Pontos idő: 2018.04.22. 06:34

Időzóna: UTC

New Topic Post Reply  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kedvenc uralkodók
HozzászólásElküldve: 2010.12.17. 21:07 
Rang 1

DAR írta:
Mindenki elmondhatná hogy ki(k) a kedvenc uralkodója(i), és mért.
Kezdésnek egy cikk: http://www.mult-kor.hu/20101217_uralkodok_masik_arca
Idézet:

II. Vilmos egész életében testi fogyatékosságából eredő kisebbségi komplexusát próbálta ellensúlyozni. Születésénél a farfekvés miatt fellépő oxigénhiány később maradandó agyi és testi elváltozást okozott, ennek legfeltűnőbb jele kificamodott bal karja volt, melyet élete során nem tudott rendesen használni. Különös vonzalmat érzett a katonai egyenruhák és életforma iránt, utóbbi tekintetében a spártai példát tekintette követendőnek.

Véleménye szerint csak a férfiak között lehetett igazi barátság, a nők csupán főzésre, szülésre, takarításra alkalmasak. Arra vonatkozólag, hogy a császár férfiakhoz fűződő viszonya megállt a barátságnál, vagy azon túlmutatva homoszexuális kapcsolatot is jelentett egyben, nincs egyértelmű bizonyíték. A róla készült írásokat saját maga cenzúrázta, és „varrta” el a szálakat, ha úgy ítélte meg, hogy az adott írás nem illik bele az önmagáról alkotott képbe. A világháború évei alatt –főleg amikor a hadi helyzet romlott – végig az idegösszeomlás szélén volt.
- azt hogy homoszexuális lett volna elég erős túlzásnak tartom.

Kezdem is a kedvenc uralkodóimmal:

- Barbarossa Frigyes:
Engem egyszerűen az alakja, a céljai és a mentalitása fogott meg. Harcolt - akár a pápával is ha kellett - más országokkal, épített, fejlesztett, művelt volt és keresztény :) Igazi "katonacsászár" - ha szabad használom ezt a fogalmat a középkorban
- IV. Károly (KuK)
A pacifizmus és a jelleme ami megfogott

Belizár írta:
Justinianus
Róma utolsó igaz császára, a kora "nagy" alakja. A Kelet-római/Bizánci Birodalom olyan erős, mint az ő korában sosem volt. Híres törvénykönyve a mai jog alapja, építményeit (Haga Sophie, Saint Vitale - Ravenna) ma is ámuldozva nézi az ember. És persze ne feledkezzünk meg a nagyszerű hadvezéreiről, élükön Belizárral. :D

Szent István
Szerintem a legnagyobb magyar uralkodó. Ha ő nem lett volna, akkor a mi most német fennhatóság alatt élnénk. Továbbá nem kis teljesítmény volt a széthúzó törzsi államból egy erős keresztény királyságot létrehozni. Az ő uralkodása teremtette meg a későbbi aranykor alapját.

Horthy Miklós
Az utolsó pártatlan úriember a Sándor palotában. :) Miden tiszteletem az övé, aki a trianontól, vörösterrortól szenvedett országban meg tudta teremteni a békét, és ezután talpra tudott állni az ország, közben nem engedte egészen az 1941-es évekig, hogy a a politika eltolódjon a szélsőségek irányába, ami abban a korban szerintem nem kis teljesítmény

Attila
Számos katonai sikert ért el, ráadásul a hatalmas Kelet- és Nyugat-Római Birodalom ellen. A hunok birodalma sohasem volt olyan hatalmas, erős és gazdag, mint az ő uralkodása alatt. Az ő személye tartotta össze a birodalmát, ami halála után szét is esett.

IV. Béla
A második honalapító. A tatárjárás után megerősítette az országot, felkészült egy esetleges második tatárjárásra. Szerintem sokat köszönhetünk neki.

Horthy Miklós

nagyjából azért, amiért Belizárnak.

