Pontos idő: 2018.09.25. 15:06

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ancient Empires
HozzászólásElküldve: 2018.06.24. 16:50 
Rang 2

TWO Commiter ©
Hali, háát nem is tudom, nekem kellett fél nap mire megszoktam az építkezési rendszert. A gazdasága megint durva :D télen mindig pusztulás van.

Valamint van egy távoli városom amire annyira rá épül a Köztársaság, hogy azt meg ostromolják és a bevételemnek lőttek. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.24. 22:00 
Rang 1

Sziasztok

Ma végre én is eljutottam oda, hogy kicsit teszteljem a modot.
Valóban nem tűnik rossznak, sőt egyes elemei kifejezetten ígéretesnek.
Ami nem tetszett:
-Néha összecserélődnek az évszakok
- ie 208 ban Caesarék :D
- Custom battlenél kidob a játék.

Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem még azt a benyomást kelti,hogy tud ez igazán jó lenni de még nem érett meg egy nagy kampány elkezdésére. Igaz összesen 20 kör elejéig teszteltem. Utána olvastam, nem tudni végig mentés kompatibilis lesz e stb.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.26. 17:19 
Rang 6

A téli bevételkiesés ellen: gabona farmot marhára cserélni, mert az télen is annyit hoz mint a többi évszakban.
A buza összel sokat hoz, nyáron a kétharmadát és tavasszal és télen szinte semmit(már ahol van tél).
+évszaktol független bevételi források teremtése. piac, pénzverde, kereskedelem, bányák. itt az arannyal is kereskednek és ugyanannyi a minusza mint bármi mással.

ha foglalunk többet akkor az uj tartományok miatt százalékosan lecsökken a bevételünk(fokozatossan helyreáll), ezért érdemes hoditás elött tartalékolni. 25k-rol -8k-ra csökkent a bevételem mikor 3 tartományt foglaltam egy körben.
legalább 5x voltam 2körön át csödben. egyszer 7-8 körig tartott; 40 alá csökkent a csapatok létszáma és tizedelni kellett a morálért s közben leverni a lázadásokat. amit ebben az elsö játékomban a 60. körre elértem azt a másodikban a 20.ra.

nagyon tetszik az épületek fenntartási költsége.

Volt ,hogy a szomszéd kis nép békekötés után megszüntette a fél seregét. szerintem csodás.

Az örményekkel sokkal könnyebb kezdeni, mint makedoniával; és az épületek fele tök más . tanulhato elöröl.
Az örményekkel egyszer sem fagyott, a makedonok kezdötartománya is bugos (csatornát figyelmenkivül hagyja) és szana szét fagyott jellemzöen az egyiptomi lépés közben.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.29. 17:55 
Rang 2

TWO Commiter ©
Ne haragudjatok de ez a mód is ugyan olyan fos mint a többi.

Van 23 tartományom, alig tudok fenttartani összesen kb. 3 teljes sereget. Ellenben mellettem van AI, 4 tartománnyal !5! fullos sereggel, valamint amelyiknek 1 tartománya van annak is minimum !3! fullos serege van. Tehát ha van 2-3 1-1-1 városos kis királyság, ami szövetséges egymással akkor, 6-9 fullos sereget kell levernem !3!-al :D A kb. 96. körig tudtam magam tartani így, sőt még foglaltam is 9 új várost. De a gazdaság, ugyan úgy nem hoz semmit, nagy nehezen kiküszöböltem a telente beütött hatalmas élelem hiányt, de a bevétel... a fejlesztések adják a -x% egység fentartást meg a +x% agrár jövedelem gyarapodást, de igazából ezek ellenére is csak fogy és kevesebb a havi keret xD

Arról nem is beszélve hogy kb. minden népnél az alap egység erősebb mint a római.

Hol van ebben a játékban is a "balansz" ? Vagy miért kell minden egyes TW sorozatban, hogy csaljon az ai ?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.30. 11:32 
Rang 6

még romával nem mertem megprobálni.

makedoniával 3 stabil tartománnyal 3 sereget tartok hardon békében. ha foglalok akkor ez -7-8k-ra csökken egy foglalástol és kb 2(8kör) év mire a birodalom anyagilag ugy ahogy helyreáll.
az örményekkel dinamikusan hoditotta és a térkép negyedével is kevesebb pénzem jött mint a kezdötartománybol.
hoditás, békeévek, pénzgyüjtés, hoditás.

A balansz még sokat fog változni mert ez még csak az elsö nyilvános verzio.

A géták nálam a föellenség.

...száz harcot vívni és százszor győzni nem a legjobb a jók között. Nem is harcolni, mégis alávetni az ellenséges sereget: ez a legjobb a jók között

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.30. 13:34 
Rang 2

TWO Commiter ©
Én most elkezdtem a Makedónokkal is, hogy még is milyen ha az ember egy kisebb nemzettel kezdi, és nem a főellenség Rómával.

Nos Macedoniamegszerezve, plussz felette Dardaniát, és ebből olyan brutális népelégtelenség lett hogy már a 20+ körön túl vagyok és sikerült optimalizálnom a helyzetet, de mire megbékéltettem a népeket úgy ahogy elfogyott a pénzem. Nyáron és ősszel 4-5000-et hoz a konyhára télen 4-500-at, van 6 városom és 2 nagy seregem, plussz egy nemesem 3 lovas egységgel, amik a lázadókat verik ha vannak.

Jelenleg béke mindenhol, de nem tudom merjek e tovább menni.

Most kiléptem, és szerintem hagyom is ezt a módot. A családtagok igen csak nehézkesen születnek, 2 generálist tudtam kitermelni, az egyéb családokból meg jött 2 helytartó + egy generális, és el is fogytak, lentebb van még 3 emberke, amik nem tudom most hova tartoznak, de ha őket teszem be akárhova, hiába fejlődnek, nincs hova kiosztani a pontokat, nincs "tech tree" :D

A Makedónokkal kb. fele annyi kutatási lehetőség van mint Rómával.

Macedonia meghódítása után, megszereztem a Dardaniát, és az Illyriai lakosság 29,8% lett a makedón 26,x :D és a többi meg egyébbe volt, pokollá változott a közhangulat... :D

Ennek a módnak kell még kis idő, de nagyon ígéretes, összességében tetszik, de így legalább 90-120 kör mire a harmadik provinciának neki tudnék menni... de az se biztos hogy neki tudnék.

Addig is keresek valami mást. Vagy inkább nekifekszek a stabil alapnak, az legalább nem csinál ilyen horribilis gubancokat, amiknek minimum 5 óra játék idő mire kibogozod és azután se maradsz stabil, se gazdaságilag, se vallásilag.

Kár érte :(

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.30. 16:29 
Rang 6

én az elsö körben rámentem dardania fövárosára.2.ban elfoglaltam. a másik szemes népet hagytam amig el nem veszik a romai tartományt abban a körben megindultam. az északi dardan területet a szomszédai folyton ostromolták és rendre elvéreztek. egy ostrom után a legyengültekre rámentem.

Dardania a közrendje -60 volt amikorra a bizánci(trákia) tartományt 2 kör alatt elfoglaltam. trákia közrendje körönként +40et javult miközbem dardaniában 2 sereg állomásoztatásával 0 javulás. A keletieknek -50% van a kulturális különbségek miatti elégedetlenségre.

nekem eddig soha nem élt addig vezetöm aminek elfogyott volna a pont kiosztási lehetösége. Öregség elöbb végzet velük.
csak az also 3 emberböl vásárolok vezért, hejtartot. Mert a családtagok párszor rámlázadtak.

családtagoknál többször is bevettem a családba törvénytelen gyereket és minden adopciot kihasználtam.
simán volt régens is. sok kis bagázs szeretne házasodni. ha kihal a családjuk máris tiéd országuk. bár én nem kötök soha semmit.

uj tartományoknál elöször mindig adocsökkentés van és ha pluszba ment a hangulat akkor "order".

kb 45. kör macedonia, dardania, trakia, dalmatia és szirmium az ország. dardniát szereztem legelöször mégis rosszabb a morál mint szirmiumban. Szerintem direkt szopatás dardania a makedonokkal.

update: ma is kapott javitást. és még az 1.0 verzio. +2 keleti nép lett hozzáadva. ugy tünik mintha a legszegényebb legrosszabb morálu tartományhoz igazitaná az egész birodalom gazdaságát.

folytatás: tegnap ismét fantasztikusan csödbe hoditottam magam az örményekkel. Az elsö 4 teljes tartományig nem volt gond, addig kb annyit hozott mint a kezdöterület a 10. körben. Egy várost kolonizáltam hozzá és összel is -2k lett télen meg -7. az összes régi tartományban 100as morál és kettes szintü kormányzat.
Mindig azt hiszem már értem aztán mégsem. nyilván a hoditások fékezésére van kitalálva.
A morál is számit, de egy ponton tul semmit. A lakosság összetétele is. Valoszinüleg a tartományok száma is. meg még egy pár tényezö.
Most azt gondolom ha minden kormányzati épületet legalább 4es szintre felhuzok akkor tovább terjeszkedhetem. 2 és 2/3ad kolonizálhato terület van határomon.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.08. 18:11 
Rang 2

TWO Commiter ©
Kitartó vagy :D én most az alap játékot kicsit megtuningoltam és avval nyomom... :D később vissza térek erre a módra, de múltkor kiégetett... :/

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.12. 08:56 
Rang 6

Asszem értem :) +++egy csomo hibát javitottak.

Fel kell épiteni a kormányzatot és áttériteni a lakosságot 50% fölé. 2-3 felépitetlen tartományunk lehet. 3nál már a fele pénz is megy. csak egy kicsit lassitottam; döl a lé és nem lázadnak.

3 felépitett tartomány körönként 20k-t hozott és épitgetések mellett 100k tartalékrol lement körönkénti 2k-ra és 0 tartalékra. hercinia, skytia és skytia asiatica felépitésétöl.

Az örmények legjobb katonái olyanok mint a balkáni törzsek közepes katonái.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.19. 19:39 
Rang 2

TWO Commiter ©
Mi az hogy megy fele pénz ? Miért megy akkor? :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 14:41 
Rang 6

Megy a pénz fele alatt azt értem, hogy 20k-rol 10k-ra csökkent a bevétel még egy tartomány foglalása/kolonizálása után. Ahogy a lakosság "megtéritödik" ugy növekszik ismét a bevételünk, de amig romlik a morál addig az is csökkenti az adott tartomány bevételeit.
Valoszinüleg(!) azért mert a birodalmunkban a saját népesség aránya lecsökken. egyenlöre nincs jobb tippem.
Miután felépült nagyjábol az uj tartomány, akkor hodithatunk ujabbat. Ha tul gyorsan haladunk csödbe megyünk és ránklázadnak. A legutobbi játékban csak egyszer volt lázadás hardon; az elsö hoditás után.

mostanság 6 tartománnyal(3teljesen és 3 majdnem felépitett) 27k a bevétel nyáron. Amig ebböl 3 épités alatt állt addig 0 körüli bevételem volt pár körig. Most indulhatnék tovább, de inkább ujat kezdek, mert még ezt azt ki akarok probálni.

Ha rossz sorrendben kezdem a hoditást akkor késöbb lehetetlenedik el a helyzet. Ezt szeretném kitapasztalni több néppel is. Mármint a célszerü sorrendet.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 18:05 
Rang 2

TWO Commiter ©
Értem, na ebben a hónapban ez az első szabad hétvégém, és kb. még van 10 órám amit nem tudtam elírni egyik napra se mert eddig kb. mindennap megvolt a 12 órám. Talán ma neki esek a folytatásnak, amint kész az alap játék újra neki ugrok ennek a módnak :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.07.30. 15:25 
Rang 6

Romával át se látom a kezdést. 8 körön belül csöd. még nem látom át. Teljesen más épületek, stb.
Az örményekkel ha 50% alá megy az örmények arány akkor drasztikusan csökken a pénz. 45%alatt semmi pénzt nem kapok. Romával viszont 20% romaival kezdek.

te hogyan kezdtél romával?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.08.01. 13:59 
Rang 2

TWO Commiter ©
Úg hogy kb semmit nem terjeszkedtem vagy 80 körön át, próbáltam a morált stabilizálni épületekkel mellette húztam a kaja raktárakat vagy mik azok, minden tartományban minimum 1 de van ahol kettő is volt, az élelem az elején nagyon gáz... terjekszedni kb lehetetlen.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.08.07. 17:46 
Rang 6

Kiprobáltam egyiptommal is. Teljesen más kihivás. Kisázsiai területek szándékos fellázitása nélkül reménytelennek tünik a birodalom stabilizálása. Helytartoval és max adoval lázitottam fel, mert a nyomorult szeleukida nem foglalta el magátol. Igy lesz lehetséges a központi területének hiányzo egy egy városának az elfoglalása anyagi csöd nélkül az elsö 20 körben; de ez feltétlen szükséges különben az afrikai kulturális nyomás miatt idövel ránklázadnának. A következö 50 kör itt is az épitgetésröl szol. A terjeszkedés viszont dilémmás mert szomszédainkon kivül más nem nagyon akart kereskedni.

Ehhez képest az alapjáték gyors. Kevesebb csata több türelem.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.08.20. 07:07 
Rang 2

TWO Commiter ©
Akkor avval is csak a szívás van... :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.08.20. 09:51 
Rang 6

De még mekkora.
Minden néppel akkora szivás, lassan már irok dar-nak is, hogy neki valo kihivás. :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.08.22. 18:04 
Rang 2

TWO Commiter ©
Ha összetákolom az új gépem akkor hajaaaj :D csapatom majd a mostani kicsit khm... :D beteges lett :D

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 38 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC