Pontos idő: 2018.09.18. 16:17

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: TW Attila: Diplomácia
HozzászólásElküldve: 2015.03.15. 15:51 
Rang 1

A great power penalty mértékét nagyon benézték, konkrétan használhatatlanná teszi az egész diplomácia modult. Az hagyján, hogy indok nélkül mindenki elkezd utálni de adott esetben az egykori szövetségesből is pár kör alatt ellenség válik, nem tehetsz ellene semmit. (pl.: 3-as és 4-es imperium szint között hirtelen -20 ponttal dobja meg vagy akár -40-nel ha az AI uralkodó nem szimpatizál a birodalmakkal, és így tovább)
A legszebb az egészben pedig az, hogy ehhez még csak nem is kell a fél térképet elfoglalni, valószínű a horda rendszer miatt (hogy akkor is nőhessen az imperium szint ha nem foglalnak el semmit) terjeszkedés nélkül csak tech. fejlesztéssel is gyorsan eléri ezeket a szinteket.

Van egy mod ami mérsékli, de ráférne erre a rendszerre egy kis csiszolás valamelyik patchben.

Amúgy a vikingekkel tolom (Jutes) vh szinten, összességében tetszik a játék. Ugye ők spec. tulajdonságként pénzt kapnak az elhullott ellenségért (úgy vettem észre 5 emberenként 1) ami csak külön öröm 4-5 ezres seregek lemészárlása után.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Total War: ATTILA
HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 16:55 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
TWO Rome II 2013 Megateszt ©
Teljesen működik, csak ésszel kell csinálni. Nem mondom, hogy nem lehetne finomítani, de nem olyan gáz mint ahogyan írod.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 18:16 
Rang 1

De, nagyon gáz. És ezt tudják a fejlesztők is, ezért is hegesztettek rajta valamit a legújabb patchben.
"‘Great Power’ trait has been rebalanced."

Értelmet kell adni a diplomáciának (szövetség, NAP, kereskedelmi egyezmények), ahhoz sok ész nem kell, hogy egymás után legyakd a béna AI seregeket.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 18:50 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
TWO Rome II 2013 Megateszt ©
Na nem igazán erre gondoltam :roll:
Kelet-Rómával vagyok tehát nem egyszerű. De azért mégis van pár kereskedelmi egyezményem még olyan is aki nem vazallus. Nem mondom , hogy tökéletes, de a "Great Power" pont, hogy nagy ötlet, csak finomhangolni kell.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 19:54 
Rang 1

Kihívás kell a játékba, de az, hogy egy idő után minden indok nélkül utál a térkép túlsó felén éldegélő nép is (ezért új kereskedelmi egyezményre sincs esélyed senkivel) az nonszensz hülyeség, megfejelve azzal ha mondjuk csak 3-4 régióval dobja az irrális GP penalty-t csak mert a tech fa felét kifejlesztetted.
Ezzel kezdtem én is 'A great power penalty mértékét nagyon benézték', a mod is csak visszább vett belőle, hogy több értelme legyen az egymáshoz fűződő kapcsolatoknak, ne a zsigeri gyűlölet domináljon egy idő után minden esetben.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC