Pontos idő: 2018.07.18. 12:42

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: TW Attila: Nyugat-római birodalom
HozzászólásElküldve: 2015.07.25. 08:22 
Rang 1

DAR írta:
A hunokról (mint ellenfelekről, AI által irányítva) -
nem jelenthetem ki hogy csalt a gép mivel nem tudjuk (ti sem) hogy mennyi fullos sereget kap az AI ilyenkor, és hogy ezeket hogyan mozgatja.

Sajnos csal a gép(legalább is nálam), ime a rövid történet:
Az Antes és a Venedi törzseket függő államoká tettem, majd ezek területén vettem fel a harcot a hunokkal, az elején minden jól ment megsemmísítettem(az Antes-ek segítségével) 5 hun sereget, majd mikor a hatodikat ís elpusztítottam, hirtelen a semmiből a Venedi-k területének a közepén, valamint az Antes-ek déli határánál megjelen újjab 3 fullos hun sereg, amiknek ráadásul a fentartási költsége is 0 volt(az elezőektől eltérően).

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.07.27. 21:12 
Rang 7

TWO ADMIN
Én szerintem nem "csalás"-ról van szó, hanem egy "fricsőr"-ről, aminek a működését (még!) nem ismerjük. Bár mindegy hogy nevezzük, de szerintem ettől még nem lesz játszhatatlan vagy irreális (sőt... nekem tetszik, hogy a hunokat nem lehet csak úgy kiirtani). Nálam amióta nincsenek azóta pangás van és (fejlődök, ami persze jó, csak unalmas a kampány) :D

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.08.19. 08:54 
Rang 1

Lehet-e valamit kezdeni a brutális korrupcióval? Technológiával és a kormányzókkal lehet pár %-ot lefaragni belőle, de még így is iszonyat...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2015.11.07. 13:20 
Rang 7

TWO ADMIN
Ügynököknek van ilyen képessége ha városba viszed (a kémeknek), de nemsokára írok egy újabb tippsorozatot Nyugat-rómához, abban összeszedem ezeket is.
Esetleg nézz szét itt:
http://www.twonline.hu/cikkek.html

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Total War: ATTILA - TWO nagy teszt
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 20:57 
Rang 2

TWO Commiter ©
Úgy hogy a retard ai-k szó szerint mindent lerombolnak :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 21:02 
Rang 7

TWO ADMIN
Nem értem a problémád.

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 15:41 
Rang 2

TWO Commiter ©
Egyszerűbben :D

http://i.imgur.com/8p0dl1u.jpg

Arra gondolok hogy az ai-k az általam ismert városok majdnem vagy talán van is 50% lerombolták és felperzselték. Persze tudom fel lehet építeni de az nem olyan jó buli mint elfoglalni.

Másrészt, még ezt a részét az írásodnak el kell olvasom, de eddig úgy tapasztaltam és tudom is hogy pl. a Hunokkal nem lehet letelepedni sehol :/ Az sem tetszik nekem.

Amúgy maga, a Total War Attila szerintem magasan veri a Total War Rome II-őt ezen hiba ellenére is.

Másik kérdés, szerintetek, valaha... kapunk olyan térképet ami kb ennyire részletes lesz?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... hracia.jpg

Persze nem csak Pannónia területe, hanem maga az egész világ ilyen részletes és ennyi tartományos. Azért ez kicsit hardcore lenne :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 17:30 
Rang 7

TWO ADMIN
Tücsök2008 írta:
Egyszerűbben
> pontosabban
Máskor pontosan fogalmazol és egyből megértjük egymást ;) (a lerombolás, felperzselés nem ugyanaz, ahogy a "retard ai-k" sem).

Nálam nem pont ilyen a térkép (de ennek is meg van a hangulata) - tény, hogy a program (AI) gyakrabban él a felperzselés lehetőségével (és csak nagyon ritkán építi újjá a területeket).
A kampány alatt (Ny-róma, vh-vh), a limesen belül összesen 4, max. 5 területet tudtak felperzselni (Hispániában a szvébek pusztítottak, Pannónia és Dalmácia területe pedig a hunok színvonalas játszótere lett...), ezeket idővel (30-50 kör) visszafoglaltam és rekolonizáltam. A limesen kívül a partszegélyt szándékosan én kezdtem el felperzselni, hogy az irányomba érkező hordáknak megszűnjön az utánpótlása ha a közelembe érnek. Eleinte még azt a stratégiát alkalmaztam, hogy a limes menti népeket klienssé tettem és élő falként használtam (egy 80-100 körön keresztül ment is), érdekes játékot adott - én mint nagyhatalom csak egy dologra ügyeltem, hogy életben maradjon az összes nép, és egyik se erősödjön meg. Idővel azonban a barbár támadások (mélységből) megerősödtek és rendre eltiporták ezeket a kliens államaimat (a limesen kívülre lépni meg nem érte meg), ezért döntöttem úgy hogy a játék kései szakaszát úgy folytatom hogy felperzselem a limes szegélyét.
Íme:
Kép

(bejelöltem, amiket én égettem fel az elmúlt pár körben)
Kép

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 19:21 
Rang 2

TWO Commiter ©
Hát a felperzselés és a lerombolás között nem hiszem hogy sok lenne a különbség :D a végeredmény ugyan az, de igen helyesebben megnevezve felperzselés. És annyi különbséggel hogy nálad van értelme a felperzselésnek, de a HUN-oknak pl. szerintem nem cészerű mert később is ki lehet fosztani az adott városokat...

Én Rómával a nyugatival, igaz nem vh-ban kezdtem de én úgy tudtam meg állítani a szétesést hogy a távoli régiókat hagytam veszni, minden seregem visszavonult az alap Itáliai részre, és ott megvetettem a lábam avval a 4-5 csapattal. Ezután minden pénzem oda öltem bele azokba a városokba, mert azokat tudtam védeni is, ebből eredően a távoli fosztogatásokat a birodalom meg se érezte és a csizma szájánál mindenkit elvertem aki ott akart bejönni, most hogy meg erősödtem, elkezdtem terjeszkedni újra, de beletört a bicskám kicsit.

Lett egy Sziciliai belső lázadás amire nyomtam egy fail egység mozgatást így egy fullos seregem ott veszik el a semmiért, 1900-2000 vs. 6000 lázadó :D nem tudom hogy oldjam meg. A csizma szárán feldulták két városom mondanom sem kell hogy ugye a létfontosságú városok közül kettőt na azt csúnyán meg éreztem.

Bár be kell vallanom, egyenlőre törttel játszom... :) g2a-n szoktam vásárolni és szerintem most majd fizukor ha marad kis pénzem az attilába belefektetem ott nagyjából a lényeges dlc-kel együtt meg úszom 6-7e Ft-ba. De ezt meg fogom venni mert ez hatalmas játék lett, bár már régóta undorítónak tartom ezt a dlc-s baromságokat... hogy feloldanak egy népet ami alapból benne van a játékban 10-20 €-ért, ez olyan mint az ArmA 3, azt mennyire ismered? Ott is van aapból 15-20 jármű majd adtak ki egy 3-4 helis dlc-t 15-20€-ért... kész vicc ez az egész...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 19:52 
Rang 7

TWO ADMIN
A lerombolás és a felperzselés nem ugyanaz. Lerombolást ua. költségért helyre lehet állítani, járulékos veszteség nincs. Felperzselés esetén konkrétan lenullázza a régiót.
Én most legendaryn játszom ny-Rómával, és nem vesztettem még területet (6.kör). Szerintem fölösleges feladni tartományokat, inkább próbáld megtartani őket, amíg lehet (max később vesznek el, de addig is termelnek - én vh/vh-n sem vesztettem max 1-2, azt is 2-3 körre).
4-5 helyőrségi alakulattal 1400-1800 fős seregeket lehet visszaverni.

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:00 
Rang 2

TWO Commiter ©
Nekem annyira nem ment, és így anyagilag hatalmasat nőttem sokkal könnyebb volt így :D úgy szenvedősebb lenne :$ :D most a hun-okkal akarom elkezdeni csak nem tudom mennyire fog lekötni a folytonos vándorlás... meg egy idő után nem lesz mit leverni :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 20:15 
Rang 7

TWO ADMIN
Ny-róma a játék legnagyobb kihívása, senki nem mondta h nem kell megszenvedni a győzelemért ;)

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.03.22. 14:28 
Rang 2

TWO Commiter ©
Ige ezt magam is pontosan tudtam, de ez a szép benne! :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.05.16. 05:14 
Rang 7

TWO ADMIN
Számomra elképesztő. A 34. körben járok (L / L) Nyugat-római B. és a Keleti féltekének felajánlottam h legyen a vazallusom amit elfogad. Ennyire nem vagyok erős :D (Vh / Vh szinten ugyanez volt, csak akkor a gép ajánlotta fel idővel).

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2016.11.24. 08:06 
Rang 2

TWO Commiter ©
Tisztelt hölgyeim és uraim, a HUN "csalásra" van valami megoldás? :D Kinyírtam 3x 5 sereget, és mindig rá 1-2 körre ott az újabb fullos sereg. :) persze így izgalmas meg minden csak az a baj hogy vagy 5 sereg minimum kell ezek ellen és máshova nem jut, jelenleg ott tartok hogy mást se csinálok csak 10-12 körönként ezeket elverem majd visszajönnek és kezdődik előről... jó a csata meg minden de mint ahogy a csak építkezés úgy ez a "csak" harcolok a hunokkal is unalmas.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 10:27 
Rang 7

TWO ADMIN
Ez nem csalás, valahogyan imitálnia kell a programnak az invázió jellegét. Nem minden az amit te látsz, a Hunok esetében Attila lesz az utolsó felvonás, ha az ő vele érkező egységeket semmisíted meg, akkor kapod a derült üzenetet hogy elpusztultak (egyébiránt nemsokára publikálok egy kis tippsorozatot a WRE-hez)

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2018.06.01. 08:40 
Rang 7

TWO ADMIN
Elkészült!
Tippek és megoldások a Nyugatrómai Birodalom vezetéséhez:
http://www.twonline.hu/component/content/article/972.html

TWO Steam csoport >>