Pontos idő: 2017.11.21. 06:20

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 20 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Guild Wars 2
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 14:39 
Rang 8

Guild Wars 2.

A játék egy online alapú RPG (role play game), azaz egy fantasy alapú szerepjáték, amit egy adott szerveren több ezer játékos játszhat egyszerre - ennek a műfajnak neve MMORPG (Massive Multiplayer RPG).
A játékban lehetőség van fejlődni a szerepjátékokban megszokott sztori szálat követve (PVE), más játékosok elleni harccal (PVP).

Újdonság, hogy a szerverek egymás között is harcolhatnak területfoglalós csatákban (World vs. World PvP).
A nyertes fél egy helyezéssel feljebb lép a szerverek közti általános ranglistán, a második helyezett megmarad a pozíciójában, a harmadik fél pedig egyel lejjebb kerül ebben a globális listában.

A játékban 5 faj közül választhatunk, amelyek mind egyedi háttértörténettel, és mentalitással rendelkeznek.
A faj kiválasztása után lehetőségünk van 8 kaszt közül választani.
A játék a korábbi RPG-ktől eltérően nem a fajok, vagy a kasztok képességeire alapoz (bár ez is nagyon fontos szerepet játszik a későbbi játékstílus kialakításában), hanem elsősorban a fegyverekre, és az azokból adódó skill-tree (képesség fa) rendszerre.
Erről részletesen a kézikönyv résznél olvashatsz az angol, és magyar linkeken.

A játék megjelenés dátuma: 2012. augusztus 28.
A játékot az alábbi linken tudod megvásárolni: http://cdgalaxis.hu/guildwars2
A vásárlás után nincs más teendőd, mint felrakni azt, regisztrálni egy acount-ot (felhasználónevet) a hivatalos oldalon, és már játszhatsz is a játékkal.
A játék nem havidíjas rendszerű - a vásárlás után semmilyen anyagi kötelezettséged nincs, hogy játszhass vele.

Hivatalos oldal: https://www.guildwars2.com/en/

Guild Wars 2 kézikönyv.
Hivatalos oldal: https://www.guildwars2.com/en/manual/
Night Watchers HUN: http://www.nwhg.org/guild-wars-2/guides ... s-2-alapok

Fajok ismertetése.
Hivatalos oldal: https://www.guildwars2.com/en/the-game/races/
Guildhead: http://www.guildhead.com/races
Night Watchers HUN: http://www.nwhg.org/guild-wars-2/guides/races

Faj képességek ismertetése:
Guild Wars 2 Wiki: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Racial_skill

Kasztok ismertetése.
Hivatalos oldal: https://www.guildwars2.com/en/the-game/professions/
Guildhead: http://www.guildhead.com/professions
Night Watchers HUN: http://www.nwhg.org/guild-wars-2/guides/professions

Kaszt képességek ismertetése:
Guild Wars 2 Wiki: http://wiki.guildwars2.com/wiki/Skill
Night Watchers HUN: http://www.nwhg.org/guild-wars-2/guides/skills

Faj-kaszt-skill kalkulátor:
http://www.guildhead.com/skill-calc

Zónák.
Guildhead: http://www.guildhead.com/zones

Képek, videók, rajongói képek.
Hivatalos oldal: https://www.guildwars2.com/en/media/

Fajok közti magasság táblázat.
http://www.guildwarsinsider.com/backend ... eights.png

Végül pedig pár kép, hogy kicsit átérezzétek a játék hangulatát.
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

A fenti linkekben minden kérdésere részletes választ kaptok a Guild Wars 2 játékkal kapcsolatban.
Ha mégis felmerülne bármilyen kérdés, tegyétek fel bátran.
Jó játékot. :)

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára GR0ZN1J 2012.11.13. 19:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Guild Wars 2
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 15:38 
Rang 8

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Mennyibe kerül a játék?
szerk. megtaláltam. :D

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kiskompi 2012.11.13. 16:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 16:10 
Rang 8

Az első hozzászólás szerkesztése kész.
Jelezzék felém az illetékesek, hogy megfelelő-e, vagy szükséges valami információt belerakni, hogy megfeleljen az esetleges tartalmi követelményeknek.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 16:37 
Rang 8

kiskompi írta:
Mennyibe kerül a játék?
szerk. megtaláltam. :D

Ha még lehet kapni, itt nézd meg - 1 nap alatt kihozták, és még a szállítási díjjal is olcsóbban jött ki, mint máshol (12580 HUF-ra pontosan).
http://www.supergamer.hu/guild-wars-2-p-13949.html

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 19:55 
Rang 7

TWO ADMIN
Ca3sar kérsére lett külön szekció nyitva neki, mostantól ő felel a téma informativitásáért ;)

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 20:05 
Rang 8

Köszönöm, és meglesz. ;)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:57 
Rang 8

TWO Szolgálati Érdemrend ©
Köszi Ca3sar, de ez nekem így is nagyon sok. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 07:12 
Rang 8

Tegnap kipróbáltam, és a haverom szavait idézve - hát én teljesen szétcsúsztam tőle (tudni kell róla, hogy ős-WOW játékos, aki a megjelenés óta azzal játszik, és fanatikus volt a GW2 megjelenéséig).
Egyet kell értsek vele - nincs felesleges mászkálás a quest-ek miatt, mert bárhol jársz körülötted folynak az események, amik közelébe érve Te is becsatlakozhatsz, a harcrendszer nagyon jó, félreugrás, kitérés, közben támadás, képességekkel kombózás - nagyon pörgős, de nincs túlbonyolítva.
A világ pedig - az én gépem elég gyenge, minimumon megy a játék, de még így is nagyon szép. A játék első fél órája kb abból állt, hogy álltam a kezdő város mellett, járkáltam össze vissza, és gyönyörködtem a tájban (nemcsak a grafika, hanem a kidolgozottság miatt).
Nagyon nagy feeling, mikor állsz egy kis táborban, majd egyszer csak elüvölti magát az egyik karakter, hogy itt az idő leszámolni a közeli banditákkal, és az összes NPC, és a hozzájuk tartozó pet megindul egy irányba, és ráront egy szomszédos falura, miközben megjelenik az event-ek között, hogy ha akarsz csatlakozz az ütközethez. Hatalmas! :)

Rakj félre rá, és kérj karácsonyra egyet - nagyon megéri. Ma messze ez a legjobb RPG, és az, hogy ráadásul MMO még pluszba dob a dolgon.
Szerintem a WOW trónja ezzel a játékkal inog meg, és dől majd le... :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 12:40 
Rang 8

Tegnap sikerült belefutnom egy hatalmas EVENT-be.
Sétálok egy másik felé gyanútlanul, egyszer csak felvillan, hogy "a közelben egy jégóriás portálokat nyitott meg, hogy a légióival lerohanja ak özeli ember településeket".
Húha, mondom nem tudom van-e kedvem erre, csinálnám a fő küldetést...
Elnézek jobbra, semmi. Gondoltam "áhh, ez túl messze lesz, hagyom a fenébe". Elnézek balra... és leesett az állam. :D

Kb 20 játékos ütött egy 5 méter magas jégkolosszust, mellette 3 teleport kapu, amiből özönlöttek ki az óriás kicsinyített másai.
Mindenhol varázslatok repkedtek, nyílvesszők, dobóbalták, az óriás hatalmas viharokat idézett, és vagy 50 lény kerülgette egymást, és a játékosokat, hogy pontot tegyenek a csata végére.
Kb 10 mp volt mire feleszméltem a látványból, és közel futottam, hogy beszálljak - hatalmas élmény volt ez a csata, közelről a csatazajokkal olyan, mintha egy RPG játék trailerét játszottam volna... és mindezt 10 szinten (később még jobb lesz).

Kész ez a játék - aki szereti a fantasy-t, annak nagyon ajánlom, mert mint kiderült a történet ugyan valamennyire lineáris minden kasztnál, mégis többféleképpen meg lehet csinálni azokat, teljesen eltérő módszerrel, és ez nagyot dob a játék össze hangulatán.
A harcban pedig az, hogy el lehet ugrálni a lövések, ütések elől (és nem a gép számol százalékot a találat esélyére), az példátlanul dob a harcok élvezhetőségén.
Eddig ez a játék csillagos ötös nálam! :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.04.20. 12:31 
Rang 6

na itt mesélj még. d1,d2,ds,ds2-ön szocializálodtam.
ezekhez képest irj valami csábitot.
a ds-t térképügyileg csak alulmulni tudják. a kiadás pillanatában 2 térképet kaptunk. az egyik nem lineális térkép volt! azaz ha eltévedtél simán besétáltál 50szinttel feljebbi lények közé. söt ugy tápoltunk, hogy átmentünk magassabb szintüeket hidrol, liftröl, sziklapárkányrol löni.
el lehetett tévedni benne. itt is a fegyverhasználattol függött a fejlödés.

a d-ben is és a torchlightben is a célkeresö lövésre, vagy a célkeresö varázslata álltam rá(passziv fagyasztással kombinálva); nagy elönye, hogy menekülés közben is használhato. kanyarodnak szépen.
az elöl ugrálhatsz. föleg ha 3mp-enként 5 lövedéket küldök és azok felhöben donganak körülötted. van, hogy a föszörny is kidodgeolja a lövéseket, de azok visszakanyrodnak.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.04.25. 07:19 
Rang 8

Van mit mesélni, de a lenti linkeken mindent megtalálsz. :)

A kérdéseidre válaszolva.
Itt a térkép egyértelműen jelzi a szintek számát ha kisrollozol kicsit.
Ha alacsonyabb szintre mész akkor viszont Téged szintez le.
Értsd, 60. szinten betévedsz egy 10-es helyre, az értékeidet visszaszámolja mintha 10. szintű lennél. Ergó 10. szintűként harcolsz (10. szintű értékekkel) 10 szintű ellenfelek ellen - VISZONT amiket dobnak a valós szintedhez megfelelően dobódnak (vagyis 60-as cuccok jönnek).

A játék másik plussza ami ide tartozik hogy nincs olyan XP megosztás mint más játékban.
Ha ketten megöltök egy MOB-ot mindketten annyi XP-t kaptok amennyit százelékban adott szinten szükséges.
Ez azt jelenti hogy egy 10-es és egy 50-es megöl egy 10-es MOB-ot, akkor a 10-es kap 10 XP-t míg az 50-es kap 50 XP-t (így mindkettő 1-1%-nyi XP-t kap a tényleges szintjéhez képest).
Nincs az hogy az kap többet aki többet sebez rajta, vagy az alacsonyabb szintű semmit nem kap - ergó értelmetlen mert mindenképpen egyenlő szintűek vagytok a csapatban (a kissebb szintűhöz igazodva, lásd feljebb).
Ergó itt érdemes csapatba menni (sőt, group questeknél kötelező), egyfelől a fentiek miatt, másfelől mert a kasztok képességei néha kombózhatóak (pl az elementalista lerak egy tűzfalat, a ranger átlő rajta és a vessző tüzes nyíl lesz)

A fegyverhasználatról.
Alapvetően a kasztok adják meg a skilleket, és a kézben levő fegyver.
Értsd, egy nekromanta teljesen más skilleket kap ha bot van a kezébe mintha kard, vagy tőr+pajzs. Adott kaszton belül más játékstílusban kell játszani a fegyvertől függően. Így ha azt veszed van 8 kaszt, de kasztonként kb 5-6 fegyverkombináció, ergó kb 40-50 különböző játékstílus.
Tudsz támadó jellegű lenni, védekező, támogató - bármelyik kaszttal.
Nincs healer, tank, dps - bármelyik kaszt bármi lehet (igen, healer is mivel mindenkinél alapból van heal, területre ható heal).

A célzásról.
A játék számomra (és sokak számára) legszimpatikusabb része az elugrás.
Itt nincsenek a sarkon beforduló lövedékek, tűzgolyók, mindenki arra lő amerre néz, de persze ha ki van jelölve nagyjából célra tart minden.
Viszont van oldalra és hátraugrás amivel bármikor kitérhetsz. Alapból stamina alapú a dolog így egymást után kétszer tudod használni ezt az opciót. Vannak kasztok amik tápolhatnak rá hogy ez a stamina gyorsabban töltődjön vissza, de alapból kb 5-6 mp-ként tudsz egyet odébb ugrani.
Minden kaszt tudja haszálni, és kell is neki.
Itt nincs statikus lövöldözés, vagy egymással szembeni kardozgatás - kötelező mozogni, elugrani, különben halott vagy. :)

Így elsőre ennyi.
A játékot egyszer kell megvenni, nincs havidíj, és nagyon sűrűn vannak térkép frissítések - új szörnyek, új NPC-k, plusz a sztori melletti mellék questek növelése (lásd lentebb a leírást).
A játék nem lineáris, úgy is fel tudsz fejlődni hogy el se kezded a személyes questet (csak a világban mászkálással és az adott területen megcsinálható questekkel) - de persze nem éri meg mert mindegyik személyes quest nagyon hangulatos mert jó a világ háttérsztorija (a személyes questet a kaszt és a faj együttesen adja meg, plusz a játékon belül 30. szint körül lehet választani melyik céhbe - 3 van mindenkinél elvileg - lépsz be ami plusz ad egy irányt).
Legjobb RPG ma véleményem (és sokak véleménye) szerint - szép, hangulatos, jó hátérrel, és a legkiválóbb harcrendszerrel.
Ingyenes így hátulütője sincs - ha megunod pár hónap múlva se vesztettél semmit maximum a játék árát. Nincs az hogy mérgelődsz hogy elköltöttél X számú game card-ra (mint a WOW-ban) mikor rájössz hogy a játék évek óta ugyanazt adja, csak egyre rosszabb minőségben.
A GW2 supportot még más RPG-sek is nagyon dícsérik, a készítők folyamatosan kommunikálnak a rajongókkal (és nem elzárkóznak tőlük mint más játékokban), youtube csatornán beszélnek a frissítésekről, válaszolnak a rajongói kérdésekre. Szóval érezni a törődést. :)

Nézz körül a lenti linkeken, nézz meg pár videót, olvass utána a háttérsztorinak, és ha megvetted a játékot szólj, és egyeztetünk játék ügyben. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.05.24. 16:28 
Rang 6

na végre megtaláltam ami kedves. persze elötte elvittem 30asra az elözöt.
elf ijjász az uj kedvenc.

csináltam egy fekete elfet vörösen izzo szemekkel. csak eldudhato páncélokat viselek(kesztyü, válvédö, fejcucc). igy egyszem zöld levél a ruhám.
játék közben az éjfekete elfem részben kivörösödött és baromi jol néz ki.
néha még ruhája is nö. néha meg visszaváltozik.

csináljunk egy totalwar nevü guildet. igy nem akar majd senki meghivni sehova. ketten lennénk. +akit hivsz.

már látom minden kaszt máshonnan indul. az elfek hazája a legszebb és a legmáriosabb.

ja és a pok a kedvenc. hiába tünnek el, vagy bujnak a föld alá. sokáig hat a méreg.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.05.28. 05:50 
Rang 8

Ez a Guild név nem rossz - de egyelőre csináljunk pár PVP meccset és nézzük meg van-e értelme külön csoportot csinálni vagy csatlakozni kellene inkább egy meglévőhöz.
Az íjjász erős kaszt - támogató/menekülős erős DPS-el és pet-el. Csak ne érjék utol. ;)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.05.28. 18:51 
Rang 6

az ijjásznak van passzivan is hato 3pontos képesség ami a sebességre ad.

nem érnek utol, de cigizés közben sokat esek... nem érzem nehezebbnek ruha nélkül. egy szál levélben mászkálok. na jo kettö.

játék közben változik a szine és már volt, hogy lévél páncél kinézetü valami nött rám. nagyon jo. tetszik.
javasolni kéne a készitöknek. fejlesszék még ezt egy kicsit.

másodszor is páncélom nött. fehér levélpáncélom lett pár percre, egy küldetésnél.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.07.28. 13:07 
Rang 6

az veszi el a kedvem, hogy fojton naprakész akar lenni.

leülnék nyomkodni erre 20percen át nézhettem, hogy frissit. aztán meg már mást jáccom inkább.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 06:12 
Rang 8

Szerintem meg pont jó hogy folyamatosan nő a területek és a mellék küldetések száma, továbbá jönnek a hibajavítások (látszik hogy ez a support tényleg figyel a játékosokra).
Javaslom ha bekapcsolod a gépet mindig indítsd el a háttérben a launchert és mire játékra kerül a sor már leszedi a frissítést (ami megjegyzem néha naponta jön pár megás formában, de az átlag az hogy havonta jön egy nagyobb).

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.07.29. 10:41 
Rang 6

miko jácco?

má 50es vagyok. még mindig nem hordok páncélt.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 08:51 
Rang 8

Nem mindig érek rá (nyár van :) ) de ha egyeztetünk időpontot játszhatunk bármikor.
Én 70-es íjász vagyok.

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 18:15 
Rang 6

azt vettem észre, hogy ha megy az ember akkor oránként lép egy szintet. meghogy a dungeonok egyedül nek megcsinálhatok. legalább is a robotos.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 09:05 
Rang 8

Majdnem tökéletes játék... de csak majdnem mert a kimaxolás után nincs kihívás a max szintű PVP miatt.
Ez a dolog kezd bosszantani... azt hiszem kénytelen leszek Orgrimmar ostromába becsatlakozni kicsit a legújabb WOW patchben. :)

Ca3sar

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 20 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC