Pontos idő: 2018.07.18. 12:18

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: TW Attila: Kelet-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 19:14 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO ADMIN Elismerés ©
TWO Support tag
Kelet-római birodalom

Háromszor kezdtem újra Nyugat-római birodalommal de feladtam. Iszonyatos nagy feladat így elsőnek nekiugrani ( így tapasztalat hiányában ) Nyugattal a kampánynak. Szinte mindent elvesztettem a fővároson, és Afrikán kívül az Angolok és Germánok, meg a hordák akkora nyomást gyakoroltak rám, hogy beleroppantam.

Kíváncsi lennék rá mi a helyzet "Kelet-római" birodalommal, mennyire nagy a kihívás a keleti nemzetek ellen.
Érdemes- e belevágni vagy próbáljam meg más néppel?

Aki játszik vele kérem írja le, hogy ott mi a helyzet.

SZALIN.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Kelet-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 07:48 
Rang 1

Szalin írta:

Háromszor kezdtem újra Nyugat-római birodalommal de feladtam. Iszonyatos nagy feladat így elsőnek nekiugrani ( így tapasztalat hiányában ) Nyugattal a kampánynak. Szinte mindent elvesztettem a fővároson, és Afrikán kívül az Angolok és Germánok, meg a hordák akkora nyomást gyakoroltak rám, hogy beleroppantam.

Kíváncsi lennék rá mi a helyzet "Kelet-római" birodalommal, mennyire nagy a kihívás a keleti nemzetek ellen.
Érdemes- e belevágni vagy próbáljam meg más néppel?

Aki játszik vele kérem írja le, hogy ott mi a helyzet.

SZALIN.

35 körnél járok mindenkivel háborúzok. Körönként 7400 jön be. Jól állok.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 06:55 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
TWO Rome II 2013 Megateszt ©
Vh-vh. Az eleje pár körig nem olyan vészes, de aztán nagyon bekeményedik. A hunok megjelennek időnként 3-4 sereggel, ha keményen oda tudok vágni, elhúznak. Aztán persze megint megjelennek pár év múlva. Mivel mindenkinek szép lassan hadat üzenek északon(a Nyugat Római húz bele, de a szövetséget nem adom fel amíg van értelme) ezért ők is folyamatosan bepróbálkoznak. Keleten a Szaszanídák szemétkednek-nagyon-egyenlőre itt csak az időhúzásra megyek. A sivatagban délen megoldottam diplomáciával, dél-nyugaton viszont nagyon kemény a sivatagban háborúzni Garamantiával. Most ott próbálom lezárni a dolgokat. Rájöttem pár dologra, mit érdemes a rómaiakkal, ha valakit érdekel leírom.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.09. 09:22 
Rang 1

engem érdekel,én is játszotam vele de mindenki hadat üzent.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.23. 18:30 
Rang 1

TWO Commiter ©
Én a 62. körnél járok és kb 60 körig egész szépen szinte teljes egészében sikerült megőriznem a birodalmat. A Balkánon egy állandó hadsereg és egy kisebb elég volt a határok viszonylagos megtartásához (egy város porig éget, sebaj legalább messzebbre került a többi ország). Keleten a Sassadinok ellen abszolút védekezésre érdemes berendezkedni. Egyszerűen a katafrakt lovasságra és íjász gyalogság/lovasságra épülő hadseregük elsöpri egy idő után a rómaiak gyalogságát, viszonyt hasztalanok ostrom alatt. A kihívás Líbia megvédése Garamantia támadásával szemben amit én nem tudtam elkerülni. Sajnos váratlanul ért és már ott tartok, hogy egész Líbiát fel kellett adnom. A helyzet kezd elfajulni egy idő után, ahogy gyakorlatilag elolvadnak az ütköző államok és egyre több frakció üzen hadat. De nem csak szárazföldről hanem tengerről is jönnek! Szóval kíváncsi vagyok kinek meddig sikerül bírni. Sajnos nekem kicsit szenvedés feelingje van, mert mindenki engem akar szétszedni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.24. 18:36 
Rang 1

Nyugat-Róma szenvedése után gondoltam elkezdem Kelet-Rómával. 40-50 körig stabilizáltam helyzetemet, csak a Balkán vált igazi csatatérré, aztán hirtelen ütött be a krach. Keletről a Szasszanidákon kívűl még egy halom állam rámtámadt és az Ázsiában kószáló már többször is megvert hunokkal összefogva sorra megostromolta városaimat, mire megjött az erősítés már szinte csak a főváros és Afrika volt egyben. Rengeteg hibát elkövettem, a hun lovasseregek ellensúlyozására a hadi fejlesztéseket nyomtam, hogy minél előbb ütőképes lovasságot fejlesszek ki amikkel csapást mérhetek rájuk. Meguntam, hogy az erősebb seregeim elől simán elmenekültek, ahol meg egyenlő erők voltak a lovas íjászaikkal szedtek szét nyilt csatatéren. Ha meg szétapróztam a védőseregeket, akkor több nagyobb sereggel ostromolt, és egy idő után elfogytak a védők. A hadi fejlesztések miatt nem tudtam kulturális és gazdasági fejlesztéseket beindítani, az élelemről nem is beszélve. (Egy két megostromolt város, felégetett búzaföldek és máris éhinség... Majd a végén már pénz sem volt, a drága egységek vitték a pénzt, lassan le kellett szerelnem több légiót is. Már csak Konstantinápoly és Egyiptom, Líbia maradt igaz ezek teljesen kiépítve. Úgy hogy újra kezdem. :)
Tanulság:
1. Balkán: Gyorsan szétverni a hordákat (Ázsiából 2 légiót felhozni + zsoldosok)
2. Élelmiszertermelő épületeket dögivel,.
3. Seregösszetétel: Nagy részben olcsó nehézlándzsás
4. Legyen pénz, kaja bőven
5. Az Afrikai tartományokat fejleszteni főként, az ottani szomszédokkal jóviszony.
6. Csak védekezés mindenhol, mindössze egy csapásmérő sereg. + egy kisebb hajóhad elég a hajózó hordák szétverésére
7. Helytartók kinevezésénél odafigyelni, kit hova
8. Diplomácia !!!!!
9. Tisztaság!!! (a járványok szépen be tudnak tenni)
Meglátom mi sül ki. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 16:48 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Na. 405-re stabilizáltam a helyzetet, bár Judeáig kellett feladnom a területeimet. Ekkorra viszont működött már gazdaság, és viszonylag ütőképes hadseregem is volt. A közrend is stabil. Elkezdődött az építkezés. Két nagy katonai központot hoztam létre. A főváros és környéke az egyik, a másik Alexandria. Kezdtem visszafoglalni a területeimet, és két hatalmas-tényleg-csatában megvertem a Szaszanídákat, és a Hunokat is, keleten létrehoztam egy sávot lázadókkal, kis népekkel, északon ezt megtették a hunok-fű sem nőtt..(habár érdekes módon betelepedtek később más népek) Na mondom egész jó. További területeket foglaltam el, minden faxa gondoltam. Ám ekkor :D ..
A-talán második-korszak videójával leesett a közrendem, a kajám és a pénzem is. Legalábbis én ahhoz kötöm mert nem csináltam semmi különöset. Plusz, mivel a Ny.rómaiak kimúltak egy csomó barbár nép szó szerint rám zúdult északról, és a Szaszanídák is megint betörtek 3. hadsereggel. Északon győztem keleten is, de azokat a városokat amiket elfoglaltak legtöbbször megsemmisítették-hiába lett volna erőm visszafoglalni. És mindeközben kitört a gazdasági válság' is.. Bevétel esett, majd megszűnt, így adókat kellett emelnem.
Általános lázadás mindenütt, igazi katasztrófa helyzet, az ellen ügynökei pedig már tömegével ténykedtek mindenütt..
Nagyon figyelve a mit mikor hol építek és a kormányzók fejlesztését, nagyon lassan, de ebből a válságból is kijöttem. Nagyon nem mindegy-sőt-a fejlesztés fán való ténykedés sem. Úgy néz ki ebből a válságból is kijöttem, de most azért rendesen kivéreztem. Eddig ez van, habár reménykeltő, hogy az arab táblán délen tudtam szerezni két új várost, igaz nem kis keverések árán.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 16:53 
Rang 4

Én is Kelet-Rómával tolom, igaz, csak normálon, nehogy túlságosan szenvedjek, én ugyanis élvezetből játszom. :mrgreen: Amúgy azért így is támaszt elég kihívást.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.25. 18:52 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
:D Én is abból játszom, de ha nem elég nagy a kihívás akkor nem élvezem. Ezt most nagyon. Sőt, azt kell, hogy mondjam, mod nélkül TW így még nem tetszett ennyire!

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.29. 07:23 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
434 Szászánida birodalom megdöntve, csatlósai átvéve ;)
Nagyon nagyon komolyan nyomta, és még az utolsó nagy háborúban is erős volt-nem kamu-10!!!hadsereggel jött, abból 7 teljes. Majd leestem a székből. És egyszerre mozgatta őket. Mondjuk éppen ezért is veszített, de régen pont az ilyen csapatösszevonásokat hiányoltam. Ennek ellenére, talán csak most lesz könnyebb a játék, de inkább nem is mondok semmit. :lol:

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.30. 14:00 
Rang 2

TWO Support tag
Hogy lehet "átvenni" a csatlósait?
Én is megdöntöttem a Szasszanidákat, de egy kivételével semelyikkel nem tudtam semmilyen kapcsolatot létesíteni. Legalább néhánnyal a béke összejött.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.31. 21:14 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Elméletileg ha legyőzöd és vazallussá teszed, jönnek. Nekem jöttek. Aztán az első adandó alkalommal le el is mentek :lol: Hadüzenettel.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.03.31. 22:45 
Rang 1

TWO Commiter ©
Érdekelne milyen taktikát lehet használni a szaszadinok ellen, mert én egyszerűen nem merek nyílt csatát vállalni ellenük mióta porrá vertek, a komoly túlerő ellenére is. Egész egyszerűen a komolyabb lovasságukkal elmossák az enyémet, közben pedig felmorzsolják az ijászaikkal a gyalogságomat, vagy a kisebb számú gyalogságukkal feltartóztatják, amíg a lovasságuk be nem segít (vagy az íjászok). Gyalogsággal értelmetlen lovasokat vagy íjászokat kergetni (főleg római nehéz gyalogsággal), és egyszerűen tehetetlennek érzem magam. 415 van és gyakorlatilag nem tudok túlerő mellett se győzni ellenük nyílt csatában. A helyzetet orvosoltam egy nagy senki földje létrehozásával Edessától keletre, de ez ideiglenes megoldás, és egyre erősebbek.

Válaszokat előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.04.03. 11:54 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Gyakorlatilag amíg nem tudsz ütőképes gyalogságot létrehozni, nehéz. A keleti fronton, a lovasságom :lol: részben tevés alakulatokból áll, de szinte minden esetben zsoldos. Alapvetően minden frontra érvényes, hogy komoly páncélzattal fejlesztett gyalogságot használj, mert nagyon sok a mindenféle dobálós nyilazós nép. Minél előbb fejlesszed ki a támadó teknősbéka alakzatra képes gyalogságot, mert azokkal úgy tudsz haladni-így teret nyerni-hogy nem szenvednek extrém veszteségeket. Természetesen egyből a hátuk mögött az íjjászok akik elsősorban a lovas íjászokat irtsák. A sima nyilasokat próbáld elkapni lovassággal. Akár feláldozva őket. Figyelj, hogy a területen van e zsoldos, mert ha a gép bajba kerül felfogadja előled ;) . Lassan vége a kelet római kampányomnak, 440 körül győzök. Az utolsó pillanatig nehéz...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.04.08. 17:44 
Rang 4

Kelet-Rómával tolom én is. A military victory előtt álok, és nem jöttem rá, hogyan lehet "veteran garrison quarters"-t nyomatni. A total war encyclopedia szerint pl. ez az épületfajta csak Nyugat-Rómának áll rendelkezésére. Tudna valaki segíteni, mi a teendő? Előre is köszi.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.04.14. 06:38 
Rang 4

TWO Commiter | x2 ©
Ja, na közben meglett az alapgyőzelem, de nem folytatom mert kíváncsi vagyok a nyugatra is..már 405-ben vagyok ott is. Ha már belejöttetek mindenkinek ajánlom.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: TW Attila: Kelet-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 20:53 
Rang 1

Very hard fokozat, 419. Szaszanidák legyőzve, csatlósaik átvéve.
Nem volt könnyű.
Az első néhány körben a lehető leggyorsabban pénzhez kell jutnunk. Ezt legkönnyebben úgy tudjuk elérni, hogy a mezőgazdaságot fejlesztjük. Ez két úton juttat minket bevételhez: maga a mezőgazdasági épület, illetve közvetve az élelem által. Sok provinciában élelemhiány van, ez alapból 25%-kal csökkenti az adott provincia bevételét. Ha helyreáll az egyensúly, korrekt nyereséget kapunk. Én legtöbbször állattenyésztő épületeket építettem, mert egyrészt több pénzt ad, másrészt a földek termékenységének csökkenésével majd amúgy is célszerű lesz áttérni erre. Csak a legtermékenyebb területeken fejlesztettem földművelést. Élelmet ad még a halászat, az olajfaültetvény és a borvidék is (és ezek függetlenek a földek termékenységétől!). Két alkalommal csökken egy-egy fokozatot a termékenység: egyszer 400-ban, és egyszer 420-ban (ha jól emlékszem…)
Kormányzók kinevezésével és rendeletek kiadásával is tudunk többletbevételhez jutni. Én a központi, kevésbé veszélyeztetett területekre koncentráltam a komolyabb fejlesztéseket (Égei-tenger vidéke, Kis-Ázsia), ide neveztem ki a kormányzókat is. A provinciák központi városaiban célszerű egy tisztasági és egy közrend-javító (nem pogányság-növelő) épületet felhúzni, ezek hiányában az esetlegesen kitörő járványok és lázadások kellemetlen mellékhatásokat eredményezhetnek…
Ha tudjuk, fejlesszük a kereskedelmet! A kereskedelmi egyezmény Nyugatrómával kincset ér, vigyázzunk rá! A kereskedelmi egyezmény megkötésétől számított idő elteltével növöget az ebből befolyó pénz. Az értékes kereskedelmi javakat előállító épületeket is célszerű lesz majd fejleszteni. Két aranybányánk is van, ezeket csak óvatosan építgessük, 3. szinten már durván rombolják a közrendet!
Hadi bázisból kettőt tartottam meg: egyet északon, egyet délen. Főleg lovasságot toboroztam (3. szinten már elég ütősek, de sajnos a képzési idő két kör), gyalogosokból általában egyszerű lándzsásom volt, plusz zsoldos parittyás vagy íjász.
Technológiákban először a katonai vonalat erősítettem, pár év után már elég jó lándzsásaim voltak (az ellenség is fejleszt, tartósan beelőzni nem tudtam), majd a civil kutatások is jöhettek (ez jó volt a közrendnek és a növekedésnek).
Sok fejtörést okozott a hivatalok rendszerének kezelése. Több, nagy létszámú seregünk esetén jelentős összegeket tudunk megspórolni, ha a hivatalok be vannak töltve, de vigyázzunk, kit hova nevezünk ki! Folyamatosan figyeljük a hadvezér/kormányzó/ hűségét, mert ha nullára csökken, polgárháború tör ki, és az illető személy viszi magával a sereget/provinciát! A polgárháború az egyik legszörnyűbb dolog, ami történhet velünk a játék folyamán. Pusztán a polgárháború ténye mindenhol csökkenti a közrendet és a hűséget is. A szakadároktól esetlegesen elszenvedett vereségek pedig tovább csökkentik a hűséget (így kerültem durva polgárháborúba, szerencsére a vége felé, amikor már több seregem volt, így gyorsan lenyomtam őket)! Ha jól értettem, akkor csökken legjobban a hűség, ha az adott hadvezér/kormányzó nem részesül „előléptetésben”, a hozzá képest rangban alatta álló pedig igen.
Rendkívül hasznosak a papok, kémek, veteránok. A papok közrendet javítanak és térítenek, a kémek felderítenek, lassítják az ellenséget, a veteránok szintén az ellenséges sereget tudják gyengíteni. Mindhárom típusú karakter ki tudja iktatni, vagy át tudja állítani az oldalunkra az ellenfél karaktereit.
Az első években a Balkánon legyőztem a hordákat, ezalatt keleten és délen csak védekeztem. Itt nyílt csatát lehetőleg fel sem vállaltam, csak a biztos győzelem tudatában. MINDEN városvédő csatát manuálisan le kell játszani (ez egy idő után unalmas, majd baromira idegesítő…), mert így sokkal nagyobb veszteségeket tudunk okozni, mintha hagynánk automatán. A többiek már leírták, hogyan kell, nem részletezem. Keleten és délen szép lassan minden szövetségesemet kinyírták, a korábbi kliens államaim szerencsés esetben csak elpártoltak tőlem, rosszabb esetben ellenem fordultak. Mindenhonnan támadtak (Afrika, Arábia, Szaszanida-front), itt örültem, hogy tartani tudtam valamelyest az állásaimat (néhány városomat felperzselték, de komolyabb területi veszteségeim nem voltak).
Ha a Balkánon nyugalom van, jöhet a keleti és a déli front (a hunokkal különösebb gondom nem volt, két város felégetése után elvonultak, sőt később komolyabb csaták nélkül békét kértek, még pénzt is adtak érte). Ekkorra már a Vörös-tengertől majdnem a Fekete-tengerig húzódó pusztaság volt a határ a keletiek és köztem. Itt csak komoly túlerő felvonultatásával tudtam győzni. A városoknál egy-egy seregem állóháborúban kötötte le az ellenséget, miközben a két legjobb seregem „átslisszanva” a fronton a szaszanidák hátországában kezdett dolgozni. A fővárosukat is elfoglaltam, mire hátrahozta a seregeit, de ekkor már késő volt. Bár az utolsó városának birtokában is 5-6 sereggel jött (érdekes ez a VH-fokozat…), szépen kisakkoztam, hogy egy-egy csatában túlerőben legyek, majd egyszer védtelenül hagyta a városát, és ekkor lecsaptam rá.
Bár Nyugatrómánál könnyebb, de alapvetően nehéz pálya. Az Attila részletgazdag, fordulatokban bővelkedő, izgalmas játék, egy-két apróbb hibától eltekintve (pl. ekkor még nem volt külön „görög” és „latin” kereszténység, néhány egység is fura, pl. lovas számszeríjászok…). Egyetlen kérdés, amit már mások is feltettek: miért nem tudta ezeket már a Rome 2 is?

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: TW Attila: Kelet-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2015.11.08. 00:03 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Én most, 424-re végeztem a hadijárattal. :)
Legfontosabb tipp szerintem: az első körben szét kell verni a gótokat, és a Balkán megtartása.
Ez nem olyan nehéz, mint ahogy sokan gondolják, Két északi légiót kell Trimontum városában összevonni. Szerintem scrippelt dolog, de az esetek 80%-ban a gótok ezt a várost támadják meg, városvédő csatában könnyen szét lehet őket verni (igyekezzetek a vezért megölni, a tier 1-es egységek elég könnyen megfutnak azután).

Miért fontosa gótok első körben való lerendezése?
- Trákia, és a Balkán gazdag tartomány! Gazdagok a földek, van aranybánya, a közrend sem alacsony az elején, ha sikerül megtartani, és megakadályozni a fosztogatást, akkor sok pénzt hoz, finanszírozza a keleti háborút.
-könnyen védhető lesz utánuk a Balkán: én az egész játékban 3 kis légióval (egy összetétel: 2 comitatenses, 2 lándzsás comitatenses, 2 íjjász, 1 lovas, + vezér) bekempletem a 3 határmenti városba (Marcianapolis, Viminacium, Serdica) és minden támadást vissza vertem városvédő csatákban. A bónusz helyőrségi csapatok miatt érdemes a városokat 2-es szintre felfejleszteni, mert akkor több egységet biztosítanak a városvédő csatákhoz. Illetve az AI ha látja, hogy csapatok állomásoznak ezekben a városokban, általában tovább megy nyugatnak, Pannonia felé, ott sokkal "zsírosabb" a célpont.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: TW Attila: Kelet-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2016.01.16. 16:39 
(rang nélküli)

Érdekes
Én most kezdtem és nem rossz
Elötte a Szaszanidákkal nyomtam és ott a birodalom iszonyat gyenge volt
Csak hogy értsétek:
Rendbeszedtem a gazdaságot,fejlesztettem ,sereget,flottát hoztam létre aztán hadat üzentem.
És mit kaptam:
Lassan óvatosan nyomultam és egy10-12 kör alatt elfoglaltam
Líbiát,Kis-ázsiát,Trákiát és sehol egy légió
Aztán a kémem mit lát?
Hispániában 6!!!Éhező,zsoldosokkal telepumpált légió áll egyhelybe a semmiért!!!!
Értem hogy easy,meg a kezdőknek könnyű kell de nem enyire ez nevetséges
Viszont érdekesen jók voltak a gyalogosok,íjászok,lovasok-íjászok
és számomra iszonyat jó volt hogy na most akkor lovasságsereg előremegy feléget mindent a komoly városnál meg elit ostromsereg mindent szétszed
Persze ez még a white huns megjelenése elött volt.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC