapon kell diplomáciázni. Valahol meg lehet nézni, hogy kik a riválisaid. Legtöbbször ők azok, akik levernek a háborúban. Menj át az ő adatlapjukra, és nézd meg, hogy nekik kik a riválisaik(vagy ha állítottak be ellenséget, akkor azt). Tehát kezdj el az ő riválisaival/ellenségeivel növelni a kapcsolatot, és majd kössetek szövetséget.
Háború: Szerintem várd meg az Art Of War DLC megjelenését, mert az nagyban fog javítani ezen(például kiadhatod a szövetségeseknek, hogy ezt a tartományt foglalják el). Mindenesetre védekező háborúban automatikusan melléd állnak. Azt ajánlom, hogy először küzdj meg a behívottakkal, és amint lehet, köss velük fehér békét. Majd pedig verd szét azt aki miatt harcolsz.
Seregszervezés: Vannak zsoldosok, és állandó csapatok ebben a játékban. Előbbi gyorsan elkészül, és sokba kerül a fenntartása. Utóbbinál fordítva. Szerintem mindenképp legyenek állandó csapataid, hisz nem jó ötlet minden háború elején újat felhúzni. Amikor pedig vége a háborúnak a Gazdaság ablakban egy csúszka segítségével le lehet húzni a fenntartási költségeket, csak ilyenkor a moráljuk is csökken, szóval háború előtt érdemes visszatolni maxra, hogy visszatöltődjön a morál.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 13:16 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Ez a csúszka jó ötlet, csak ugye még tegnap kezdem bele, és egyelőre a fő dolgokkal ismerkedtem össze, mi merre van, ezeket a csúszkákat még nem mertem próbálgatni. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 15:46 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Remek, megint akkora hülyeségekbe botlok itt is, mint a CK2-ben is felbosszantott csak.
Miért vesztek állandóan olyan seregek ellen, amikkel egyenlő erőviszonyban vagyok vagy valamiben több is a seregem a másikénál? Vagy ennyit számít, hogy én támadok rá és ő védekezik? Érthetetlen arányok vannak akkor... Pedig nem csak gyalogosaim voltak, hanem már ágyúk is...
Brandenburggal lettem volna, szépen el is foglaltam már pár szomszédos területet, meg utána a Core-ba állítottam stb, arra is úgy kellett rájönnöm nagy nehezen. De egyszer csak most 1500 után rajtam van egy csomó lázadó, jó oké, hogy jön a vallási vita, de az uralkodóm legitimitása a minuszban van! Ez mitől lett? A lázadóktól meg semmit nem tudok csinálni, mert ha nagy nehezen le is győzőm őket, megint lázadnak vissza, hülye event is behozta, hogy de akkor is fellázadnak. Pedig már azt a hülye stabilitás csúszkát is nyomkodtam felfelé pluszba, amiről szintén egy árva szót nem mondott a játék tutoriálja, úgy kellett ezt is youtube-ról kilesnem, hogy lehet húzni manuálisan.
Utána vissza akartam venni a tőlem visszavett északi parti területet, akinek elvileg semmilyen szövetségese nem volt! Erre egész Skandinávia mellé állt! Jó itt léptem is kifelé a fenébe. Az bosszant, hogy oda lett az egész így, miközben a teljesen délutánom ráment, hogy kb 3 plusz területet el tudjak foglalni Brandenburgnak, és kb a legnagyobb északi német állam lett. Erre ilyen hülyeségek csinálják el...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 16:10 
Rang 7

Seregeknél sok módositó van, én első mentésemben nem bírtam az inkák dlc-s op verziójával, pedig dupla annyi embert vittem. Aztán jöttem rá, hogy az ideákból ő katonait választott, míg én ilyen bénább vackokat. Illetve ő sokkal jobb hadvezéreket kapott.
A felkelések is sok dolog miatt lehetnek(túlterjeszkedés, stabilitás, stb.).
Szerintem kezdetben valami nagyobb állammal menj, hogy az alapokat kitanuld.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 16:25 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
De túlterjeszkedés? Mert 3 plusz területem lett? Ráadásul direkt megcsináltam azt a területi konvertálást is, ami pont jelezte, hogy túlnőtt a birodalmam vagy mi, és ott lemenjen az a százalék.
És pont, hogy az első idea katonai lett most nekem, gondoltam akkor gyúrok katonai irányra, úgy sem egy egy túl gazdag terület, kell az expanzív politika. De jól is ment minden, csak utána jött ez a sok lázadás meg hogy mínuszba ment az uralkodóm legitimációja.
Ja meg Anhalt után, amikor azt is bevettem, Ausztria a HRE vezetője kényszerített, hogy adjam vissza a területet. Lehet akkor az volt a gond, hogy nem szabadna még annyira terjeszkednem, ha csak nem vagyok HRE császárja? Vagy nem tudom ki lehet-e lépni a HRE-ből?
Mert lehet itt bontotta velem a szövetséget is Ausztria.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 16:50 
Rang 7

Amíg nincs magod a területen, addig túlterjeszkedsz. És azt hiszem, ilyenkor van a HRE-ben vita a császárral is. Viszont ha olyan területet veszel el, ami nem a császárság része, akkor békén hagy. Azt hiszem van valami mód, hogy kiléphess a császárságból, de igazából nem jó ötlet. A nagy nemzetek könnyebben lecsapnak rád, és a császár még mérges is lesz.
A legitimitás köcsög dolog, könnyen leesik, és nehéz visszatornázni.

55 - Szíria
58 - Angol
59 - Szicília
62 - Orosz

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 17:52 
Rang 8

TWO Commiter ©
TWO OMC Házigazda ©
Szerencsére most találtam pont egy Brandenburgos gameplay videót, és az illető elég jól tolja, így ellestem még pár hasznos dolgot, pl figyelni kell annektáláskor, hogy mely nemezetekkel milyen lesz a viszonyod utána, és visszatolni velük a jó viszonyt. Meg háború után pontokat kell tolni a háborús kifáradtságra is, hogy az lemenjen gyorsan. (Ha jól láttam.) Egyébként az illető egész jól terjeszkedett, alapból Lengyellel és Csehekkel állt össze, amire én nem gondoltam, csak az osztrákokkal álltam össze, meg pár szomszédom, szomszédja német kisállammal.
Láttam van is a németeknek külön nemzeti célja Poroszország vagy a Német nemzet is létrehozható majd.

Viszont a fejlesztők ezen játékaiban nagyon nem érzem, hogy az épületfejlesztések nagyon megérnék. Abból a pénzből jobb seregekre költeni. De ez már a CK2-ben is észrevettem, mert én ott jóval később jöttem rá, hogy lehetne épületfejlesztéseket végezni, és azok nélkül is nagyon jól haladtam angolokkal. Szóval szerintem ez egyáltalán nincs jól kiegyenlítve, és túl drága az épületfejlesztés vagy azok hatása elenyésző, ahhoz képest mennyi egy hadsereg és mennyi egy épület.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC