Pontos idő: 2018.10.22. 11:48

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 890 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Minden ami történelem
HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 15:39 
Rang 2

Minden, ami csak történelemmel kapcsolatos, átfogóan

Belizár írta:
Anyám orvos lévén tartalékos hadnagy volt a Vörös Hadsergebn :D .

Ha már az oroszországi orvosoknál tartunk, egy kis érdekesség:

A Szovjetunióban, még a 80as évek végén is, a Téli háborúról "megmaradt" hullákon oktatták az orvosokat. Még 50 év múltán is annyi felesleges testrészük volt, hogy senkinek sem tűnt fel az, hogy a legtöbb diákok által kikért testrész általában egy szemétledobóban landolt.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Minden ami történelem
HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 19:43 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Hát anyám nem boncolt orosz katonát. De azért ez durva.
Ja és minden gimmnáziumi tanulónak volt "társodaolm tudomány" (=kommonist eszme tanítása, ez még az egyetemn is mefmaradt. Képzelhetitek, mennyire volt izgalmas), és lövészet órája. Kalasnyikovval kellet lőni, és összerakni. Ezekből simán meg lehett bukni! Sőt, amikor Brezsnyev meghalt, akkor egész nap, 6 órán keresztül a tévében a főtitkár temetését kellett nézni. :|

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.10. 22:05 
Rang 8

TWO Veterán ©
TWO Szolgálati Érdemrend ©
TWO OMC Házigazda ©
TWO OMC Győztes | x2 ©
TWO Support tag
Belizár írta:
Sőt, amikor Brezsnyev meghalt, akkor egész nap, 6 órán keresztül a tévében a főtitkár temetését kellett nézni. :|

Ez valóban így volt ! erre még emlékszem másodikos kisiskolás koromból, kitörölhetetlen emlék maradt... :?

OMC győztes :
14.RTW-BI OMC
23.M2TW.OMC
25.M2TW OMC
19.M2TW OMC

Gallikán egyház alapítója
Szentföld visszahódítója

A rettegett, kinek nevét soha nem mondják ki !
Vagyok aki vagyok, mert kell egy ilyen is.
Egy Császár, egy Isten, egy Birodalom!
2010-2013 TWO koordinátor

World of Tanks / World of Warships : PzPuma

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. 14:17 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Nem tudjátok, igaz-e, hogy Tisza István kihívta párbajra, az ellenzék vezérét, Károly Mihályt, és megkardlapozta, így megszégyenítve? Én nem találtam erről semmlyjen infót, ami erről szólna. Am egy könyvben olvastam. Hallotatok erről vmit?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. 16:48 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
Károlyi hívta ki szerintem Tiszát. Nem mernék állást foglalni a megkardlapozásos dologban, annyi biztos, hogy általában jobbos források hangoztatják a dolgot. Amit furcsállok, mert szerintem nem egy nemes cselekedet, nem tudom ti hogy vagytok vele... minden esetre semmiképp sem illik Tiszához, bár a látszat sokszor csal :)
Legyőzte Károlyit, meglehetősen könnyen mindenesetre.. ennek a ténynek a jelentőségét egyébként egyesek megmosolyogtatóan felnagyítják, mint ha a párbaj egyfajta isteni igazságtétel volna, ami alapjában véve dönt mindenről...
De megtörtént - Károlyi Tisza iránt érzett ellenszenve okán -, és Tisza épp úgy sikeresebb volt az összecsapásban, ahogy talán a politikában is.

ELIT.OMC: Lengyelország és Csehország Királya, Litván és Moszkvai Nagyfejedelem

TOTAL WAR ONLINE - MAGYARORSZÁG hivatalos csatornái:
TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. 17:13 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Commiter ©
TWO Support tag
A párbaj igaz, a kardlapozás nem (harmincnégy pengeváltás után a későbbi köztársasági elnök a bal karján kapott sebet és abba is hagyták a küzdelmet). Károlyi provokálta ki, amikor az 1912-es "puccs" után (Tisza, még házelnökként úgy fogadtatta el az újonclétszám felemeléséről és a hadsereg költségeinek megajánlásáról szóló törvényt, hogy az ellenzéki képviselőktől először megtagadta a szót, aztán a tiltakozás után elvitette őket az őrséggel) nem fogadta Tisza köszönését a Nemzeti Kaszinóban (azt mondta, a történtek után nem akarja ismerni; ez csak egyféleképpen végződhetett,másnap délután össze is csaptak - Károlyi emlékiratai szerint azért időzítették így a párbajt, mert "Az Est" munkatársa megkérte őt, hogy ne a reggeli lapok számára verekedjen). A kardlapozós eset vagy más alkalommal történt vagy fikció - én az utóbbit tartom valószínűnek, Tiszában volt annyi tapintat, hogy még az ellenfeleivel se bánjon megalázóan.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. 19:58 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Mindensetre akkor még a politikusok így intézték el az egymás közötti feszültségeket, és nem egymást pocskondiázták állandóan. Most is jó lenne ennyivel elintézni... :roll: Minden estre tisza jól helytált, ahogy olvasom.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.17. 22:18 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
hát nem tudom ebből mire következtetsz. Minden esetre nem neki kellett helytállni, mert ő jobb vívó volt Károlyinál. Inkább úgy mondanám, hogy hozta a kötelezőt , ha már sportnyelven akarunk fogalmazni :D

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. 15:55 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Honnan tudod, hogy jobb volt? :D
Ne nem kukacoskodom tovább. Mindensetre azért különös, mert ugye csak az ország két vezető politikusa volt akkor.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. 15:57 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
Hát azt sok helyen lehet olvasni, hogy jobb volt, meg hát az eredmény is ezt igazolja, nemde? Bár lehet Károlyi rossz formában volt :)

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. 20:35 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Bár Károlyi megérdemelte amit kaptott. bármit is mondanak én őt tartom Trianon egyik okozójának... Legalábbis ezt a kegyetlen Trianont amin lehetet volna változatati még 1918-19-ben.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.18. 21:39 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
ez egy felületes nézőpont... ennél a probléma "kicsit" összetettebb... Károlyi sikertelen volt, és klasszikus bűnbak... ma vannak (csőcselék), akik a szobrát gyalázzák, le akarják dönteni, mellette tartanak ellenző gyűléseket, hablatyolva mindenféle ideológiáról... stb...hát mit mondjak, rendkívül primitív és állati formája ez az emberi létezésnek... de hát ez maradt nekik.

nem ő okozta Trianont hanem a történelem... a nemzetiségellenes lépések, Bosznia megszállása, majd 30 év múlva az annexiója, a francia- szerb fegyverkereskedelem agresszív szabotálása (Romsics), a nemzetiségi törekvések, a békeküldöttségünkön belüli ellentétek (elvégre magyarok vagyunk), és nem utolsósorban az európai nagypolitika, francia és angol érdekek! és még sorolhatnám. Olvastam olyat is, hogy a megközelítőleges jelenkori magyar határok már 1916-ban felvázolódtak például, ez is érdekes... egy biztos, bűnbakként kezelni lehet, csak komoly hiba.
A helyzet az, hogy ebben az időben már senki nem kért a magyarokból (úgy értem, a nemzetiségeknek halál mindegy volt, milyen politikát folytatunk, a Károlyi féle demokratizálás se kellett már nekik - ne vessük a szemükre)

itt egy cikk ha érdekel amúgy
http://www.mult-kor.hu/20100621_karolyi_mihaly_nem_volt_hazaarulo

"A győzteseknek tehát nem kellett a demokratikus pacifista Károlyi, de még kevésbé kellett a diktatórikus, a megszállók ellen fegyverrel is fellépő tanácskormány. 1919 márciusában egyes brit politikusok szemükre is hányták a franciáknak, hogy az antanttal lojális Károlyit lemondásba kergették, amivel megnyitotta az utat a bolsevizmus hatalomra jutása előtt" - magyarázta Zeidler Miklós."

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.19. 19:32 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Na jó, álljunk meg egy percre. Én nem azt írtam, hogy ő okozta Trianont. Ő csak egy nagyon rossz politikus volt, aki nem volt való az állam vezetésére az adott pillanatban (1918).
Az antant minden követelését ellenkezés, vagy ellenjavaslat nélkül teljesítette, ráadásul a hadsereget is tudatosan építették le az emberei. Ne mond, hogy ezek után nem Károlyi tehet arról, hogy 93000 négyzetkilóméteres országban élünk.

A szoborgyalázást én is elítélem, bár én még szobrot se állítanék neki. Mindesetre egy művészi alkotást nem kellene összebaromkodni.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.19. 20:16 
Rang 4

TWO Veterán ©
TWO Commiter ©
TWO Support tag
Belizár: mit tudott volna szembeszegezni velük? Elveken kívül nemigen volt nála más. Ami a linderezést illeti : hadsereg már az őszirózsás forradalom előtt szétesett, az első kilenc nap után pedig a Károlyi/Berinkey-kormány hadügyminiszterei (Bartha Albert, akinek akkor még mind a két szeme megvolt, Festetics Sándor és Böhm Vilmos) minden tőlük telhetőt megtettek az újjászervezése érdekében.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.19. 21:08 
Rang 4

Johannesz Angelosz írta:
Belizár: mit tudott volna szembeszegezni velük? Elveken kívül nemigen volt nála más. Ami a linderezést illeti : hadsereg már az őszirózsás forradalom előtt szétesett, az első kilenc nap után pedig a Károlyi/Berinkey-kormány hadügyminiszterei (Bartha Albert, akinek akkor még mind a két szeme megvolt, Festetics Sándor és Böhm Vilmos) minden tőlük telhetőt megtettek az újjászervezése érdekében.

igen de sajnos újra kellett szervezni, nem kellett volna akkor engedni leszerelni...
mert ugye ha nincsenek az ilyen mondatok a hadügyminiszter szájából, mint pl. "én egy fegyveres katonát" se akarok látni, akkor más a helyzet...

az a rosszul felfegyverzett hadsereg, amely a csehekkel harcolt, a románok ellen is sikeres lehetett volna...

ráadásul ha nem hátrálunk ki Erdélyből, hanem ott harcolunk a románokkal, akkor soha nem szállják meg és fosztják ki Budapestet...

ráadásul az antant nem a Kárpát-medencében akart a román hds-el háborúzni, henm Ukrajnában a szovjetek ellen...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.19. 21:49 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Na Angelosz, ezzel vitatkoznék:
Jöttek haza a frontról a katonák a katonavonatok Pestre (többek között ezek nyomására robbant ki az őszirózsás forradalom), és semmi nem történt szépen hazaküldték őket. Ugyan ezt tették a tisztekkel is. (Pár hazaszerető tiszt ekkor alapította a MOVE-t). Lehetett volna mit tenni, de a Károlyi vezette rendszer olyan instabil volt, hogy alig volt 1-2 hónapnál tovább ideg egy hadügyminiszter. Attatürkéknek volt mire építkezniük? Nem, ők is a semmiből építették újjá a török hadsereget, és sikerült változtatni a békefeltételeken.
De nem, nekünk kellett az őszirózsás forradalom, mert Magyarországon minden rossz, itt mindig reformálni kell. Hát ez lett az eredménye. Én csak gratulálni tudok Károlyinak és a társainak. Sikerült! Lett egy megcsonkított, vörös terrortól szenvedett megszállt Magyarország. Nem megérte??

Engem ez kicsit arra emlékeztet, hogy a Vietnam-i háborúban amikor a vidéki Amerika egyszerű farmergyerekei Vietnamban adták életüket, akkor a városi kábszeres hippik a tüntettek, mondták, hogy háború így, meg háború úgy, közbe egyikünk se volt még ott, tapasztalta meg a katonák szenvedéseit, nem, ők otthon mulaták az időt, kitudja milyen drog hatása alatt. :?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.20. 09:30 
Rang 2

Belizár írta:
Attatürkéknek volt mire építkezniük? Nem, ők is a semmiből építették újjá a török hadsereget, és sikerült változtatni a békefeltételeken.

Csakhogy ők Ázsiában voltak, mi meg Európa közepén. Remélem mindenki tudja, hogy mi lett az eredménye a Tanácsköztársaság románok elleni támadásának...

Nem hiszem, hogy Károlyit vádolni lehet amiatt, hogy együttműködött az Antanttal (amit később Horthy is megtett).

Idézet:
De nem, nekünk kellett az őszirózsás forradalom, mert Magyarországon minden rossz, itt mindig reformálni kell.

Mert ugye Magyarország függetlensége és a demokrácia bevezetése csak egy felesleges reform lett volna?

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.20. 12:07 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Függetlenség? Kitől függtünk? az osztrákoktól? Ők már a saját útjukat járták. Nem, én azt mondom, hogy az őszirózsás forradalom erdménye a tancsáköztársoság. Lehett volna másként is függetlenséget kinyílváníta. Nem ilyen módszerekkel, mint például Tisza megölése.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.20. 12:11 
Rang 7

TWO Commiter | x2 ©
Nézd meg a Székely hadosztályt. Óriási emberfölény ellenében sorozatra érték el a sikereiket. Románok elleni támadás pedig nem volt jól kidolgozva. Stromfeldéket pedig a komcsik szép okosan kirúgták, helyettük pártembereket ültettek a vezérkarba. Hát meg is lett az eredménye....

Horthy antant barát volt? Én inkább úgy mondanám, angolbarát.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.11.20. 13:57 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
Kíváncsi vagyok azért, te mit csináltál volna abban a helyzetben. A Károlyi kormány politikája az antant megnyerésére épült, hogy ily módon csikarja ki a legkevésbé káros békét. Ehhez kellett a demokratizálás, és az agresszió kerülése. Ettől független én speciel Budapesten hagytam volna katonákat, de ez mindegy, utólag könnyű okosnak lenni. Az újjászervezés kicsit elkésett emiatt.
Lényeg a lényeg, láthatóan az antantbarát politika jellemezte a kormányt, ami jó döntés volt, a hadsereggel kevésbé voltak ügyesek aztán. Így megnyerőek akartunk lenni a békét hozó nagyhatalmak előtt , csak hát feltehetőleg az a béke bár elő volt készítve, vajmi kevés esélyünk volt azon, hogy ezen változtassunk sajnos. (ráadásul sok ígéret is volt a háttérben, például az, hogy az antant már a háború alatt Romániának ígérte Erdélyt. Mondjuk nem lettek volna kötelesek megadni, mert Románia különbékét kötött.)

Nem értelek. Ne állítsunk szobrot Magyarország első köztársasági elnökének? Ha másért nem, de ezért szerintem alap...

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 890 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Következő

Időzóna: UTC