20. OMC - Szkíta fejedelem/Házigazda

"Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan." - Gárdonyi Géza

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Kedvenc uralkodók a történelemben
HozzászólásElküldve: 2010.12.17. 21:14 
Rang 7

I. Mátyás - ha a népek szerették, én is csipázom. Az utolsó uralkodó, akinek az idején Magyarország önálló hatalmi tényező volt. :)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.12.17. 21:20 
Rang 7

TWO ADMIN
A probléma csak az h a nép nem szerette. Az csupán mende-monda az uralkodása alatt bevezetett igazságszolgáltatás relatíve igazságos volta miatt.

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2010.12.17. 21:36 
Rang 7

DAR írta:
A probléma csak az h a nép nem szerette. Az csupán mende-monda az uralkodása alatt bevezetett igazságszolgáltatás relatíve igazságos volta miatt.

Jó, akkor pontosítok: a halála után megszerették a népek... :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 17:12 
Rang 1

I. (Nagy) Lajos
Igazi lovagkirály volt, uralkodás idején volt szerintem a legbefolyásosabb a Magyar Királyság. Mentalitása és hadvezéri tehetsége ami megfogott benne.
Oroszlánszívű Richárd
Ki ne ismerné a legendás Richárdot? Néhány kisebb nagyobb hibájától eltekintve (mondjuk eléggé homoszexuális volt, a királlyá koronázása utáni lakomán is csak férfiak voltak jelen, sőt ő maga is bevallotta ferde hajlamait a 3. keresztes hadjárat alatt néhány hozzá közel álló püspöknek akik bűnbocsánatot adtak neki) igazi lovagkirály volt, aki az emberei mellet küzdött a csatákban és méltányos volt az ellenfeleivel is. A lovagi eszménykép igazi példája.

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 17:42 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
Az a hiba, hogy hibának tartod, hogy homoszexuális volt. Ez maximum színesíti a róla alkotott képemet - lévén, hogy nem tudtam eddig, bár olvastam, amit a másik topikba írtál -,d e semmiképp sem befolyásolja negatív irányba. Amúgy igazad van, mindkettő királyt nagyra tartom én is.

Nyilván Napoleon Bonaparte :)
hát sok mindent nem írnék most, talán van aki tudja úgyis, hogy az ő tevékenysége érdekel a leginkább engem. A pályafutás, a politika, a személyiség, a hadászat, a reakciós Európa elleni harc, az "európai" gondolat felvetődése, meg hát mindent egybevéve a "romantikus hódító" mivolta, ami azonnal megfogott.
továbbá:
V.Károly NRCS (I.Carlos spanyol király) - DAR csalódtam benned, hogy nem írtad :D
és I. Ferenc - bár az én fő érdeklődési területemhez képest talán túl "idősek", A XVI. Századot nagyon szeretem. Többek között miattuk, meg a kiváltképp érdekes diplomáciai kapcsolatok miatt is. Károly volt a sikeresebb hadászati szempontból, kettejük harcait is (pláne) beleértve. Arról azonban lehetne vitatkozni, hogy mit értek el - a jövő függvényében is természetesen - a belpolitika területén. (Bár Ferenc tekintetében ez nyilván nem pusztán az ő műve, hanem ő a vége egy fél évszázados francia történelmi szakasznak)

ELIT.OMC: Lengyelország és Csehország Királya, Litván és Moszkvai Nagyfejedelem

TOTAL WAR ONLINE - MAGYARORSZÁG hivatalos csatornái:
TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 17:45 
Rang 6

TWO Commiter ©
Hmm, Itáliai háborúk :)

Szerintem a középkori Európa történelmének legszínesebb évei

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 18:04 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
így van, tényleg nagyon érdekesek :) kíváncsi vagyok milyen lehetett mondjuk Milánói lakosnak lenni. hát, biztos nem unalmas :D

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.02. 18:20 
Rang 7

TWO ADMIN
V. Károly nekem is a kedvenceim között való - de csak a Rőtszakállú után :D

TWO Steam csoport >>

Kép

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. 12:15 
Rang 2

Kronológia szerint...

Nagy Sándor (III. Alexandrosz) - Azt hiszem, nem született még egy ilyen hadvezér. Fiatalon már a "világ urának" mondhatta magát, Egyiptomban istenként tisztelték halála után is...

Attila - A "nyugat" szegénységi bizonyítványa, hogy éveken át vademberként, és a kereszténység főellenségeként maradt fent a történelemírásban. Egy olyan embert aki gyermekkorában Rómában is nevelkedett, kitűnően beszélt latinul, nemzeteket "kovácsolt" egybe, a vallásokkal rendkívül szigorú, ám toleráns volt...

I. Mátyás - Eltekintve, hogy kis hazánk valóban az egyik fénykorát élte az uralkodása alatt, az a mentalitás, és racionalitás ami őt (és édesapját!) jellemezte, a mai napig "hiánycikk" Magyarországon... :(

Most hirtelen ők jutottak eszembe, nyilván nem véletlenül. (Bár jó pár nevet írhatna az ember...)

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. 19:00 
Rang 1

Hát gucika ahogy így említetted Napóleont: én a gimiben francia nyelvet tanulok és van egy lektorunk aki francia és így tanulhatjuk tőle a francia kultúrát, kiejtést stb. Nos én nem rég megkérdeztem tőle hogy a franciák hogy gondolnak Napóleonra? Felnéznek-e rá mint nagy hódítóra, aki alatt a leghatalmasabb volt Franciaország, meg úgy általában mint kitűnő hadvezér. Hát a válasza kicsit ledöbbentett: bizony a franciák egyáltalán nem tekintenek rá mint egy nagy uralkodó sőt egy diktátort látnak benne inkább. No persze ez csak az átlag véleménye mindenhol akadnak kivételek. Ahogy mondta: Sárközyvel egyszintű a népszerűsége, akit a mostanában nem igazán csípnek a gallok...

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. 20:20 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
én nem hiszem, hogy egy kutató, történész, vagy lektor - legyen az akármilyen jó is - egy személyben pontos választ tudna neked adni erre a kérdésre. Úgy értem kétlem, hogy tudatában van az egész francia társadalom véleményének.
Kétségkívül vannak történészek, akik inkább a diktátor mivoltát látják benne. Ezt felületes szemléletnek találom. A Napoleon-i uralom egészen egyedi jellegű, és a legkevésbé sem hasonlítható össze az akkori többi koronás fő államaival. Számtalan tekintetben felszámolta az elavult monarchikus intézményt (ancien regime), ez a törvényeken, az érdem-alapú rendiségen tökéletesen látszódik. Pontosan tudta, hogy Franciaország átesett egy forradalmon, mindazonáltal konszolidálta is azt.
Érdemes vizsgálni ezt, mert valóban egyedi volt az akkori konzulátus és császárság.
Véleményem és tapasztalataim alapján ő és de Gaulle a kiváltképp nagy büszkeségek ottan. Ha pusztán közönséges diktátor lett volna, nem valószínű, hogy olyan nagy hatást gyakorolt volna életében, és halála után is Európára, meglepő, de érthető módon pont Németországra - Heine, Goethe, Hegel... szokás mondani, joggal, hogy amit a franciák véghez vittek politikában, azt a németek filozófiában. De Anglia is rajongott érte, pl Byron és az egész romantika... kiváltképp megvetették Wellingtont, Castlereagh-t... Pl az angolok a francia miniszterelnök (Soult-Napoleon volt marsallja) és az angol miniszterelnök (Wellington) közös lovaglásán Londonban Soult-ot éljenezték végig. Szerintem érdemes ezt alaposabban végiggondolni

A népszerűségi indexét szerintem kevésbé szerencsés dolog egy aktív politikuséhoz hasonlítani

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. 21:03 
Rang 6

TWO Commiter ©
Hmm akkor Napóleon ellen éljenzett Anglia. Soult minden bénaságát bevetette, hogy kudarcra itélje a waterlooi hadjárat esetleges sikerét (erről tartottam nem is olyan rég egy jóóó hosszú "kiselőadást" (Majd' egy egész óra elment vele.) Én személyesen leginkább Soult-t hibáztatom, bár így utólag könnyű okosnak lenni. Wellington pedig kitűnő hadvezér volt. Napóleon méltó ellenfele.

47. M2TW OMC Malcolm, az Észak-Britanniai Hercegség fejedelme

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.03. 21:37 
Rang 6

TWO OMC Győztes ©
TWO ADMIN (2)
Nem a kedvencem, de nem kell őt hibáztatni, a Waterloo-i ütközet nem rajta ment el. Úgy értem ha meg is nyerik a csatát, akkor már nem lehetett volna sokáig húzni. Mindenesetre az egész tökéletes zárása volt Napoleon "romantikus" karrierjének, Cambronne és a régi gárda dicsőségével együtt :)

Wellington középszerű hadvezér volt véleményem szerint. Van azonban valami, amihez nagyon értett. Az a védekezés, ez nyilvánvaló. Beásta magát, és akkor nehéz volt kimozdítani. A waterloo-i ütközet amúgy nem az ő érdeme, közel volt már a veresége, mikor a porosz csapatok megérkeztek... Grouchy ;) Kétségtelen, hogy kihúzta a poroszok megérkezéséig, de maradjunk annyiban, hogy ez nem csak rajta múlt ;) Amúgy nem volt népszerű miniszterelnök, és sikertelen is volt ugyebár.

Angliában azonban egyre népszerűbb lett a Napoleoni Fro., ez a romantika hozadéka természetesen, ahogy mondtam, Byron stb... érdemes megnézni miket írt Wellingtonról például, vagy az imént említett Castlereagh-ról...meglepően kemény dolgokat :roll: Nem, Anglia is már többre vágyott, csak úgy, mint Európa többi része... a francia szuronyok nem csak ólmot és vért vittek külhonba... nem véletlen lett összetákolva a szent szövetség

TWO Facebook oldal >>
TWO Youtube csatorna >>
TWO Steam csoport >>

Kép
Connétable

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.05. 15:52 
Rang 5

Az én nyerteseim:

1. Caesar: zseniális hadvezér, politikus, jogász és még lelkes esszéista is volt. Az amit ő elkezdett, jelentette a Római Birodalom alapjait. Mindazon reformok melyeket útjára engedett, gondolok itt a földreformjára, a kincstári befizetések átrendezésére, stb, megteremtették Augustus uralmának alapjait. A legnagyobb hibája az volt, hogy nem számolt le következetesen ellenségeivel, annyira el akart határolódni Sullától. Ez persze méltatlanul rövid hozzá, többet is lehetne róla mondani.

2. IV Szép Fülöp: nem rajongok a franciákért - bocs gucika :mrgreen: -, de ez a király király volt. Páratlan türelemmel és szilárdásggal újjászervezte a Francia Királyságot. Egységes pénz jelent meg az országban, visszavetette a feudális urak lehetőségeit, a polgárokra támaszkodva kormányzott, sikeres hadjáratai eredményeként az ország területét többször is növelte. Amikor nem háborúval, jól elhelyeztt házassági poltikával növelte az országát. Megtörte a pápaságot és Avignonba költöztette - bár ezt második fia, V. Fülöp tetőzte be. És amikor kellett könyörtelen tudott lenni, a templomosok pere, amivel egyben megtöltötte a kincstárat -hiába no kellett a pénz az állandó hadseregre, és az új közigaugatásra, a kor egyik legnagyobb eseménye volt.

3. Károly Róbert: az előző uralkodónál elmondottak igazak rá is, azzal a különbséggel, hogy neki egy picit többett kellett küzdeni a trónért. Ezidó alatt azonban olyan kifinomult ravaszsággal lett megáldva, hogy már csak idő kérdése lehetett az, mikor lesz meg a teljes uralma. Aki mindezt nem ismerték fel, rosszul jártak... Emellett olyan reformokat hajtott végre, hogy a nem kissé megkopott tekintélye a Magyar Királyságnak nem csak visszaállt, hanem túl is szárnyalta a korábbiakat. Utódai rengeteget köszönhetnek neki, nélküle addig sem húzta volna az ország, ameddig :D

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.06. 11:14 
Rang 4

V. Károly

Talán azért is, mert a kedvenc koromban élt, de azt tényként közölhetjük, hogy az Ő uralkodása alatt érte el legnagyobb kiterjedését Európa történelmének legmeghatározóbb birodalma (közvetve ma is érzékelhetjük a császárság jelentőségét, a 19-20. századi történelemről nem is beszélve)!
Ráadásul egy igen nehéz korszakban irányította a birodalmat, így nem is sikerült minden tervét megvalósítania haláláig.
"Az ellene szerveződő koalíció, és a kor konfliktusai azonban ellehetetlenítették, és 1556-ban megfáradva mondott le trónjairól öccse és fia javára."
Ettől függetlenül a kor legnagyobb hatalmú uralkodójának mondhatjuk szerintem :ugeek:

Kép

28.OMC - Orosz Nagyfejedelem, Házigazda
XX. OMC - Minden Germán Hadura
ELIT OMC - Egyiptom Szultánja
22. TATW OMC - Házigazda
30.KGC OMC- Szent Spanyolföld Királya, Házigazda
32. Gyors M2TW OMC - Magyarország Királya

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 22:12 
Rang 1

XVI. Lajos francia király utolsó szavai kivégzése előtt a népéhez:

„ ... De ha életem békétek helyreállítja, vegyétek vérem, szabadon adom. Szerető királyotok, míg kesereg vétketeken, ártatlanul hal meg, és megbocsát. Népem, vegyétek ez utolsó búcsút, legyetek boldogok, és szívesen halok meg. Ó bár úgy lenne, hogy a vér, mely kezetek fogja szennyezni, kioltsa mind e gyűlöletet szívetekben.”

Vissza a tetejére
 Profile  

HozzászólásElküldve: 2011.01.24. 19:08 
Rang 1

Az én kedvencem:

Hārūn ar-Rašīd; talán azért, mert első komolyabb olvasmányélményeim az Ezeregyéjszaka meséihez köthetők és nem hiába lett szinte legendás alak, a bagdadi kalifátus alatta élte fénykorát.

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Kedvenc uralkodók
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 23:53 
Rang 2

III. Béla magyar király. A király, a szó konzervatív értelmezésében. Erőskezű, engesztelhetetlen uralkodó, könyörtelen abszolutista. Egy kemény kor kőkemény uralkodója. Személyes hatásának volt köszönhető az egységes és erős Magyarország. Pedig ez akkoriban sem volt olyan egyértelmű, mint gondolnánk.

Caesar- ezt inkább nem fejtem ki, szerintem tényleg fölösleges. ;)

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólás témája: Re: Kedvenc uralkodók
HozzászólásElküldve: 2011.10.09. 00:03 
Rang 8

Mustafa Kemal Atatürk.
Zseniális hadvezér, aki túlerőben, és technikai fölényben levő ellenségeket győzött le, akik koruk legerősebb államai voltak egy szétesett birodalom maradékából indult népfelkelő hadsereggel.
Államférfi, aki képes volt az évszázados konzervativizmust megszüntetni, és ezáltal egy modern, haladó, és fejlődni képes erős középhatalmat létrehozni, gyakorlatilag a semmiből.
Ikonikus figura, akiről még az ellenségei is szuperlatinuszokban beszélnek, és aki a kor összes vezetője - ellentétes politikai nézetek mellett is - felnéztek.
Ha ő nincs, ma nincs Törökország - ő az, aki a Török Trianont megakadályozta.

Ca3sar

"Mi a politika titka? Köss egy jó szerződést Oroszországgal" - Otto von Bismarck

Vissza a tetejére
 Profile  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
New Topic Post Reply  [ 44 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC